Otec detí neposlal výživné

natalia2285
4. feb 2022

Ahojte. Prosím vás súd som mala s otcom detí 14.12. Kde súd rozhodol, že mi otec deti bude platiť 100€na každé dieťa do 15dna v mesiaci. Otec detí povedal, že výplatu dostáva až 26teho tak pani sudkyňa povedala, ze ak to nevadí matke tak dobre. Ok súhlasila som s tým, že mi bude posielať vyživne 26teho. Naposledy som od neho dostala peniaze 21.12.2021.. písala som mu, že či peniaze poslal. Odpísal, že peniaze posielal minulý týždeň v piatok co bolo 28.1. ..samozrejme mi neprišiel ani 1 cent ..kedy ho môžem nahlásiť? 15.2.? Niečo som o tom čítala, že ak nepošle peniaze 2x v priebehu dvoch rokov tak ho môžem nahlásiť...

tosomja
4. feb 2022

@natalia2285 tak vyzývať ho môžeš, ale po troch absenciach v priebehu 2 rokov ho môžeš udať. Možno zaplatil len sa stala niekde chyba. Nech ti pošle doklad, alebo mu daj týždeň na vyplatenie. Štát sa mohlo kadečo.

alenah31
4. feb 2022

@natalia2285 súhlasila si zo zaslaním najneskôr k 26. v mesiaci - čiže ak ti nezaplatí do 26.2. - je dlžný 2x výživné - môžeš ísť na políciu podať TO alebo kontaktovať exekútora - tam môžeš aj teraz, tu nie je treba čakať tak ako pri podaní TO. No počkala by som - exekútorom by som to riešila až keď pôjde o viac dlžných mesiacov, je to dlhší proces a hlavne trovy exekúcie, úroky....vie to narobiť viac škody ako úžitku. Ak tvrdí, že to zaplatil - nech ti pošle potvrdenie - možno sa fakt niekde stala chyba @tosomja už stačí nezaplatiť 2x za 2 roky - znížili lehotu.

maciatkolulu
4. feb 2022

@alenah31 ju absolútne nemusia zaujímať trovy a poplatky to bude znášať otec.
@tosomja zavolaj, komunikuj, ak sa stala chyba, čo pochybujem, tak nech to rieši. Ak nič. Tek exekúcia, úplne bez strachu a vycitiek. A je to jednoduché a nič ta to nestoji

alenah31
4. feb 2022

@maciatkolulu vážne? Počiatočné trovy na začatie exekúcie som platila JA - a keďže sa nič nevymohlo - nič sa mi nevrátilo. Ak by sa vymohlo - vyplatil by ich otec - mne by sa € vrátili. A okrem toho - ak medzitým otec zaplatí trebárs 20€ - exekúcia sa úplne mení - a je na začiatku - nesedí exekuovaná suma. - oznámenie o začatí exekúcie bude neplatné.

miamie
4. feb 2022

už más rozsudok právoplatný ?

natalia2285
autor
4. feb 2022

@miamie áno..

natalia2285
autor
4. feb 2022

@maciatkolulu chyba sa určite nestala ..je to ľahostajný chudák co kašle na všetko.

natalia2285
autor
4. feb 2022

@tosomja po novom to je 2x ak nezaplatí

maciatkolulu
4. feb 2022

@alenah31 zaujímavé, ja som podávala 3x a ani raz ani cent. A môj ex bol podnikateľ, žiaden istý príjem.