Mám 17 rokov a chcem si svoje dievčatko nechať

nikolinkamoja
9. okt 2014

Dobrý deň mamičky a oteckovia. Mám 17 rokov a som v 7. mesiaci tehotenstva. Naši chceli aby som si bábätko dala vziať. Dohodla som sa s nimi že to neurobím a že dám dieťatko k adopcií. Ako plynuli mesiace, veľmi som sa na Nikolku naviazala. Čítam jej knižky , počúvame spolu hudbu, rozprávam sa s ňou, cítim jej pohyby veď to poznáte... Desím sa dňa kedy, sa moje dievčatko narodí a ja sa ho budem musieť vzdať. Nikolka mi je všetkým hoc ešte nieje na svete. Keď som otehotnela, bola som sklamaná ale neodpustila by som si ak by som zabila vlastné dieťa. Prvé mesiace boli ťažké. Hnevala som sa na Nikolku že mi robí zle, že ma stále bolí hlava, že som nervózna no nikdy som neoľutovala že som nešla na potrat. Uvedomila som si, aký je to dar, že práve ja som sa stala matkou a i to že chcem Nikolku pri sebe. Som v druhom ročníku na bilingválnom gymnáziu. A moja otázka znie, zvládla by som život s Nikolkou či už po finančnej, psychickej alebo školskej stránke ? Pomoc s opaterou mám od jej starkej (zo strany otca), ale finančnú len minimálnu. Ďakujem

nefertiti
15. okt 2014

@amanda0405 ,,hlavne tomu adminovi nahlás, nech vytvorí skupinku pre bezdetné trúby....a tam sa môžete realizovať, v čom je to vaše šťastie'' myslim ze tymto vyrokom si sama seba ukazala v tom ,,najlepsom'' svetle.........lutujem tvoje deti...mat matku s takymito nazormi...

@lubkavargova1 nevsimaj si to...niekto diskriminuje ciganov, niekto gayov a niekto bezdetne truby...co uz...obmedzenost niektorych matiek nepozna hranic...materstvo je pre urcity druh zien sekta...pre tie normalne pozehnanie....
a niekto akosi zabuda ze na tejto stranke je kopec inspiracie co sa tyka handmade veci od niektorych mamiciek(mimo tych co tu odfotia aj zastopkanu deravu ponozku) a vela inspiracie moze priniest aj bezdetna matka, ktora napriklad pekne hackuje detske veci pre kamosky....a mas pravdu, zakazat albumy s handmade vecami! ked uz to ma byt len pre matky a deti...nech admin vytvori stranku mojatvorba.sk, nech je tu priestor pre viac fotiek nahatych deti aby si pri nich uchylaci celeho sveta mohli lestit bambusy....

zuzka_puska
15. okt 2014

@asimama vsak vsetko sa da zvladnut no nie? 🙂 a este k tej bezdetnej pani co jej poradila adopciu... hmm, ako moze radit dat prec vlastne dieta, ked nevie aky je to pocit... a ak dieta niekedy mala a vie ako to boli, ako moze radit niekomu aby si tu bolest skusil... neda sa mi to pochopit. ☹

radanna11
15. okt 2014

paneboze .... hadate sa tu co je lepsie ci mat deti alebo nemat deti.samozrejme ze na svete nieje krajsej veci ako dietatko mat a tiez zastavam nazor ze nazov Modry Konik - TEHOTENSTVO,PÔROD A DIETA hovori za vsetko o tom komu je toto forum urcene.tak nechape preco ste si do temy ked potrebuje 17 rocne dievca fakt poradit prisli presadzovat svoj naozr.nikto vam ho neberie avsak asi to v tejto teme a vseobecne na tejto stranke absolutne nema co hladat

lubkavargova1
15. okt 2014

fakt to neni zly napad vytvorit adminom stranku mojatvorba.sk, tam by aj bezdetne trubky mohli kludne chodit a aj take co rodia po 30-40 lebo to su uz vlastne stare rachetle co si dovolili v takom vysokom veku porodit dieta 😖

radanna11
15. okt 2014

@lubkavargova1 asi by to bolo vhodnejsie keby ste chodili tam a nie tu a pod prispevok dievcata ktore je tehotne v 17

pupicek132
15. okt 2014

Niektore názory sú vážne zarážajúce .... ja mam 18 rokov a tiež som tehotná a nemam dokončenu školu maturujem až na další rok ... to že mame 17 alebo 18 rokov neznamena že sme ešte deti a nedokažeme sa dobre postarat a vychovať naše deti ! ked som sa dozvedela že som tehotná ani ma nenapadlo že by som šla na potrat .. všetko je to o tom ako to vnímame my... ak sa k tomu nepostavíme zodpovedne tak to nezvládneme ... jasne že sama to zvladať nebudem, pomože mi partner a rodina, ale tie ktore nas odsudzujete tak neviete ake su naše pocity a ako sa my citime a miesto toho aby ste nam dobre poradili tak sem pišete take veci ... niesme ani prve ani posledne, a poznam baby ktore to zvladaju a su skvele matky ... toto iste sa mohlo stať aj vam, a zatože vy yb ste asi v 18 rokoch taketo niečo nezvladli, tak PROSIM neodsudzujte aj nas

