Neplatí výživné

evaadamova
8. feb 2019

Mamičky ktoré ste riešili neplatenie výživného ako ste postupovali a ako to prebiehalo? Ďakujem

kobylamodra
8. feb 2019

@evaadamova nemusis cakat, kym 3x nezaplati a ist iba na policiu. to je len trestny dosledok neplatenia. pre teba o nicom riesenie.

uplne staci, ak co i len jedenkrat nezaplati nacas podla rozsudku. kazde mesacne vyzivne je samostatne vymahatelne plnenie. to znamena, ze kludne staci, ze raz nezaplati nacas. vezmes pravoplatny rozsudok k exekutorovi a on zacne vyzivne vymahat okamzite.

mondolina
8. feb 2019

Riešila som s políciou.

evaadamova
autor
8. feb 2019

@mondolina A malo to aj efekt, alebo si sa len ty nabehala a nič z toho?

miroslava21
8. feb 2019

ako dlho neplati? resp je to teraz prvy krat co nezaplatil alebo plati kadejako? ..podla toho by som to riesila ja, su rozne moznosti

mondolina
8. feb 2019

@evaadamova
Do týždňa som mala peniaze na účte,

evaadamova
autor
8. feb 2019

@miroslava21 Tak občas keď sa mu zadari, čo je asi 2x za rok a to mi dá približne tretinu max polovicu dlžnej sumy

miroslava21
8. feb 2019

ak ste v normalnom kontakte tak mu skus pohrozit ze das exekuciu. a to si rozmysli ci chce mat patalie s exekutorom. lebo da sa vymahat dlzne vyzivne ktore ti meska ale aj bezne vyzivne co ma platit pravidelne. ak neplati 3 mwsiace po sebe tak potom policia. ked ho budu otravovat policajti tiez si mpzno rozmysli cu chce mat problemy... a za dalsie je aj moznost vybavit si nahradne vyzivne od uradu prace. budes mat pravidelne mesacne vyzivne ale je s tym vela opletaciek a urad podava automaticky trestne oznamenie na neho

mondolina
8. feb 2019

@miroslava21
Nemusia byť 3 mesiace PO SEBE, ale v priebehu 2 rokoch 3 mesiace

zanettsur
8. feb 2019

treba mu proste pohrozit, ze ak platit nebude, budes to riesit cestou podania trestneho oznamenia, nech vie, ze sa stebou hentak zahravat nemoze. to ze nie ste spolu ho proste nejakej tej zodpovednosti predsa nezbavilo

miroslava21
8. feb 2019

@mondolina ano mas pravdu

kobylamodra
8. feb 2019

zeny, len chcem ujasnit a zopakovat. ziadne 3 mesiace neplatenia na exekutora a nasledne vymozenie vyzivneho nie su potrebne. exekutora mozete navstivit uz po jednom dni omeskania jedineho vyzivneho! 3 mesiace neplatenia su definovane ako trestny cin a pletenie trestneho cinu a vymahanie vykonatelneho rozhodnutia exekutorom je pletenie jablk s hruskami.

miroslava21
8. feb 2019

@kobylamodra ja viem, pisala som ze moze vymahat dlzne vyzivne aj bezne vyzivne...

evaadamova
autor
8. feb 2019

Ďakujem dievčatá

13ada83
26. mar 2019

Mamiçky neviete či je nejaká premlčacia doba ked by som chcela podat trestné oznámenie za neplatenie výzivneho??