Môžem byť tehotná?

marssellitta
18. feb 2013

Dobrý deň prajem. Mám jeden problém. Beriem HAK Maitalon, už asi tri roky, vždy bez problémov. Po poslednej menštruácii som ho začala brať takto pred týždňom, v pondelok, takže tá nedeľnajšia tabletka bola siedma. Včera som si zobrala tabletku, okolo 8-9 hodiny ráno. Okolo 12 hodiny som však zvracala, tak neviem, či už tabletka stihla úplne účinkovať za tie hodiny. Poobede som mala s priateľom pohlavný styk, pričom sa priateľ spravil do mňa. Dnes som normálne pokračovala v antikoncepcii, mala som ju o šiestej ráno. Napriek tomu však mám veľké obavy, či nie je možné tehotenstvo. Bolo by vhodné, aby som si zobrala tabletku po? Prosím Vás, je to súrne, tak za skorú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem.

sissy27
18. feb 2013

keby si si prečítala príbalový leták, tak by si vedela, že ak do 4hodín po užití tabletky nastane zvracanie alebo hnačky, tak je potrebné použiť doplnkovú antikoncepciu... a isto by si sa tam dočítala aj to, že je vhodné užívať tabletky vždy v rovnakú hodinu...
ale inak tehotenstvo je možné aj pri správnom užívaní tabletiek - to by si sa tiež dočítala v tom príbalovom letáku... takže nie je celkom vylúčené ani u teba...

sisaha
18. feb 2013

@sissy27 tiez nechapem, ze ak okolo obeda zvracia, tak ide naplno sexovat...a na druhy den zacne mat obavy...

merssellitta a co tak pouzit okrem tabletie kondom, alebo inu vhodnu formu? A v najhorsom, ked uz mam v hlave nieco ine ako to, ze mozes otehotniet, tak este tu mame tabletku "po" (aj ked tu povazujem za krajne riesenie)

vefi89
18. feb 2013

ak sa bojím nesexujem 😝

alka221
18. feb 2013

nechapem zeny, ktore si daju predpisat hak a nic o tom nevedia.. 😕 😒
o tomto vsetkom ta mal poucit lekar, a ak tak neurobil a mas nejasnosti, treba sa najprv opytat pred zacatim uzivania.. takisto tie pribalove letaky su tam na co??? 😖 😖 😖 😒 su tam popisane vsetky situacie,co sa tyka uzivania..a tehotna mozes byt vzdy 😀 jedine nesexovat.. 😀

livocka21
18. feb 2013

nechapem preco ju hned odsudzujete?! ona chcela len vas nazor a nie citat na seba blbe narazky a je jej vec kedy so svojim frajerom sexuje!!!
marsselita@ ja si myslim ze nie si tehotna, nakolko uzivas HAK dlhodobo... nestresuj 🙂

janinah
18. feb 2013

keďže pri vracaní ide von obsah žalúdka,tak tbl v žalúdku na 99% už nebola/hnačku neudávaš/,takže ja si myslím,že je to ok,tbl. PO by som nebrala,tie hormony sa ti domiešajú..teda ja som ešte nepočula,že by niekto s hak bral ešte aj tbl PO a či to organizmus "prežil" a ako

tamarka9
18. feb 2013

neboj nic, tabletka mala dost casu prejst zo zaludka do criev, je tam dost casovy rozdiel- v pribalakoch uvadzaju maximalny cas, ale niekedy je tabletka zo zaludka fuc aj za hodinu ( ak si pred tym nejedla nic mastne, tazke), takze podla mna nemusis stresovat 😉

zuzanka.h
18. feb 2013

nemyslím si , že budeš tehu ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre