Rozvod a delenie majetku

bsm2016
29. sep 2016

ahojte,

manzel ma nemiluje, sama som ho k svadbe dokopala, aj chcel ale skor nie, vela veci bolo fajn, nema o mna zaujem, on sa chce rovadzat ja ani nie, mozno hej...

Predpokladam ze mi musi dat polku co nadobudli spolu.

On ma hypo na dom co staval pred manzelstvom ktory ma hodnotu cca 200tisic. Vtedy ho aj skolaudoval a na LV je jediny vlastnik pred manzelstvom. To mi jasne ze to je jeho.

Pocas manzelstva nadobudli kopu veci, z toho kazdemu zostava polka, ale ten co vyplaca toho druheho mu dava polku trhovej aktualnej ceny ci tej pri kupe ?

Na vela veci sme dostali peniaze ako dar od jeho rodiny, to je tiez BSM ?

Ako je to s vecmi ktore sa vybudovali manualne, naklady sa beru len na material ci aj na pracu aj ked tu vlastne robil on ale vzysila cenu, to vravim o veciach uz pocas manzelstva.

dakujem

tajomna21
29. sep 2016

@bsm2016 hnutelne veci si mozte podelit ako chcete, ked ti necha viac, tak je to vasa dohoda, tak ako cena, na ktorej sa dohodnete ... dary ak boli darovane vylucne jednemu, tak druhy na to nema narok

draik
29. sep 2016

-z hodnoty v čase zániku BSM
-dary nie sú v BSM, teda sa v rámci BSM ani nevyporiadavajú
-vlastná práca sa nezohľadňuje

mirica
29. sep 2016

@bsm2016 ...dom je síce jeho, ale podľa mňa máš nárok na polovicu splátok hypotéky , čo sa uhradila počas manželstva.....lebo to boli spoločné prostriedky vynaložené na len jeho majetok