Čo si musí brať prvák do školy na prvý školský deň?

pickwick
17. aug 2012

Caka nas od septembra skola,chcela by som vediet co vsetko bude potrebovat dcera hned prvy den do skoly.Ci stacia len prezuvky,alebo si treba hned brat aj neaky zosit,pisacie potreby...

zuzanocka
17. aug 2012

@pickwick podla mna ani prezuvky netreba.. o desiatej ju mas doma 🙂 tak ani desiatu hadam.. 🙂 myslim, ze ani pisacie potreby.. este asi nevedia pisat, nie? 🙂

ellis21
17. aug 2012

Ahoj, daj jej malý ruksačik, lebo asi dostanú nejakú knižku alebo vymalovánky. Inak netreba nič, budú tam asi 2 hoďky. To ju môžeš čakať aj pred školou.

pickwick
autor
17. aug 2012

@zuzanocka dcera uz nieco vie 🙂 normalne z toho stresujem 😅

sympa1
17. aug 2012

@pickwick kvietok 🙂 to je všetko. ani prezuvky nic.

bubina76
17. aug 2012

Ahoj,aj my mame prvacku. Uplne prvy den,teda 3.9., ideme len s kvietkom 😉 Aktovku + prezuvky az na dalsi den, plus vsetko ostatne podla toho,co povie p. ucitelka v pondelok. Aspon si myslim,ze to tak stale chodi 🙂 Ak nie,tak ma opravte.

ukana
17. aug 2012

prezuvky- urcite pojdu do skoly, kvietok, aktovka- a listok na obed 🙂

janulap
17. aug 2012

ahoj,ak chce moze si uz vziat aktovku.Aspon u nas deti mali,ale to len preto,lebo veeeeelmi chceli,inak netreba,kvietok a prezuvky netreba 🙂

janulap
17. aug 2012

napisala som to trochu zle....samozrejme kvietok treba a prezuvky netreba 😉

zuzana_v1
17. aug 2012

My sme prvy den brali len kvietok a dcerka si brala cukriky pre spoluziakov,aby mala lahsie zoznamovanie 😀 Je totiz dost hanbliva. Prvy den pojdes s nou do triedy,tak si zober len nejaky zapisnik a pero koli instrukciam na prve dni.Z tych emocii,ze je tvoje dievcatko uz take velke,by si mohla na nieco pozabudnut. Aspon mne zapisnik dost pomohol.😀

pickwick
autor
17. aug 2012

@janulap pochopila som 🙂 dakujem

pickwick
autor
17. aug 2012

@zuzana_v1 budem v soku,lebo berem aj syna 1. den do skolky a ten je mamin cecok 😖 budem ratat sekundy,nech to mame vsetko za sebou 😀

ellis21
17. aug 2012

No s tou aktovkou je to tak, že väčšina prváčikov si ju chce vziať aby všetci vedeli, že už je to veľký človek 😵 ale nebude to potrebovať. Neskôr na to dojde, že škola nieje až taká super 😀 Ja už mám štvrtáčku a tá by najradšej tretí september vymazala z kalendára. 😀 😀

cerez
17. aug 2012

U nás minulý rok stačil len kvietok a chuť ísť do školy. Zoznam všetkých vecí sme dostali na jednom papieriku a mali sme na to týždeň dieťa nimi vybaviť. Myslím si, že každá škola to má inak. Ináč, môj synovec ide tiež do prvého ročníka a maminka mu ešte kúpila veľký kornút sladkostí nech nimi ponúkne ostatné deti. Nedávno ich mali v Bille.

sisaha
17. aug 2012

@pickwick desiatu, niečo na pitie a kvietok pre učiteľku, prípadne sladkosti pre spoluziakov. Prezuvky nie - to sa budu mozno az od dalsieho tyzdna, ked ich zoznamia so skolou, kde čo je.

renab
17. aug 2012

Tak u nás bola potrebná aj aktovka (alebo teda nejaká taška), lebo hneď prvý deň dostávali Šlabikár a pracovné zošity. Bolo toho dosť. Deťom, ktoré aktovku nemali, to zobrali rodičia po rodičovskom združení, len to museli deti prenášať do druhej triedy v rukách. 😒

ellis21
17. aug 2012

No veď práve, že to je individuálne v každej škole. Skús pozrieť na webovú stránku školy či tam niečo nieje.

elen2
17. aug 2012

Ja som malej nedavala vobec nic len kvietok do ruky lebo nic nepotrebovala.A za dve hodinky uz bola doma.Az na druhy den.
@pickwick

zuzana581
17. aug 2012

@pickwick U nás chodili deti s aktovkou. Dostali hneď knižky. A ja som jej dala aj pitie a malú desiatu, aj keď v podstate nepotrebovala, lebo išli po necelých 2 hodinách domov.

pickwick
autor
17. aug 2012

skvele,dakujem kocky 🙂

janinah
18. aug 2012

prvý deň spolužiakom sladkosti? načo? my berieme kvietok a tašku na veci,len ešte neviem,či už aktovku či niečo menšie,prezuvky neberieme v prvý deň

traktor
18. aug 2012

u nas prezuvky netrebalo, tasku si deti brali..na stole ich cakala kôpka veci- slabikar, farbicky..do triedy sme vosli spolu s detmi, deti sedeli v laviciach a rodicia stali vzadu pri stene a tiez pocuvali pani ucitelku 😀 😉 + sme dostali instrukcie co treba detom, kedy zacina druzina, obed , co budu deti potrebovat atd. skratka ten zaklad....pre pani ucitelku sme mali kvietok, niekto dezet, cokoladku..skratka daku pozornost..po asi 2 hodinach bolo po vsetkom..

anjelicek26
18. aug 2012

Nasi maju prvy skolsky den kvazi den pred - nedelu. Maju si doniest skolsku tasku, kornut s darcekmi, kvety a to je asi vsetko... budu mat obhliadku skoly, kde je trieda, jedalen a obsirnejsi pokec, a pojde sa domov.. V pondelok uz funguju normalne, teda do piatej ehm.

reisi
18. aug 2012

My berieme len skolsku tasku a kvietok pre pani ucitelku. A len tak na okraj 😀 Ked som minuly tyzden v Bille ,videla ten kornut so sladkostami az mi mdlo prislo 😀 ,konecne mame za sebou skolku ,kde bolo nutne donemoty riesit sladkosti ( nastastie uz posledny rok chodila do sukromnej kde bol doraz na zdrave stravovanie ) A velmi som dufala, ze v skole bude rozdavanie kadejakych sladkosti pase 😝

lamada181
19. aug 2012

no u nas to vymysleli velmi dobre mame stretnutie 28 spozname pani ucitelku , lepsie povedane pani ucitelka s predskolkej / nultaku / nas zounami s pani ucitelkou a aj nasu dcerku a aj tam sa dozvieme co si treba doniest mi urcite pojdeme do kostola , ale viem ze mi sme nosili kvietok a tasku
a aj mi si budeme brat kvietok a tasku lebo dostaneme vsetky ucebnice a zosity a tak

pickwick
autor
20. aug 2012

@reisi ja som proti sladkostiam pre spoluziakov 1.den,takze zobereme kvietok a tasku

pickwick
autor
21. aug 2012

Uz som sa dozvedela od pani ucitelky,ze nepotrebuju absolutne nic ,iba ja poznamkovy blok na zoznam veci 🙂

ivett1
21. aug 2012

ahoj, my budeme potrebovať prezuvky, idú do triedy...a potom si ich už nechávajú v svojej šatni😉 takže berieme aj vrecko na prezuvky...a ja si určite beriem ten poznámkový blok...neviem kedy, ale všetko by u nás mali "zavesiť" na stránku školy, tak sledujeme😉...ten kornút so sladkosťami...to mi teda vôbec nenapadlo, keďže naše deti sladkosti akosi nemusia...kvietok určite🙂

kvojtanikova
23. aug 2012

u nas ide s malym do skoly tatko, tak len dufam ze tych informacii nebude privela, kedze jeho pamat je dost biedna. Veru mu aj ten zapisnik pribalim🙂 A inak uz len prezuvky a kvietok, myslim ze tasku este nepotrebuju, az ten dalsi den.

ajca123
27. aug 2012

My čo si bereme je aktovka,kvetinka a cokoladka,prezuvky a aj si musíme zobrať Filipka a Riška 🙂 lebo je nema kto hlidat. A dnes si idem kúpiť nejake oblecko lebo treba byt pekna ked pôjdeme odprevadit Patka

eliska1986
25. aug 2014

@bubina76 ahoj,nie nahodou 2.9. do školy?