Nespavé 10 mesačné bábätko

ivanizna
23. dec 2020

Ahojte mamičky, chcem sa vás opýtať, čo si myslíte o nespavosti môjho milovaného synčeka. Má 10 mesiacov a pomaly ho kojím menej a menej, už iba ráno, pred prvým, druhým a večerným spánkom, tiež v noci. Cez deň papká štyrikrát a pije čajík. Pred pár týždňami som sa rozhodla, že ho budem uspávať mimo prsníka, lebo už som to nezvládala kvôli hrozným bolestiam chrbta, keď som ho musela mať v noci pri sebe dvakrát aj po hodine a pol a tiež veľmi dlho pri uspávaní. Tak som si k nemu ľahla do postieľky, trošku pocickal, a keď už sa len hral, tak som dojčiť prestala a už som mu len spievala, hladkala ho, bol trošku mrzutý, ale po chvíľke pekne zaspal. No posledné dni to je katastrofa, ja už som úplne fyzicky a psychicky vyčerpaná (nielen kvôli tomu), je to náročné obdobie, bábätko sa do jednej v noci zobudí aj dvakrát, no a už je hore až 3 hodiny! Ten má teda výdrž, to vám poviem, a len plače a plače 😫 Zrazu už nechce byť ani prikrytý, nič naňho nezaberá, len keď ideme z izby von, tak je kľud. To robím len veľmi nerada, ale tri hodiny sú tri hodiny 🤯 Potom sa budí ešte okolo 5.30 ráno, zase tak na hodinku. Ja som vyždimaná totálne, dnes som spala 2 hodiny + 3 hodiny, toť vsjo (zase). Mýli si deň s nocou zrazu, alebo ho trápia zúbky, bruško, chce sa iba hrať? Čo mám robiť? Už nechce spať ani cez deň... Ja už som zúfalá, už je toho na mňa strašne veľa, najradšej by som sa odpálila na Mesiac, cítim sa akoby som bola chorá, mala teploty. Poraďte prosím, zachráňte ma!!! Ďakujem ❤

deti95060810
23. dec 2020

separačná úzkosť... vydržať.

fiafia
23. dec 2020

My sme mali v približne v roku s dcérkou podobný problém. Každú noc sa okolo 2 budila do4-5 sme boli v kuchyni lebo v spálni odmietala byť a horko-ťažko zaspala v kočíku keď som ju vozila. Bolo to veľmi náročné obdobie ale celkovo sa jej spánok zhoršil o dosť keď začala chodiť. Otrepaná veta ale treba len vydržať. Viem aké to je, ja už som bola ako matoha ledva som držala otvorené oči. U nás sa spánok zlepšil v 2,5roku. Konečne som prestala aj celú noc 😂

fiafia
23. dec 2020

@fiafia prespala celú noc oprava 😂 netreba sa vzdať. Aj moja mala pokusy nespat cez deň ale ja som nepopustila. Vždy sa mi podarilo ju uspať aj keď by to malo trvať hodinu. Videla som ,že ten spánok jej treba
Dnes má takmer štyri a stále spí cez obed. Tento jeho vek je taký zlomový. Už si detičky všetko uvedomujú, niektoré chodia, všade chcú byť a všetko vidieť a to sa premietne aj do nekludneho spánku.ozaj zaťať zuby a vydržať. Ozaj raz bude dobre

noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jullietka
23. dec 2020

@ivanizna moja v 10 mesiacoh spala uz iba raz cez den. Spanok sa casto meni, mozno treba neskor dat spat,lepsie rozlozit spanky...mozu ist zuby,vela vnemov cez den...my ked sme boli niekde na navsteve tak potom celu noc sa budila

noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanizna
autor
23. dec 2020

@deti95060810 Myslíš, že by to mohlo byť ono? Veď som predsa stále pri ňom

ivanizna
autor
23. dec 2020

@fiafia Tak to je dobré, že si celú tú noc nemusela prestáť 😉😃 Tiež si myslím, že môže mať veľa vnemov a možno ho trápia dosť aj zubajky. Niekedy, keď sa trápi a ja mu dám trochu ibuprofen sirupu, tak sa mi zdá oveľa pokojnejší. Aj kaky mal posledné dni veľmi husté, nedarí sa mi to viac zriediť zatiaľ. Mne už je niekedy do plaču, najprv hajkal veľmi dobre, hoci uspávať ho stále trebalo veľmi dlho, a zrazu tie posledné dni.... no sadne si a už je zrazu dobre. Tak nie som si už ničím istá

ivanizna
autor
23. dec 2020

@noelosopius Ďakujem za tip na čajík! 🙂

ivanizna
autor
23. dec 2020

@jullietka U nás tak isto. Keď má cez deň iný režim, tak on to vydrží a je zlatíčko, zato v noci si to potom vie stále "vynahradiť".aj to som rozmýšľala, či som mu nepokazila ☹

ivanizna
autor
23. dec 2020

@noelosopius Ani nechcem nič počuť o duchoch... ☹ Ale už tu spinká 3 mesiace a bolo to celkom fajn, až na tie posledné dni, mne sa vidí, že možno zúbky a pokazený režim. Radšej by som hľadala nejaké racionálne vysvetlenia, ja som extrémne precitlivelá

andreatytler
24. dec 2020

@ivanizna Nas rocny syn toto robi ked nema dostatok bdenia. Proste nie je dost unaveny na nocny spanok. Vtedy sa castejsie budi a hlavne sa zobudi uprostred noci alebo skoro nadranom vyspaty a trva 2 hodiny kym sa zase zaspi. Vacsinou neplace ale my ho drzime na rukach v kresle vedla postielky. On len tak lezi v naruci a cumi do blba a hmnka si a po 2 hodinach zaspi.
Odsledovala som ze potrebuje minimalne 10 hodin bdenia pocas dna. To sa niekedy neda lebo akurat prechadza na jeden denny spanok a ked ma den s tym jednym spankom, tak tie hodiny proste nevychadzaju a ide spat skor ako tych 10 hodin no a vtedy vzdy ma velmi zlu noc.
Podla mna aj ten tvoj rastie a potrebuje menej spanku. Spocitaj kolko hodin je hore a ak je to menej ako 9-10 hodin, pridaj 1-2 hodinky do celkoveho denneho rozvrhu ale rovnomerne ich rozloz pocas celeho dna. Napriklad 30-40 minut do rana, 30-40 minut do obeda a 30-40 minut do vecera.
No a zubky to urcite tiez mozu byt. Su to jeho prve alebo uz ma predne?

kataka10
24. dec 2020

@ivanizna to bude spankova regresia. Aj my to teraz mame u 10mesacneho. V noci 4 hodiny hore a nie a nie zaspat. Treba udrzat rezim denneho a nocneho spanku. Dietatko si po case opat navykne na rezim a hlavicka sa ukludni. Je toho na ne teraz vela, lebo zazivaju velky medznik vo vyvoji. Tu je o tom clanok https://www.lepsispanokbabatiek.sk/8-10-mesacna...

ivanizna
autor
24. dec 2020

@kataka10 Ďakujem za skvelý článok, to je presne ono! Od zajtra držím presný režim, lebo odkedy začal horšie spávať a nemohla som ho uspať, tak to bolo skôr také lážo plážo a vyberala som ho z postieľky po hodine napríklad. No môže on skúšať, mama už nepoľaví 😃

ivanizna
autor
24. dec 2020

@andreatytler Ďakujem za super tip, určite to budem sledovať. Len náš sa mi zdá byť celkom unavený, hoci nechce spať, usmieva sa, kecá, ale oči má ako cherry paradajky 😃 Ale budem to určite všetko počítať, bude ísť jak digitálky 😉😃 (dúfam)

noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanizna
autor
28. dec 2020

@noelosopius Ďakujem vám veľmi pekne ❤

noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz