Šikana v 2. ročníku

7. sep 2023

Ahojte mamičky, no hlavne mamičky školopovinných detí. Máme dieťa, je v druhom ročníku na zš, ktoré je šikanované. Bývame na dedine, čiže Dedinská malá škola v zložení riaditeľka/učiteľka zároveň, učiteľka a druzinarka. Náš syn je veľmi tichý, plachý chlapec. Je šikovný v škole co sa týka učiva bol jeden z najlepších. Nema problém kamarátiť sa, ale je skôr introvert. No a asi preto si ho jeho spolužiaci vybrali za "obeť" no najma jeden chlapec ktorý nahovára ostatných aby mu robili zle. Začalo to niekedy zaciatkom jari, možno koncom zimy, keď sa mi doma sťažoval, že mu berú veci a skrývajú. To som mu vysvetlila, že to niektorí proste robia. Stupňovalo sa to. On sa vie brániť, ale keď ich bolo 8 a on iba jediný sám, tak asi viete ake to bolo. Začali mu slovne nadávať, to som už riešila s triednou uč. Tak som ju slušne poprosila aby su to dala doporiadku. Ok, chvíľku bol kľud a potom sa to veľmi zhoršilo. Zamykali ho na wcku. Slovné vyhrážky typu zabijeme ťa. Zastrašovanie atď. Znova riešila som to z učiteľkou aj s riaditeľkou, že este jedno takéto vyčínanie a riešim to so zriaďovateľom. A teraz . Vcera mi volal syn do roboty, cez vyucovaciu hodinu, pretože pocas hudobnej nebola prítomná učiteľka a tak to je tam vraj každý deň, so slovami prid ma mami zachrániť lebo ma chcu dobiť. Drzali ho nasilu otvorili mu usta a chceli mu tam nahádzať odpadky. No nabehla som do školy a urobila tam taky bordel ze ma bolo počuť všade. Dnes za starostom obce ze ziadam "hlavu" riaditeľky a nie kvôli tomu ze toto nechala zájsť az tu, ale ze sa na mna vyvrieskala za to ze akoze mi mohol syn zavolať ked su mobily zakazane????. On ma hodinky na telefonovanie presne pre tieto pripady. Klamala mi o tom že ucitelka bola pritomna na vyuc hodine. Povedzte mi ako je toto mozne v jednej škole????? To už fakt ani druháci sa nevedia správať? Su v triede 10ti. Žiaden dozor na chodbe počas prestávky. Stále sa tam niečo udeje lebo deti si robia bez dozoru čo chcú. Som z toho hotová. Moje deti v živote by také niečo nenapadlo ani urobiť. Chcem , aby tam tie učiteľky skončili, lebo je otázka času kedy sa tam niečo stane a bude to mať hrozne následky. Lutujem ze som nezavolala políciu. Co ešte môžem urobiť?

monika07142019
2. okt 2023

Ahoj, postupom času ste to ako vyriešili? Vyriešilo sa niečo? Vymenili učiteľky?

bimbambim
23. nov 2023

Ahoj ako ste dopadli ? Už ste v novej škole? A čo spravili v tej starej škole s tými agresormi?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. nov 2023

@monika07142019
@bimbambim
Áno hned sme ho preradili a nič lepšie sme nemohli urobiť. Syn je na novej škole šťastný. Chodí domov spokojný , nehovoriac o tom, že aj kvalita vzdelania je tam na oveľa vyššej úrovni. Asi aj dobre, že sa tak stalo. Tamtie akože učiteľky nechcem vidieť ani na obrázku.

autor
23. nov 2023

@monika07142019 učiteľky nikto nevymenil. Zriaďovateľovi som oznámila, že je už iba na ňom, ako sa k tomu postaví, ale v dobrom som mu poradila, že pokiaľ chce byť starostom aj naďalej, nech si dá veľký pozor a kontroluje pedagogický personál. Vraj dostali karne opatrenie.

monika07142019
23. nov 2023

To mi je veľmi ľúto, že v konečnom dôsledku sa nič s ucitelkami nevyriešilo,,, a nevieš ako je na tom aj ten druhy chlapec ? Čo ho šikanovali ?

silviaa
23. nov 2023

Boze to je strasne..chudak chlapec...az mi je z toho uzko ako musel tpiet.

autor
23. nov 2023

@monika07142019
Nemám relevantné info, ale podľa toho, čo som si všimla, tak učiteľky skrotli, viac si dávajú pozor, teda aspoň navonok. Ako to je v skutočnosti ti neviem s istotou povedať, lebo sa o nich nezaujímam. S riaditeľkou som doslova nútená komunikovať, lebo nás spájajú nejaké aktivity v obci, ale ona je urazená, veľmi odmeraná. Akokeby som jej ublížila ja 😀🤷. Mne to nevadí, ja s ňou komunikujem úplne normálne, vôbec sa na ňu nehnevám, je mi jej skôr ľúto. Som naozaj rada, že je od nich preč. Jediné čo ma veľmi bolí je to, ako musel trpieť a že tá detská dušička dostala zabrať. Viem, že toto sa hojí ken veľmi ťažko (ak sa vôbec zahojí). Snažíme sa o to z celých síl aj s pomocou nových učiteliek a spolužiakov.

sofia1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofia1979
24. nov 2023

Som rada, že ste ho preložili držím palce synovi verím, že na to všetko zabudne čím skôr a rana na duši sa zahojí 🙏❤️💪

bambulka98765
21. dec 2023

strasne nieco.....😢