Realizácia styku

2. júl 2023

Prosím o radu. Muž má prísť pre deti v utorok - podľa rozhodnutia súdu. Akurát mi písal, že nemôže prísť. Že príde v piatok a deti potiahnu unho dlhšie. Problém je, že s mužom cestujeme do Chorvátska už v utorok večer, deti mali byť ráno o 8 preč. Nechcem prísť kvôli nemu o 2 zaplatené noci. Upovedomila som ho, že musí prísť pre deti v priebehu dňa utorka. (Nasral sa, že som mu nedala vedieť, že cestujem preč). Čo sa stane ak jednoducho deti vezmem so sebou? Apartmán máme rezerve veľký, pre všetkých, pretože vždy rátam s možnosťou, že pre deti nepríde. Naposledy ich videl minule leto - mal chodiť kazdy druhý víkend ale nechodil. Má záujem iba o realizáciu počas veľkých prázdnych, vianoc a veľkej noci. To sú prázdniny. Deti stratili záujem sa s ním strácať, keďže čakali nachystane každý druhý víkend a on ani nedal vediet že nepríde. Deti s ním ani ísť nechcú.

lucyjka6
2. júl 2023

@pink_lady ake hlupociny,terajsia realita minuly vikend na madarskych hraniciach...maju sprisnene kontroly zamerane hlavne na deti...sleduj aj spravy davali to aj tam...z dovodu obchodovania s detmi hlavne z ukrajiny....takze zial realita a ziadne bludy...ked neveris tvoj problem

lucyjka6
2. júl 2023

@lucyjka6 ked neveris over si to na infolinke ministerstva zahranicnych veci...

drm21
2. júl 2023

@lucyjka6 netreba riešiť, ak bude zlomyselny uda ju a má po dovolenke... Ale asi to čo čítam tu, tak niektoré taky pruser potrebujú

mondolina
2. júl 2023

nie je potrebný súhlas druhého rodiča na vycestovanie na dovolenku.

pink_lady
2. júl 2023

@lucyjka6 každý tyzden prechadzam hranicie minimalne 1x a nikdy sa mi to nestalo...aj dnes som...a navyse...ked to nie je tvoja osobna skusenost moze byt dobre překreslena...kamoska sa ti mozno nepriznala že nemala platný pas
Madarsko má ale od jakziva v podmienkach pokial netranzitujes ale chceš tam prespat tak ano musis mat suhlas...

lucyjka6
2. júl 2023

@pink_lady aha jasneee vymyslela si to...skoda tu aj nieco pisat...treba si to overit na infolinke ministestva zaht.veci....pokial budete verit pisalkom na modrom koniku na hraniciach vam to nepomoze... , policajtovi poviete ze ale na Modrom konikovi pisali ze nepotrebujem nic🤣

lucyjka6
2. júl 2023

@pink_lady tak o com potom pises...

pink_lady
2. júl 2023

@lucyjka6 do Maďarska netreba, pomylila som sa, stačí si pozriet stranku MZ kde sú AKTUALNE informacie 😉
https://www.mzv.sk/sluzby/ak-cestujete-do-zahra...

mondolina
2. júl 2023

tu sa bavíme o Chorvátsku, tam súhlas nie je povinný

autor
2. júl 2023

No, my cestujeme takto už veľa krát. Nikdy nebol problém. Ale, viem si predstaviť, že ak by ma udal, stopnú nás a pošlu späť. Samozrejme si na hranici nebudú robiť "problém" že niečo zanedbali. Príde k súdu, súd prešetri a výsledok bude, že k žiadnemu únosu nedošlo. Takže, by som aj verila, že by to mohlo byť možné.

bluka2
2. júl 2023

Tvoja ponuka bola fér. Príde - ok, nepríde- idete s deťmi do chorvstska. Komunikáciu si ulož, si v práve

lucyjka6
2. júl 2023

@mondolina ano isli do chorvatska...cez madarsko

mondolina
2. júl 2023

na hranici ťa nemôžu obmedziť, kvôli čomu? 🙈

bluka2
2. júl 2023

Na hranici nebude najmenší problém.

mondolina
2. júl 2023

nemôžu ti zabrániť vycestovať, keď budete mať platné doklady,
to by si takto robili všetci zle, a všetkých by obracali na hraniciach? ale kde.

