Hodnotenie deviataka

samasebou
23. nov 2014

Mam deviataka, ktory bol trojkar, minuly rok si presiel sikanou, takze boli aj dve stvorky na konci roka...prelozila som ho na inu skolu, ale take znamky, ake ma teraz, odpadam..tak sa pytam,napr. ked sa pisu patminutovky z anglictiny a ucitelka zada niekolko slov, ci uz z alebo do anglictiny a hodnoti to nasledovne: 8 slov prelozit, 5 mal spravne ,3 nespravne(podotykam, aj ked len jedine pismenko zle,...ok, beriem), potom 11 zadanych slov, napisal 7 dobre, ostatne s chybami, zase stvorka...keby to bola ustna skuska, tak by ich povedal dobre, ale dobre,bola to pisomna, takze napisane zle...to co je??z 8 slov 5 dobre je stvorka? a z 11 slov 7 dobre je stvorka?..ja neviem, je to koser hodnotenie?

alby2014
23. nov 2014

Boze nebit s makkym i....kriste a to som ucitelka...ach boze

simca06022011
23. nov 2014

Nie som pani ucitelka, ale dlhorocna studentka :P A sestra... a toto znamkovnie je tak... cim skor si zvyknete, tym lepsie... na strednej/nebodaj vysoke je prisne hodnotenie klasika.. my sme mali pod 65% 5ky celu strednu (asi to odkukali od VS), na ZS presne neviem, ale tiez to nebolo o inom.... nejde o to kolko z kolkych je zle, ale o percento.

zuzana76
23. nov 2014

@alby2014 aj dospelí s makkym i 🙂 , kedze ide o mnozne cislo

simca06022011
23. nov 2014

@0silvia0 netrap sa u nas je to rovnako... ja som sa ucila na 1tky, SS, VS... a moja sestra ledva dokoncila zs, brat ledva ledva aj to tym flegmatickym sposobom teraz konci SS :P Nechapem... ale rozdiel vidim, ja som vedela co chcem a ze ked sa nebudem ucit, mozem tak nanajvys pohare umyvat (nakolko som musela od cca 12r brigadovat kade tade a pomahat uz od zs rodicom ) a oni vedia akurat tak frflak a nadavat, ked mama neda peniaze, ocko nekupi auto (ona da, a on kupi... jedinemu synovi co este ostal doma 🙂)))) ). To by nebol problem, ale robia im zle, lebo deti nie su motivovane :(((( Ked je zla znamka mama uteka do skoly, natrepala sa do skolskej rady, medzi zastupcov rodicov a pod... cize "vybavi".. je to trapne 🙂)) Ucitelia by mali byt prisnejsi... a rodicia sa menej starat asi a tiez byt prisnejsi... 🙂))) No uvidime co bude, ked moja slecna pojde do skoly, uz vidim, ze ma rozdrapi od zlosti.. ked aj skolka ma vie vytocit 🙂)))

Inak mne keby povedal ucitel "vy dozrite/vy naucte/vy neviem co" tak mu poviem nieco co sa mu pacit nebude. Ucitel ma deti motivovat, ucit a dozerat ci sa to naucili a vyzadovat vysledky.. r odic od toho nie je ani nahodou. Uz slovo "ucitel" je tomu dokaz.... nie je to iba prednasajuci, alebo skusajuci.. je to ucitel. Milujem take idividua, co nepochopia svoju pracu... Dakujem, ze som mala ucitelov... perfektnych 🙂))

alby2014
23. nov 2014

@zuzana76 Raz som napisala v triede obylie...odvtedy nepisem na tabulu...ja sa strasne hanbim za tu moju gramatiku, ale ja v hlave viem o mnoznom cisle pridavne meno muzsky rod...a stale a to hlavne, ked sa sustredim na myslienku a nie formu a chcem pisat rychlo, aby som na nic nezabudla, pokaslem to a to som aj vela citala.... Kokos... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

0silvia0
23. nov 2014

@alby2014 vieš, koľko krát som vypovedala svojmu synovi vetu o učení sa z hodiny na hodinu? Tvári sa, že rozumie, ale pri najbližšej príležitosti sa nenaučí. Zistím to, až keď prinesie 4. No super, dám trest - presne ako hovoríš, zoberiem mobil, pre môjho syna je najhorší trest, keď mu nedovolím ísť von. Takže dám "zaracha" a nejde sa von. Vieš, čo je najhoršie? Môj syn s pokorou a bez emócií prijme trest, vôbec sa na mňa nehnevá, v ten deň sa pekne snaží naučiť sa, trestík prežije a všetko v starých koľajach. Ja osobne by som trest prežívala oveľa intenzívnejšie a trápila by som sa. On trest jednoducho odžije, päťku odžije a s úsmevom ide ďalej - a ja, zodpovedný, citlivý človek sa musím na toto pozerať! 😅 😅 😅

zuzana76
23. nov 2014

@0silvia0 tak je flegmatik, dnes je takých deti ajajaja, 70 percent skoly 😀

zuzana76
23. nov 2014

@0silvia0 ale to je to, vie cim chce byt? snazi sa pre seba? asi nie, ani ho to podla mna netankuje, co bude za 10-15 rokov, nejako bolo, nejako bude, to je pristup dnesnych mladych ludi

alby2014
23. nov 2014

@0silvia0 vytrvaj v trestoch..to ze syn to prijme, znamena, ze vie, ze on spravil chybu a vidis, ze sa pekne nauci, resp sa snazi... To je uplne super...

