Dá sa otehotnieť z predejakulačnej tekutiny?

tequelinka
20. feb 2014

ahojte kočky🙂
mám na vás takú otázočku,že či sa mám obávať prípad.otehotnenia,alebo nie.Kedže si nemôžem dovoliť teraz bábo,tak som sa chcela spýtať.či sa aj takto dá otehotnieť.
partner bol po abstinencii 3 dni ,som ho spravila pusou,mal orgazmus,potom sa šiel umyť,a vycikať,DO pol hodiny sme však chceli normálny styk.BEZ kondomu ( čiže žiadna antikoncepcia) vošiel do mna (neviem kolko cm ...možno 2-4 max) ,potom však bl príliš vzrušený a musel sa spraviť mimo mna,potom sa šiel znova vycikať umyť,a znova asi do pol hodiny ho dal do mna tiež asi na 2-4 cm zase druhýkrát.Nebol však dlho vo mne,lebo zase sa spravil mimo mna.vytiahol ho včas.čiže neejakuloval do mna,lenže predejakulačná tekutina určite bola.a viem,že po prvej ejakulacii su pritomne spermie v tekutine.takže teraz sa celkom obávame.
menzes som mala 12 .2 .po skončení som 3 dni. Ovuláciu mávam cca 11-16 den cyklu,ako kedy,lebo nemam pravidelny menzes.Ale teraz ovulaciu asi nemam,mna vacsinou bolieva bruško vtedy .Lenže dočítala som sa na nete,že spermie v tele ženy prežijú 5 dní,a to už ovulácia BUDE u mna.Neviem,či aj z predejakulačnej tekutiny.mám z toho teraz trošku lepy.
mám sa obávať ?
prosím o seriozne odpovede

bar12
20. feb 2014

@billam uz to tu aj pisala....maju po 20tke...

erika182
20. feb 2014

@jahodka8 sak moze, ale ak sa hanbi, tak nie je potrebne, aby mu to popisovala do detailov,...
pre zistenie ci je tehotna, lekar tuto info nepotrebuje, aj tak ju vysetri a az na zaklade toho odpovie

mirka_aa
20. feb 2014

ci sa da otehotniet? no v podstate da...ale sanca pri tom co opisujes je minimalna ja by som sa vobec nebala..to je asi taka ista sanca ,ako ked pouzijes kondom-tiez moze prasknut napr..alebo pri uzivani antikoncepcie-ani ta vraj neni uplne 100% tna ...strasne vela ludi to robi takto,a nepoznam nikoho kto by takto otehotnel,ale napr.tak ze praskol kondom to poznam taky pripad...ja som to takto tiez bezne robila,a neotehotnela som,ale s tym rozdielom ze ja od kedy som s tym zacala,som bola v takej pozicii ze aj keby som otehotnela,tragedia by z toho nebola a babo by som si nechala...nikdy som nestresovala,pretoze som mala dostatocny vek a s parterom sme sa lubili....ako decko (napr.16rocne) a len tak bez lasky by som nesexovala vobec...ej no ale v dnesnej dobe je to casto krat inac :/

erika182
20. feb 2014

@tequelinka bozi zazrak tazko, a ani zazrak by to nebol... skor by som povedala ze by sa ti "zadarilo" a moc sa z toho zapalu netes, pretoze to moze mat rovnako "pozitivny" ako aj "negativny" ucinok. Hlavne by som na tvojom mieste bud pockala na najblizsi menzes, alebo ak sa nechces stresovat chod na vysetrenie. Tak ci onak nic nezmenis... a hlavne si to vezmi ako ponaucenie do buducna

tequelinka
autor
20. feb 2014

@erika182 ale ved si sama vravela,že spermie by prežili len v maternici,,a tam sa logicky nemali ako dostať,nie ?

kadri
20. feb 2014

@tequelinka odpoved na tvoju otazku, da sa. ozaj by bolo tvoje tehu kuriozne, ale vylucit sa neda. o inom chcem ale. celkom som rada, ako si tu popisala technicke detaily a tvoje pocity. toto by si malo precitat co najviac sexuchtivych mladeznikov. sex sa prezentuje ako cosi uzasne a wau, lenze k tomu treba dospiet. milovanie bez pozitku s naslednym stresom kvoli tehu moze poznacit zenu a jej sexualitu na zvysok zivota. nehovoriac o nechcenom tehotenstve atd. v tvojom pripade by som sa zamerala s parterom na nekoitalne aktivity, az sa dobre spoznate po vsetkych strankach a budete pripraveni niest zodpovednost. pretoze ako ti tu mnohe popisali, 100% antikoncepcia je len jedina. to nie je poucovanie, ale prakticky pohlad. kedze sexualita nas sprevadza po zvysok zivota a suvisi s nou aj jeden z najvecsich darov zivota 😉 zivot sa neda naplanovat, preto je dobre dozriet k tomu vediet svoje konanie a jeho nasledky prijat 🙂 drzim palce

erika182
20. feb 2014

@tequelinka teoreticky ano,prakticky nikdy nevies... nepovedala som ze by prezili len v maternici, to sme sa zle museli pochopit, Jednoducho. Ak sa ti tekutina dostala do tela, len do posvy, je jedno ci prezili alebo nie, v posve ti nemaju co oplodnit. a z najvacsou pravdepodobnostou by to i tak vytieklo z teba. Ale to ze zasunul len par centi, nemusi byt istota ze sa ti tekutina nedostala hlbsie. / do maternice, kde uz ma co oplodnit /. Snad mi rozumies 🙂 kazdopadne nemyslim, ze sa musis bat. a ak potrebujes istotu, vies co treba 😉

tequelinka
autor
20. feb 2014

@erika182 no ale v pošve nemajú ,čo oplodniť,a nemohli sa predsa dostať až do maternice ,ved pošva je dlhá ,potom je tam krčok maternice.to sa nemôže stať ,ved predsa nie sú horolezci ,nie ?ved ked to nevystreklo,tak sa to tam nemalo ako dostať,samé sa to tam asi nedostane.to by ich tam niečo,do tej maternice,muselo posunuť,a partner ich tam "neposunul",lebo tak daleko nebol,rozumieš mi ?

tequelinka
autor
20. feb 2014

či aj tak ,aj ked nebol úplne partner zasunutý,je reálne možné,že by spermie sa nejako samé "pohybovali " až do maternice ??

tequelinka
autor
20. feb 2014

ked to ani nevystreklo?
kedže to bola predejakulacna tekutina,tak proste boli len tam ,kde ich on nechal,možno na stenach pošvy..alebo kde..akoby "obtretie ".....nie ?nemalo to žiadny tlak proste ...čiže oni nemali rychlosť,nie ?

anatalia77
20. feb 2014

@tequelinka nie,rychlost nemali,mozno su prefikane

erika182
20. feb 2014

@tequelinka vies co, uz radsej nic nehovorim...

tatis
20. feb 2014

@tequelinka ja som vraj vysledok prerusovaneho sexu 🙂 tiez som nebola planovana, ale stalo sa. tak ak nechces byt teho, tak sup PO tabletku a viac neriskovat

tequelinka
autor
20. feb 2014

@erika182 ale nie,ja si velmi vazim rady,som zvedavá popravde.
guglim dnes cely den...
neviem ..ale podla mna musia mat spermie spravny smer a rychlosť ...na to,aby oplodnili vajičko..resp--v maternici môžem mať ešte jedno nejaké "zabudnuté",ak sa mi tvorí viac vajicok naraz (co neviem)...ale tak hlboko nebol,aby bol v maternici pomaly,nie ? ved posva ma len primerne 8 cm...a on bol max.nech to preženiem 5 cm

kamko24
20. feb 2014

ahoj,my praktizujeme s manželom prerušovanú súlož a jedine,keď sme robili obe detičky,tak sme išli naplno,čiže obe boli plánované,syn bude mať o dva týždne 4 roky,dcérka už 6 rokov a nečakám tretie,hoci by som veľmi chcela,ale s prerušovanej súlože neotehotnieš

kamko24
20. feb 2014

@tequelinka otehotnieť nie je také jednoduché,partner by mal mať aspoň tri dni predtým abstinenciu a potom by sa mal s tebou milovať naplno poriadne vniknutý počas tvojich plodných dní,aby bolo zaručené maximálne striekanie s najväčšou porciou,ako my tomu hovoríme

erika182
20. feb 2014

@tequelinka moc to riesis uz,... pri pohlavnom styku sa nedostane pohlavny ud az do maternice, ani ked ide hlboko a spermie sa tam i tak dostanu... ja som ti len chcela povedat aby si viac nespekulovala, chran sa a poriadne nie sposobom "davame si pozor" je minimalna moznost ze si otehotnela, ale treba pochopit, ze su zeny, ktore neotehotneju nikdy a su zeny, ktore otehotneju ked sa na nich chlap "usmeje"
asi tak

lili_mia
20. feb 2014

@tequelinka áno môže, aj tá tekutina obsahuje už prvé spermie a maternica sa vzrušením trošku "otáča" do smeru pošvy, to preto, aby spermie nešli cez zákrutu, ale išli priamo po diaľnici tam, kde aj majú ísť .. mám to z akejsi sexuologickej príručky mojich rodičov a je to tam pokreslené ako sa maternica posúva o 45 stupňový uhol .. volá sa to Muž a žena intímne, ak by si si to zajtra hľadala v knižnici

tequelinka
autor
20. feb 2014

@erika182 no preto to riešim,lebo neviem,či mám ísť o tabletku PO zajtra,alebo nie...preto to riešim...
ja netuším vážne:(
na článkoc roznych nachadzam,že ak sa partner umyje a vymočí,tak to zabije tie zvyšne spermie,tkore ostali v močovej rure,že je to akoby kyselina pre ne ten moč...a on sa bol aj umyť aj vymočiť.lenže ..stáile je tu to "lenže"
a ja naozaj netuším.zase čítam na druhom članku,že žena môže mat ovulaciu aj tesne p menzese (ja som bola p ukončení menzesu len dva dni ) ( no vacsinou mavam ovulaciu naozaj na 10-14´6 den cyklu priblizne ,lenže strasne to mavam ja nepravidelne,čiže na to sa moc spoliehať nemozem )
ved vždy sa chráním:(( len teraz som sa nechala prílis uniesť :(to je ten problém,ale dostatocne si to vycitam ...:((((strašne ..

je otazne,či som mala plodne dni (ale skor asi nie),lebo to bol len 8 den cyklu,ale aj tak ..partnerov peniis bol vo mne po jeho ejakulacii :(

predtým mal partner abstinenciu dva dni .ešte dodám pred týmto všetkym:( čo je ešte horšie asi :(..

tequelinka
autor
20. feb 2014

a nerozumiem ..ešte jednej veci ,kočky ..
najma otazka na teba @erika182 že ako sa môžu dostať spermie do maternice ,ked partner bol zkraja ?tak max tych 4 cm? ved tym vystrekom sa dostavaju hore nie ?toto bolo len akoby take " vyliatie " alebo ako by som to nazvala ...do mna ...

karmela
21. feb 2014

@tequelinka ach Jaj no môžeš byt tehotna a nemusíš.A partner v tebe nemusí byt laicky povedané až ( po vajcia ) Spermia dokáže v dobrom prostredí prežiť aj 3 dni.A aj ked sa len vilialo moze oplodniť vajíčko.Tu ti písaním nepomôžeme.Tak si bud vezmi tabletku po,alebo sama uvidíš neskôr,co z toho bude.

erika182
21. feb 2014

@tequelinka to co sa tu dohadujes si uz mala byt u doktora a on by ti to vysvetlil najlepsie aj ti povedal co robit. Namiesto toho si obhajujes ci je sanca alebo nie. Stvrtina americanov si mysli ze Slnko sa toci okolo Zeme, tak ako polovica zien si mysli, ze nemoze otehotniet, lebo si "davaju pozor" a cast ma pravdu, lebo su neplodne (alebo ma ich chlap problemy). a na tu ich pravdu doplati ten zvysok, superplodnych, ktore si od takej nechali poradit... Akurat ked nemozes brat HAK, asi nemozes ani tabletku PO. Pretoze i ta je hormonalna a ako lacnejsia verza PO sa dava vyssie mnozstvo obycajnej HAK naraz.

tequelinka
autor
21. feb 2014

@erika182 gynekolog nerobí dnes,ma dovolenku :(:( volala som mu,takže nemám ku komu ísť po radu:(
lenže však to,dumam nad tým,že tabletku PO asi nemôžem,takže je to asi aj tak celé v prdeli ..s prepáčením
dnes mám 10.den cyklu (kedy sa mi niekedy začína už ovulacia tak mierne),a už od včera som mala taký cudny vlhkejší pocit,a naozaj,,dnes ráno som sa zpbudila a pošva prirodzene vlhká,ako ked sa chystá ovulácia.mám taky ciry vytok,mam ho dost hodne,čo vidím.ale nie je to ešte stále ten "hlienovitý",čiže to je dobre znamenie,že vtedy som teda plodné dni nemala 🙂 a chystajú sa niekedy teraz.čítala som na nete,že žena môže mať tento výtok ešte pred ovuláciou par dní,(ako tu už tuším nejaká kočka spomínala),takže ma to celkom ukludnuje,že az teraz bude ovulácia niekedy,a ja už mam dva dni po styku ...
a ešte som čítala na nete,že -až po ovulácii sa ta maternica nejako prichystava na oplodnenie.no a to bude naozaj až o pár dní .že predtým je nejako stiahnutá
a zase povedzme si narovinu,nebol hlboko,ani pri krčku maternice.takže ako sa mohli dostať dnu ...aby počkali na vajičko...musíme sa na to asi pozerať logicky ...
len bohvie,kedy príde ovulačka...no 🙂

tequelinka
autor
21. feb 2014

najlepšie je na tom celom to,že ja nechcem mať vôbec deti...takže uvidím,čo z toho bude ..

tequelinka
autor
21. feb 2014

a ja by som gynekoloovi aj napsala mail ,(možno mi odpíše ),lenže sa mu hanbím toto celé popisovať :(čo si o mne pomyslí,už mal "dosť" ,ked som v priebehu týždna za ním dvakrat prisla,ale tak radšej som si chcela byť ista ( ale myslím s inym problemom):(no aj tak ...toto sa mi zdá trápne rozoberať

karmela
21. feb 2014

@tequelinka mozem sa opýtať kolko máš rokov ?

erika182
21. feb 2014

@tequelinka dva dni po styku je uz asi aj neskoro na PO... lekar je tam na to aby ti poradil vo vsetkom, co sa tyka jeho profesie. Pokial nebude niekedy ochotny, vymen ho za druheho... pisala som ti na zaciatku, ze pravdepodobnost tehu, je v tvojom pripade velmi mala, ale snazila som sa ti cely cas vysvetlit, ze to netreba nikdy podcenit...kazdy organizmus je iny. ze treba najprv premyslat a potom konat. inak na to mozes doplatit. Pevne verim, ze bude vsetko ok a ze si sa riadne poucila

tequelinka
autor
21. feb 2014

@erika182 tak tomuver,že som sa poučila ..🙂 tomu ver ..už nikdy bez kondomu,i ked ma to páli :(
no tabletka PO sa da dať vraj do 72 hodín ...lenže neviem,čito už bude mať nejaky ucinok,ked teraz je to 36 hodin ..už ..este rel.vecer by som si to mohla dať ..ale :(
idem mu asi napísať ten mail ...

erika182
21. feb 2014

@tequelinka cim neskor tym slabsi ucinok, ale ked pises 72hodin, a o vhodnom sposobe antiko si sa s lekarom nebavila? ked hak nemozes a kondom ti vadi

tequelinka
autor
21. feb 2014

@erika182 však práve doktor bol ten,ktr.mi odporučil,aby zo začiatku partner do mna išiel bez ochrany:( že je to prirodzenejšie pre mna ...
72 hodin by to malo byť čiže zajtra vecer uplynie 72 hodín...potom už niet cesty spať .viem,že čím neskor,tym slabší ucinok,to mi je jasné,lenže bojím sa dať si tu tabletku ..:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre