Sklamanie z pohlavia

14. jún 2022

Ahojte. Som nešťastná z môjho pocitu. S mužom sme sa 6 rokov snažili o bábätko. Naša cesta bola dlhá a náročná. Mam za sebou 1 potrat v druhom mesiaci. Teraz, keď som konecne tehotná a dozvedeli sme sa to najdôležitejšie, ze čakáme chlapčeka a je zdravý, mi prišlo hrozne ľúto, že to nie je dievčatko. 😥 vzdy som mala taky sen, mat dcérku, malú kamošku. Celý čas mi dávalo telo a hlavne myseľ signály, že to bude dievča. Mozno som si to až príliš želala a teraz to je taky sok, ze je to chlapec. Musím to normalne spracovávať a je mi z toho veľmi zle. Zle mi je z toho, ze ma to vôbec trápi. Ze to vôbec riešim. Pritom na sone som sa usmievala, je krásny ako obrázok a som šťastná prestastna, ze je zdravý. Prosím vás, ja si myslím uz o sebe, že som uplne hlúpa a hrozne sa hanbím sama pred sebou, ze prechádzam takýmito pocitmi. Ženy. Ja neviem co mam robit. Ako zmeniť zmýšľanie? Raz sa teším, potom mi pride ľúto. Vidím v kočíku niekde dievčatko a príde mi to ľúto. Citim sa zo seba hrozne :( viem, ze ma tu určite zvozite a nalozite mi asi ešte viac. Ale prosím o radu. Bojim sa starostlivosti o syna, ze bude nervak ako moje krsniatko 2j ročné, bojim sa ze ma tieto pocity neprejdu. Jednoducho som zo seba veľmi sklamaná.

ninelik
19. jún 2022

Ahoj 😁
Ja som to mala naopak, túžila som po chlapcovi, strašne, úplne najviac. Keď mi doktor povedal, že je to dievčatko išla som domov od neho s plačom. Do dňa pôrodu som to nevedela rozdychat a ešte na sále som dúfala, že mi povedia, že to je chlapec. Keď mi ju položili na brucho, mužovi som povedala nech si ju bere, ani som si ju nevzala ani som sa na ňu nepozrela. Až keď si sadol do kresla a mala už bola v perinke som sa na nich pozrela a zas začala revat.
Potom ju vzali, ráno mi ju priniesli, pozrela som sa na ňu a bola to láska na celý život ❤️
Dnes má 7 rokov a nevymenila by som ju ani za desať chlapcov.
Verím, že keď tieto, mimochodom úplne normálne!!! pocity opadnú, zamiluješ sa do svojho bábätka viac ako si len dokážeš predstaviť, že sa to dá ❤️❤️❤️

tncka
19. jún 2022

Booze zena,spamataj sa. Tebe by asi nemalo byt sudene ziadne ked konecne otehotnies nie si spokojna s pohlavim🤨 Mozno budes mat aj druhe a bude to dievcatko,nevesaj hlavu. Ale hlavne bud stastna a vdacna za to co mas a nie co nemas

