Info ohľadom písomky druháka

viecko09071
13. feb 2023

Dobre ráno. Prosim vas chcela by som sa spýtať. Moj syn je druhak a pisal pisomku zo slovenciny zo 40 bodov stratil 13 bodov takze nemal zlu ani polovicu mal 27 bodov a ucitelka mu dala trojku. Nemala by byt trojka az ked je zla polovica? Ďakujem

gabriela2952
13. feb 2023

@viecko09071 spýtajte si stupnicu hodnotenia

kikavadi
13. feb 2023

@viecko09071 myslím, že standardne 50-74% bodov je známka 3, takže od 20-29,6 bodu = 3 vo vašom prípade. Známka je správna.

gabriela2952
13. feb 2023
stvura
13. feb 2023

@viecko09071 to nemozes tak brat, mozno mu chybali prave "nosne body" a tym padom je to trojka. Kazdopadne pokial mas nejasnosti sa obrat na ucitelku, urcite ti dovolia nahliadnut do pisomky (ja to tak riesim ked sa smi nieco nezda).
Upozornim ta, ze ale stale plati: ucitel ma vzdy pravdu...takze nic neporiesis a aby si to dietatu len nezhorsila.

ivka225
13. feb 2023

Asi nie je mozne mechanicky hodnotit podla poctu chyb. Je ine, ci namiesto medzinarodny napisem medzinarobny alebo namiesto chyba napisem chiba.

lubhomira
13. feb 2023

@viecko09071 50%, čiže polovica, je spodná hranica pre známku 3. Štandardne platí stupnica, ktorú tu už dali dievčatá, pokiaľ si predmetové komisie neustanovia inak.

zuzubb007
13. feb 2023

Nie dobre bol ohodnoteny, to ma este dobre, pri diktatoch je horsia stupnica

viecko09071
autor
13. feb 2023

Ak by mal zlu polovicu od ale zo 40 bodov stratit 13 a mat trojku je podla nespravodlive . Ja som si myslela ze stupnicu určuje učiteľ

viecko09071
autor
13. feb 2023

@stvura preto sa pytam tu a nie ucitelky. Pisomku som videla mal ju doma.pisomku mali slova kde doplnali mäkké a tvrdé i y a potom im dali pismena a museli urcit ci je to makka spoluhlaska alebo kratka samohlaska a podobne. U nas idu strasne rychlo na deti na to ze je druhak maju tazke uciva.

nikenzi
13. feb 2023

@viecko09071 moj je tiez druhak a preberaju toto iste aktualne. ale hodnotenie je este prisnejsie. 1-2chyby = 1ka, 3-4ch = 2ka, 5-6ch = 3ka a tak dalej.

belllinka
13. feb 2023

@viecko09071 ale no, určite nemajú úplne iné osnovy, ako na ostatných ZŠ 🙂

elisabethka
13. feb 2023

U nas na skole maju ucitelky na 1.stupni spolocnu rovnaku stupnicu, nerobi si kazdu ucitel sám a trojka je od 74% pripadne od 70% dole. Nemôže podľa mňa niekto za 13 chýb čakat dvojku. Dolezitejsie vsak ako znamka si myslim, že je aj prístup rodiča, aby dieťaťu vysvetlil, že dostať občas zlú známku je bežné. Napr. na našej skole uz teraz od 1 ročníka namiesto známok zaviedli slovné hodnotenie 😊

mirkava
13. feb 2023

@viecko09071 treba sa učiť doma viac, myslím to v dobrom. V druhom ročníku sa berú výnimky po tvrdých spoluhlaskach a to je dosť ťažké pre detičky pochopiť. Dookola opakovať...

zuzubb007
13. feb 2023

@viecko09071 ano druhaci uz idu naplno, a bude to este horsie ja mam 4taka a kolkokrat si musim googlit lebo neviem zhodne, nezhodne, vlastne, nevlastne to je este len peklo

veronikaszabova
13. feb 2023

@viecko09071 toto iste prebera aj syn v skole, cize vasi nejdu rychlo. Idu podla osnovy. A ano, znamka je adekvatna poctu chyb.

viestta
13. feb 2023

@viecko09071 ucitelka musi ist podla osnov. Synovi nepomoze len viac sa tomu venovat. Treba si kupit nejake pracovne zosity, vypracovat pre neho ulohy aby si to dome trenoval. A vela citat, pretoze citanim sa zafixuje spravny tvar aj bez toho aby sa musel drilovat poucky. Proste "oko neda".

dzina007
13. feb 2023

@viecko09071 moj je tiez druhak a u nas uz dve chyby je 2ka v pracaku ak sa tyka doplnovaciek a takych easy uloh ako urcit makku tvrdu spoluhlasku.
Teraz sa ucia vynimky po H CH G K, 2 chyby uz je vela.. Ide sa podla tabulieka klasifikacie,
Diktat staci ze zabudne jednu bodku jeden dlzen a uz je dvojka a to moze mat aj vsetky I Y spravne

Na pisomke tiez sa presne ide podla hodnotenia vyssie.

Viem ze je to tazke ale chybami sa dieta aj uci.. pozrieme si ich zhodnotime docvicime...

kyuubi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
13. feb 2023

@viecko09071 13 chýb???? Môj je druhák, ak by doniesol diktát s 13 chybami, či test, tak to ma červené pole a som dosť nahnevaná. Ja nerozumiem, ako môže niekto pýtať za toľko chýb dvojku, alebo si len myslieť, že to je nespravodlivé... Ak by mu chýbali niekde bodky, zle rozdelil slovo, malé písmeno, ale toto.... Malý je v rakúskej škole, už sa učia nasobilku. Pekne natvrdo. Takže nemá toho toľko tvoj co by sa mal naučiť, najmä, ak chcete dobre známky. Tak sa treba učiť, nič iné neostáva. Trénovať a trénovať. Kebyže to vie na dvojku, má lepší výsledok ako 13 chýb, trocha sebareflexie.

anesim
13. feb 2023

Ak je zla polovica, tak to uz je na hranici , este jedno zle a je to 4, ak mal 27/40 , tak to je 68% a to je 3 uplne normalna

mimer
13. feb 2023

Sice mam len skolkarku ale ruku na srdce..ucili ste sa s nim dost,kedže spravil tolko chyb? Najprv by som zacala od seba ci som spravila vsetko preto aby tolko chyb nemal a az potom sa rozculovala nad znamkou.. ja nemozem z tohto ale tento modry kon je fakt bizar 🤦

luliu
13. feb 2023

@viecko09071 stratiť 13 bodov zo 40 je 3, to nie je ani náhodou na 2

kabinka11
13. feb 2023

@viecko09071 Dcéra chodí do 8 triedy. Posledné 4 písomky z matematiky dopadli tak, že jej chýbal bod do dvojky. Stratila úplne motiváciu učiť sa.

simca06022011
13. feb 2023

@viecko09071 nespravodlive? vedel menej ako 70%. To je 3. Treba hlavu hore, pozitivne motivovat, ze prost emusime sa to lepsie naucit.

Aj to su teda mierne stupnice este na vela skolach, polovicu vediet je uz tak na 5ku. AJ dceru ked ucim a ona sa ohana, ze "nieco vie", tak bohuzial.. nieco je na 5. AKo keby nejaka profesia ovladala len polovicu svojho odboru. Polovicu matiky, polovicu slovenciny.. asi by to nebolo bohvie co :D Alebo 50% na testoch na vodicak...

ivka225
13. feb 2023

Len pre porovnanie - kamaratka pracuje na univerzite a u nich musi student na to, aby urobil skusku (aj na E, teda s najnizsim hodotenim), ziskat 65 percent.

akvi
13. feb 2023

@viecko09071 stupnicu hodnotenia schvaluje predmetova komisia. Tato stupnica musi byt jasne dana pre kazdy predmet. Stupnicu hodnotenia diktatov urcuje Statny vzdelavaci program, cize ta je jednotna pre vsetkych. Zauzivana je stupnica, ktoru sem pridala @gabriela2952. Na strednych skolach a na 2.st- ZS byva este prisnejsia, takze zvykaj si. Test musi mat jasne dane bodovanie, mal by ho vidiet aj ziak, tam sa da zohladnit narocnost ulohy a jej ciastkove riesenia, za ktore sa daju ziskat body. Vela ucitelov na toto ale kasle a znamkuje ako sa vyspi. Kazdopadne pri pocte bodov, ake si napisala, je 3-ka v poriadku. To, ze sa to nezda fer, no, bohuzial, za mna, cele nase skolstvo nie je fer, nevyziadane hodnotenie obzvlast. Vzdy je moznost odist a ist cestou DV, resp. komunitnej skoly, kde znamkovanie nebude ziadne..

katrinka8
13. feb 2023

@viecko09071 - hodnotenie je správne, nepočíta sa to podľa toho, koľko stratil bodov (počet chýb vs. známka sa hodnotia len diktáty), ale percentuálne.

kittykat22
13. feb 2023

je to mozne. U nas sa v druhaku pisala pisomka o 100 prikladoch - rozdelene hodnotenie ze, za 20 prikladov znamka. Syn napisat cislo 5 naopak - vysledok spravny, patka opacne a drb dvojka 😅

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkava
13. feb 2023

@dzina007 za jedu chybu v diktáte dáva už dvojku? Môj je tretiak a jedna chyba je ešte jednotka.