alby2014
23. nov 2014

@zuzana76 Napr moje gymnazium je najlepsie na Slovensku a teraz je dokonca zakonresp vyhlaska, podla ktoreho dieta aj ked spravi prijmacky prijmame len podmienecne, nasledne musi dokladovat, ze jeho priemer na konci roka z nosnych predmetov ( teda okrem vychov) nepadol....

Pre silviu...:D
Pre neho je 10 -15 rokov daleko... skus tie tresty podmienit aj pozitivnou motivaciou...on nieco musi chciet, slubi to za nejaky priemer na pol roka, co realen vie dosiahnut a bolo by to zlepsenie z tvojho uhla pohladu. V tomto veku, chcu byt hlavne na pc, s kamosmi a neriesit a hlavne nech rodicia neotravuju...

Mozno vie, ze vsetko za neho vyriesit v konecnom dosledku...

zuzana76
23. nov 2014

@simca06022011 no dozriet na dieta podla mna rodic ma, ucitel s nim nie je stale, nie naucit, jasne, ze motivovat ma ucitel, ale to sa neda u vsetkych deti, niektorym je suma fuk a zase pozri s ana to, akoze ucitel za nejakých 450 evro cisteho aby sa roztrhal a znicil si svoje zdravie tiez nepovazujem za normalne

alby2014
23. nov 2014

@zuzana76 Nahodou ja mam 525 v cistom 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana76
23. nov 2014

@alby2014 no dobre, ja nemam teraz plny uvazok, lebo este studujem aj dalsi predmet 😀

samasebou
autor
23. nov 2014

@0silvia0 To je asi o kazdom decku individualne...ja som sa tu nechcela s ucitelkami ani hadat, ani nic, som rada, ze to pochopili...moj chlap, byvaly ucitel,hovori,ze "to je diagnoza"...sa vzdy smejem...aj ja malému hovorim,ze ok, ked na teba kricala,aj ked si to neurobil ty, mozno mala zly den,ani ja som ho nemala dobry...ucitelia maju byt od toho aby naucili...mamy maju byt od toho,aby pomahali....ja som len chcela vediet, ci mam ist do skoly,alebo odidem s dlhym nosom, lebo....

zuzana76
23. nov 2014

@samasebou chod sa porozpravat, co robit a uvidis, ze chces abys a lepsie ucil, ale co treba pre to urobit

alby2014
23. nov 2014

@samasebou Normalne chod, slusne sa popytaj...neni problem...mne napr. zaujem rodicov nevadi

nikawero12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samasebou
autor
23. nov 2014

@nikawero12 neuveris,ale ja si nevymyslam...ty asi nemas problemy ziadne a neda sa ti uverit, ze ja ich mam tolko?:...vedela som, ze ludska blbost je nekonecna, ale ze az takto??...to, ze nikam nechodim, co ma prosim ta s tym, ze sa teraz radim, co so svojim deckom?...prosim ta, bud stastna, ze nemas ziadne problemy,okrem tych "sama so sebou"...som tu registrovana tri dni a teraz sa mi hned chce odregistrovat...chudery boli aj budu...prepac...

nikawero12
23. nov 2014

@samasebou áno,presne to by si mala urobiť - odregistrovať sa, aby si tu slušných ľudí "neťahala za nos"!

kadri
23. nov 2014

@samasebou boli ste so synom u psychologa? mam znameho, uz ma pred 30-tkou a kvoli sikane nedokoncil strednu skolu, nema maturitu... 😒 je to nafigu, pretoze ma problem najst si pracu, pritom je sikovny, ale taky "zakriknuty" a teda aj dorobit si maturitu je prenho problem. nie, ze by to nedokazal, nevedel, ale psychicky to zatial nezvlada ☹ ma problem hlavne s kontaktom s cudzimi ludmi

samasebou
autor
23. nov 2014

ty si fakt myslis, ze niekto nemoze byt vo faze, ked ma tych problemov viac?..uz to, ze tu spominas peniaze je ubohe...ja by som ta dala na moje miesto na tri dni a potom mi ukazes,aka si frajerka...

samasebou
autor
23. nov 2014

@kadri Ahoj,ano,takych pripadov je viac...boli sme, chvilu to potrva,povedala psychologicka, on ma teraz taku nechut..ved nikdy nebol super ziak, ok, ale vela sa zmenilo...je taky ustrachany,"aj ked viem,bojim sa povedat,lebo co,ked poviem zle"...a s detmi, to absolutne od nich boci,

simca06022011
23. nov 2014

@zuzana76 to si mozem aj ja povedat na mojej pozicii a rovnako aj dalsich xyz ludi na inych poziciach, ze si nebudu za minimalnu mzdu nicit zdravie a rozculovat sa... vsade je nieco... rodic nema co dozerat na nast rocnych uz.. co ich nenaucili v skole a to ze sa kvoli niecomu ucia, rodic uz nezmeni nic.. neviem si predstavit chodit za 15 rocnym ci si urobil ulohy... ale za to ucitel ma paky na to aby to ocenil/potrestal.. a nemusi to byt prave 5ka...

samasebou
autor
23. nov 2014

@alby2014 to ja?... 🙂

alby2014
23. nov 2014

@samasebou nechapem, co ty? :D Ale moj povodny koment bol, ze ano normalne chod sa popytat do skoly... s tym, ze ako by si mohla spolupracovat aby sa to zlepsilo

samasebou
autor
23. nov 2014

@alby2014 nie,sa smejem, ja som reagovala na tvoj koment ohladom "i"....citam jedno cez druhe, blbne mi net..pomaly to ide...

samasebou
autor
23. nov 2014

@simca06022011 Ja som si presla ucitelmi aj dobrymi aj zlymi...ale pravda je, ze jednak deti maju mat motivaciu a ucitelia ich maju naucit..mna ide slak trafit, ked maju kpou domácich uloh....ja chcem vidiet takého murara, rodica,, ako im s nimi pomoze,ked ich to nenauci ucitel...

alby2014
23. nov 2014

ja vravim, ze ak decko pride domov a rodic sa opyta, co mas na zajtra a dieta povie nic, dieta klame. Prosim ta, ved na ZS domace ulohy su uplne normalne UPLNE.Na strednej sa maju doma ucit. Ja uz fakt nechapem, ci za vsetko moze ucitel.

zuzana76
23. nov 2014

@simca06022011 ale samozrejme ucitel moze pochvalit, aj pokarhat, potrestat, ale ak chyba vnutorna motivacia, tak aj tak nezmeni nic, vies kolko deti nebavi absolutne nic, tam to vsak neriesia ani rodicia, zvacsa ide o nefungujuce rodiny a tam sa moze ucitel aj rozkrajat a nedosiahne nic a z tych deti sa neskor stavaju trosky

0silvia0
23. nov 2014

@zuzana76 hej, flegmatik... nájsť správnu motiváciu pre flegmatika je dosť ťažké. A apelovať na neho - učíš sa pre seba, ak sa budeš dobre učiť, dostaneš sa na lepšiu školu a budeš mať lepšie možnosti v uplatnení - to sú pre 12-13 ročné decko také otrepané frázy.. 13-ročné decko si nevie seba samého predstaviť ako pracujúceho dospelého, je to príliš vzdialené, aby toto bola motivácia. Vie, čím chce byť, ale jeho vysnívanú profesiu na žiadnej škole neučia 😀 😀 😀 Na druhej strane, ja ako žiak som bola zasa prehnane zodpovedná, učila som sa nie preto, že raz sa chcem dostať na dobrú školu a chcem mať dobrú prácu, ale učila som sa preto, aby som sa v škole nestrápnila, aby som nesklamala rodičov, aby som si nemusela opravovať zlé známky - tiež žiadna duchaplná motivácia zahŕňajúca ďalšiu päťročnicu, takže očakávať náhľad do budúcnosti od 10-15 ročného decka a s tým spojené motivačné aspekty - toto ani neočakávam. Ja som nikdy nevedela, čím chcem byť a večne ma to otravovalo, keď sa nás to v škole pýtali. Pravdupovediac, nikdy som žiadne pracovné ambície nemala a keby sa ma teraz niekto vo veku 40 rokov opýtal, čím chcem byť, tak ani neviem. Doteraz nemám žiadnu vysnívanú prácu, práca nie je pre mňa stredobodom života. Mám veľmi dobrú kamarátku a ona už snáď od prvej triedy ZŠ vedela, že chce byť učiteľka, dnes učiteľkou je a veľmi dobrou 🙂
Ono ideálne je dieťa, ktoré ide zlatou strednou cestou (ani uzlík nervov ale ani totálny flegmoš). Ale človek si povahu asi nevyberá a ani rodič si nevyberie dieťa s povahou, ktorá by mu najlepšie vyhovovala. Treba pracovať s tým, čo nám bolo nadelené a niekedy to je skutočne ťažšie a zložitejšie ako by si človek predstavoval.
@alby2014 ďakujem, snažiť sa snaží, je to oveľa lepšie ako v 6. ročníku, keď u neho gradovali hormóny, averzia na školský systém a rôzne školské nespravodlivosti (v jeho očiach), náznaky arogancie a potreby sebaprezentovania sa v triednom kolektíve. Tento rok je oveľa kľudnejší, vidím na ňom, že skutočne dospieva a v hlave sa mu to lepšie ukladá. Mám pocit, že ten nástup puberty, hormóny, nezrelý mozog spracúvať niektoré informácie tým deckám v určitom veku robí riadny chaos v hlave.