Zrušenie otcovstva

sonia1990
28. jan 2023

Dobrý den žienky píšem za známeho. Prosím vás mali ste niektorá skúsenosť ze chlap si osvojil dieťa ktoré nie je jeho a po rozvode (nejakom čase) chce dať na súd o zrušenie otcovstva? Ci je možnosť ze mu to súd schválí? Pokiaľ nie je biologickym otcom dieťaťa. Ďakujem veľmi pekne

januska12323
28. jan 2023

Pokiaľ si dobre pamätám tak sa to nedá, osvojenim sa stal právne jeho otcom.

ruzasipova
28. jan 2023

@sonia1990 To sa aj zle cita. Ten, co ho splodil, ho nechce, ten co ho chcel a osvojil si, sa ho chce zriect… chuda dieta.

petamich
28. jan 2023

@ruzasipova tiez som sa nad tym pozastavila - akoby to dieta bola hracka na dobu urcitu 🤷‍♀️

sonia1990
autor
28. jan 2023

@januska12323 aha ďakujem lebo ho ma osvojeneho cca 7rokov a zrazu sa rozhodol zrušiť otcovstvo tak ze ci je to možné právnická mu v tomto veľmi nepomohla. Ak si zobral ženu za manželku ktorá mala chlapca vedeného v rl otec neznámi a vydala sa tak tým pádom dostal chlapec jeho priezvisko a je zapísaný aj v rl no rozviedli sa a terás nevie co ako ďalej výživné na neho stále platí

petamich
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
28. jan 2023

Čudujem sa, že niečo také vôbec spravil. To ho nenapadlo, že raz sa môže rozviesť a byť všetko úplne inak? Asi preto, že každý ide do manželstva s ružovými predstavami, ale realita býva často iná. Držím mu palce aby to vybavil k svojej spokojnosti. Nech sa skusi povyhrazat striedavkou.

sonia1990
autor
28. jan 2023

@stanulienkat to žiaľ nieje možné nakoľko matka už nieje žije ale v mementalbe sa o dieťa starať nebude.

sense
28. jan 2023

@sonia1990 on musel s osvojenim súhlasiť len tak sobášom s niekym sa nestane pravoplatnym rodičom.

sonia1990
autor
28. jan 2023

@januska12323 to som tvrdila aj ja dieťa nieje hračka si môj není si môj.

draik
28. jan 2023

@sonia1990
Možno tak urobiť len do pol roka od osvojenia a len z vážnych dôvodov a ak je to v záujme dieťaťa.

anjelicek26
28. jan 2023

Ako pise draik vyssie (on je pravnik), neda... v najlepsom zaujme dietata... kolko rokov ma dieta? Ak je jeho uz sedem rokov, nech ma gule potiahnut to do dospelosti a ma SYNA na cely zivot, pokial sa bude spravat ako otec, bude jeho otec... skus mu normalne prehovorit do duse, ze to dieta si toho odzilo uz dost...

sonia1990
autor
28. jan 2023

@draik ďakujem veľmi pekne no mé mentálne ma priateľku ona 2 deti svoje 1 spoločne a 1 ma on terás s predošlého vzťahu a ďalšie si predtým cudzie osvojil. Tak záleží asi aj na okolnostiach 4deti plus ďalšie.

stanulienkat
28. jan 2023

@sonia1990 🤦‍♀️ Bozemoj. Patchwork ako vysity. Pamäta si vôbec ktoré dieťa je koho?

sonia1990
autor
28. jan 2023

@anjelicek26 chlapec má 12 r. Osvojeneho ma cca 7r co žili v manželstve po rozvode chce zrušiť otcovstvo nakoľko žije s novou partnerkou a majú momentálne 4deti toto by bolo ďalšie asi to finančne nezvládajú.

bajka16
28. jan 2023

@sonia1990 to akože mu príde už veľa detí, tak sa ho chce vzdať? 😳😳 A maminka chlapčeka už nežije? A ten chlapček ma vlastne iba 7 rokov? Dobre som to pochopila? To je čo za debila ten tvoj kamarát? 😪😪

anjelicek26
28. jan 2023

@sonia1990 tak nech si najde brigadu na vikendy, co ti poviem... a prestane plodit deti kade chodi 🙄 Tu zodpovednost voci dietatu prebral, tam su city, vztahy, to je mu prednejsie - peniaze? Chudak chlapec veru.

denden77
28. jan 2023

a ked si spravi nahodou dalsie, ktore nasledne "vyradi"??? chore 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

bajka16
28. jan 2023

@sonia1990 a čo povie tomu chlapcovi? "Prepáč ale musím sa ťa vzdať lebo pribudli do môjho života ďalšie nové deti a neutiahnem to."?? Chudatko 💔

anjelicek26
28. jan 2023

Ja pevne verim, ze sa spamata, pojde si syna - lebo je to jeho syn! - pozriet a povie, ze aj ked je to financne o hubu, urobi pre to vsetko, aby to zvladol a bol mu nadalej otcom... len to by som asi vela chcela, toto by zenu nikdy nenapadlo to takto riesit, ze zrusit osvojenie 🙄

lesana25
28. jan 2023

Ten "známy" je tvoj frajer, však? Súdiac podľa tvojich ostatných debát.
Ten nápad má z vlastnej hlavy, alebo z tvojej?

stanulienkat
28. jan 2023

S kym momentálne žije ten syn? Chudák v takom citlivom veku je, nemá matku a jeho adoptívny otec sa na neho vyserie. Miektorým chlapom by trebalo vytrhnúť gule.
Čo keby jeho súčasná partnerka vrátila jedno, alebo dve deti svojmu bývalému? To by bolo tiež riešenie.🤔

luccija
28. jan 2023

@sonia1990 na to mal myslieť skôr fuj, že vie normálne spávať.Aky išiel, taku našiel majú deti a deti a jedno je navyše a fin.nezvladaju.Tak sa ho zbavim:(

sonia1990
autor
28. jan 2023

@draik môžem prosím napísať súkromnú správu?

sonia1990
autor
28. jan 2023

Ďakujem za vaše názory a skúsenosti.

veronikaszabova
28. jan 2023

@sonia1990 nie, nemozes donutit sud, aby tvojmu priatelovi zrusili otcovstvo. Mal si to premysliet pred tym, ako to spravil.

sonia1990
autor
28. jan 2023

@lesana25 tak to určitě nie nechápem kde ste to nabrala? Neznámena ze píšem že je to môj frajer alebo sa to týka mňa. Len chcem niekomu poradit

sonia1990
autor
28. jan 2023

@veronikaszabova to nie je môj priateľ.

stanulienkat
28. jan 2023

Tiez ma zaraza, ze sa panko ma starat o 5 deti. Ved len 3 su jeho. O ostatne nech sa stara financne partnerka. Partnerka tiez nebude najbystrejsia, ked ide do takeho vztahu.

janagem
28. jan 2023

Ona len ty a tá jeho priateľka moju podobne rozložené deti xD ty máš tiež ve z bývalého manželstva+1 xD preto je to také confusing

sonia1990
autor
28. jan 2023

@stanulienkat no ten pánko tiež nemá rozum a ani ho asi nemal. Len som sa pýtala ci je možné aby súd zrušil otcovstvo na chlapca ktoremu nie je biologicky otec a na ktorého platí výživné a je zapísaný v rl to je všetko.