Postup pri neprijatí dieťaťa do 1. ročníka základnej školy

3kvetka3
23. feb 2015

Ahojte, prosim Vas, aky je postup, ked moje dieta neprijali do 1.rocnika zs (nespadova skola). Do spadovej skoly ho nechcem zapisat, kedze sa jedna o sportovu zs. Je potrebne napisat odvolanie? Alebo mam cakat do maja a skusit sa opat informovat, ci sa neuvolnilo miesto? Dakujem pekne za rady.

moni244
23. feb 2015

Podaj odvolanie a pre istotu zapis do spadovej skoly, lebo niekde nastupit musi, teda aspon podla mna

namornicka
23. feb 2015

Podaj odvolanie a uvidíš ako sa vyjadria. Do spádovej školy ti ho musia zobrať aj keď tam prídeš v máji.

sardinka333
23. feb 2015

Ja by som odvolanie napísala a samozrejme aj sa informovalana prislušnej škole ako to oni vidia....vzhľadom že tam nepatríte. Miesto sa može uvolniť aj v septembri, stáva sa to. mrkni do tejto diskusie tam to prebrali od predu aj od zadu. https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/zapisujete-svoje-deti-do-viacerych-zakladnych-skol-2/

maznacik007
23. feb 2015

@3kvetka3 odvolat sa mozes ale nemusia ti ho zobrat ... preto ho prihlas sucasne i na spadovu skolu kde ho zobrat musia ... ale tiez treba ist v istom case na zapis.... lebo ak prekrocia pocet povolených ziakov tak potom mozes mat problem aj v spadovej skole... /najma ak je aj tam pretlak ziakov.../ lebo potom ti moze skolsky urad urcit uplne inu skolu ...

bosa13
4. apr 2016

a co v pripade, ze ma rodic trvaly pobyt uplne v inom meste a v spadovej skole /podla prechodneho bydliska, oficialneho, nahlaseneho/ mu dieta do skoy nevzali?