Pohlavie bábätka

1. okt 2021

Ahojte. Cakame druhe babatko, doma uz mame dceru. Aktualne sme vo faze, kedy nam uz vedia lekari s istotou potvrdit pohlavie, ale hned na zaciatku sme sa zhodli, ze si to nechame ako prekvapenie.
Cim dlhsie nad tym premyslam, tym vacsie pochybnosti mam....aby ste ma nechapali zle.....zelam si odist z porodnice so zdravym novorodencom! Ale ked nad tym uvazujem, naozaj si neviem predstavit, ze porodim a povedia mi chlapceka 😳😳 co s nim budem robit? 😁 ked si premietnem, ze by som porodila a oznamili mi dievcatko, hned pocitim radost ale opacne......az sa hanbim priznat to niekomu. Mozno je to iba strach. Kazdopadne ako ste prezivali to, ze ste porodili opacne pohlavie, nez ste si "priali"?

domka222
1. okt 2021

Čo s ním budeš robiť? To isté, čo s dievčatkom, akurát budeš umývať pipík 😉

thereisabear
1. okt 2021

Podľa mňa prekvapenie je skôr pre rodičov, ktorí sú úplne zmierení s oboma možnosťami. Na tvojom mieste by som to radšej chcela vedieť skôr, nech sa môžeš psychicky pripraviť.

babovka2321
1. okt 2021

Suhlasim s prispevkom vyssie. Poznam vela zien, co boli sklamane z chlapceka, ale do porodu sa s tym vyrovnali a nakoniec sa tesili. Takto to bude jednoduchsie, ako zazit "sklamanie" pri porode s celym tym hormonalnym koktejlom.

(Tym neobhajujem sklamanie z chlapca, ale zial je to velmi caste.)

anjelicek26
1. okt 2021

Ono ta to prekvapi aj po sone, dlho to trva si to v hlave urovnat, ked sa ma narodit ine pohlavie ako to prve... a to nemyslim nijako negativne, proste je to tisic otazok, vsetko bude inak - oblecenie, hracky, knizky, kruzky, hygiena, kamarati, hry... nie uplne, ale predsalen... mame dvoch synov a dve dcera a je to proste rozdiel a tym nemyslim len povahu... chlapci su omnoho viac mojkaci a dost pribrzdeny tie prve roky 😂 Nastastie sa to vekom zrovna.

autor
1. okt 2021

@thereisabear
Neviem ci sa da pripravit na nieco, co nepoznas. Resp.keby som sa o chlapcovi dozvedela skor, aj tak by som nevedela, co s tym

mariska1989
1. okt 2021

Toto presné som aj ja mala nieže by mi šlo na 1000% o to že chcem tretie syna ale túžili sme s manželom že chceme syna ale osud si to zariadil ináč keď som šla nečakane k dr v 21 ty že špinim a keďže bolo všetko ok tak mi povedala že to vyzerá na ružové v hlave sa mi teda kade čo prehrávalo že či budem mať rada tretiu dcéru či ju budem ľúbiť ako tie dve keď sme chceli chlapca .no čím som bola viac tehu tým som ju viac a viac ľúbila a teraz by som ju nevymenila ani náhodou za chlapca, samozrejme túžba po chlapcovi je stále 😁

marianna_peskova
1. okt 2021

Akože... Ako môže byť niekto sklamaný z chlapca?! Vzťah matky a syna je tak neopísateľné krásny a jedinečný.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia89
1. okt 2021

som z 3 sestier,mam len netere, a ked som bola tehotna tak som nejako ani necakala ze to bude ine ako dievca,cuduj sa svete bolo,ani na sekundu som nebola sklamana ale stastna a moj muz skakal 3 metre a teraz?? taky krasny chlapcek,vsetci ho lubia,sesternice mojkaju… a cakam znova a je mi absolutne jedno co to bude,bodajby chlapec,bodajby dievca. hlavne nech je zdravy a tak uzasny ako tento. co ako co s nim? no to iste ako s dcerou aky v tom je rozdiel? on na zaciatku nechce kakat cikat papat spat a plakat?

ariannazara
1. okt 2021

Nevedela čo s tým to ako fakt? Je to dieťa rovnako ako dievča tak aj chlapec 🤦‍♀️.

ewka9
1. okt 2021

S chlapcom je to podľa mňa úplne rovnaké ako s dievčatkom, čo sa starostlivosti týka, pokiaľ ide o bábätko. Mám doma aj dievčatko aj chlapca. Inak podľa mňa je skvelé mať doma párik. Taká rovnováha je doma. Ak sa ti narodí chlapček, nebude to pre teba v podstate nič nové. Keď sa ti narodila dcérka, bolo to pre teba niečo nové, ale teraz už vieš čo ťa čaká 🙂. Vlastne jedna vec ťa u chlapca možno prekvapí. Ak porodíš chlapca, tak sa priprav na takú lásku akú si doteraz nepoznala🥰láska od syna je naozaj iná, neopísateľná 🥰

bobinka105
1. okt 2021

A co ti mam povedat ja, ktorej cele tehotenstvo tvrdili, ze caka dievca a prekvapenie prislo az na sale? 🙈😂

milka1988
1. okt 2021

Chcela som dievča čakám chlapca a co s nim? Naučím sa rovnako ako keby som mala dievčatko.Ziadna veda to nebude ;) zvladli to iné ženy zvládneš aj ty

srferreira
1. okt 2021

My sme si s manzelom nechali pohlavie az pri porode. Jasne, ze kazdy hadal co bude a vsetci sa zhodli, ze bude dievcatko. Babske povery na pohlavie, vsetko mi vychadzalo na dievcatko, chute, tvar bruska, nevolnosti, tempo srdiecka, proste vsetko. Pravdupovediac, s muzom nam bolo jedno, mali sme mena pripravene aj pre chlapca, aj pre dievcatko. Vsetko sa kupovalo v neutralnych farbach. Ale napriek, vsetkemu, ze vsetko vychadzalo na dievcatko sme v podvedomi, mysleli a boli sme nachystany na dievcatko. Az ked bolo babo vonku a manzel mi povedal mame chlapceka a jeho meno, tak to bolo to najkrajsie prekvapenie v zivote. A na dievcatko sme uz ani nepomysleli. Ta laska ktoru budes mat k babatku, a to ze je zdrave ta ti prekryje tuzbu a preferenciu mat urcite pohlavie.

1katus1
1. okt 2021

Aj chlapci sú super. Ja mám prvé dievča a druhého chlapca. Je živý stále behá taký malý nezbednik. Nevymenila by som ho. Prečo chces tak veľmi len dievča ?

autor
1. okt 2021

Dakujem kazdemu za nazor a najma za skusenosti 🙂

@1katus1 Nemyslim si, ze chcem velmi dievcatko. Naozaj som tak 50/50 co sa racionalna tyka. Zelala by som si chlapceka, nakolko byvame v dome, tato je manualne zdatny typ a viem, ze by sa mi pri nich uplne roztapalo srdce. Uz aj dcerku zapaja do prace, je jeho pomocnickou, krasny pocit....ale chlapcek je predsa chlapcek 🙂 na druhej strane si myslim, ze k dievcatku pocitovo inklinujem iba preto, ze je to "bezpecna volba"....uz teda viem, co cakat 🙂 chlapci mi pridu vacsi, mohutnejsi, silnejsi 😁 ked si chytim kamoskinho syna, v 1r je skoro taky mohutny, ako nasa slecna v 3r 😃 Na druhej strane naozaj nemam taky pocit sklamania, keby sa mi naozaj chlapcek narodi, ze chcem silou mocou dceru, to skutocne nie

autor
1. okt 2021

@bobinka105
Fiha 😁 to by som naozaj zazila skutocny sok. Ako ste to spracovali? 🙂

zeleny_dinosaurus
1. okt 2021

Mam tiez dve kamosky co tuzili po dievcatku a cakaju chalanov. Ale dovod je iny, nie ze by nevedeli co s chlapcov....ale proste chceli cesat vlasy, riesit babske temy a nie chalanske traktory...co je samozrejme zjednodusene, lebo kazde dieta je ine a aj baby mozu riesit traktory.... ale co sa tyka starostlivosti o dieta, ved to je rovnake ked su male. A aj tak o vacsie dieta sa nestara podla navodu na pohlavie, ale robis tak aby to bavilo dieta a to uz uvidis co jeho, ju bavi... budete spolu kupovat hracky a vymyslat hry, a citat knizky. Chlapec moze byt tiez utly a baba obrovska. Kamoska ma dceru co sla z porodnice v overale na 3-6 mesiacov a topanky na nu nekupila na prve kroky, nevyrabali take cislo. A dalsia ma zas chlapca a je utly a chuducky.

tomikejt
1. okt 2021

Ja si myslím ze keď babatko uvidíš, bude ti jedno ci to je chlapec alebo dievča, bude tvoje a budeš ho ľúbiť 🥰 ja mam dvoch chalanov a keby čakám tretie, chcela by som tiež chalana lebo si neviem predstaviť co by sme doma robili s babou 😅 ale tak jasne ze keby to bolo dievča tak ju nesupnem do hniezda záchrany ani nevymenim v pôrodnici za chalana 🤭 verím ze by som sa zaľúbila keď babo prvýkrát uvidím a je jedno aké pohlavie, ved je moje 🥰

autor
1. okt 2021

@tomikejt
Takze asi rozumies tomu, ako to myslim, ze "neviem, co by som s nim robila" 😁
My mame naozaj nezne dievcatko, je velmi citliva, empaticka a starostliva. Rodena mamicka uz od teraz. Kazdopadne viem, ze ked sa narodi hocico, zahori mi srdce, tym som si ista 🤍

1katus1
2. okt 2021

Tak to že sú mohutnejší je pravda ja mám 2 ročného a man16 kg a 95 CM sú to mackovia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre