Dysleksia, dysgrafia, dysorgrafia a dyscalculia

kburgerin
12. sep 2012

hladam tu nieaku dobru ucitelku co ma skusenosti s detmi s poruchami ucenia aj s poruchami spravania a adhd a hiperaktivitu to vsetko ma moj syn 8 rocny je tretiak a ucenie mu nejde ps najlepsie nieaku pani ucitelku co by sa s nim ucila z novej bani lebo ja to s nim neviem mna vsetko to rozculuje ze nevie pisat citat pocitat dakujem

atomica87
13. sep 2012

😀 😀 😀 dufam ze ju najdes, lebo ak ho mas ucit gramatiku ty, neviem ci by mu to pomohlo

bacula
13. sep 2012

@kburgerin ahoj
Existuju studijne centra pre deti s tymito poruchami, neven ci aj v novej bani, skus dat dó google "studijne centrum Basic" , moja mamina v takom učia v bratislave ....

yukki
13. sep 2012

@kburgerin možno aj v nejakom miestom Centre pedagogicko-psychologickej prevencie...či jak sa to teraz volá...by Vám pomohli. Držím palce.

kburgerin
autor
13. sep 2012

@atomica87 no to mas pravdu velmi skarade pise a neda sa to ani precitat tak preto potrebujem nieaku skusenu ucitelku lebo ja s nim pisem ale nevidim ziadne zlepsenie

maznacik007
13. sep 2012

pokial ma tieto diagnozy tak je potom integrovany... uz pri jednej takej diagnoze ma dieta integraciu a potom treba spolupracovat so skolou s jeho specialnym pedagogom a z ludmi z pedagogicko psychologickej poradne. Ale v pripade ze ide naozaj o dieta so vsetkymi tymi dyskami a plus poruchy spravania tak tam by stalo za to zvazit aj specialnu skolu...
ale to sa musi riesit predsa od prvej triedy.... a nie az v tretej...
ma oficialne diagnostikovane vsetky tieto poruchy? a co hovori jeho psycholog alebo psychiater?
ak hladas ale platene doucovanie pre syna tak sa skus informovat bud na skole ci ti neporadia niekoh vhodneho alebo si daj inzerat do miestnych novin... predtym ale nech ti ho skontroluju kvoli pravopisu

ivet37
13. sep 2012

detska lekarka mozno aj psycholog by mali dat odporucanie na integrovaneho ziaka budu sa mu venovat vskole viac intenzivnejsie zakladne skoly to maju lebo casom ti ho budu posielat po psychologoch a psychiatroch

raza
13. sep 2012

@kburgerin Ahoj. Nepíšeš, ako bol vzdelávaný tvoj syn doteraz..
Úplne najlahšiu vec, akú môžeš urobiť je, že pôjdeš za riaditeľkou tvojho syna a požiadaš o pomoc. Určite ti bude vedieť poradiť, kde máš zájsť do pp poradne. A hlavne to neodkladaj, choď za riaditeľkou hneď v pondelok, pretože nielen ty si nervózna z toho, že malému to nejde, ale aj on sa isto cíti zle.
Veľa šťastia

tini30
13. sep 2012

ahoj,v prvom rade treba zajst do skoly s vysledkami od specialneho pedagoga a potom to s tebou bude vlastne musi riesit skola,podat ti pomocnu ruku,ponuknut doucovanie ,mas nato narok a bezplatne...mam s tym skusenosti moj starsi syn je integrovany ziak,ma ulavy v skole,neznamkuju ho z pisania,citania,aj pisomne prace robi s ulavamy...fakt ak ti mozem poradit najprv zajdi do skoly a informuj sa ! drzim palce a zelam vela vela trpezlivosti pri uceni so syncekom...

paloabdl
20. sep 2012

Ja mám Dysgrafiu a dizleksiu mňe to začali škole uznát asi 7 triede a musel som chodit po Psichologoch

dasa10
17. jan 2014

Ahojte neviete kedy sa da najskôr diagnostikovat dysleksia, dysgrafia, dysorgrafia a dyscalculia ? Može to byt už skor ako v skole ?

pegie
17. jan 2014

@dasa10 az ked dieta bude chodit do skoly skor sa to zistit neda, ale predpoklad tam moze mat ak ma zlu vyslovnost, ktora sa tazsie odstanuje

dasa10
17. jan 2014

@pegie da sa nieco "naznaciť" ked skoro 6 rocne dieta nevie prekreslit obrazce iduce za sebou, napr. 6 guliciek v nejakom usporiadani alebo štvrorec + kruh + trojuhlolnik v rade za sebou. ?
Kresli ich nepresne, na trojuholniku nenakresli špice.
Napr. domcek dlho kreslil ako nieco s oblymi tvarmi.

pegie
18. jan 2014

no. ak sa u dietata napr. prejavuju poruchy priestorovej orientacie, pravolavej orientacie, este to neznamena ze bude mat poruchu ucenia, moze mat nabeh, vsetko sa prejavi ak uz bude chodit do skoly, aj my casto pri diagnostikovani nezistime ze ide o uplnu poruchu ucenia, sutam nejake naznaky, ucitel si moze mysliet ze ide o poruchu a da dieta vysetrit, bud sa to potvrdi ale su tam iba nejake problemy

pegie
18. jan 2014

@dasa10 no. ak sa u dietata napr. prejavuju poruchy priestorovej orientacie, pravolavej orientacie, este to neznamena ze bude mat poruchu ucenia, moze mat nabeh, vsetko sa prejavi ak uz bude chodit do skoly, aj my casto pri diagnostikovani nezistime ze ide o uplnu poruchu ucenia, sutam nejake naznaky, ucitel si moze mysliet ze ide o poruchu a da dieta vysetrit, bud sa to potvrdi ale su tam iba nejake problemy

dasa10
18. jan 2014

@pegie čo znamena porucha pravolavej orientacie ? Zvažujem odklad povinnej skolskej dochadzky. Ak by sa neskor potvrdilo že je dysgrafik, ma pre neho vyznam rok v skolke navyse ? alebo vobec.

pegie
18. jan 2014

@dasa10 porucha pravo-lavej orientaci je ze dieta nevie kde je prava strana , lava strana co je nalavo, v pravo, nevie sa orientovat v zosite kdej prava strana lava strana. Ak by si chcela dat dietatu odklad sk. dochadzky treba vysetrenie od psychologa a on posudi ci je potrebne. To sa dopredu nevie, ci dieta bude mat taku a taku poruchu a ci mu pomoze, odklad sk. dochadzky, treba sa poradit so psychologom

dasa10
18. jan 2014

tak toto pravo lave mame v poriadku 😉 🙂

biba2014
13. mar 2017

@dasa10 ahoj,dali ste odklad prosím ťa? Ako sa vám darí v škole? Diky