Som zlá mama, keď chcem chlapca a nie dievča?

bibiankab
20. júl 2015

Ahojte mám pocit že mi už preskakuje. Čakáme druhé dievčatko ale chcela by som chlapca. Všetci mi hovoria že som hlúpa že hlavné je že sme zdravé. Dokonca aj môj manžel mi hovorí že asi nie som normálna. Nikto ma nechce vypočuť a tak mám naozaj pocit že som hlúpa a nevďačná.

lauricka
20. júl 2015

@bibiankab zla matka asi nie, ale trochu malicherna zena 🙂 Da sa to pochopit, no. Ved to sa utrasie.

takyna
20. júl 2015

@bibiankab nie si jedina, co takto sa zamyslela, ale kolko zien deti nema....a nemoze ich mat..., ber to ako dar, hrozia ti iba zatkovia, co je super a pomoc do rodiny🙂 uzijes si vnucat.... 😉

charlie1980
20. júl 2015

@takyna 😀 ze hrozia iba zatkovia 😀 Presne nad tymto som premyslala aj ja, ked mi povedali, ze budem mat chlapca. Zeny su tazke povahy 😀 Vid MK.

tatiana1985
20. júl 2015

@bibiankab chystaj si radšej energiu na ustipacne reči okolia ako sa do tretice chlapec URČITE zadari... Nechcem strašiť ale na nálade ti to nepridá 😠 hovorím z vlastnej skúsenosti

danjelca
20. júl 2015

no tak ja ti dam radu bez ohladu ktore pohlavie cakas proste sa natyo sustred .ak si chcela chlapca a cakas dievca tak sa sustred na to ze bude kamoska spolocne aktivity obliekanie a proste taka spriaznena dusa...kochaj sa v satickach a sleduj male dievcatka aknaopak chlapca tak saa tes na lasku maleho muza ktora je ozaj ina ako ta dievcenska na mamu nedaju dopustit si ich prva LASKA su uprimny nemaju maniere ako male zeny atd atd...nedrasaj sa predstavami co by bolo ak...sustred sa na to co cakas

ervenka
20. júl 2015

@bibiankab vies co, mne pomaly lezu na nervy poznamky typu- jeeeej super, mate parik a este aj kralovsky (holandania to tak nazyvaju, ked je najskor chlapec a potom dievca) to ste planovali, ako ste to dosiahli blablablablabla.... KEd su ludia velmi dotieravi, mam na jazyku poznamku- moji mili spytajte sa manzelovych spermii, ako to zariadili, oni rozhoduju o pohlavi. Co sme ako niekde na blizkom vychode, ze jedno pohlavie je menej cenne ako druhe? Mne bolo uuuuplne jedno, ci budeme mat dievca alebo chlapca. podstatne bolo, ze som mohla konecne otehotniet- takmer 3 roky sme museli cakat kvoli stitnej. A ked som uz otehotnela, vedela som hned, ze to bude dievca (Aj napriek spicatemu bruchu, atd) moja intuicia pracovala. Nechceli sme to vediet od dr. takze sono na urcenie pohlavia sa nikdy nekonalo. Hlavne, nech su deti zdrave a nech preziju svojich rodicov. Takze asi tak.

ichbinich
21. júl 2015

@ervenka
Hej, tomu sa hovori kralovsky parik? Tak to ma ja ja 😀
A to som chcela, aj manzel, dve dievcata. Pri ultrazvuku kukame obaja v prvom momente, ze co my budeme robit s chlapcom? 😉 Aj meno sme hladali celu vecnost 😉 Ale jasne, ze mame nasho mojka velmi radi. A futbal tiez nema rad, takze ho manzel s nim nemusi hrat 😉 😀
Tearz som rada, ze mam aj chlapca, nemam vsetko ruzovo-lilavo-trblietkavo-princeznove 😅 Mne to totiz lezie na nervy. Pred tym, ako idem v H&Mku do dievcenskeho oddelenia, potrebujem davku inzulinu 😝

Takze tie pocity ohladom pohlavia sama poznam, ale u nas sa to tiez utriaslo. A zla mama sa definuje inak ako vysnivanym alebo naozajstnym pohlavim deti 😉

monickapd
21. júl 2015

@danjelca "na lasku maleho muza" 😵 😵 😵 uplne suhlasim so vsetkym.. 🙂

hanka_april
21. júl 2015

@ervenka tak s tymi maniermi nesuhlasim 😀 sestra ma syna a to je najvacsia fajnovka a baby su pri nom pohodacky 😀

gabikula
21. júl 2015

🙂 a ja som vždy dúfala, že budem mať aspoň dve dcérky 🙂.

danjelca
21. júl 2015

@hanka_april tak ja som to nemyslela ze vsetky dievcatka maju maniere alebo co ale ked cakas chlapca tak sa treba sustredit na to pekne co chlapci davaju ver mi mam dvoch chlapcov a tuzila som po dievcati...a co pozseram v okoli aj u nas doma mali muzi proste svoju maminku absolutne zboznuju tie uprimne ocka zamilovane do maminky....na to sa sustred a nie nato ze nebude u vas doma ruzova farba:}

zuzu31
21. júl 2015

aj ja som si vždy želala dve dcerky, a mám tiež jeden úsmevný zážitok, keď som čakala prvú tak ma jedna známa poľutovala že neboj sa ďalší bude chlapec ... vtedy ma to hodne nasr.. ale teraz je to na úsmev 🙂 Teš sa mať dve baby je veľká sranda, tie moje su ako chlapci, žiadne sukničky a mašličky nehrozia takže aj tak sa dá ... no čo budu šporťáčky, tak ich aj vychovávame. Maj krásny deň 🙂

liebling98
21. júl 2015

@tatiana1985 to s tými rečami okolia veľmi dobre poznám v opačnom garde (mám troch synov)

tatiana1985
21. júl 2015

@liebling98 ľudia sú svine.... Také tie ustipacno lutostive reči ako sa do tretice zadari to "pozadujuce " pohlavie..... Mne to na nálade nepridavalo, ja mať tretie dievča...ani nedopoviem

nikenzi
21. júl 2015

Mne ked povedali ze cakam chlapca tak sklamanie... ale fakt, som si aj poplakala. Cely cas som mala pocit ze to bude dievcatko, v celej rodine sme same holky taze to ma este viac presviedcalo. Som kupila same ruzove vecicky,vybrala meno (Karolinka) a zrazu: Je to chlapček... Som donutila doktora zeby to skontroloval este raz. Do konca tehotenstva to bolo take ze som sa bala a stresovala ze ja nebudem vediet vychovavat chlapca, ze dievcatko by to mohlo byt, mohli by sa pomylit, do poslednej chvile som nevedela ako sa bude volat... A ked mi ho ukazali po sekcii, cosi, laska na cely zivot. A hned zo mna vyhrklo ze Jakubko. Ty uz jedno dievcatko mas, tak sa sustred na to ze tvoja dcerka uz nikdy nebude sama. Ak by sa nieco stalo vzdy budu sestry ktore sa budu zverovat, smiat na chlapcoch, pomozu si navzajom. A s troskou stastia im raz das aj maleho bračeka ktoreho budu obliekat a vychovavat po svojom.

liebling98
21. júl 2015

@tatiana1985 keď som odpovedala ešte ako tehotná, že áno aj tretie dieťa bude skutočne chlapec, tak dobre že mi sústrasť nevyjadrovali. Pre nás je náš tretí syn zázrak (aaj prví dvaja samozrejme). Bolo nám úplne jedno, či to bude chlapec alebo dievča, len nech je to zdravé dieťatko

tatiana1985
21. júl 2015

@liebling98 bože presne ako hovoríš... Mne vyjadrovali sustrast pri druhej babe, poviem pravdu, mať tretie dievča bála by som sa z pôrodnice dôjsť

ervenka
21. júl 2015

@hanka_april kde som spominala nejake maniere? 😉

monickapd
21. júl 2015

@ervenka to nepatrilo tebe, ale @danielca .. 😉

petulda333
21. júl 2015

Ja som vzdy tuzila po dievcatku...neviem preco ale velmi chcem dievca...a ked mi oznamili ze bude chlapec bola som trosku smutna...no teraz sa ho neviem dockat...uz mi to nevafi a som rada ze to bude chlapcek ale dufam ze druhe bude dievca 🙂 myslim ze si normalna niekomu je jedno co bude mat a niekto chce jedno pohlavie viac

ervenka
21. júl 2015

@ichbinich este v nemocnici (Laura mala na sebe zeleno-modre dupacky- zdedene po bratovi) sestricka mi hovori- jeeej, ake pekne oblecenie ma ON, aky je spokojny. Moja odpoved- dakujem ano, LAURA ma pekny komplet na sebe, zdedeny po svojom bratovi. Na farbe nezalezi, hlavne nech je to pohodlne. 😀 Co sa tyka vyhradne dievcenskeho oblecenia- neprisla som na chut celenkam a uz vobec nechapem vyznamu celeniek s vacsim kvetom ako je hlava dietatka. A aj napriek tomu,ze stale mam rada Depeche Mode, moje deti az do puberty v ciernej nikto neuvidi. 😎

ervenka
21. júl 2015

@monickapd jaaaaaaj, aha. 😉

irusa
21. júl 2015

No ja budem mat zase chlapca,no beriem to nech hlavne bude zdravy

hanka_april
22. júl 2015

@ervenka aaaa prepac, zle oznacenie

ichbinich
22. júl 2015

@ervenka
Hej, tie celenky nechapem ani ja. Ja sa pytam, AKO to tie deti nechaju na hlave? Ja som bola rada, ked som moje deti nejak oblbla, aby mali na hlave ciapky/klobuciky, ked to bolo potrebne 😉 Teraz su uz obaja dost velki na to, ze to chapu. Ale napriklad dcera si ponecha sponku vo vlasoch tak 5 sekund az 5 minut... Minule si vybrala v obchode celenku (klasicku), ale po par sekundach na hlave si ju zasadne da okolo pasa 😀
Dcera ma rada krokodilov, tak jej manzel vybral modre tricko s krokodilmi... a uz je za chlapca 😉 Nevadi, ze ma k tomu cervene kratasy so srdieckami a ruzove sandalky 😉 😀
Zatial oblecenie vyberam ja a ruzova mania ju este nepostihla 😉 Dufam, ze budem moct vyjednavat ako so synom, ze vsak ma uz dost ruzovej (u syna aut) na pancuchach, ze si k tomu s kludom moze dat pasikave tricko 😀

dionyzka
22. júl 2015

@bibiankab vobec nie si zla matka, ani nevdacna, ani nic podobne. Je to jednoducho Tvoja tuzba, zelanie, sen. Tak ako hovori @oli18, toto nema nic spolocne s tym, aka mama si alebo budes.

alexandra1104
22. júl 2015

@bibiankab ja mam jednu babu a strasne som chcela este jedno dievcatko a mame chlapca a vobec to nelutujem

zenazaba
22. júl 2015

Asi hej. Skús raz v budúcnosti povedať svojej dcére do očí, že si bola nešťastná, že čakáš ju a nie syna...

opica89
22. júl 2015

Prvorade je aby bolo babatko zdrave!!! To by si mala chciet a je jedno co to bude.

emilia25
22. júl 2015

U mňa je to opačne kedze uz mám3 synov a čakáme 4 tuzim po tej nádhernej ružovej princeznej ale ako si si stale myslím že to bude opet chlap.ale v konecnom dôsledku je jedno čo to bude dôležité je aby bolo zdrave to je to o co prosím boha kszdy den a sem tam aj ó to dievčatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre