Môže si terajší manžel uplatniť daňový bonus na deti z prvého manželstva?

samkova
5. apr 2022

Dobrý večer chcem sa spýtať,som rozvedená a s bývalým manželom mám 2 deti,minulý rok som sa znovu vydala a svojim terajším manželom máme spoločné dieťa,chcem sa spýtať či si môže terajší manžel uplatniť daňový bonus na deti z prvého manželstva?Ďakujem krasne

gemina
5. apr 2022

@samkova Dobrý večer, áno, môže si uplatniť daňový bonus na Vaše deti, ak ste manzelia a zijete v spoločnej domácnosti.

samkova
autor
5. apr 2022

@gemina a neviete ak papier ma priniesť do práce v práci mu povedali že niečo zo súdu na súde zas nevedia čo to je hrozne

patka06
5. apr 2022

@samkova sobášny list a rodné listy detí

samkova
autor
5. apr 2022

@patka06 To nestačí vraj že niečo zo súdu

gemina
5. apr 2022

@samkova asi chcú rozhodnutie o tom, komu boli zverené deti do starostlivosti. Musi byť jasné, že deti zdieľajú spoločnú domácnosť s vami a nie napríklad s bývalým manželom. A rodné listy detí a sobášny list.

patka06
5. apr 2022

@samkova tak jedine rozhodnutie zo súdu o zverení do výchovy

alenah31
6. apr 2022

@samkova stačí RL detí a Váš sobášny list. Som HR personalista/mzdár NIKDY sa nepožadujú iné doklady. Ak s tým má jeho mzdárka problém tak nech jej povie, že ak mu DB neprizná na základe toho čo doniesol obráti sa na príslušnú pobočku správcu dane. On svoj nárok preukazuje sobášnym listom a RL kde je uvedená matka detí + RČ detí (pres správnu výšku DB). Svojím podpisom vo Vyhlásení sám zamestnanec zodpovedá za pravdivosť údajov, ktoré tam uviedol. Nič viac požadovať nesmie - GDPR.