Pred rozvodom - manžel má psychické problémy

nikanika777
14. júl 2021

Ahojte manzel sa odstahoval ma psychicke problemy (depresie,len o tychto viem) je dlhodobo sledovany v psych.ambulancii malu chce mat kazdy vikend narokuje si aj na noc (ma 1r.),mala je na mna dost naviazana co sa tyka prijmu ma 1500€ na vypl.paske minimalna mzda ale na. Ucet mu chodi dana suma... Psychicky ma deptal riesil nase problemy pred starsou dcerou (mojou) vravel ze da na rozvod. Nechal ma len o rodicaku ...co robit?ako postupovat a co ziadat? Moze sud prihliadat aj nato,ze ma psychicke problemy a berie lieky? Mozem ziadat nejake peniaze aj na mna ako na manzelku(zatial)? Vopred ďakujem za odpovede

dadis
14. júl 2021

@nikanika777 ahoj, asi ti tu nikto neporadi, lebo nikto nepozna stav tvojho muza. Z vlastnych skusenosti ti viem poradit toto: 1.psychicke problemy nie su prekazka rodicovstvu (niekedy sa prave prechodne pocas rozpadu vztahu zvyknu objavit problemy tohoto typu aj u zdravych ludi) 2. snaz sa oddelit partnerstvo a rodicovstvo, to ze ste mali problemy vztahove vy, ho nemusi diskvalifikovat ako otca 3. Vyzivne mozes ziadat uz teraz, viac ako jeho prijem su dolezite dokladne spisane vydavky na dieta 4. aj ked ma dieta len rok, snazila by som sa najst sposob, ako zacat zarabat (jasle, rodicia , pestunka), bohuzial v tejto situacii je velmi riskantne sa spoliehat na vyzivne na matku, cim skor zacnes byt nezavisla (aj financne), tym skor sa zvladnes s rozvodom vyrovnat ( co je nesmierne dolezite pre dieta, aby si bola ok)

nikanika777
autor
14. júl 2021

@dadis praveze ja mam pracu perfektnu a istu vdaka bohu, urcite budem ziadat malu do svojej starostlivosti ide o to ze sa mi vyhrazal ze ked pojdem skor do prace ako ked ona dosiahne 3r.tak pojde na matersku on, coz neviem ci bude mat pravo natonked bude v mojej starostlivosti,do prace chcem ist mam s kym nechat malu....ale tie vyhrazky.....este bude ze sa nestaram lebo idem do prace a nie som s malou doma

dadis
14. júl 2021

@nikanika777 pozri, preco by nemohol ist na matersku? Budes mat na 6m aupairku a vytvoria si lepsi vztah...viem, ze to je teraz tazke rozmyslat racionalne, ked ste obaja zraneni...to, ze pojde na md, neznamena, ze si zla matka...vela muzov vyuzilo tuto moznost

11mirka22
14. júl 2021

@nikanika777 no však nech ide na materskú, keď z nej vyzije... Aj ty si musela vyžiť z rodicaku. Bohviečo mu nerataju z minimálnej mzdy... Čo sa bojíš? Nechaj ho okúsiť, čo si navarí...veď ťa len zastrasuje.

dollyzv
14. júl 2021

No veru,ak má odvody len z minimálky 😂😂😂 tak sa má na čo tešiť chlap,bude rád ak sa výška materskej bude aspoň rovnať vyššiemu rodicaku 😅 ja by som ho kľudne poslala..takú lacnú opatrovateľku nezoženiete že zadarmo ☺️ teda nebudeš mať rodicak,ale dieťa si vybuduje hlbší vzťah s otcom