bejkabee
19. jún 2022

Ahoj, viem presne, ako sa cítiš, presne poznam tie výčitky, keď sa len na chvíľu zamýšľam nad tým, ze by som si priala dievčatko… tiež mám zasebou jeden potrat a veľmi ťažké tehotenstvo a keď som sa dozvedela, ze to bude chlapček, veru som si poplakala a strašne som sa za to hanbila, okrem mojej Maminy som sa bala to niekomu povedať, tiež som odjakživa túžila po dievčatku… potom ma tie zle pocity postupne prešli a snažila som sa tešiť hlavne z toho, ze je zdravucky, čo je samozrejme priorita ❤️ Keď sa narodil, bola to neskutočná láska, ta trvá do dnes, bude mat už 5 rokov a poviem ti, je to veľmi ťažký oriešok, tvrdohlavý, živý, neskutočne ťažká povaha už odmalička náročné dieta, ale!!! Je môj, je náš a teraz by som ho naozaj nevymenila za žiadne dievčatko na svete 🙏🏻☝🏻 Keďže som spomínala ťažké tehotenstvo, s ďalším dieťatkom sme si dávali riadne na čas… ale podarilo sa a v auguste sa nám narodí další chlapec, vieš si asi predstaviť ten hysak plaču, keď som sa dozvedela tuto informaciu, tiež sa za to hanbím neskutočne a vycitam si to XY krat ale máš nárok na svoje pocity, sú len tvoje… toto tehotenstvo je ešte tazsie ako bolo to prvé, prvý trimester v nemocnici takmer cely, doma na infuzkach, prežívam zo dňa na deň a odratavam každú minútku, deň, týždeň do pôrodu☝🏻🙏🏻 Takze pre mna je toto druhé a posledné vytrápené tehu a vysledok dvaja chlapci 💙💙 opäť som sa otriasla, trochu som si poplakala a idem ďalej a viem, ze aj môjho druhého synčeka budem nekonečne milovať ako tohoto môjho blázonka malého a za nič na svete by som ho nevymenila. Neskutočne sa teším, ze sú hlavne zdraví a nie raz som si do sprostých nadávala, prečo riešim takú “sprostosť” ako je pohlavie, ale proste každá maminka ma právo na svoje pocity… hlavu hore, uvidis, aká budeš z neho s prepáčením dokakaná 😍🤣 keď sa narodí 😘 hlavne nemaj výčitky… chlapci ta dokážu toho toľko naučiť🙃

pleun
19. jún 2022

Ahoj. Presne - presne toto isté sa stalo aj mne.
Tiež sme sa veľmi snažili tiež som chcela dievčatko teraz mám chlapčeka bude mať 3 roky neboj sa všetko sa úpraví , aj tvoj pocit. ♥️ Veľmi ti držím palce , aby to bolo čím skôr, ak chceš viac popísať, kľudne mi napíš súkromnú správu

ruza123
19. jún 2022

@venividivikinka dovolim si podotknut, ze ak si svoje pocity zdielala s psychologickou (a bola kvalitna), verim, ze ti ozrejmila aj skutocnost, ktora trochu nadbieha mamam chlapcov a to je fakt, ze vychova syna je ovela specifickejsia ako vychova dcery, obrazne povedane: “ tu pravu vychovu dietata spoznaju len matky chlapcov “. A dalsia vec, ja naivne verim, ze zena netuzi po dievcatku z dovodu aby sa o nu v starobe mal kto postarat, tento predpotopny nazor hadam vymrie so starou generaciou..

1mimka18
19. jún 2022

Bože... akoze chapem ze zena stale tuzi pi urcitom pohlavi ale ak si mala problem otehotniet a zrazu sa podarilo zrazu si sklamana z pohlavia? Bud rada ze ti je babo sudené. Nepochopim taketo niečo...

mondok21
20. jún 2022

@venividivikinka ano nezazila, lebo ja som spokojna, ze mam chlapcov🙂 a vsetko sa deje pre nie a pre nieco mam byt matkou chlapcov🙂a zapletanie vlaskov? Mam dlhe kucerave vlasy🙂 mam co s nimi robit😂😂😂mne moj muz povie, ze im vystacim aj za 10 dievcat! A na margo opatrovania;) hm moj muz je velmi starostlivy a velmi zrucny a ked treba hned sa postara o rodicov, je velmi sikovny schopny a spolahlivy! A to ma sestru podotykam🙂 takze je to o povahe o vychove🙂 nie o pohlavi v tomto pripade;) lebo tym ze je moj muz starsi, kladie sa na neho to bremeno starostlivosti nie na dceru (sestru) on je ten zodpovedny, nie dcera, ona je ta, ktora sa “prida” ale hlavne slovo ma moj muz;) je tak vychovany, co sa mi paci🙂
Cize dcerenky nie su vzdy tie, ktore sa staraju a dochovavaju rodicov.
Takze prajem vsetkym maminkam chlapcov, hlavu hore zo zufalstva, ze sa nedozijete dlhych vlaskov, ale, myslite na to, ze chlapi to maju lahsie v zivote🙂ja mam taku pohodu doma ked vsetci traja vypadnu von;) na nezaplatenie;))) chlapom zdar!!!

mondok21
20. jún 2022

@ruza123 suhlasim to su zastarale nazory a vobec to tak v dnesnej dobe uz nefunguje! Hadam si nebudem teraz lamat hlavu, ze paneboze kto sa len nas postara ked mam synov?!?

mondok21
20. jún 2022

@venividivikinka a este k tvojmu prispevku ze cakas tretieho syna! Kolko zien by ta to dalo cokolvek na svete! Myslim ze si malo vazis co mas…a zrejme z nejakeho dovodu ten hore rozhodol ze mas mat troch synov! Je to dar, nie utrpenie, ziadna druha trieda,… a asi z nejakeho dovodu si nemala mat dievca,tak usto ako aj ja, mozno by bolo chore, mozno by ste si nerozumeli… co ty vies co by bolo…ber to co ti zivot dal! Lebo ani nevies ako a moze sa kludne stat, ze ti zivot nieco zoberie!

venividivikinka
20. jún 2022

@mondok21 moja, ja nie som autorka príspevku, svoje veci mam poriesene, o radu ani nazor som neprosila, daj mi prosimta svaty pokoj, asi tiež mas dakde problém, ked tri komenty vypisujes, hlavne ked ani nereagujem.

Kebyze nejaky problém mam, ani jeden z tvojich príspevkov by mi určite nepomohol 🤦‍♂️ nechápem, ze si niekto myslí, ze ked bude po dakom v online diskusii vrieskat, ze nejake pocity nema mat, tak ze to akože niecomu pomôže 🤣 a to bola pointa aj môjho pôvodného príspevku a ostáva to hlavnou správou aj naďalej. Citite to inaksie? Gratulujem 😉 ale vypisovanim o tom nikomu nepomôžete. Tieto veci sa riesia inak.

bejkabee
20. jún 2022

Ak budeš niekedy smutná, neváhaj mi napisat správu, rada ta podporím, vlastne sa možné podporiť navzájom 😉

erikav6
20. jún 2022

Tiež som to tak mala keď mi oznámili že čakám chlapčeka dokonca sme boli IVF ešte som si aj poplakala teraz sa sama na seba hnevám že som na to tak reagovala malý ma 2,5 roka a je tak úžasný že by som ho nevymenila za žiadne dievčatko na svete síce už máme aj druhé dietako a je to dievčatko ale presne viem ako sa cítite no verím že keď maličkého uvidíte tak všetko toto z vás opadne a bude to najväčšia láska na svete

mondok21
20. jún 2022

@venividivikinka kebyze mas vsetko v hlave poriesene tak autorke prispevku nenapises to co si napisala (prvy tvoj prispevok) o tom aki su chlapci atd. Takze “moja” si precitaj co si napisala na zaciatku, mna ty riesit nemusis, lebo ja sklamana z pohlavia nie som ako ty napriklad, a tie tvoje tvrdenia o postarani sa o rodicov atd su uplne odveci, zastarale ako voda v kosi. A ano reagovala som mala som tu potrebu, predstav si;) 3 synovia a ty si z toho na kasu ze nemas dcerenku, no tak sorry, ze ti Boh doprial tri deti resp 3tie na ceste.
…a netrep tu,ze chlapci su taki a onaki a ze “nikdy to nebudu dievcatka” to autorke tymto pomozes hej?
Namiesto toho si aby si ju povzbudila, ze mas chlapcov a ze je to bomba, ze si hrda mama synov atd.., ty napises opak… tlieskam Ti👏🏽👏🏽👏🏽

autor
20. jún 2022

@mondok21 @venividivikinka žienky. Čítam vašu debatu a určite som nechcela aby ste sa hádali. :( mne sa to uležalo v hlave, s odstupom času sa na to už dívam inak. Na synčeka sa teším, urcite ho ľúbim a budem vychovávať ako najlepšie viem a s láskou. Bude to môj kamoš 🙂 a ak Boh dá a bude to tak ma byť, mozno sa este postasti preňho sestrička a ak by aj braček, tak svet sa nezruti. Podstatné je, že je zdravucky. Musel mnou asi prejsť ten "šok" a hormony "vyrovnať ". Bude to super. Verim tomu ❤️ prosím, nehadajte sa kvôli mne.

mondok21
20. jún 2022

Tesim sa:!)) vela lasky a pochopenia chlapci su skveli partaci! Lubia oddane;) neriesia, su menej hadavi,su menej oduti, nepistia tak, neriesia oblecenie, maju svoj krasny vesmir, plny tajomstiev🙂tie pusinky a objatia, a to mojkanie je nadovsetko;) uvidite aj krd vyrastie ze pre nejaky dovod ste mali mat chlapceka🙂 vela krasnych spolocnych chvil;)

iwet25
20. jún 2022

@ruza123 asi preto, že dievča je bližšie k mame celý život. Mne napríklad je ten dievčenský svet taky bližší ako chlapčenský. Môj brat ma dvoch chlapcov a tam je vždy taky krik, neviem vždy keď som ztade odchádzala som si hovorila ze chcem radšej dievca ako mať toto doma. Aj keď nie všetci chlapci sú takí.

mondok21
21. jún 2022

@kayyaa toto ste tak vystizne a pravdivo napisala!🙂

mondok21
21. jún 2022

@iwet25 toto je riadna blbost, dievcata robia taky krik ze az! A kludnejsie urcite nie su🙂 ja som ako z divych vajec od malicka🙂 cize zas vobec nezalezi na pohlavi ale na povahe!!!!

anickaaa6aaa
21. jún 2022

@venividivikinka prepáč, ale nedá mi.. že chlapci sú druhá trieda ...och. to je zmýšľanie...

maryetta
21. jún 2022

Neboj. To prejde. Uvidis. Si ho taaaaak zamilujes ze na tychto myslienkach sa budes bavit.
Ja som tiez pri prvom chcela dievcatko. Asi preto ze som vyrastala pri dvoch bratoch. To som uz chcela konecne aj babu pri sebe.
Ano. Bol to pre mna sok ze chlapec ale od toho momentu som to brala. A je to uzasne. Ked sm cakali druhe tak som uz viac tuzila asi aj po chalanovi. A bolo dievcatko.
Pri tretom mi to bolo jedno a mame doma chlapceka. Je to totalny mojkacik. Milacik pre vsetkych.

bea_za
21. jún 2022

Ja som mamou dievčatka a chlapca. A teda môj chlapček je môj poklad. Syn je prvorodený a je pre mňa tá najdokonalejšia bytosť na svete. Je empatický, láskavý, slušný. Áno je aj divoký a akčný, ale mne to tak vyhovuje. Všetky moje kamošky ktoré majú chlapca a dievča by ti povedali že chlapci sú láska oproti dievčatám. Za mňa je vychovávať dievča náročnejšie ako chlapca. Dcéra je malý pterodaktyl 😅 akože milujem ju nadovšetko, za nič by som ju nevymenila, ale je to s ňou náročné. Stále skúša moju trpezlivosť, je hlučná a snaží si vydobijat si svoje, žiaľ u mňa neúspešne 😅 Ona sa nepríde potuliť, od bábätka bola taká odmeraná, vždy keď sme si ju chceli prituliť sa nechcela. Zato syn mi každý deň povie ako ma ľúbi,že som najlepšia maminka akú môže mať, o tých pusinkách čo stále dostávam ani nehovorím ❤️ A to nehovorím o tom že sesternica má dcéry dvojičky a to je katastrofa. Jedna horšia ako druhá, neustáli rev, nič sa ich nemôže človek ani opýtať, sú dosť uzavreté. Ale tiež sú to lásky svojim spôsobom 🙂 každé pohlavie je dar, neexistuje podradné pohlavie, obe sú potrebné aby to dieťa vlastne mohlo byť 🙏🏻

katuskamala1
21. jún 2022

@bea_za ty pises akoby o tom ako to mame doma my :D ale dcerka sa túli a pusinkuje rada. A ma na jesen 2 r a konecne teda zacala aj hladkat, nie len biť :D :D Za to syn ani rok nemal a ako sa zobudil tak slniecko usmiate, hladkal ma. Dcera ma donedavna budila bitkou alebo krikom, teraz ma doslova prekroci a ide k tatovi 🤣🤭🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre