Môže si druh uplatniť daňový bonus na dieťa?

Zodpovedané
9. dec 2022

Dobrý deň,

z prvého manželstva mám dieťa, na ktoré som si doteraz uplatňovala daňový bonus. V januári sa nám s novým partnerom narodí dieťa, na ktoré by si chcel daňový bonus uplatniť on.

Je možné, aby si uplatňoval daňový bonus na naše spoločné dieťa, keďže ja budem na MD?

Keď sa opäť vrátim do práce, môžem si ja uplatňovať daňový bonus na dieťa z prvého manželstva a druh na naše spoločné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď budete na MD otec dieťaťa si môže uplatniť daňový bonus na Vaše spoločné dieťa (žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti, má príjem...).

Keď sa vrátite naspäť do práce, budete poberať DB vy na dieťa z prvého manželstva. Partner môže poberať DB na Vaše spoločné dieťa, alebo vy si uplatníte DB na obidve deti.

S prianím pekného dňa,
Lenka