bubu1111
15. okt 2014

Ahoj necitala som prispevky vyssie, ale ak ti mozem poradit: ak chces svoje dietatko, tak si ho nechaj, nedavaj ho na adopciu ak mas, len co najmensiu pochybnost@ V takomto pripade si to budes cely zivot vycitat! Ak si s tym vyrovnana tak ju daj na adopciu a zi dalej...Ja ti len napisem: mam kamosku v mojom veku.Ked mala 16 rokov ostala tehotna.Bolo to narocne, plakali sme spolu.Rozhadali sme sa, lebo ona veci brala inak, myslela si, ze ju odsudzujem.Teraz sme zasa naj.kamosky 🙂 babatko si nechala, teraz bude mat chlapec 8 rokov.Cjodi do druhej triedy, nikdy mu nic nechybalo.Je pravda, mali to velmi tazke s partnerom, doteraz su vsak spolu🙂 chodili s podnajmu do podnajmu, od vyplaty k vyplate..rodina pomohla, ona individualbe skoncila strednu skolu s maturitou.Teraz ma fajn pracu, maju vlastne byvanie🙂 Aj na dovolenky chodia, chlapec ich zboznuje.Nemam pocit, ze by bola horsia matka ako ine zeny! Len bola mlada a zaskocena, prisla o ,,normalbu,, mladost.Ale ked sa na nu pozrem je vidiet, ze je stastna 🙂 Druhe babo este nechce, vraj je mlada😀 Inak s otcom maleho zije doteraz.Rozmysli si to dobre, tak aby si zaspavala s cistym svedomim, ci uz bude tvoja dcerka spinkat pri tebe, alebo nie!! Ja verim, ze ano 🙂

1katkas
15. okt 2014

Ahoj @nikolinkamoja som rada, ze si nepocuvla a nedala si si svoje dievcatko zabit.. a je to tvoje dietatko ked ho nechces dat na adopciu tak nedaj.. nechaj si ho, vsetko sa da, ked aj skromne zit, ale da sa to

miminkaaa3
15. okt 2014

Ja by som si ho urcite nechala...je to dar mat dieta aj ked to nebude jednoduche...ale pre to dieta treba urobit vsetko...si jeho matka a nikto ti nemoze rozkazovat a ked uvidia rodicia malu budu ju lubit a pomozu ti...drzim palce

pupicek132
15. okt 2014

@nefertiti neviem kde si taky nazor zobrala ale poviem ti že vieš ho*no o tom či je alebo nie je zodpovedna aby vychovala dieťa ! ja mam tiež 18 rokov, nemam dokončenu školu a som tehotna a čo ???? prečo by mala dat dieta na adopciu ? zatože ma 17 rokov ? to nič neznamena aj 17 ročna može byt skvela matka ! može byt dokonca lepšia než 27 ročna ... stať sa to može každej žene že otehotnie nechcene ... nie je prva ani posledna, takže ak chceš davať take primitivne rady zamysli sa najprv sama nad sebou ... ona chcela poradiť podporiť a ty ju miesto toho zhadzuješ ... asi by si v 17 rokoch taku zodpovednosť nezvladla ale to neznamena že ona to nezvladne

siska53
15. okt 2014

@nefertiti a to je aka ta "bezdetna matka"??

misinka26
16. okt 2014

@lubkavargova1 Je to tvoje rozhodnutie nemať detičky, len aby si to keď muža nebude neoľutovala ... nebudeš mať nikoho ... len seba a svoju samotu ... a muž tu nebude na veky ... len to k tvojmu príspevku ...

lubkavargova1
16. okt 2014

@misinka26 to mas pravdu, ale ani manzel ani deti nebudu s nami tu vecne 🙂 Minule som v jednom fore citala ako jedna "milujuca manzelka" tiez nemohla mat deticky a si suchla mimo. Tak jej tie bio hodinky kapali na mozog ze to nevydrzala a suchla si a ostala tehotna. Samozrejme ze to manzel nedokazal stravit a teraz ma sama na krku dieta a rozvod. Vyplakavala sa, ako je to nespravodlive ze ju opustil....Takze tolko o niektorych "milujucich manzelkach a matkach". V inej teme mamicka sa rozplyva aka je uzasna matka a o dve vety dalej nadava na svoje dieta ze je "zasraty fagan a najradsej by mu ruky-nohy dolamala". Riadny paradox je to materstvo 😀

amanda0405
16. okt 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@nefertiti
mne sa zdá, že potrebuješ za každú cenu tu víriť hladinu... neviem koho chceš presviedčať o svojej pravde, keď väčšina mamičiek s tvojimi názormi absolútne nesúhlasí....
moja zlatá, moje deti ľutovať nemusíš.....majú sa dobre, majú mamu, otca, sú na tomto svete radi, dali sme im život a sme vďační, že ich máme....na poľutovanie je skôr niekto iný.... 🙂
bezdetné trúby....ak je toto výrok, kvôli ktorému som na poľutovanie, tak čo potom sú tvoje výroky o sliepkach a slepačinci,hm?????....alebo radiť mladej babe, aby sa vzdala dieťatka a dala ho na adopciu, to je už čo za rozumný názor....
aby si to zase niekto zle nevysvetlil....som už nejakú dobu na stránkach MK a keď vidím, koľko je žienok, ktoré majú veľké problémy mať bábätko, tak ďakujem všetkým svätým, že nám sa podarilo mať deti bez komplikácií....ja obdivujem každú jednu, ktorá si prešla operáciami, potratmi, umelým oplodnením, náročnou liečbou, všetkým možným aj nemožným aby mohla byť mamou....tieto ženy si veľmi vážim...ako som písala, mám jednu kamarátku, ktorej nič nepomohlo a dala by aj to posledné, keby mohla mať vlastné dieťa....neviem ako jej pomôcť, keď sa pri zmienke o deťoch rozplače a je mi smutno spolu s ňou....
pretože viem, že mať dieťa je dar....je to najkrajší pocit na svete byť mamou, cítiť pohyby v brušku, vidieť bábätko, prvý úsmev, objatie, sledovať prvé krôčky,počuť prvé slová, potom slovo mama, alebo mama ľúbim ťa najviac na svete....kvôli tomu je ten život krajší...tomuto pocitu sa žiadny iný nevyrovná....a preto žiadna normálna mama by sa svojho dieťatka nevzdala a urobila by preň všetko čo je v jej silách....
neviem dôvod, prečo nemáš alebo nechceš mať deti....ale keď tak čítam tvoje príspevky, je to tak lepšie....možno časom zmeníš názor a keď budeš matkou, potom keď si prečítaš tieto riadky tak sa poriadne zahanbíš.... 😖
ak si tu ukazujete dečky, korálky, gule, čačky mačky a neviem čo ešte ....je to ok, ja vám v tom nebránim, je to pekné, ste šikovné...máte zrejme na to nejakú stránku, tak prečo nie....ja sa niečím takým neprezentujem, tak na také fórum neleziem....a takisto by niekto, kto deti netúži mať, nemal liezť na stránky o deťoch...
a o tom , že ti sem tam prepína....to si nemusela ani písať, nám všetkým je to úplné jasné... 😀

amanda0405
16. okt 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@siska53
no to by aj mňa zaujímalo... 😀 asi ňou bude @nefertiti

monikahan77
16. okt 2014

nenávidím posmeškovanie, ironizovanie a ponižovanie... a tu už toho začína byť vyše hlavy z oboch strán :(

amanda0405
16. okt 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

neviem či je to zhoda náhod, ale dnes v pluske som našla tento článok....hlavne ten posledný odstavec hovorí za všetko....aj keď sa žena z nejakého dôvodu dieťaťa vzdá, nikdy sa s tým nevyrovná...http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/glanc/pribehy/2014/10/dieta/hlavna.jpg?w=146&h=82&ip=5

katkasofka
16. okt 2014

moja sesternica mala dietatko v sedemnastich a velmi jej pomohli rodicia teraz ma malý 5 rokov ona uz zaraba a chodi externe na vysoku skolu

lessiie
16. okt 2014

dievča, máš môj obdiv! zvládneš to 🙂 život Vám bude hádzať polená pod kolená, možno nebudete milionárky ale prežijete!!! ja mám síce 25 a svoj 12 dňovi uzlík práve v rukách ale predstava že by som ju mala dať momentálne od seba neprichádza do úvahy!!! zamiluješ sa hneď ako ju uvidíš a vtedy si povieš že urobíš pre ňu aj nemožné aby ste to zvládli 🙂 okrem iného, ty si už aj tak dávno rozhodnutá 🙂 voláš ju menom, rozprávaš sa s ňou, už teraz ju ľúbiš 🙂 je to čitateľné medzi riadkami 🙂 je tvoja! nedaj si ju!!!

katusik19
16. okt 2014

to co je hento zac ta nefetiti ci jak?ona ma deti?ci tu mladu odradza aby si mohla adoptovat?nechapem
@amanda0405

lenka07
21. okt 2014

Ak si odhodlaná smelo do toho držím prsty a keď sa narodí vybozkávaš ju 😃

siska53
21. okt 2014

@katusik19 ona deti nema. Je z nejakych dovodov zatrpknuta.

