Koľko dní od ovulácie nastupuje menzes?

juranka
18. apr 2012

Ahojte, mna by zaujimalo, ak mi moze niekto poradit, kolko dni po ovulacii nastupuje menzes. Ja mavam nepravidelnu menstruaciu. tu si zapisujem do kalendara lenze kedy mavam ovulku nie. a teraz si myslim, ze by som mohla byt tehotna (je to asi este skoro robit test) 🙂 tak som citala tuna niekde, ze je najlepsie testnut 1-2 dni po ocakavanej menstruacii. lenze ked neviem presne kedy by mala prist tak kedy by bolo dobre urobit test ? chcela by som to zistit co najskor. tak nejakym testom co je taky citlivy 🙂

anjelicek26
18. apr 2012

@juranka - idealne 14 dni od ovulacie.. ale vsetko 11-16 dni je este "zdrava norma" vsetko nad to uz v poriadku nie je. Ale väcsinou je to fakt tych 14 dni..

Ja som testovala tri dni pred meskanim menstruacie - 11 dni od ovulacie - 15-kou testom poobede a uz boli dve ciarky. Takze nemusis cakat tolko si myslim, aj ked potom uz budu dialnice.

juranka
autor
18. apr 2012

@anjelicek26 prosim ta co je to 15-tka ? aky test si pouzila, znacku? mne to potom tych 11 dni vychadza na tuto nedelu. tak si kupim testik v piatok 🙂

anjelicek26
18. apr 2012

@juranka - ja som zila vtedy v nemecku, u nas ten test nie je, kup si mamatest 10-ku test, ten je najlepsi.

Citlivost testou sa oznacuje cislami - jednotkami - podla ktorych je schopne zachytit koncentraciu hcg v moci. Vajicko sa uhniezdi na 6.den a hcg sa zacina tvorit od tohoto dna zdvojuje sa 0/2/4/8/16 cca. kazdy druhy den - teda asi od 10dpo je teoreticky mozne mat ducha na teste. Takze cim nizsie cislo na teste - tym vyssia citlivost.

juranka
autor
18. apr 2012

@anjelicek26 Dakujem 🙂

alchemilkazltozelena
27. júl 2013

Baby potrebujem radu - mozem dostat 9 dni po ovulacii menstruaciu? ovu bola minuly stvrtok...viem to naisto, podla BT...prosim poradte....krvacam a aj brucho trochu boli, dnes som 24 dc...inak mavam pravidelne 29 dnove cykly, nikdy som to takto skoro nedostala...

marmel3005
29. júl 2013

@alchemilkazltozelena to nemusí byť ms ale uhniezdovanie u niekoho sa prejavuje špinením alebo krvácaním ktroré by malo trvať max 2 dni 🙂

alchemilkazltozelena
29. júl 2013

@marmel3005 dik za nadej ale je to ms, bohuzial 😔 asi zo stresu som dostala skor...

natynaty
30. aug 2015

ahojte nemohol by mi niekto poradit mam 15 a menštruaciu som dostala pred tyždnom a kedy príde dalšia ? ☹

ukulela
30. aug 2015

@natynaty prve byvaju nepravidelne - spravidla by to malo byt kazdych 28 dni, no je mozne, ze to bude viac ajmenej ... zatial si to zaznacuj a potom odsledujes, ci uz mas cyklus pravidelny, alebo este nie ... ale teda rataj tak cca mesiac.

juliavolna
25. okt 2022

Dlhé cykly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre