Prepis zadĺženého bytu

caroline_
15. sep 2018

Ahojte. Možno vyzniem ako hlupaňa ale absolútne netuším tak aspoň skúsim. Ide o to, že pred tromi rokmi sa rodicia rozviedli, a teraz ich čaká BSM. Byt patrí obom na pol, žije v ňom len otec. On chce ten byt prepísať na mňa, a mňa by zaujímalo ci mi tým niečo hrozí, je zadlzeny, aj otec aj ten byt. Ďakujem

saslavka73
15. sep 2018

Jeho polku chce prepísať na teba, tak?

saslavka73
15. sep 2018

V podstate nic. To sú jeho dlhý, akurát môže niektory veriteľ napadnúť, že sa úmyselne zbavil majetku.

caroline_
autor
15. sep 2018

Takže mne tým nič nehrozí? Že by tie dlžoby boli už na mna keď mi bude patriť polka jeho bytu

saslavka73
15. sep 2018

@caroline_ nie, dlžoby sú jeho, byť bude tvoj.

caroline_
autor
15. sep 2018

@saslavka73 ďakujem veľmi pekne

sissy27
15. sep 2018

@caroline_ no pozor, ale byt je zaťažený nejakou ťarchou? Lebo v úvodnom príspevku píšeš, že dlžoby sú aj na byte, takže to zase také jednoduché byť nemusí. Ak je tam ťarcha v prospech banky, tak nepovolia prepis len tak.

januska2542
15. sep 2018

@caroline_ tak ako píše @sissy27 tiež ak je na byte exekúcia alebo má otec nedoplatky u správcu

majusqa77
15. sep 2018

jednym z potrebnych dokumentov pre prepis na katastri je potvrdenie spravcu, ze na byte niesu nedoplatky.. ..takze ako som ti uz pisala inde - zisti si hlavne, co su to za dlzoby

saslavka73
15. sep 2018

No áno to je pravda. Ak si tam nedoplatky plus nejaké záložné právo prípadne exekúcia, tak ku prepisu ani nepríde. Však mrkni na kataster.

jurio
15. sep 2018

Ak je na byte exekucia, na,Liste vlastnictva je to napisane, vtedy sa s bytom neda hnut, ani keby otec chcel.Z listu vlastnictva to lahko zistis a ten si najdes na katasterportaly

evakalna
16. sep 2018

@caroline_ Vytiahni si najaktuálnejší list vlastníctva z katastrálneho úradu. Uvidíš tam ťarchy - exekúcie. Všetky otcove exekúcie, dlhy, omeškané platby bankám a bytovému družstvu musíte všetci (tvoj otec asi nemá peniaze, tak tvoja mama a ty) najprv uhradiť. Keď všetko splatíte, tak až potom sa môžete začať baviť o prepise bytu. Veľa trpezlivosti

janinka007
16. sep 2018

a matku chcete z čoho vyplatiť?

saslavka73
16. sep 2018

@janinka007 však polku mama a polku ona budú vlastniť. To je v pohode, nie.

janinka007
16. sep 2018

@saslavka73 to je síce pravda, ale pochybujem, žeby niekto chcel z toho bytu odísť, či tatko, či mamka bez vyplatenia. To by museli byť bohovskí samaritáni.