Financie a rozvod

ljarabek
8. mar 2022

Ahojte s manželom spolu bývame v jednej domácnosti v rodinnom dome máme spoločnú hypotéku na rodinný dom plus sme kúpili pozemok zostatok hypotéky je 145000 € od kedy spolu ,,nežijeme a riešime rozvod,, prešlo asi 8 mesiacov on o rozvod podal no nezaplatil kolok cize Spisu nepriradili číslo ... Takže je to neprávoplatne ...
Od tej doby čo si nerozumieme a riešime rozvod sme spísali papier na ktorom stojí že mi nechal na účte 20000€ s ktorých som si zakúpila auto a je v mojom vlastníctve a on si nechava fondy na účte v hodnote cca 7000€ mesačne mu posielam 400€ polovicu nákladov na hypotéku škôlku a poplatky na dom musím mu tieto peniaze posielať aj napriek tomu že rozvodové konanie neprebehlo ?

mogaa
8. mar 2022

@ljarabek no nemusíš...ale rovnako ani on nemusí platiť napr.hypotéku....ak ste sa raz na niečom dohodli a dali ste to na papier, tak by sa to malo aj dodržiavať,,,,v opačnom prípade nemusíte platiť ani energie alebo hypotéku ale budete aj znášať dôsledky....

matullienka
8. mar 2022

@ljarabek prepáč ale mne to príde trochu ako vychcanstvo z tvojej strany, veď aj tebe by mali záležať na tom aby malo dieťa zaplatenú škôlku a boli zaplatené hypo a energie. Veď v tom dome stále bývaš aj ty

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz