Ostala som sama na tri deti

vikusik
13. mar 2017

Ahoj dievčatá potrebujem radu.Som matka 3 deti 15r.,11 r. a 4 r. Som rozvedena 4 mesiace a pred dvoma tyzd.som sa prestahovala do najomneho bytu u nas v dedine.Ex mi neplati vôbec nic na deti ohradza sa tým ze nema,vsetko taham zo svojej výplaty,teda tahala som pred tyzdnom som sa dozvedela ze ma idu prepustit z prace.Prosim ak niektorá mate za sebou podobnu situáciu poradte mi co mám robiť ,uz som zufala zo svojeho života mam narok na niečo .Ďakujem za každú radu

zlte_kuriatko
13. mar 2017

Ahoj pokial si za posledne 3 mesiace od byvaleho nic nedostala mas narok poziadat o nahradne vyzivne..musis ist tusim na socialku..takyto problem riesila kamoska tak co len od nej viem. Tam by si sa mala poradit..kludne moze mat na krku z neplatenia vyzivneho aj exekuciu odobratie vodicskeho atd..len viem ze toto je podmienka..ci ti za posledne tri mesiace ziadne peniaze neposlal...?

jana_eyre
13. mar 2017

Poradit neviem, len chcem vyjadrit podporu.. Drzim ti palce, nech sa tvoj zivot zacne uberat pozitivnejsim smerom.. ✊

laurika1432
13. mar 2017

@vikusik v prvom rade by som dala sťažnosť a tvojho ex že vôbec neplatí a aby mu súd určil že ti má všetko doplatiť len to môže byť tiež na dlhší čas pokiaľ všetky súdne pojednávania prebehnú a podobne. A iné čo ti zostáva? No snáď len hľadať si novú prácu aby si úplne bez príjmu neostala

tarvika
13. mar 2017

mas sudom urcene deti do svojej starostlivosti a urcene vyzivne? ak nie, to je prve co potrebujes urobit - dat navrh na sud. v navrhu mozes dat rovno ziadost o predbezne opatrenie, aby ti aspon nieco musel platit kym skonci sud. po sude ak nebude platit ohlasis ho na policii, das na exekuciu a kym sa vymoze niec, mozes dostat od statu nahradne vyzivne. ale najprv ten sud! chod na upsvar, tam by ti mali pomoct to spisat.

vikusik
autor
13. mar 2017

@zlte_kuriatko nie neposlal ani €

zubrienka1
13. mar 2017

@vikusik ak nezaplatil urcene vyzivne sudom tri mesiace po sebe, tak ho mozes nahlasit na policii.

vikusik
autor
13. mar 2017

@tarvika ano pravoplatny rozsudok ma dat na 3 deti 260€ vzdy k 14 dnu na ucet v banke

vikusik
autor
13. mar 2017

@jana_eyre ďakujem pekne

tarvika
13. mar 2017

@vikusik ok, tak potom naozaj policajtov, exekutora a ked ani exekutor nic nevymoze, tak nahradne vyzivne. mozno by stacilo pohrozit mu policajtami a exekutorom najprv.

bohuslava8
13. mar 2017

ale nahradne vyživné je len okolo 25 eur na dieťa a ked ti ten smrad vyplatí len 3 eurá na dieťa, tak ti zaniká nárok na náhradné výživné, o náhradné výživné sa znižuje dávka v hmotnej núdzi tiež
ten tvoj ex to je exot,
ak nebude platiť pôjde do basy, ked ti z basy pošle spolu na deti 5 eur tak ti zaniká nárok na náhradné výživné atď
bludný kruh
najlepšie pre teba brať podporu, ak ti výjde a súdiť sa s ním, lebo nemáme na oteckov, ktorý občas zaplatia dve-eurá dokončenú legislatívu
no slovensko ....

blahowoman
13. mar 2017

@vikusik pokial nezaplatil 3m tak policia alebo exekutor. Na socialku o nahradne vyzivne by neziadala. To su zbytocne behanice. Exekutor to na 100% vyriesi alebo policia ver mi...

nanulka24
13. mar 2017

Nahradne vyzivne sa vyplaca do vysky 108,50. Aj ked ti posle 100 tych 8,50 dostanes. Ja som to poberala takze mam zarucene informacie.

jakubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dilino
13. mar 2017

áno máš nárok pre všetký tri deti s tým že otcova povinnosť je živiť dieťa do 25 rokov a samozrejme budu ti davať nahradne výživné a potom si to od ňeho budu vymahať ako ti tu pišu ostátne a potom môže skončiť vo väzeni a samozrejme exékutor chod ho nahlásiť čim skôr aby si neostála bez prostriedkov finančných ved musiš niekede z detmi bývať, jesť a zakládne veci ako pre ných tak pre seba nenechavaj to zajsť tak daleko že na poslednu chviľu pôjdeš vybavovať chod teraz v tuto dobu držim veľmi palce

maminuska
13. mar 2017

@vikusik pracuje tvoj bývalý manžel? Ak áno ,najlepšia je exekúcia .
neznášam takýchto chlapov ,jednoducho on nemá a ty sa aj poser , čo dáš deťom do hrnca.

nanulka24
13. mar 2017

A ano podana exekucia musi byt 3 mesiace aby si nahradne vyzivne dostala

esther03
13. mar 2017

@vikusik 1. podaj trestne oznamenie na policii v mieste bydliska 2. treba podat exekuciu. Bohuzia, neviem poradit aktualne lebo sa zmenil zakon, kedysi si si mohla vybrat exekutora sama, teraz je pridelovany centralne z BB. Na nahradne vyzivne musis splnat podmienky, ak prekrocite istu hranicu prijmu, na nahradko nemas narok. Sumu aktualne zistis na UPSVaR. Vsetko toto rob naraz a necakaj kym sa vyjadri jedna institucia. Kedysi bolo, ze na nahradko musela byt podana exekucia, ale ako pisem aktualne zistis na UPSVaR.
@dilino nie do 25 rokov, ale do casu kym nie je dieta schopne sa zivot samo.

bohuslava8
13. mar 2017

@nanulka24
ok beriem späť, ja som dávnejšie čítala že len okolo 25 eur na dieťa

kvetulienka253
13. mar 2017

@jakubik `registraciu ma od 2011. Mozno to pisala vtedy. Ci ty ked sa rozvedies, prve, co spravis, je zmena profilu na MK? :D :D :D

janickacrazy
13. mar 2017

@vikusik Neviem, kde pracuješ, ale ak v nejakej firme, kde máte aj odbory, tak sa na ne obráť, nech ti pomožu. Viem, že matka-samoživiteľka je nejak chránená a ak sa jedná o hromadné prepúšťanie, tak ju by prepustiť nemali alebo ak aj áno, tak medzi poslednými. Neviem presne ako to je, ale toto funguje vačšinou vo veľkých firmách, ak robíš v nejakej maličkej firme, tak tam ti to bohužiaľ nepomože. Potom len rýchlo hladať novú prácu.

jakubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vikusik
autor
13. mar 2017

@jakubik je pravdivy este som to ani nestihla zmazat! Dlho som tu nebola neviem ci je niekto schopny si toto vymysliet ale ja nie.Prezivamasi najhorsie obdobie života.Ten moj skvely manžel ma rok a pol podvadzal...idem to aj hned zmenit dakujem za upozornenie

mius.brcko
13. mar 2017

@jakubik ja som si svoj profil snazila niekolko krat zmenit, ale stale sa to nezmenilo... stale cakam druhe babatko, ktore pred vyse mesiacom uz oslavilo tri roky 😀

senta_sofia
13. mar 2017

@vikusik na Urade prace,socialnych veci a rodiny mozes poziadat o nahradne vyzivne, ak prides o pracu, neviem ako dlho si bola zamestnana, tak mozno budes splnat podmienky na priznanie davky v nezamestnanosti, budes sa musiet zaebidovat na urade prace,ziadost o davku podavas potom na Socialnej poistovni, bezny jav je,ze sa ludia po zaevidovani na urade prace daju uznat od lekara PN a potom az cerpaju davku v nezamestnanosti a potom su aj davky v hmotnej nudzi, tiez sa treba informovat na urade prace. Co sa tyka neplatenia vyzivneho, ak mas rozudkom urcenu vyzivovaciu povinnost, tak trestne oznamenie a navrh na exekuciu

vikusik
autor
13. mar 2017

@tarvika
@jakubik
@janickacrazy
@kvetulienka253
@bohuslava8
@esther03
@nanulka24
@maminuska
@dilino
@blahowoman
@bohuslava8
@tarvika
@zubrienka1 vsetkym vam pekne ďakujem za radu,podporu aj upzornenie...priznam sa je to najťažšie životné obdobie ale nevzdavam to ! Budem bojovat za svoje deti keby som mala na tych úradoch sediet do vecer a a pracu si hľadám aj sa mi hned jedna rysuje len musím počkať lebo pani ide na matersku o mesiac a pol 🙂 ĎAKUJEM VÁM 😘

maminuska
13. mar 2017

@vikusik nemaj zmilovanie s bývalým manželom nie preto že ťa podvádzal ( to je medzi tebou a ním ) ale pre svoje deti , ktoré z niečoho žiť musia.
Je to ich otec , starať sa musí a nie že on NEMÁ. Pracuje ? Kde býva u rodičov ?

maslenka
13. mar 2017

@vikusik poradit ti bohuzial neviem, dobre rady ti dali zeny vyssie, ale velmi ti drzim palce, aby toto tazke obdobie rychlo skoncilo.

lubina
13. mar 2017

@vikusik treba is ist socialku a nahlasit, ze otec neplati na deti vyzivne, tak ako bolo urcene. Ak je to viac ako 3 mesiace, urad moze rozhodnut o nahradnom vyzivnom a potom si to budu od neho vymahat. Moze sa stat, ze to bude aj trestne konanie, ak ti bude dlhovat viac...chod na urad a nahlas ho, ine ti neostava, musis pozerat hlavne na deti...drzim palce

veronika_e
13. mar 2017

fuuuha neviem veru co by som robila byt na tvojom mieste ale tak snad sa ti podari dostat do byvaleho to co vam patri aby ti to aspon trocha ulahcilo situaciu a ak nie mozno by som skusila nejake krizove centrum, kym sa ti nepodari si nieco najst, vsak snad neskonciss detmi na ulici a ozaj rodina ti nemoze pomoct☹

vikusik
autor
13. mar 2017

@maminuska ano pracije byva z milenkou