Čítanie prváka

dankolia
20. dec 2023

Maminky prosím o radu.Ako pomôcť synovi aby sa naučil čítať? Číta veľmi ťažko nevie si spájať slová.
Každý štvrtý deň sa učia nové písmenko, potom má s toho miš máš.Som s toho už zúfalá nakoľko učiteľka vyžaduje plynulé čítanie.😪

anjelicek26
20. dec 2023

Moj dcerka mala velmi tazky start, co sa tyka citania, prvy rocnik mylila do radu pismena, o citani sme do leta prakticky ani nesnivali, po lete sa to zlomilo a zacala citat krasne plynule... no pointa - kupila som pracovne zostity a knihy pre deti s poruchou citania... tie slova su farebne rozdelene podla slabik, je tam vela tipov pre rodicov, ako s dietatom pracovat, ako mu to vysvetlit a ako trenovat, nas to neskutocne posunulo dopredu... nasa poruchy ziadne nema, proste je brzda a nie top genius ako ine deti, ktorym to ide same... to nevadi, dobehla, vela deti medzi casom uz davno predbehla, lebo sa uci postupne a pravidelne... len je to proste odmakane no...

sella38
20. dec 2023

Ucitelka nemoze vyzadovat od prvaka v decembri plynule citanie.
Trening ,trening, trening, nic ine nepomoze. Citat splyvavo - spievat, tak sa vyhnete nekonecnemu slabikovaniu, ale prvak ma nan stale narok.

pribinak
20. dec 2023

Ak sa takto trápi, najmä ak sa pravidelne do školy pripravuje, je dosť mozne, že má poruchu čítania.
Čo hovorí ucitelka? Ona to ako vidí? Dáva nejaké odporúčania ? Máte na škole špeciálnu pedagogicku? Ak áno, mihla by ti ukázať čo s ním robiť
Ja by som v II. polroku ak sa to nezlepší, riešila by som diagnostiku v CPPPaP

Skús si pozrieť tieto čítanky
https://www.martinus.sk/681255-hry-s-textom-nie...

veronika1754
20. dec 2023

@dankolia u nás pomohli také kartičky kde boli po jedno a po dve písmená, sadli sme si a dávala som kartičky a musela povedať čo je na nej napr. M, potom MA, dookola dookola keď vedela už spolu povedať slabiky tak potom som dala zaradom dve kartičky napr. červené MA a modré MA a hovorím jej čítaj najprv červené potom modré potom spoj, no chce to denný tréning, u nás učiteľka vyžaduje nie že len plynulé čítanie ale ešte aby aj rýchlo čítali, už normálne rozmýšľam či jej nepovedať že sú prváci lebo mne pripadá že od nich chce už aby všetko vedeli ešte len december a my sme už na pisanke číslo 3 a máme posledné dve strany šlabikár a matematiky

pribinak
20. dec 2023

@anjelicek26 jaj s tebou tie hormóny dobre plieskaju 😁😁😁

Malej Sipkovej Ruzenke povedať, že brzda. Za to sa jej dnes musíš ospravedlniť a darček pod stromček navyše 😊😊😊

pralinka25
20. dec 2023

tiez sme sa trapili. na nas ale ucitelka netlacila. v druhom rocniku sa vykristalizovala porucha citania a riesi sa to umerne tomu. ak ma tazkosti skuste CPP zdiagnostikuju a mozete popracovat na to inak.
to dieta sa lepsie citat nenauci beznym sposobom. treba zmenit pristup. a inak vasa ucitelka je krava vyzadovat od prvacika plynule citanie. ako uctelka by mohla uz sama vidiet ze to dieta ma problem. netlac na neho, nebud zufala. deti s poruchou citania su tisice. a neboj da sa to vyriesit len inak ako sme bezne zvyknuti. tvoje dieta je isto sikovne toto je len mala zmena ktoru treba prekonat inak.

anjelicek26
20. dec 2023

@pribinak tak mozem napisat, ze nie je najjasnejsia sviecka na torte, vyjde to zajedno 😂 Neviem ja som v tomto prudky realista, proste uci sa priemerne a veci jej idu tazsie a aj ked sa velmi snazi a poctivo uci, na lekarku ci vedkynu ci astronautku to do buducna nevidim 😂 Nevadi, za to uzasne spieva, hra skvele hadzanu, kresli... nieco z nej raz bude, len uvidime, ze co 😂

pribinak
20. dec 2023

@anjelicek26 nevykeucaj sa ! Ospravedlnenie a darček navyše. Už to nezachránis 😁😁

pribinak
20. dec 2023

Inak dobre pracovne listy majú Kulifredo.

zuzanaete
20. dec 2023

Prvak v decembri nemusi este citat plynulo. To by mali zvladnut do konca skolskeho roka.