Prvák má problémy

lucindao
16. sep 2014

Syn nastupil do prveho rocnika.vzdy bol taky zivy a nesustredeny ale adhd mu zistene nebolo.chodila som s nim ku psychologicke ale ona iba na to ze ma taku povahu a treba to vydrzat.v skolke s nim problemy neboli iba obcas ale nebolo to take vazne.teraz nastupil do prveho rocnika a uz ma poznamku ze zbil spoluziaka.vychovavatelka s druziny nam povedala ze musi ho stale napominat a ze zlomil spoluziakovi ceruzky.a ze bude ho sledovat a ze taketo deti byvali predtym v pomocnej skole.ale on ma rozum a ucit sa chce a ide mu to.a vie aj ratat spocitavat.praveze si myslim ze rozumovo mu to pali.len asi nevie vychadzat s detmi v jeho veku.vecsinou sa na hrisku hrava so starsimy detmi.neviem ako to mam vyriesit.mozu ho vylucit zo skoly?

lila77
17. sep 2014

a podla mna ucitelka ma vela deti tak sa takych co su trochu ine chce zbavit to sa normlane deje tak na teba aj maleho robi natlak vravim rychlo ho daj inde kym nebude mat traumu a vyhovor sa na nieco ine nehovor v novej skole co bolo predtym lebo sa to bude s malym vliect aj s tebou proste to vymen a hotovo ono vies aj tak vam ta ucitelka bude robit zle nepomozes si si predtav ze dostanes sefku co si nesadnete aj tak nakoniec ty budes musiet odist len ak to budes natahovat budu mu davat zle znamky a podobne mozno je maly nadpriemerne inteligentny

katka1981
17. sep 2014

@erickaa, ale tak prispeveok bol vseobecny 🙂 viacero mamiciek sa tam najde

erickaa
17. sep 2014

@lucindao nikde si nespravila chybu..heš s takými myšlienkami. Nie, že oni budú volať do riaditeľne! Vy s mužom tam nacupitajte a pýtajte sa ako pomáhajú učitelia sa vášmu synovi adaptovať...Lebo toto je len prasprosté vyhrážanie sa a zbavovanie sa akejkoľvek roboty navyše.

zuanach
17. sep 2014

@lucindao chcem sa opýtať, syn navštevoval škôlku spolu so spolužiakmi, ktorých ma teraz?

lucindao
autor
17. sep 2014

@zuanach nie do skolky chodil uplne s inymi detmi

lucia78
17. sep 2014

@lucindao Neboj, vsetko dobre dopadne, pokracuj vo vychove, vymysli nejaky system odmien, zbierania dobrych a zlych bohov, zisti co na neho plati. Z tych vyhrazok si nic nerob.

lucindao
autor
17. sep 2014

Dneska prisiel za mnou.mami bol som trosku zly ale uz sa to zlepsuje 🙂

zuanach
17. sep 2014

@lucindao to môže byť tiež príčinou správania sa cez prestávky.... snaží sa nejak upútať pozornosť a zaujať....mala som jedného žiaka, ktorého deti vyčlenili z kolektívu, lebo ako jediný s nimi nebol v škôlke a tiež boli problémy so správaním, síce mali iný charakter - bol arogantný voči triede a pod. Ja som ich dostala ako šiestakov a robilo sa teda dosť aby ho akceptovali a on akceptoval ich, ale povedzme si, po 6 rokoch je to dosť neskoro......preto by sa to nemalo vzdať hneď na začiatku.....ale to je aj o žiakovi, učiteľke, žiakoch a rodičoch dohromady

lucindao
autor
19. sep 2014

Volala mi ucitelka teraz ze jej volal neaky ocko ze jeho dcera ma modrinu tak ze jasne moj syn to spravil.a ze mu musim dat psycho vysetrenie.inak mu bude davat poznamky.ze ju chce respektovat na hodine super stale chce byt vyvolany ze vraj aj to je zle ale cez prestavky je divy a ze povedal ucitelke ze ho bijem a ja jasne ked ma nahneva ze po riti mu dam a ona ze to mi moze verit a nemusi ze ked ho bijem ja ci ma aj ona.som bezradna

lavazza75
21. sep 2014

@azbestica ale ani statna skola, vsak? To by tu v tychto forach neboli same perly....

mamavika
22. sep 2014

@0604katka a kedy sa zmenil? Resp. Co sposobilo zmenu. Aj ja mam takeho, vyskusali sme uz snad vsetko, je velmi zivy, v poslednej dobe dost odvrava, niekedy je to mily sikovny chlapcek, ale inokedy... nechce sa zapojit a robi vsetko len nie to co treba

0604katka
23. sep 2014

@mamavika postupne...trapili sme sa takmer celz skolsky rok ale stalo to zato...dufam ze nam to dlho vydrzi

mamavika
23. sep 2014

@0604katka nas este chodi do skolky, a uz teraz s manzelom rozmyslame, ako to bude v skole.

0604katka
24. sep 2014

@mamavika uvidis on to ustoji....je tam vela ziakov starsich nebude tam on kto bude mat navrh,bude troska aj respekt pred starsimi

matafilipova
8. okt 2014

@lucindao No tak ja ucim na prvom stupni takmer 10 rokov (momentalne som na MD🙂 a v zivote som nepocula o hlaseni na socialku po akomkolvek mnozstve poznamok (ani po 2-ke, alebo 3-ke zo spravania) - na soc. sa hlasi ak dieta nechodi do skoly a rodicia to neospravedlnuju, ked je podozrenie, ze ma velmi zle rodinne prostredie(tyranie...)...hovorim o detoch na 1.stupni
Pomocne skoly neexistuju, teraz sa to vola specialna zakladna skola (a daju sa tam preradit len mentalne postihnute deti, sluchovo, zrakovo,telesne......)- odkaz pre synovu vychovavatelku.
To ze ste ho raz videli v poslednej lavici-no niekto aj tam musi sediet a ak je dieta velmi nepozorne a ma tendenciu stale sa obzerat, tak sa vzadu citi lepsie, lebo vidi na vsetkych 🙂
A o spravani pocas prestavok sa musite so synom porozpravat, jasne ze si zvyka na nove podmienky a ked sa pocas hodiny snazi, potrebuje sa asi cez prestavku vyburit 🙂 a samozrejme sa potrebuje odreagovat aj po vyucovani (tak je logicke, ze s nim ma vychovavatelka problem) mozno by pomohol daky sport. kruzok, cez vikendy urcite nesediet doma a kazdy den ked pride zo skoly este aspon polhodinku sa vybehat vonku. Su deti, ktore by nemali na ranajky jest sladke (kakao, nutela....) , lebo rychly cukor u nich sposobuje, ze su po nom "divokejsie" Tak ze ak sa da, rano vynechat sladke a aj na desiatu namiesto keksika dat radsej ovocie.

kingstonka
3. dec 2014

@lucindao mozem sa opytat , ako sa dalej dari synovi?

lucindao
autor
3. dec 2014

@kingstonka uz lepsie sice poznamky stale nosi ale uz to tak neriesime.bola som v skole a ucitelka povedala ze ma polovicu takych ziakov.

kingstonka
3. dec 2014

@lucindao no super- ja mám niekedy pocit, ze niektori učitelia by chceli mat prvého septembra v triedr druhakov ☹ teda už hotových ziakov.

lucindao
autor
3. dec 2014

@kingstonka to ano.pred tyzdnom dostal poznamku ze na obede vypluval jedlo.a ja sa ho pytam ze co robil a povedal mi ze vyplul mrkvu do taniera lebo nenola dobra.akoze o nicom poznamka.deti su zive a ja uz nebudem robit s toho vedu, hlavna vec ze je zdravy 🙂

obcansr
4. dec 2014

Ja mam teiž problém zo žiačikom, prváčikom. Bola som v pondelok na konzultačnom dni, pred mesiacom ked osm bola tak bolo všetko ok, trocha mu nešli slabiky a bol trocha že taký ako bojazlivý , a teraz katastrofa, že sedí ako v krčme, v nose si špára, ruky v ustach , hmká si cez hodinu, mylia sa mu pismenka u a e, celkovo že je akýsi taký nanič, nahneval sa minule že mu jeden starší učitel vzal peračník, lebo ho 3x napomenul že sa sa ním nemá hrat. ich učitelka bola preč a ten ich zastupoval, tak moj sa samozrejme nahneval, tak 2 hodiny sedel ani sa nepohol ani nespolupracoval potom, spolužiačke že zlomil ceruzku, ja zirala čo mi to vraví, on je trocha taký že sa nahnevá hocikedy za hocičo aj je nervák občas. možno som ja na príčine lebo som ho vyhrešila aj som mu tapla na zadok , možno len trucuje ale som neštastná z toho. Hned sa ma pýtala či nemal odklad so školky ja že nie ved bol aj na tych testoch a v pohode všetko len mu na začiatku robili problémy písmenka lebo tie sme sa mi neučili , posiela ma na vyšetrenie ku psyhologovi nech ho preskúšajú, či ozaj ma problémy s učením alebo je to len truc, ja som hotová s neho, doma ked píše tak raz pekne potom zas trocha škaredo, ale dá sa to prečítat, upozornujem to na tie ruky, matika mu doteraz išla problém ma skor spočítaním + a - teraz, na rukách vypočíta ale bez ruk si tipuje, čítat sa mu darí aj slabiky ja nieviem , vravel mi že sa bojí tých učitelov čo zastupuju, alebo mi povedal že nemože si všetko zafarbit aj ked to prečítal lebo že ho pani učitelka vyvolá že či to vie, a pritom to vie , on sa bojí učitelka vravela že sa bojí z neuspechu asi, že ak sa mu to nahodou nepodarí tak sa radšej nesnaží, ked ho vyvolá tak že sa snaží ale sam nie, ja neviem už som na nerv z toho ☹

fatimuska
6. feb 2017

@lucindao ja mam ziaka z druhej strany,je hravy,zlaty,je prvak,minimalne raz do týždňa ho dieťa nejake zbije,kopne,zničí mu pomôcky,aj.mu dohovaram.nech im.to vrati,nema to v povahe,je take maciatko,aj sa to riesilo v skole,jasne rodicia si zastavali.malych,ze oni su taki a bla bla..ale.to.mna nezaujíma,preco moj syn ma.byt nimi tyrany?preco to musime.znášať,ze sa nevedia zmestit do.kože

99renca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz