Priberám. Ako to dostať pod kontrolu?

balaziovatinka
12. sep 2011

ahojte ... mam pocit ze dost rychlo priberam ... ako to mam zastavit alebo aspon spomalit ??

zivika
12. sep 2011

@balaziovatinka ja by som to na tvojom mieste moc neriesila, teda neviem kolko si zatial pribrala...urcite nedrz dietu, ak nie si rizikova, tak vela primeraneho pohybu a jedz zdrave veci...neboj, ved po porode zase pochudnes 😉

velvet26
12. sep 2011

kolko si pribrala doteraz? ja som neriesila absolutne kila, pribrala som dokopy 21 kg, no po porode isli kila rychlo dolu vdaka kojeniu a behaniu okolo malej, teraz mam navyse len 3 takze bud v klude a pekne papaj.. 😉

balaziovatinka
autor
12. sep 2011

ahojte ... uz som pribrala 20 kg a este mam tri mesiace pred sebou ..... a zevraj v poslednom trimestri sa najviac pribera .... uz sa nemozem na seba ani pozriet ... len dufam ze to pojde dolu po porode 🙂

kralicica
12. sep 2011

@balaziovatinka ak si nejako vyrazne nezmenila stravovacie navyky, neprejedas sa a podobne, tak potom je to v poriadku, teda pokial nemas nejaky zdravotny problem - stitnu zlazu, zadrziavanie vody a podobne. pribrala si dost, ale nepises vobec co jes a ci tusis aky je dovod. ja sa stravujem ako predtym, jedenie ZA DVOCH je hlupost, skor treba jest dva krat zdravsie ako predtym, co je niekedy tazsie. ja som pri prvom tehu pribrala 7kg a teraz som v 21.tt a pribrala som 2kg zatial.

balaziovatinka
autor
12. sep 2011

@kralicica no vsak prave to ze nemam pocit ze sa prejedam ... jasne ze obcas dostane vlci hlad po nieco zakazanom .... snazim sa jest malo a castejsie a hlavne zdravo .... sice som mala zvysenu hladinu stitnej zlazi ale doktor mi nic nepovedal .... tak neviem ci je to koli tomu .... dufam ze nie ...

zivika
12. sep 2011

@balaziovatinka a kolko si vazila pred tehu? lebo chude zienky maju sklon pribrat viacej a potom to daju aj rychlejsie dole 🙂

balaziovatinka
autor
12. sep 2011

@zivika no sak to ze ja som nikdy chuda nebola 🙂 pred otehotnenim som vazila 79 kg a teraz mam skoro 100 ... ☹

zivika
12. sep 2011

@balaziovatinka no tak mas sto a co? 🙂 nestresuj sa teraz, aby nebol aj drobcek v strese...ked budes po porode, pridas sa tu na konikovi do temy o chudnuti po porode a baby sa s tebou podelia o skusenosti a poradia ti, ze co a ako 🙂

simi251
12. sep 2011

@balaziovatinka A glukozovy test mas v poriadku? Ak ano tak sa fakt nestresuj. Urcite teraz nie je cas na dietu ako taku ale mozno treba len lepsie vyberat, co do seba hodis. Skus sa poradit s dietologom. Lebo problem nemusi byt v mnozstve stravy ale v obsahu kalorii. Hmmmm?

balaziovatinka
autor
12. sep 2011

@zivika Jeee.. si zlata .... aspon nejaka podpora 🙂 dufam ze to vsetko dobre dopadne 🙂

balaziovatinka
autor
12. sep 2011

@simi251 Glukoza mi vysla tiez ok ... takze asi to bude nakoniec asi v tych kaloriach ☹ Musim sa prestat sledovat a mozno to bude ok 🙂

zivika
12. sep 2011

@balaziovatinka neboj, jasne, ze vsetko dobre dopadne 😉 potom sa ozvi, ze ako sa mas a co robia kilecka 😀

makmitka33
12. sep 2011

@balaziovatinka Aj ja som už pribrala 18 kg, ale čo už....chutí mi 🙂

balaziovatinka
autor
12. sep 2011

@zivika dakujem za podporu ... a jasne ze sa ozvem 🙂

balaziovatinka
autor
12. sep 2011

@makmitka33 tak to som rada ze to beries takto .... tisko zavidim 🙂 ... Aj partner mi stale hovory aby som sa tym nestresovala ale nejako to nejde ☹

makmitka33
12. sep 2011

@balaziovatinka Ale ide, neboj, tvoj Krpček vie prečo toľko chce a ty mu to dávaš, neboj, partner ťa takú ľúbi, Tvoj Anjelik je vďaka tomu zdravý a ty to po pôrode zhodíš, neboj 😉

balaziovatinka
autor
12. sep 2011

@makmitka33 Velmi dakujem za podporu .... ked budem zase pochybnosti tak viem kde hladat 🙂

majkushka
17. júl 2012

@balaziovatinka ahoj ako to dopadlo s kilečkami kolko bolo dokonca a ako chudnete 🙂

balaziovatinka
autor
17. júl 2012

@majkushka za cele tehotenstvo som pribrala 35 Kg!!!! teraz netusim kolko vazim ..netrufam si postavit sa na vahu 🙂 ale snazim sa dost obmezit vsetko 🙂 tak idem pomalicky dolu ale naozaj pomali .. 😉

majkushka
17. júl 2012

@balaziovatinka si ma zaujala ja som pri malej nabrala 27 ale do pol roka boli vykojene , hlavne nech je drobcek zdravy a teraz som 23 tt a mam plus 11 kg 😠

ferihegy
7. jan 2013

Tak som si dávala pozor a dopracovala som z 52kg na 73kg ☹ Nemala som ani chute a ani jeden nájazd na chladničku ... Ako to robíte mamičky že priberiete pod 10kg 🙂 ?

mata1988
10. jan 2013

@ferihegy tak to by aj mna zaujimalo, ako to robia🙂 ja z mojich 59 mam uz 71 :-/ . a je to kvoli sladkostiam, no neviem im odolat.. 😕 pred tehu som jedla veeeelmi zdravo, vobec ziadne sladkosti a ako som zostala tehotna, tak konieeec.

lenkabf
19. jan 2013

je to o disciplíne, je to v hlave, tam treba začať a zoradiť si to.... sladké iba v prírodnom stave ako ovocia a určite nie večer a pred spaním, žiadne umelé sladkosti, treba si zistiť aké ovocie kolko cukru obsahuje "nezožrať" na dobru noc kilo hrozna s argumentom,"že je to zdravé" určite kvôli jeho cukru nie na noc. na večeru (aj ked máte hlad o desiatej) treba bielkoviny - mliečne veci a zeleninu. ráno do poobedia sacharidy, pečivo, cestoviny, zemiaky, poriadne mäsko, ovocie a piť veľa vody. a určite nepriberiete "20 kg" počas tehotenstva. nezaťažovať organizmus (aby ste netrpeli zbytočne záhou, opuchmi...) a to bábo nedopovať blbosťami, ktoré by zapríčinili jeho velku váha a tým problémy spojené s rodením, sme tehotné nie aktívne športovkyne ktoré to čo počas dna zjedia, vypotia, nie, nie, všetko sa to usadí v našom tele v našom bábe. 😝 tak veľa síl koordinovať svoje chute. treba jesť všetko na čo máte, ale zrejme v lepšom - opačnom poradí počas dňa ak to dodnes nefungovalo a vela priberáte.

moon1979
19. jan 2013

@balaziovatinka
a čo ti na to hovorí tvoj gynekolog?

balaziovatinka
autor
20. jan 2013

@moon1979 uz nic ...mali ma rok a jeden mesiac 😀

moon1979
20. jan 2013

@balaziovatinka vidíš, ale vždy pozerám, či je to ešte aktuálne a teraz som zabudla 🙂 a kolko si nakoniec pribrala celkovo?

balaziovatinka
autor
20. jan 2013

@moon1979 35 kg ..no este stale mam 20

moon1979
20. jan 2013

@balaziovatinka fuha 🙂 a mala si preeklapsiu, alebo nejaký iný problém? to bola skôr voda, nie?

elliah
20. jan 2013

ja som pri prvom pribrala 25kg, vela som papkala, moc mi chutilo vsetko nezdrave....mne aj bez tehotenstva velmi chuti, takze sa musim dost kontrolovat.....bala som sa, co bude, pri druhom tehotenstve a stalo sa co by mi ani vo sne nenapadlo pribrala som len 9kg, chuti mi hlavne ovocie, so zavisla na pomele 🙂 ovsenne vlocky a celozrnny chlebik s maslom, len tak bez sunky a salamov 🙂, dokonca sa musim niekedy nutit aj jest, lebo mi moc ani nechuti....co by som v zivote nepovedala, lebo sa mi to nikdy nestalo 🙂 🙂 🙂 tak neviem asi hormoooony 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre