Dá sa otehotnieť z predejakulačnej tekutiny?

tequelinka
20. feb 2014

ahojte kočky🙂
mám na vás takú otázočku,že či sa mám obávať prípad.otehotnenia,alebo nie.Kedže si nemôžem dovoliť teraz bábo,tak som sa chcela spýtať.či sa aj takto dá otehotnieť.
partner bol po abstinencii 3 dni ,som ho spravila pusou,mal orgazmus,potom sa šiel umyť,a vycikať,DO pol hodiny sme však chceli normálny styk.BEZ kondomu ( čiže žiadna antikoncepcia) vošiel do mna (neviem kolko cm ...možno 2-4 max) ,potom však bl príliš vzrušený a musel sa spraviť mimo mna,potom sa šiel znova vycikať umyť,a znova asi do pol hodiny ho dal do mna tiež asi na 2-4 cm zase druhýkrát.Nebol však dlho vo mne,lebo zase sa spravil mimo mna.vytiahol ho včas.čiže neejakuloval do mna,lenže predejakulačná tekutina určite bola.a viem,že po prvej ejakulacii su pritomne spermie v tekutine.takže teraz sa celkom obávame.
menzes som mala 12 .2 .po skončení som 3 dni. Ovuláciu mávam cca 11-16 den cyklu,ako kedy,lebo nemam pravidelny menzes.Ale teraz ovulaciu asi nemam,mna vacsinou bolieva bruško vtedy .Lenže dočítala som sa na nete,že spermie v tele ženy prežijú 5 dní,a to už ovulácia BUDE u mna.Neviem,či aj z predejakulačnej tekutiny.mám z toho teraz trošku lepy.
mám sa obávať ?
prosím o seriozne odpovede

erika182
21. feb 2014

@tequelinka tak vymen lekara, nie je normalne, ak od neho ziadast radu o sposobe chranenia a problemov s tym spojenych a on ti odporuci sa nechranit...

andrejka1994
21. feb 2014

@tequelinka ja ti to poviem po lopate :D , bud si daj tu tabletku PO co stoji do 25 € volne v lekari , do tyzdna ti pridu kramy a mozes byt spokojna ze niesi tehotna a budes mat ponaucenie a potom sexuj iba s kondomom alebo vobec , ALEBO ked ste neskuseny si trtkajte takto dalej a vypisuj tu blbosti na modrom konikovi o tom ze sa bojis ze si tehotna a v zapeti tu potom pises ze preco by si teoreticky nemala byt :D

tequelinka
autor
21. feb 2014

@erika182 ale Mudr to nemyslel v zlom,so mnou je to problem,kondom ma boli,hak nemozem,robí mi zle,čiže vlastne on mi chcel dobre,že nech v neplodne dni skusime naostro...lenže nejako sa to skomplikovalo :(

majuska9
21. feb 2014

Existuje aj Pharmatex, tuším sa to tak volá, chemická antikoncepcia pre ženu pred p. stykom, myslím si že je vhodnejšia ako dopovať sa hormónmi, mnoho lekárov to neodporúča výnimkou tých, čo na tom zarábajú. Máte s tým niekto skúsenosti? Môj muž má na Pharmatex nejakú alergickú reakciu, takže žiaľ používame kondómy, ale skúsili sme a mne vyhovoval. A k tomu pôvodnému príspevku by som sa vyjadrila že šanca síce na otehotnenie je ale len naozaj mizivá ako to už aj sama vie a nikto nič iné napísať nemôže....

tequelinka
autor
21. feb 2014

partner má vždy obrvitánsky problem dostat sa vobec do mna,ja som uzučka,on je hruby,a vzdy prestrča polka z neho ,kedže ja nie som dostatočne uvolnená,tak je to problem:( a preto lekar,aby to šlo lahsie,mi toto doporučil..

tequelinka
autor
21. feb 2014

@majuska9 viem,dakujem za to,pharmatex,ano poculi sme o tom,lenže ja mam taky problem,že neviem,ako by som si to tam nastriekala .:(kedže som zvyčajne stiahnutá a neuvolnená:(pri styku ..a mam s tym problemy..ved len pred mesiacom sme začali sexualne žiť..s partnerom...ale vyskusame a povypytujeme sa naozaj ..
no ved viem,že sanca je otehotnenia vždy,ked muž je v tele ženy..ale dufajme,že jeho spermie su nepohyblivé a lenivé a nie su rychle mrchy :D a prefíkané zaroven,že sa tam niekde " schovavaju " a čakaju na prílezitosť a dufajme,že som nemala ovulacku :D

erika182
21. feb 2014

@tequelinka stale si stojim za tym nazorom, ze by si mala menit lekara, ked ti dava taketo rady. Napr. viem ze su zeny ktorym vadi HAK, ale nevadi im implantat a naopak
pozri sem, kolko je sposobov: http://www.pluska.sk/izdravie/intimne/zenska-zo...
a hlavne vsimni si vetu vo variante ratania neplodnych dni : "Metóda je vhodná pre páry, ktorým prípadné tehotenstvo nebude prekážať."

tequelinka
autor
21. feb 2014

@erika182 ufff,tak s tými plodnymi a neplodnymi dnami,to je tam zabité,že dvanast mesiacov ,prepána jana ..:( tak to je už uplne pass.lekár vie,že nechcem dieťa,tak nechápem,prečo mi to poradil :( 😝
ale nemyslel to v zlom,len asi nedomyslel,že ako to moze dpadnut v mojom prípade.
zabila ma ta stranka,že to treba sledovať presne 1 rok?? prepána...ja mávam úplne inak každučky mesiac,raz mam na 24 den,druhy raz na 28,raz na 27 ,raz na 30.NIKDY nemavam presne:(netušila som,že v tomto by mohol byť problém.:(
ale tak či onak,ked sa to tak vezme ..ovulacia je presne 14dní pred menzesom.ciže keby mi aj prišiel na 24 en.(co mi chodieva niekedy).tak stále to vychadza na desiaty den cyklu.a ja som mala osmy den.
ale neviem,nemam podla mna priznaky ovulacie.ako nemerala som si bazalnu teplotu,ale ten hlien zo mna tak vyrazne nevychadza.som trošku viac zvlhčená,ale nie natolko.snad nemam plodne dni teraz.dufam,ze ešte sa to dostaví neskor.o take dva dni ...pocas vikendu,ked hlienu bude najviac a tak,potom by som sa konecne prestala obavat príp.otehotnenia.
takže "super"metody plodne / neplodne u mna nehrá rolu ..:( skvelé ...
dakujem za článok

erika182
21. feb 2014

@tequelinka uz vdaka tomu stresu co si si teraz vytvorila, je tazko pravdepodobne, ze si v tom 😉

tequelinka
autor
21. feb 2014

@erika182 stres tomu neprospieva ?🙂 či ako mám tomu chápať ?🙂
ale vieeš zrovna just to tak býva,že ten co nechce dieťa a stersuje sa kvoli tomu,tak ma...a ten kto chce tak nemá,to tak býva
teraz som narazila na jednu ovulacnu kalkulačku.-na nete na primar.sk..celkom sa mi to tam zdalo doveryhodne...a dala som si najhoršiu variantu ,že by som mala mať na 24 den .cyklu menzes,tak ta mi vypočítala,že prave pri styku som mala mať plodne dni a mam teraz ..takže skvelé,to ma ešte viac nevynervovalo,bože takéto stresy ---to nestojí za to !

erika182
21. feb 2014

@tequelinka no stres neprospieva vseobecne, tak ani tomuto. ano zakon schvalnosti je najcastejsi ukaz, to mas pravdu. Uz sa tym netrap, nestresuj, uz to nezmenis teraz nijak. O par dni-tyzdnov uvidis ci ti nastupi menzes.

tequelinka
autor
21. feb 2014

@erika82 lenže dovtedy sa ustresujem k smrti..:( asi ..ešte mi napadlo,že by som si mohal skočiť ovulacny test ..a ak mam teraz ovulaciu,tak by som si dala tu tabletku ....lenže neviem,čo teda robiť.aspon zistiť,či som mala plodne dni potrebujem...ale pochybujem no,možno len na začiatku ovulacie som bola...ani to nie..tak pevne dufam...že nič ..
lebo v ten den ked sme mali styk som necitila žiadny vodovy vytok,skor taky tuhši ,belši,až den po styku som citila niečo čire a mokre...tak teraz neviem.

anatalia77
21. feb 2014

@tequelinka dievca zlate,ak budes takto technicky rozoberat kazdy vas pohlavny styk,a nasledne stresovat...tak neuplynie vela casu a mozes len onanovat.
Kazdeho chlapa odradis.

tequelinka
autor
21. feb 2014

@anatalia77 lenže to neni taká sranda:(:( byť potom tehu,ked nechceme...ani jeden z nas dieťa:(
neriešila by som takto dlho styk,kebyže bol s kondomom :(alebo tak ..resp.keby som vedela,že žiadne ohrozenie nehrozí,tak by som to vobec neriešila

tequelinka
autor
21. feb 2014

teraz zase som čítala v jednom článu,že stačí,ked žena ma kyslastý vytok počas neplodných dní,tak že to zabíja spermie,že do 4 hodín odumru.alebo do 8 hodín.ja som mala v ten večer ešte taky kyslejší vytok,ale rano som sa zobudila a už som mala číry ovulačny výtok...takže to netuším,tie hodiny,ako to bolo ...vraj ten číry vytok umožnuje spermiam prežiť ...:(
no a ked sme už pri tom ..tak vraj ...ešte čítam,neviem,čo je na tom pravdy,že stačí,ked sa spermia nachádza v pošve vraj a má takú rychlosť (ale to asi mysleli len pri výstreku netuším),tak že dokáže prejsť aj 10 cm ...a to je neskutočne číslo ..:( ...čiže prakticky stačilo asi tých 3 cm čo bol partner u mna,len žaludom ( ako mi dnes povedal niekolkokrat ) ..neviem,nie som gynekolog,netuším,ten moj mi neodpísal...neviem,či spermie dokazu sa vystverať hore same ,ked neboli vystreknuté ..to by asi len nejaky zdravotník vedel povedať ..
je to také nijaké...no rozhodli sme sa s partnerom nedať si tabletku PO .....len si nedokážem predstaviť ..čo z tohto môže byť :(
stále mám ten čudný výtok číry :( už som z toho chorá .strašne ma to stresuje....

katka1981
21. feb 2014

@tequelinka, v Brave som citala, ze sa z toho otehotniet da, tak si davam pozor 🙂 Podla mna si treba davam velky pozor, nahoda je blbec. Na druhej strane, ked chce ina zena otehotniet robi aj nemozne a nie vzdy sa to podari. Ci si tehotna alebo nie, nikto z nas nevie, ale coskoro zistis.

billam
21. feb 2014

@tequelinka uz kašli na to...začína to byt dost nechutne tieto tvoje popisky...

jahodka8
21. feb 2014

@tequelinka Aj ja som mala po prvom milovaní stres, že či nie som tehotná. Na to treba byť aj emocionálne pripravený. Pohovor si o tom s partnerom, že takto si veľmi v strese, povedz mu o svojich obavách, aby si to aj on uvedomil. No a potom zasa sme sa snažili 2 roky, aby som otehotnela. Niektorí sa snažia aj oveľa dlhšie a nič.

tequelinka
autor
22. feb 2014

@jahodka8 my sme to práveže chcel vyskúšať takto,bez ochrany,lebo mna to s prezervatívom bolí a páli a svrbí:(

inak,odpísal mi dnes gynekolog,že "je minimalna šanca na otehotnenie,takmer nijaká"....tak ma to upokojilo,ked to povedal .no snád motyka nevystrelila 🙂 už sa iba modliť,ptm si pojdem kupiť test v pondelok,a napíšem,ako som dopadla :D

tequelinka
autor
23. feb 2014

ach baby,prišla som na to,že som mala vtedy ovuláciu:( resp.prvý ovulačný deň.to ma teda nepotešilo.lebo už včera večer som si všimla ,že na gatkach nič nemám,žiadny hlien,nič.už mám opať suché dni,a to je "len " 4 dnni po styku :( ach jaj ...

klarisa23
23. feb 2014

@tequelinka ahoj, k tej tvojej teme. Vobec nemusis mat ovulaciu presne v strede cyklu. Mam kamaratku,ktora ju ma hned po menzese.....Nestresovala by som sa tym,ze mozes byt tehotna,pravdepodobnost je velmi mala. Skor ma zaraza s akou nezodpovednostou pristipujes k samotnemu styku. Mas zapal mocovych ciest a vy ho aj napriek tomu praktizujete? A ty nevies,ze vtedy by ste mali postelne radovanky vynechat??? A k tej ochrane...je vela sposobov ako sa chranit pred samotnym stykom,to si si vsak mala na zaciatku pozistovat a potom si tu nemusela takto stresovat....

caseyllu
23. feb 2014

@tequelinka Za prvé jediná 100%tna antikoncepcia je nemať sex....kamrátka s priatelom používali kondom a výsledkom 99 %tnej ochrany je ich 5 ročný syn...ja som používala ATC a mám zdravú 3 rocnú dcérku takže ked sa má stat tak sa stane....Za druhé ked máš teda strach tak si utekaj kupit tableku hned a mášpo starostiach ...prajem ti vela štasia a hlavne klud 😀

tequelinka
autor
24. feb 2014

nejak divne mi vyšiel ten baby test ..jedna čiarka akoby ohraničená,( tá tehotenská)...neviem,či ten papierik nebol moc premočený,to vlastne sa mi zdalo,akoby len ta ciarka,čo je predtym prečnievala,presvitala......ale už mam stresy,,,
robila som si ho cez den ...nie ráno:( a len na piaty den po styku :(
divné celé to je..musím ho zopakovať..
totiž,dospela som k zaveru,že -som mala plodne dni..ovuláciu vtedy,teraz som suchá,nemám žiadny vytok a je stred cyklu ,takže vtedy to bola bohužial ovulácia.

alexandramaria
25. feb 2014

Mňa by zaujímal príspevok nejakej čo tak ozaj otehotnela 😀
A nie JPP, jedna pani povedala, moja kamoška tak otehotnela, Fera Koňa brata škrečok...Možno sa vám len kamošky nechceli zveriť, že to proste do nich pustil a vyhovárajú sa na kvapku lásky. Ja netvrdím, že to nie je možné, ale tá šanca je taká pidi mini pidi, že sa to neoplatí ani písať.
@tequelinka Ja si myslím,že tehotná nebudeš, to by tu nebolo toľko žien , čo sa snažia o dieťaťko, skúšajú rôzne polohy, pomôcky, tabletky, bylinky , modlitby a všetko možné aj nemožné, aby mohli počať vytúženého potomka, to by proste bola tehotná každá žena po každom sexe. Preboha, veď je toľko žien, čo celý život preferujú prerušovaný sex s manželom a funguje to, tak mi nehovorte, že kvapka lásky je tak plná životaschopných spermií. Veď otehotnieť nie je žiadna sranda, ako mi povedal jeden súdny lekár, to semeno potrebuje tiež určitú rýchlosť, určitý tlak, a pokiaľ sa tvoj frajer vycikal a umyl, všetky vieme, že moč má také Ph že spermoše sú proste absolútne vyriadené . Neboj sa ničoho.

alexandramaria
25. feb 2014

@tequelinka btw. kedy máš mať mrchu ? šak týmto stresom si ju len oddiališ, a naozaj to tu tak nepopisuj, lebo je to fakt na hranici únosnosti 🙂 a to nehovorím v zlom. A aby som ti odpovedala na všetko, číry, priehľadný hlien znamená proste plodné obdobie. Ale to nič nemení na veci, že podľa mňa si ťažko tehotná :D

+ pre svoje dobro, daj si predpísať HAK, keď gumu nemôžeš a si takýto streser. 😉

sono2
25. feb 2014

@sabina1975 no, ja som prestala čítať pri ,,vošiel do mňa,, a čítam už len komenty. Že čo sme už také staromodne alebo čo? Ja som vždy červená a bije mi srdce ako zvon, keď som na koze a to to tu trt sem, fajka tam 😝

kiki68
25. feb 2014

@tequelinka ono si to tam nastriekas velmi lahko, je to taky cipok,cize len si to tam zasunies, ako keby si davas hocico ine a nechas to chvilu posobit a ides na vec, je to taky lubrikant sam osebe, hlavne hned po styku nechod na toaleu,mohlo by to palit potom. Pisem Ti vlastne skusenosti,ja som pharmatex pouzivala nejaky rok a tehotna som neostala. Je to lepsie ako riskovat.
A z toho predejakulatu asi tehotna nebudes, to by si musela byt veeelmi plodna,ale riskovat opakovane sa to neoplati. Spermie preziju,ale zase nie tolko ako sa uvadza podla mna, hlavne som pocula,ze je zle,ak sa snazis tam dole si to vyplachnut po styku vodou,vtedy tym spermiam vraj clovek este pomoze. Kopec zien to totiz robi,co je taka zasadna chybicka 😉

tequelinka
autor
26. feb 2014

@alaxandramaria mám mať menzes prvy tyzden marcovy,mne nechodí presne,neviem:( ako kedy...okolo 10 marca ..to je ešte času : ( vsakže ..dovtedy sa aj zblaznim
neviem,či su to famy o predejakulacnej tekutine,každy inak vraví ....ale podla mna ,partner bol asi trikrat predtym ( za dva dni ) ,čiže spermia už snad nebol v sebe,az tak vela a snad ma to male percento spermii neoplodnilo ,aj ked som mala plodné dni .dufam ..verím tomu,že sa nič nestalo,i ked mi je tieto dni velmi divne:(
hej,ja som sa sla hned umyt,to je mozno chyba ...:(

tequelinka
autor
26. feb 2014

@alexandramaria to naozaj ?🙂 semeno potrbeuje tlak a rýchlosť,aby oplodnilo ženu ?ja som tiež tuším kdesi čítala ,ale už som si nie e istá,lebo baby tu píše,že nie,že stačí,ked chlap je pomaly aj pri vchode len sa obtrie o pošve a žena je tehotná ...ale akosi sa mi to nechce veriť,ved ..sme sa kedysi učili dávno na biologii,že to musi mať smer,rychlosť a poriadny tlak ..a moj partner take niečo neurobil.on sa len akoby obtrel o mna zvnutra...alebo obsuchol ak to tak mam nazvať ..a vobec do mna nesiel rchlo partner ...praveze uplne pomaličky postupoval ...tak neviem ...

alexandramaria
26. feb 2014

@tequelinka prosím ťa, veď začni stresovať až v prípade meškajúcej menštruácie, naozaj nechápem čo sa trápiš teraz, aj tak nič neovplyvníš, a čo píšeš o "obšuchnutí " a čo ti píšu baby, áno to je pravda, dá sa tak otehotnieť, ale to skôr v prípade že muž pri tom obšuchnutí bude mať penis od semena, naozajstného, a nie kvapky lásky, lebo veď všetky vieme, že spermia má bičík, ktorým sa perfektne pohybuje 🙂

naozaj si veľký streser.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre