Výška vyživného, dokladanie bločkov

lu1812
5. okt 2018

Dobry den, akú výšku vyživného pýtať pri plate 2500 € v čistom?Mam si odkladat učty od plienok, stravy, kozmetiky, vitaminov atd? Berie súd ohlad aj nato, že ked budem byvat u rodičov, budem aj im platit nejaké najomne? či to sa nepočita medzi moje výdavky? dakujem pekne

veronikaszabova
5. okt 2018

@lu1812 do vyzivneho sa rataju vydavky na dieta.
Nie na teba.

lu1812
autor
5. okt 2018

@veronikaszabova Ale to dieťa musi aj niekde byvat nie?

xstelinka
5. okt 2018

@lu1812 aj najomne,ved budes platit za seba i dieta.A odkladaj blocky, vsetky co suvisia so starostlivostou o dieta.

veronikaszabova
5. okt 2018

@xstelinka kamaratka, ked toto riesila, na kuratele jej povedali, ze sa to rata vtedy, ked byva v podnajme a moze dolozit riadnu najomnu zmluvu.

lu1812
autor
5. okt 2018

@xstelinka Dakujem, ale ked to budem nájomne dávat rodičom ako to vydokladujem?

xstelinka
5. okt 2018

@veronikaszabova tak jej povedali zle.

veronikaszabova
5. okt 2018

@lu1812 no ved to.

xstelinka
5. okt 2018

@lu1812 tvoji rodicia ti daju cestne prehlasenie,ze tolko a tolko im platis za ubytovanie,vodu.....predpokladam,ze aj trvaly pobyt mate u n

lu1812
autor
5. okt 2018

@xstelinka Ano mam tam trvaly pobyt. Takže postačí čestne prehlásenie a suma ktoru im platim? dakujem

xstelinka
5. okt 2018

@lu1812 u nich....a niektore polozky si platia na osobu a to sa da vydokladovat cez rocne zuctovanie(nie som si ista ci tak sa to vola)

lula313
5. okt 2018

Mužov kamarat dával na 5 ročného syna pri tomto plate 500eur, mimosúdne sa dohodli a rozišli sa pre zeminu neveru

lu1812
autor
5. okt 2018

Ex sa určite mimosudne nedohodne. Najradšej by mi nedal nič. Mam šancu na cca 300e ?

xstelinka
5. okt 2018

@lu1812 to zavisi aj od sudcu a tiez aj keby ti to odklepol,nemas zaruku,ze bude platit.

lu1812
autor
5. okt 2018

A neberú sa vodičaky na Slovensku ked chlapi neplatia ?

maminuska
5. okt 2018

@lu1812 pri 2500 by ti mali uplne v pohode odklepnut 500 EUR. Žiadaj 300 eur na dieťa a 200 úspory.

maminuska
5. okt 2018

@lu1812 a tu nejde len koľko dieťa potrebuje ale aj aby zdieľalo životnú úroveň otca, ktorá je zrejme dobrá .

lu1812
autor
5. okt 2018

Určite nemam v umysle každy mesiac minut všetky peniaze.Chcem dieťaťu šetrit, ale stravujem ho stravo, a to stojí peniaze

erikaa09
5. okt 2018

z mojej skusenosti napisala som si na papier vydavky na dieta zvlast-plienky kozmetika lieky vytaminy oblecenie ... a na druhy papier svoje vydavky- ako najom pre rodicov ( kedze som byvala u nich ) na stravu kolko som davala mesacne, pausal, ak mas aj nejaku poistku aj tu napis

zuzinapipina
5. okt 2018

@lu1812 aj to tiež riešim, neviem kde byvas ale v trnavskom kraji schvaluje sud cca 25- 30 % z čistého platu. Tak mi povedal pravnik. Takze ja by som na tvojom mieste ziadala aj dobrych 300 euro výživné a aj 300 euro na odkladanie. Ak nie aj viac. Treba vsak vsetko odkladať cobsa dá

lu1812
autor
5. okt 2018

Tie bločky ako dlho treba zbierať? lebo napr. ak kupim vitamin ma na aj na 3 mesiace, kazdy mesiac ho nekupujem. Som Ba kraj.

martinaj
5. okt 2018

@zuzinapipina nuž to mi príde prehnane.... čo potom ľudia čo platia výživné na viac deti.....

zuzinapipina
5. okt 2018

@martinaj tak neviem co je naatom prehnane, dieťa ma narok zit tak komfortne ako otec. A pokial zarába 2500 euro, tak preco by dieta nemalo dostavat 600 ci viac? A ked ma viac detí to neviem, ako sa to riesi. Moj pravnik mi toto povedal, tak pisem iba to co viem. A on sa v tom vyzna najlepsie, ved to robí uz nejake tie roky..

martinaj
5. okt 2018

@zuzinapipina ja sa nehádam, beriem výživné na dve deti a podľa toho čo ti právnik povedal, sa mi to nezdá. Ale ako vravím, nehádam sa.

ala82
5. okt 2018

@lu1812 si tehotna slebo uz mas babo?blocky treba odkladat aj na teba cez tehotenstvo aj vsetko co potrebujes do nemocnice plus vsetko co potrebuje babo.vybavicka sa potom rozdeluje na polovicu medzi otca i mamu.to rozdeli sudca.od vysky vyzivneho zalezi ze co ma napisane na vyplatnej paske ale lepsie je ziadat vyssie vyzivne lebo sudca ho stanovy ako chce on.

lu1812
autor
5. okt 2018

@ala82 Nie dieta ma 2,5 r. Je to jeho jedine dieťa. vela veci som dostala, takže moc nekupujem nove. dávam radšej na stravu,plienky, najom treba platit.

martinaj
5. okt 2018

@lu1812 určite si to nadhod a jed tak to sudca zníži. Záleží aj od výdavkov otca .... aj on bude dokladovať... už ste spolu Neni dlhšie? Lebo pokial ste Neni dlho spolu a zatiaľ neplatil, dá sa požiadať, nech doplatí čo neplatil....

ala82
5. okt 2018

@lu1812 doteraz ti nedaval nic na male?treba sa ist informovat.pokial viem tak malo by sa to dat aj spatne ziadat vyzivne.vsetky blocky odkladaj a ohladom najomneho ze byvas u rodicou tak tam len uvedies ze platis im nejaky namom napr.za elektrinu a stravu oni potom len daju cestne prehlasenie.ale to zalezi od sudcu.

ala82
5. okt 2018

@lu1812 blocky ti mozu davat aj kamaratky alebo niekde si zozen.sama si podavas na vyzivne?otec je napisany aj v rodnom liste?

lu1812
autor
5. okt 2018

Doteraz platil.Ale uz nevládzem s nim žiť, potrebujem si dať život do poriadku, on rozchod nechce, je agresivny, takze sa vyhráža, že mi nič platiť nebude. Len som chcela vediet ako sa pripraviť, čo mam čakať. Asi o tie bločky poprosim kamaratky.
Dakujem pekne za rady.

krisabs
9. okt 2018

@lu1812 bývala éra bločkov na sudoch, kedy si tieto sudkyne doslova žiadali. Dnes, keď predložis len zopár informatívne tak to stačí.. nikto nebude prechádzať 50 A4 nafotenych bločkov, ktoré ako sama hovoríš si môžeš zobrať aj od kamarátky. Preto si s tým nerob starosť a radšej poriadne vyčísli náklady na dieťa v podaním návrhu 🙂