anjali
22. okt 2014

@nikolinkamoja Aj keď to možno bude znieť surovo, budeš to mať naozaj ťažke. Keďže si nikde nerobila, nebudeš poberať materskú a do 26 rokov si stále v kategórii "nezaopatrená". V každo príprade bio-otec musí platiť výživné aj keď nemá príjem - to si určite zrieš. Lebo ako náhle ho uvdieš do rodného listu, má také isté právo ako ty a aj keď máš z jeho mamou teraz dobrý vzťah, si ešte mladučká a veľa vecí samôže stať. Môže na teba posielamť sociálku či psychicky ťa vydirať. Bio otec môže v krajnom príprade požiadať o zverenie malej do svojej opatery. Ak máš podporu svojich rodičov, skúste hľadať nejaké riešenia. Sú organizácie ako "Návrat", "Úsmev ako dar"..., ktoré riešia aj pestúnstvo tj. dieťatko je v pestúnstve, ale stále si ty na prvom mieste. Nemôže ísť na adopciu, môžeš za ním prísť resp. po čase si ho vziať k sebe. Možno sa dá urobiť to, že dáš dieť do pestúnstva svojim rodičom resp. starým rodičom, aby ste si aspoň fin. prilepšili, pretože pestúni dostávajú od štátu prípsevok. Ideálne je to neriešiť, ale keď máš dobrý vzťah s rodičmi, skús si to prezistiť a uvidíš. Budeš aj ty v lepšej pohode - hlavne čo sa týka financií. Dáš si dokopy školu i trošku život. Nikdy sa však malej princezničky nevzdaj - čas ktorý by si mohla stratiť, ti už nič nenahradí. A je dobré že je miluješ už teraz a že sa na ňu tešíš a chceš si ju nechať.

monicka79
24. okt 2014

@anjali materskú poberať bude, ale kedže je neplnoletá, nedostane príspevok pri narodení dieťaťa. To by ale mňa osobne od môjho dieťaťa neodradilo. Je jedno či mám 17 alebo 27, je to tvoje dieťa a miluješ ho @nikolinkamoja Hlavu hore, moje kolegyňa mala svoju dcérku v 16 tich a nič im nechýba. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana5555
24. okt 2014

ja si myslim, ze rodicia po narodeni dietata zmenia nazor a este budu lutovat, ze ti take nieco navrhovali, v takychto pripadoch ma stale najviac vie nastvat to,ze zena obetuje vsetko za ten chvilkovy okamih s jr ochotna vychovavat dieta,ktore si nespravila sama a este sa na nu zvali taka sprcha kritiky a preco nikto nekritizuje toho chumaja, co to dieta spravil a zodpovednost ziadna, ten by si zaslzuzil zavesit za vercajch a bit po gebuli a nie tu kritizovat dievca, ktore aj bez toho je uz davno v nelahkom rozpolozeni

dafnea
24. okt 2014

Moja kamoska mala dieta v 16 tich a zvládla to a aj v 17 tich mala jedna baba.. nie si sama je takých hrozne vela. si predstav teraz si mladá, ale si žena. nie si niake decko. Vzchop sa a uvedom si , že si zodpovedná za život ako svoj tak aj už dieťaťa, ktoré sa ti narodí. To , že začneš skôr riešiť "dospelácke" problémy, mamičkovské strasti ale aj radosti, to je práveže super. Diskotéky, bary a chlapci to sú také povrchné záležitosti, kt. ťa nikam neposunú, ale toto ti dáva schopnosť rásť. Nechaj si to dieťa pri sebe aj keby čo bolo. Ver romu, že ti rodina a blízki pomôžu. Nepotrebuješ luxusné veci, potrebuješ svoje dieťa a rodinu a to dieťatko potrebuje len teba. Všetky materiálne veci už nejako zoženieš - podostávaš, pokúpiš aj z druhej ruky. Ver si, ver tomu, že ak budeš počúvať svoje srdce, kt. káže byť pri dieťati tak to dobre dopadne.

dafnea
24. okt 2014

a školu si dorobíš hocikedy potom neboj sa. to je už naozaj len formalita. Ešte aj vyšku si spraviš 🙂

maria577
24. okt 2014

Ja som tiež V 17 otehotnela,tiež ma mama nútila aby som dala malú na adopciu, na potrat nie kedze som jej to povedala až V 6mesiaci,som bez partnera keďže ten hlupák malú zaprel...ale to chcem povedať že nikdy V živote neľutujem že som si malú nechala aj keď som.si musela prejsť všetkými nepríjemnimi rečami a tak ďalej ale ľúbim ju nadovšetko a vždy sa nájde človek ktorý ti pomôžE to mi ver.... Ak chceš napíš mi správu môžeme pokecat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre