Ostala som sama na tri deti

vikusik
13. mar 2017

Ahoj dievčatá potrebujem radu.Som matka 3 deti 15r.,11 r. a 4 r. Som rozvedena 4 mesiace a pred dvoma tyzd.som sa prestahovala do najomneho bytu u nas v dedine.Ex mi neplati vôbec nic na deti ohradza sa tým ze nema,vsetko taham zo svojej výplaty,teda tahala som pred tyzdnom som sa dozvedela ze ma idu prepustit z prace.Prosim ak niektorá mate za sebou podobnu situáciu poradte mi co mám robiť ,uz som zufala zo svojeho života mam narok na niečo .Ďakujem za každú radu

vikusik
autor
13. mar 2017

@veronika_e moja rodina mi pomaha ako vie som rada ze ich mam

maminuska
13. mar 2017

@vikusik ak pracuje , je potrebné požiadať o priebežnú exekúciu , každý mesiac mu exekútor bude sťahovať z platu . Toto by som využila ako prvé .

zitova
13. mar 2017

Neviem, co to uz niekto pisal, ale bez najskor s pravoplatnym rozsudkom za exekutorom. Je to exekucnt titul a ked dostane od sudu poverenie (vacsinou do 2 tyzdnov), tak moze zacat od ex hned vymahat vyzivne. Policia ti moc nepomoze, tym narobis jemu problemy ale nedostanes sa rychlo k peniazom. Alle na policiu urcite chod tiez. Inak exekutor moze zacat vyzivne vymahat, aj ked by nezaplatil iba raz.

lubina
13. mar 2017

@vikusik ked ma na nu, tak na deti musi tiez mat. Chod na urad a uvidis, nariadia exekuciu a hned bude...

dilino
13. mar 2017

@esther03 ale áno do 25 rokov po novom ja mám 23 ročnu sesternicu a ta nerobi nič po strednej škole ani nešla nikam dalej študovať ked jej rodičia boli na úradoch povedali im že ich povinnosťou sa je o nu postarať do 25 rokov že je to zakon tak take sú u nás zakony

ivec16
13. mar 2017

@dilino tak ale keby nezila u nich tak jej daju zivotne minimum

loginexistuje
13. mar 2017

@vikusik TO na policiu, exekutor, na UPVSAR poziadat potom o nahradne vyzivne, plus mu urobit reklamu u rodiny ...

takto sa chova len hajzel ze necha zenu samu s detmi a nestara sa

maslenka
13. mar 2017

@dilino zakony mozu byt ake chcu, ak by som mala doma takuto lenivu soplanu, ktora by ani nestudovala, ani by sa nezberala do prace, tak by mohla u mna prespavat, osprchovat sa a najest. Nedostala by ani cent a kazdy den by som jej nezabudla pripomenut, ze den po jej 25 narodeninach ma kufre pred dverami a ja vymeneny zamok, nech s tym pocita.

dilino
13. mar 2017

@ivec16 no ved to to je to že su take sproste zákony máš pravdu malo by to byť tak že už ked je schopna sa živiť nech ide pracovať ale preto to hned niektorý po škole zneuživaju aby sa o ných rodičia postarali

dilino
13. mar 2017

@maslenka no ved toto aj ja som povedala jej mame ale samo o sebe my ked sme mali po skončeni školy po maturite alebo účnovke išli sme pracovať ale teraz nie majú sa postarať rodičia no kto taký hlúpy zakon vymyslel tak to asi nemál rozum.

esther03
13. mar 2017

@dilino vykopnem decko, nech si poziada o alimetny (ak mu ich vobec schvalia kedze je schopne sa zivit samo) a dovi dopo dopi. To nie je zakon, ze decko nemusi pracovat a rodicia zivia do aleluja, teda v pripade, ze dieta nie je postihnute (v tom pripade sa rodic stara a zivi dieta nadalej). Neexistuje ziadna povinnost mat doma pecivala a starat sa o jeho hladny krk. Opakujem, neexistuje ziadna hranica, ze do 25 rokov musim zivit dieta, ktore nestuduje, nepracuje, nie je postihnute.

juliet86
13. mar 2017

@vikusik tak isto chod na obec a poziadaj o podporu v nudzi. Mali by ti pomoct jednorazovo pripadne detom na obedy. Daj si ziadost pisomne a nenechaj sa odvit. Chod na socialku na urad prace tam by ti tiez mali poradit pomoct mozno davka v hmotnej nudzi atd. Pripadne v trencine organizacia pomoc rodine krestanske organizacie dobry anjel vyzva na ludialudom.sk rozpredaj saty deti co uz nepotrebujete drzim ti palce

erikak123
14. mar 2017

@vikusik ahoj, choď na urad práce sociálnych vecí a rodiny a tam si môžrš požiadať o dávku v hmotnej núdzi a tiež o náhradné výživné

esther03
14. mar 2017

@erikak123 nemoze si podat o nahradne vyzivne nedala este exekutora. Na davku v hmotnej nudzi az ked by nezohnala pracu a nemala narok na davku v nezamestnanosti. Na UPSVaR jej nepomozu pomoze exekutor or trestne oznamenie na policii (touto cestou je to na dlho kym pride k tomu, ze realne zaplati).

maciatkolulu
14. mar 2017

@dilino nie, nemas pravdu, do casu, kym nie je dieta sa schopne starat same o seba, otec podava na sud ziadost o zrusenie vyzivneho, pokial neurobi tento krok, tak plati aj nezamestnanej 23.rocnej sesternici😉

dilino
14. mar 2017

@maciatkolulu jej rodičia žiju spolu su manželia lenže jej sa nechce isť robiť lebo viem že ju uživia majú iba ju tak sa ju nechajú poflakovať

alerka
15. mar 2017

@dilino fuha tak to je dost hrozne.. rodicia si asi neuvedomuju ze v konecnom dosledku skodia najma tej dcere..

maciatkolulu
15. mar 2017

@dilino tak to su zial blbi rodicia.... nemusia zivit dospele dieta, ktore je doma a nic nerobi, voci tomu neexistuje ziaden zakon, mozu ju spokojne z domu vyrazit a este aj zakyvat. Pokial ma skoncenu skolu a nesnazi sa nikde pracovat, dovidenia, dopocutia.