Výživné 180 eur na 2 deti spolu

6. mar 2022

Ahojte baby, prosím Vás som rozvedená a bývalí manžel platí na 2 deti dokopy 180 eur. Je evidovaný na ÚP (schvalne), pracuje "brigádne" a zarobí v čistom cca 1300 eur... (robí na čierno) ...môže aj viac ale nechce sa mu. Pri rozvode sudkyňa neverila vlastným ušiam keď navrhol sumu 180 eur na 2 maloleté deti... povedala aby som to urcite časom riešila, no on je stále evidovaný na ÚP... mimosúdne sa s ním dohodnúť nedá...rozviedla som sa , tak sa mám starať sama... ak by som to dala na súd je šanca, že mi odklepnú viac ? Ďakujem

mogaa
6. mar 2022

veď podpora je 6 mesiacov.....takže ak bude stále nezamestnaný tak sudcu bude určite zaujímať z čoho žije a platí náklady.....

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. mar 2022

@mogaa on neberie podporu... robi na cierno... nema ani len zivnost... a aj na sude klamal ze zarobi v priemere 300 eur...aj sudkyna videla ze klame...platim synovi aj logipediu na priamu platbu je autista...takze pomaly polka z toho ide tam ...

soldi
6. mar 2022

Podaj navrh na sud a ziadaj o zvysenie. Teraz to uz nie je ako kedysi ze chlap si umelo znizuje prijem a sudca mu to odklepne. Poriadne zdokladuj svoje kazdomesacne naklady. On sa ma chovat tak aby dokazal deti uzivit.
Ps: moj prisiel na sud s tym, ze zaraba minimalnu mzdu v cistom 590€ mesacne. Napriek tomu mu odklepli vyzivne 700€ (4 deti).

modry1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. mar 2022

@modry1985 nečakám žiadnu zlatú baňu..vzdelanie ma sš s maturitou...a áno je to smiešna suma...podľa jeho slov som sa rozviedla tak sa mam aj starať...ja vy som sa s ním kľudne rada dohodla mimosúdne no to je u neho nereálne...

kratulka
29. mar 2022

@soldi wow som rada... Ja pôjdem tiež po výživnom..mám 380 na 4 deti..jeho príjem 1200-1600 us fusky cca 300 mesačne

suesue1983
29. mar 2022

To máš ešte dobre... Ja mam na 3 deti 130e a ani nejdem vymýšľať som rada že mám aspoň to, mohli ti dať minimum len 30e na jedno.

soldi
29. mar 2022

@kratulka to mas riadne malo ze 380€. Mne sa aj tych 700€ zda malo 🙄

kratulka
29. mar 2022

@soldi určite budem pýtať viac... Len to chce správny čas....