Priemer známok 1,67 u druháka

16. jan 2024

Syn má zo slovenčiny priemer 1,67, je druhák, má samé jednotky, ale z diktátu žiaľ dostal dve trojky a jednu dvojku, takže mu to takto vychádza. Myslíte, že je šanca že bude mať na vysvedčení jednotku? 😀 Píšu ešte veľkú písomku, tak možno aj tá o tom rozhodne ešte. Môže dať učiteľka 1tku aj keď priemer známok sa skôr prikláňa k dvojke? Príde mi to také kruté, keď za zopár chýb v diktáte, možnože aj skôr z nepozornosti, by mal dvojku, keď iné predmety má samé jednotky.

slavomira236
18. jan 2024

@staleja ano vsetko naostro..nastastie moj nema problem s diktatmi za 4roky mal raz dvojku..zajtra maju pisat diktat na spodobovanie. Tolko viem. Jeden sme doma napisali taky dlhsi na precvocenie
Syn mal vzdy radsej diktaty ako prepis. Ked bol prvak dala somu nieco prepisat vzdy ze mama diktuj mi. Pri prepise sa tak nesustredil a vzdy mal chybu.aj rychlejsie diktat napisal Dcerka teraz prvacka tiez jej idu lepsie diktaty ako prepis.

babatkoo
18. jan 2024

Pisem presne o mojom synovi 🙂 na chlp rovnake znamky. Mne dnes povedala p. ucitelka, ze budu mat este jeden test, ak ho napise dobre dostane za 1 na vysvedcku, ak napise zle... zial bude mat solo 2 zo SJL 🙂

ivett1
19. jan 2024

v pohode, možno bude mať 1, píšeš, že ešte ich čaká písomka ...podľa mňa tá zaváži ..ak sa mu to podarí napísať na 1 môže mať kľudne 1 😉
viem si to predstaviť, že bude smutný, keď bude mať 2, tak potom mu len povedz, že to nevadí, že si to do konca roka opraví a trénujte diktáty naďalej...
ale možno budeš prekvapená a učiteľka ho ohodnotí podľa svojich kritérií a dá mu lepšiu známku...ona vidí ako reaguje na hodine...pre takýchto malých školákov je podľa môjho názoru oveľa účinnejšia motivácia, ak dostane lepšiu známku aka mu vychádzala podľa priemeru, bude sa snažiť dokázať pani učiteľke, že si ju zaslúži ...😉 ale ..veď uvidíte, hlavu hore, držím vám palce...

autor
19. jan 2024

@ivett1 ďakujeme, bude mať dvojku, už im to hovorila p.ucitelka.

monika07142019
19. jan 2024

Aj môj druhák ma priemer 1.45 a bude mať dvojku ,, ťažkú hlavu si z toho nerobím . Diktaty nám nejdu tak tie veľa trénujeme🙂

ivett1
19. jan 2024

Tak nevadí, do konca školského roka si to opraví 💪

drakvak
19. jan 2024

Nečítala som všetko, ale “sólová”
dvojka v 2.ročníku znamená jedna dvojka z troch známkovaných predmetov - slovenský jazyk, matematika, prvouka. Teda, možno niekde známkujú aj angličtinu, ale tá je povinná až od 3.ročníka na bežnej ZŠ. Nazvať dvojku krutou známkou mi príde nemiestne. Diktáty sú dôležité, celkovo pravopis sa žiaci majú naučiť hlavne na 1.stupni, tam je na to priestor. 1,67 je skôr na výslednú dvojku, áno, ale najlepšie to zhodnotí učiteľka, má široký záber, čo vziať do úvahy - gramatika, pravopis, komunikácia, čítanie s porozumením, aktivita na hodine, domáca príprava.

barny
19. jan 2024

Ale prosim ta, moja bude ako tretiacka dvojku a co, sa neposkladam, je sikovna malovanie, tvorenie. Teraz sa znamkuje podla stupnice, moja tiez dlzne su problem a co mozem sa nato

ema22270
22. jan 2024

Necitam ine komentare, len tu prvu stranu, ono naozaj, ak pises, ze 3 je super vykon pre neho z diktatu, tak preco sa pytas, ci mu moze dat pani ucitelka 1. Lebo mne to nejako nedava logiku. Ja si myslim, ze motivacna by bola pre meho ta 2, mozno by potrenoval tie diktaty a na konci bude 1.
Myslim to v dobrom...

ibatanecnica
22. jan 2024

autorka - škoda reči, také matky, ktoré potrebujú mať za každú cenu na vysvedčenie u svojich detí jednotky, aj keď reálne jednotkármi nie sú.

autor
22. jan 2024

@ibatanecnica bude mať dvojku a vôbec mi to nevadí, len som sa opýtala. A škoda reči na Teba 😉 a keby mal aj štvorku, ak je spravodlivá, tak v poriadku by to bolo. Známky dostal spravodlivo a ja sa nemám na čo hnevať, ani smútiť 🙂

ibatanecnica
22. jan 2024

autorka - ty si písala, že je to podľa teba kruté. Ak raz niekto neovláda pravopis a nevie písať diktáty, tak asi jednotku by nemal mať nie? A je jedno, či sú to chyby z nepozornosti alebo z nevedomosti

sense
22. jan 2024

Vidíš nakoniec si sama uzbala ze aj dvojka je pekná známka a v prípade tvojho syna aj spravodlivá. Ak bude sklamaný treba ho motivovať k tomu ze ma cely polrok na to aby to zmenil a bude aj jednotka

autor
22. jan 2024

@ibatanecnica tak ja som si myslela, že deti na prvom stupni majú automaticky jednotky, alebo by mohli mať, nevedela som, že to tak nie je. Som s tým ok.

autor
22. jan 2024

@sense jemu je to úplne jedno, netrápia ho známky. Veď prečo by aj mali, keď to rodicia nevnímajú ako niečo negatívne. 🙂

ibatanecnica
22. jan 2024

autorka - a prečo by mali mať? Oni nepotrebujú nič vedieť a mať iba jednotky? Potom sa čudujeme, že majú podaktoré deti depky zo známok, lebo zrazu nie sú jednotky.

zuzanaete
22. jan 2024

Z akeho titulu by mali mat deti na 1. stupni automaticky 1? Napada ma milion dovodov, preco nemaju mat iba 1, pokial nie su naozaj jednotkari, ale ani jeden, aby mali automaticky 1.

qwert87
22. jan 2024

Na nasej skole maju druhaci uz nornalne dvojky, trojky na vysvedčení. V tretom, stvrtom rocniku uz aj trojky. A minuly rok dve baby zo 4 rocnika skoro prepadli z matematiky a mali stvorky.

sense
22. jan 2024

Tvoje prve príspevok vyznievajú úplne ináč....