miroslava21
2. júl 2023

A co take deti, ktorych rodic nekomunikuje a nejavi zaujem, ako by cestovali za dovolenkou ked nemaju ako ziskat suhlas. Ved to nemoze byt automaticky ze je potrebny suhlas na vycestovanie

autor
2. júl 2023

@miroslava21 ale je..my sme mali s tým sakra problém. Syn mal vycestovať na výlet do zahraničia, s učiteľom. A chlap súhlas nedal-uviedol, že sa bojí únosu. Aj keď išla celá trieda 🤦

bluka2
2. júl 2023

@miroslava21 presne, ja mám presne takých skúsenosti 100+ (žiadny súhlas, ktorý nepotrebujem) a v živote som nemala problém. Aj práve z dovolenky a ešte aj Chorvátsko je na pláne tento mesiac… okrem iných krajín. My cestujeme stále, takže praktické skúsenosti potvrdili

bluka2
2. júl 2023

Ale to čo spomínaš nebol problém s hranicami, ale so školou, nie?

pink_lady
2. júl 2023

@bluka2 urcite So školou, pretoze tam aj na výlet treba suhlas od obidvoch

autor
2. júl 2023

@bluka2 áno tak. Ucitel ho nechcel zobrať, keďže hrozilo že ho uda na súd. A taktiež bola obava, že ich nepustia na hranici. Tak to by bol problem, že kto by s ním potom išiel spať. Išli leteceky a mimo eu

autor
2. júl 2023

@pink_lady v podstate išlo o to, že išiel s cudzou osobou, nie so.mnou. My sme to nakoniec vyriesili ale pre mňa dobre vedieť do budúcna. Keďze každý školský výlet bude zjavne problém

pink_lady
2. júl 2023

Tak závisí aj od skoly, syn prestupoval na tej před tým netrebalo skoro nikde nič na tejto novej chcu podpis každého prdu od oboch.

nyusika
2. júl 2023

@drm21 nemusí, stačí mu to oznámiť.
Ona súdom určené, kedy má deti, ju to nevyhovuje, takže autorka improvizuje a deti idú s ňou

nika523
2. júl 2023

Nemáš čo riešiť v utorok odchádzate na dovolenku preto ich mal v utorok vziať, nepríde pre nich to znamená že idú s vami, hádam ich nenecháš doma samé a že on príde až v piatok? To už je jeho problém v piatok už nie ste doma, veď to je logické a nemáš čo riešiť mal prísť, neprišiel tak si sa zariadila podľa svojho

nika523
2. júl 2023

A že potrebujes súhlas na vycestobanie? No neviem kolegyňa chodí každý rok s deťmi k moru a neviem kde by vždy naháňala otca detí aby dal súhlas keď už ho roky nevidela a žije niekde v zahraničí

tamitamitami
2. júl 2023

Tiež som nepočula o tom že by druhý rodič potreboval súhlas k vycestovaniu s dieťaťom na dovolenku, pri dlhodobom pobyte áno (tam je to už iné). Bude mať riadne pas dieťaťa, rodný list (ak majú iné priezviská) a hotovo.
Samozrejme môže jej chcieť spraviť problém tak to nahlási ako únos (autorka ukáže konverzáciu kde ho informovala o tom že cestujú, a tak isto tam bude že on sa po deti nedostavil v riadnom termíne takže ani bránenie v styku tam nehrozí).

Hádam nenechá prepadnúť 3 dni dovolenky aby mu vyhovela, vedel že má mať deti mal sa zaradiť/dopredu ju informovať že nemôže a dohodnúť si iný termín kedy si príde po deti.

lucyjka6
2. júl 2023

@nika523 kazdy rok nrznamena tento rok ked je uplne ina situacia...ja hovorim o tomto roku konkretny pripad tento tyzden

lucyjka6
2. júl 2023

@tamitamitami policajtov celkom bude zaujimat konverzacia v mobile s muzom🤣🤣🤣

tamitamitami
3. júl 2023

@lucyjka6 Áno bude, lebo povinnosť matky je otca informavať keď cestuje s dieťaťom niekde do zahraničia (nie si pýtať jeho písomný súhlas...to je potrebné iba keď cestuje na dlhšie obdobie/samozrejme určite sa nájdu krajiny kde sa to vyžaduje aj na krátkodobý pobyt ale určite nie pri ceste do Chorvátska). Nikdy som nepočula v svojom okolí že by niekto mal s týmto problém/aj podľa informácií na internete to neni potrebné stačí druhého rodiča informovať.
Tu by jediný problém mohol byť že matka ide v čase kedy má mať deti otec (čo je problém a on môže riešiť že mu bráni v styku) a však matka zase bude mať dôkaz že on si deti vyzdvihnúť neprišiel.

Ale každý nech si spraví podľa seba 😊. Každý si vie dohľadať info čo potrebuje pri prechode hranicami medzi danými krajinami. Samozrejme netvrdím že sa nestal prípad že niekoho otočili na hraniciach ak sa im niečo nezdalo, ale podľa mňa je to ojedinelá situácia.