Som tehotná a mám úzkosť z pôrodu

15. júl 2023

Čaute, čakáme tretie dieťatko a nedávno som sa bavila s kamarátkou ktorá rodila a vravela ze v ten den im umrela na sale zena... No a ja koza som si včera čítala články o úmrtí rodičiek , vyskočil mi ten príbeh o pani čo rodila v Považskej Bystrici ,tretie dieťa a upadla do kómy a neprežila.. no a teraz mam strašny neskutočný strach... Ja viem že som to nemala čítať...moje oba pôrody boli ok, prvý bol teda horší, uz uz to vyzeralo na cisársky ale nakoniec som vytlačila maleho a všetko bolo ok.. druhý bol.ukazkovy ... Ale teraz sa strašne bojím, skrz to co som si čítala..ake su riziká.. NIKDY som nad tým nepremýšľala az teraz..ako to prekonať?

noemilee
15. júl 2023

Tretie porodiš ešte rýchlejšie a nemyslí na zle veci. Ideš rodiť do nemocnice a tam sa o teba postarajú bodka . ❤️

hederamonstera
15. júl 2023

Pravdepodobnost, ze by si umrela pri porode je velmi velmi nizka. Zameraj sa na pozitivne veci. Popripade si zacni citat pozitivne porodne pribehy ;)

terry658
15. júl 2023

Úplne Ťa chápem. Celé tretie tehotenstvo som mala podobné myšlienky. Jediné čo mi trošku pomohlo bolo, keď som si povedala, že tieto myšlienky neprijímam. Síce sa stále vracali ale ja som si vždy ako mantru opakovala, že Boh sa o nás vždy postaral a bude to všetko dobré.

jj298
15. júl 2023

Preco si to robite zeny? Preco si citate o smrti pri porode pred porodom, o autizme pri vychove, o nakazeni sa aj z cisteho vzduchu v tehotenstve? Na nic vas to nepripravi. Skor naopak

cimage
15. júl 2023

Zacni mysliet pozitivne, citaj pozitivne clanky o porodoch, pozeraj pozitivne porodne videa a opakuj si, ze to zvladnes bez problemov a komplikacii. Nastav si to v hlave, lebo to je najdolezitejsie pri porode, ostatne uz priroda zariadi. 😉

autor
15. júl 2023

Ďakujem vam, ja sa snažím myslieť a opakovať si ze bude vsetko ok ale tie myšlienky su take vtierave.. proste strach no.. do pôrodu ďaleko , uz by som najradšej mala po nom... Uz si nic také čítať nebudem to je jasné. Neviem prečo som samu seba takto musela vydesiť.. ani pri jednom tehotenstve ma to ani nenapadlo. Pritom ta pani umrela mesiac pred mojim prvým pôrodom vtedy, pamätám si to ale nejak ma to nevzalo žeby som sa zlakla co bude..az teraz,asi ta zodpovednosť za tie dve detičky co su už tu na svete a môjho muža...

autor
15. júl 2023

@cimage ďakujem, budem tak robiť. Mam aj nejakú literatúru o pôrode,kt. Mi pomohla v minulosti .tak si ju znova skúsim prečítať

terry658
15. júl 2023

Pomáhajú aj afirmacie z hypnoporodu.
Obava pred pôrodom je zdravá. Strach nie. Treba s tým pracovať.

maryetta
15. júl 2023

Ano. Jasne ze nastavaju komplikacie. Ale… na to netreba mysliet. Obzvlast ak si mala dobre porody-tvoje telo si to pamata 😉
To ze sa stane nieco zle je ozaj skor uz “neobvvyklé”. Nie je to bezne. A istotne su vtedy pridruzene aj ine okolnosti.
Absolutne na take nemysli.

54tinka54
15. júl 2023

Pozri, v dnešnej dobe pravdepodobnosť že by si umrela pri pôrode je asi taká ako že ťa trafí blesk.. daj sa do kľudu a teš sa na bábätko 🙂

otvorena
15. júl 2023

Teš sa na bábätko. Vôbec by si nemala počúvať negatne veci a tiež ti nemusela tá,, kamoška také hovoriť..

svetlonos
15. júl 2023

Pri prvom tehu som pocuvala len dobre krasne porodne pribehy. Bohu dik ! som bola mimo odcrodiny a znamych, ziadne bludy mi nemal kto hovorit. Aked nahodou niekto blbost v tekefine pi edal, vypinala som.
Porod bol ( vtedy podla mna celkom faj). Nemala som s cim porovnavat.
Druhe tehu? Nemala som cas mysliet na blbosti. Pri prvom som este aj meditovala 😂 pri druhom som vecer bola rada, ak som si pohyby uvedomila...
Prve dietko chcelo moji pozornost aj ked sa sam pekne prehral, do toho moje myslienky ohladom celkovej situacie atd.
No a porod ukazkovy - bolestive kontrakcie aj s porodom trvali "až" celu polhodinu. Do vtedy som sa otvarala uplne bezbolestne, epi mi nestihli pichnut. Ok tym ma vytocili 😁
Ja sa ti cudujem, ze mas pri dvoch detoch cas na blbiny. Ja som pri druhom tehu oznamila, ze nemienim o tom viest diskusie. Moje odpivede ridine boli max, vsetko v naj poriadku - a menila som temu, vybavene.
Mne pomohla moja dula pri prvom tehu. Poradila, ze mam prijat rozne moznosti - s/ bez epi, vaginalny porod ci cisarsky rez - a mysliet na to, ze vsetko bude ako ma byt.
Ta zena v PB ak somspravne pochopila, bola celkovo vycerpana uz pref porodom.
Zisti si o porodnici kde chces rodit info. Cod sa tam kludne spytat na priebehy porodov. Akebo si vyber kliniku podla seba ak sa ti da.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre