Som tehotná a zložilo ma to

4. júl 2023

Mam dve deti, skolkara a mladšia ma 2r za pár dní.. aktuálne este kojim a aj uz to bolo menej frekventovane ale.. posledné noci sa dosť budila s plačom a ja som.bola.dost vyčerpaná.chcela som uz ju aj odstaviť ale ona je schopna plakať celu noc ako tur,tak som sa na to vykaslala. Zuby uz má všetky tak neviem... No a aj som dosť prechladla pár dní dozadu a cítim sa úplne zle.. malatna , nervózna,neda sa mi dýchať .. ja som dnes zistila,ze som.zas tehotná.... A úplne.ma.to.zlozilo

Začali prázdniny,obe deti doma somnou ,som vyčerpaná z choroby.. a toto je úplný klinec teraz, normálne som mala.chut ujsť kdesi.. psychicky som akási vyčerpaná... A neviem si predstaviť ako toto zvládnem teraz.

Hľadám tu trošku povzbudenia.. viem ze ma čaká teraz strašne náročné obdobie a vôbec som naňho neni pripravená😥😥😥

barborka106
4. júl 2023

Všetko zvládnete. Ste veľmi silná. Máte niekoho v okolí kto by vám troška pomohol?

autor
4. júl 2023

@barborka106 ďakujem, necítim sa silno ale.. aspoň nie teraz. Muz je stále v práci,ked je doma tak je to skvelé ... No robí od rána do 17-18 aktuálne..babkovci vedia pomôcť ked požiadam ale.su uz starsi a druhá babka býva mimo SR, vidíme sa menej... 😔

januska12323
4. júl 2023

Nemôže muž robiť inak časovo? Nečudujem sa, že si zničená veď od rána do večera si na ne sama.

janka_266
4. júl 2023

Cez víkend by som začala odsťahovať, možno to nebude take zle, určite lepšie pár noci preplakat, ako takto ťahať celé leto

zelenakobyla123
4. júl 2023

Ak nechcete viac detí, treba sa lepšie chrániť alebo sa dať sterilizovať (vy alebo muž), ak dieťa chcete, nechajte si ho, ak nie bežte na potrat alebo ho poroďte a dajte na adopciu. Viac riešení nieje.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
4. júl 2023

neboj zvladnes, predstavuj si sama seba o 5r. ako s vozenymi nohami komandujes deti a pomahaju v domacnosti! neboj ako budu rast bude to lepsie a lepsie. drzim vsetky palceky

maryetta
4. júl 2023

Pre mna bol najvacsi sok prejst z 2 na 3 deti. Teda tretie tehotenstvo. Neviem. Dlho som prijimala i ked sme babatko chceli.
Teraz cakam stvrte a ziaden sok sa nekonal 🙂 od prveho momentu sa tesime. Zvladneme 💪🏼

barborka106
4. júl 2023

Ale ste silná. A ak ste teraz tak psychicky na tom horšie, tak deti to cítia. Skúste sa ukľudniť, naladiť, a prijať. Zvládnete všetko.
Deťom skúste pripraviť zaujímavý program, nejaké zaujmové činnosti s animátorkami počas leta (aspoň 1 - 2x do týždňa). Deti budú spokojné, aj vy a budete mať čas na seba.
Kľudne mi napíšte, rada sa s vami porozprávam aj v súkromnej správe.

nevenka
4. júl 2023

@maryetta u mna bol najvacsi sok prve. Potom druhe, to bol masaker, starsi mal 21 mesiacov, ked sa narodila dcera a bola kolikova, straaaasne dlho. Narocne dieta to bolo. No a 3 pohoda a 4 bum, ani neviem ako. Ale teda zacina sa plazit, tak mam po "ptakach" 🤣. Ale mali sme zle obdobie, ked maly mal 17-19 mesiacov, ja som revala, ze ako ja toto dam, lebo bol fest narocny, zle spaval v noci. A cuduj sa svet, kym som bola v porodnici, vymenili mi decko. Nalepilo sa na otca a len s nim vsade, mamu nepotrebovalo zrazu, spal super, zacal rozpravat.
@autorka neboj, to das...ked som cakala stvrte, tak sme s tretim prekonavali covid, nespala som, chora ja, chory on, horucky 41...a prezili sme to. Ked musis, tak musis. Nebolo to easy, aj som zurila, plakala, somrala. Ale nedala by som ich za nic na svete.

drm21
5. júl 2023

@elizabet173 A nezdá sa vám ze asi aj ten muž má toho dosť keď je od rána do večera v práci ? Ze asi musí aj zarobiť aby mali z čoho žiť? To sú rady

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drm21
5. júl 2023

@elizabet173 čo by som jej mala rádit? Nie je jediná ktorá je sama s deťmi ved 90 percent rodín tak žije... bohužiaľ ja rozdiel vnímam ale treba sa zamyslieť že keď to nezvláda tak si nemajú teda robiť deti ako na bežiacom páse... tuto nie je žiadna rada mali sa chrániť ak nechceli viac detí avedela že má dosť roboty už z dvomi deťmi... Môj muž tiež pracuje od cca. 7 rána a chodí domov medzi 20-23 hod a veľa krát aj víkendy.. Napríklad aj dnes a to he sviatok... a Ak muž príde Večer z práce a vôbec jej s deťmi nepomáha to si uz musia vyriešiť oni, aby aspoň raz za týždeň sa mohla napr natiahnuť do vane na hodku a vypnúť... poprípade neskúsia Dať deti na víkend starým rodičom a urobiť si oddych spoločné.. Tak to robíme mi

drm21
5. júl 2023

@elizabet173 a navyše Nikto jej nekaze ešte dvojročnú kojiť.. ako každý Nech si robí čo chce ale nech sa potom nesťažuje

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alison11
10. júl 2023

@elizabet173 Tvoj manžel môže ísť na očr na teba a teda by sa staral o domácnosť a deti a ty by si sa vyspala a odýchla,si chápem,že teraz máš tento pocit,keďže si chorá a staráš sa o dve malinké deti a ešte aj tvoje telo vyživuje ďalšieho človiečika.Porozprávaj sa z mužom,že potrebuješ si odýchnuť a teda,že ako manžel má nárok na očr na teba,zájdeš k obvodnému z mužom a tam povieš lekárovi čoje vo veci a určite bude ochotný tvojho muža vypísať min. na 5dní max na 14dní platí očr.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alison11
21. júl 2023

@elizabet173 Prepáč áno.

katkami123
21. júl 2023

Mladšia už bude v škôlke, keď sa bábätko národí, neboj, bude dobre 🙂 aspoň nebudeš riešiť a bat sa, keď prídu choroby, kto s nou bude doma, riešiť zbytocne PN, dovolenky a OČR kvôli jej chorobám. A 2-ročnú už určite odstaviť. Prelep prsník náplasťou a povedz, že už nejde, je pokazené.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre