Žlté teliesko na sone

wewo
9. máj 2012

Ahojte,v pondelok som bola u lekara lebo som mala bolesti vajecnika. Robil mi sono a vravel,ze tam je 36az38mm zlte teliesko.poslednu MS som mala 1.4 a odvtedy nic. Nemam ziadne naznaky ze by mala prist.moze to znamenat ze som tehotna,pretoze on o tehotenstve nic nepovedal.
Budem rada ak mi poradite
Zatial dakujem

strapco13
17. sep 2012

@helka193 bez roboty nie je nic 😉 a sex je krasna robota 😵 😀 😀
kedy si mala menzes naposledy?

helka193
17. sep 2012

@strapco13 🙂 ja viem ale už som sa tešila 🙂 že som .... posledný 26.8. trval 2 dni aj s cestou,obvykle mávam 4-5 dňoví cyklus

strapco13
17. sep 2012

@helka193 prvy mesiac moze byt slabsi menzes ..cize to co si mala toho 26.8 mohlo byt ono ..ale to by teraz dr videl na sone uz asi..keby si bola vyse mesiaca tehu..ale nemusi ak bola ovulka neskor, resp to krvacanie mohlo byt z uhniezdenia vajicka
testovala si ?

helka193
18. sep 2012

@strapco13 včera som sa testla a mám tam len ducha oproti svetla 😒

helka193
18. sep 2012

@strapco13 Ahojček no dnes o 15h. mám zavolať na výsledky beta hcg, a inak zabudla som lekar mi do lekarskej spravy napísal ako záver nie že podozrenie gravitidy ale toto : Susp. ovulačný diskomfort, takže aj ta hrúbka sliznice a to žlte teliesko mohlo byt len následkom ovulácie. To mi z toho vyplýva.

wilagrande
18. sep 2012

Dobrý deň,chcem sa opýtať na tehotenstvo aj ked síce už mám dve deti tak som akási zmetená...mala som z manželom nechránený pohl.styk cca 6dní po menštruácii a tak som si pre istotu urobila dva teh.testy asi v priebehu týždna po styku pričom prvý mal jednu čiaročku uplne výraznú a druhú len taký tieň o týžden neskor som urobila druhý test (iná značka)kde bola len jedna čiarka menštruáciu mavam pravidelnú vždy 7dní ale tento mesiac to bolo zvláštne tým ze som začala slabučko krvácať jeden deň na druhý deň už nebola krv na tretí znova len krv.výtok na štvrtý zas nič a na piaty deň troška silnejšie krvácanie pričom trvalo len tri dni a dosť takto som to v min.nemala nikdy ani pri prvých dvoch teh.takže neviem či može ísť o tehotenstvo pretože prsia ma boleli len pred krvácaním teraz už nie a ku gyn.som obj. až bud. mesiac ,ďakujem Vám za odpoveď na moju otázku

helka193
18. sep 2012
strapco13
18. sep 2012

@helka193 zlte teliesko je nasledkom ovulacie....to tak ma byt ..v zltom teliesku sa potom tvoria hormony ktore udrziavaju tehotenstvo
a moze byt ze len teraz sa vajicko uhniezduje, ze ho este nevidno na sone
daj potom vediet vysledky HCG

strapco13
18. sep 2012

@wilagrande tyzden po styku ti ziaden tehu test tehotenstvo neukaze ...lebo to este nie je realne
a ci ide o tehu alebo nie ..tazko povedat ..skus sa testnut znova

wilagrande
18. sep 2012

@strapco13 kupila som si test co ukazuje po 5 dni po oplodnení a na tom prvom bola slabucka ciarka ten druhy test bol iny taky kde sa nakvapkali 4 kvapky mocu a tam mi neukazalo nic iba na tom obycajnom...

strapco13
18. sep 2012

@wilagrande 5 dni po oplodneni..to nemoze byt spolahlive 😅
a podla mna je zbytocne testovat sa tak skoro ..az po prvej vynechanej menstruacii ..potom sa clovek zbytocne stresuje, ci ani, ci nie a pod

helka193
18. sep 2012

@strapco13 no volala som a sestrička trapna že nooo povzdych na tehotenstvo to nevyzera ked vam nedojdu do dvoch týždnov kramy tak sa dojdite ukazať....a až ked ja som sa jej spýtala či som mala hcg 0,1 tak ona povedala že mali ste 13,18 jednotiek ale že to na tehotnost nie je to by muselo byť že 70 jednotiek.

strapco13
18. sep 2012

@helka193 hcg zavisi od tyzdna tehu http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/a...
cize ak by si bola tehu tak nejaky 4-5 tyzden ..a vedy na sone okrem zlteho telieska a vysokej sliznioci vacsinou nic nevidno este
cize by som pockala, o tyzden sa otestuj, o 2 tyzdne zopakuju HCG a uvidis
nestresovat..bude ako bude 😉

helka193
18. sep 2012

@strapco13 fuuu teraz si ma povzbudila.....som sa zlakla že to je velmi málinko aj ked som si teraz pozerala tabulky hcg tak tiež mi vyšlo že cca asi 3tt by som mohla byť.

helka193
18. sep 2012

@strapco13 a ešte teraz mi povedala sestrička som sa jej pýtala že ked mám 13,18 jednotiek či to môžeme považovať za potvrdené tehotenstvo a ona že nie a aj keby som bola len v 3tt že to ešte nie je tehotnosť jaaaaj som na prášky z toho :( a že mám dosjť len vtedy ak menzes nedostanem, to čo je ako??? takže ak dostanem menzes tak ani chodiť na prekontrolovanie nemusím nerozumiem, však nejaké jednotky tam nabehli a ona mi povie razne že to nie je potvrdené tehotenstvo.

lulu2007
16. dec 2014

Ahoj dievcata..neviem ci je tato tema este aktivna, ale aj tak vas prosim o vas nazor..3. novembra som absolvovala IVF - neuspesne..15.11.som dostala menzes trvajuci 7 dni (obvykle 4-5 dni)..na 12ty, 14ty a 16ty den cyklu sme mali pohlavny styk..2.12.ostre pichnutie v podbrusku..3.12. vecer som na toletaku nasla priesvitny hlien s troskou krvi a 4. a 5.12. len ruzovo hnedy hlien..odvtedy nic.12.decembra mala prist menstruacia, ale nic..tehot.test vysiel pozitivne, no len slaba ciarka..o 2 dni neskor som robila este raz ciarka bola, no tiez slabunka..tak som spravila clear blue, kde mi vyslo + 1-2..
15.12. - menzes mi v ten den meskal 4 dni, som bola u gynekologa..ten mi vsak oznamil, ze to asi bude mimomaternicove, lebo v maternici nic nevidi..po chvili nasiel nieco pri vajecniku a povedal, ze to vyzera ako gestacny vak a ze ma teda nepotesi..no pochvili povedal, ze moze to byt aj zlte teliesko..zobral mi krv a ze ked bude hcg okolo 1000, mozme sa tesit..hcg bolo len 150..mam prist zajra opat na sono a na krv...prosim vas, je este nadej, ze nepojde o mimomaternicove tehotenstvo? je mozne ze v maternici nic nevidel, lebo je skoro a mala som aj plny mocovy mechur? som strachom bez seba..snazime sa skoro 4 roky 😔
dakujem za odpoved

lulu2007
16. dec 2014

naozaj nikto??? 😔😣

bettynka222
16. dec 2014

@lulu2007 ahoj, no 150 je naozaj velmi malo. Ale ci to bude mimo, nevyvijajuce sa tehu alebo normálne tehotenstvo zistíš az po odbere krvi. Hcg totiz stúpa kazde tri dni dosť rapídne (znásobuje sa), takze na zaciatku je vyvíjajúce sa tehotenstvo vidieť najlepsie podla krvi.
Držím palce

lulu2007
16. dec 2014

@bettynka222 dakujem..som z toho hotova...takze ak zajtra nebude aspon 300, je to uplne stratene 😔

bettynka222
16. dec 2014

@lulu2007 no teraz som to pozerala v tabuľkách na nete a mozno to nebude take stratené 😊 vsetko sa uvidi podla krvi zajtra. Drz sa

lulu2007
16. dec 2014

@bettynka222 ja som to tiez pozerala..ale ked mi vcera volal gynekolog vysledky, bolo pocut, ze s tym nie je spokojny a povedal, ze uz by to malo byt aspon trochu vyssie..len som zmatena z toho zlteho telieska..moze byt, ze by na vajecniku videl len to zlte teliesko a v maternici nic?

bettynka222
16. dec 2014

@lulu2007 tak 150 je príliš malo aby vobec nieco na sone videl. Kolky tyzden asi teraz si?

lulu2007
16. dec 2014

@bettynka222 ked som bola vcera u doktora, bol to 30 den cyklu..podla clear blue digital mi to vyslo + 1-2..tak ja neviem..ci 3-4 tyzden..alebo ako sa to rata...

lulu2007
16. dec 2014

@bettynka222 a ak by to bolo aj mimomaternicove..ani vtedy by nic nevidel? je mozne, ze by to naozaj bolo to zlte teliesko pri tom vajecniku a nie zahniezdene vajicko?

bettynka222
16. dec 2014

@lulu2007 no na tretí štvrtý tyzden to je nízke hcg. Vies presne kedy si mala ovulaciu?

bettynka222
16. dec 2014

@bettynka222 pozri najlepsie uvidis podla zajtrajšieho hcg. Nevidel by nic ked je take nízke ani mimo. Verím ze to dobre dopadne a bábätko sa podarí 😊
Preco si vlastne bola na ivf? V com bol problem?

lulu2007
16. dec 2014

@bettynka222 mala som endometriozu 4. stupna..v marci 2013 som bola na laparke..bolo postihnute moc. mechur, brusna dutina, myslim ze lavy vajecnik..atd..co sa dalo odstranili..partnerov spermio tiez nic moc..povedali, ze otehotniet prirodzene mozem, ale moze to trvat veeelmi dlho..a tak nam doporucili ivf, hlavne kvoli psychike..

bettynka222
16. dec 2014

@lulu2007 to mi je ľúto 😞 mna len napadlo ze ak mas napríklad príliš neskoro ovulaciu, tak vtedy sa tehotenstva prestanú vyvíjať. Je na to liek clostilbegyt. Som ti to chcela poradiť, ale vidím ze ty mas iné problémy 😞

lulu2007
16. dec 2014

@bettynka222 mam pravidelnu menstruaciu 28 dni..takze v tom problem nemam..no uvidime zajtra, ale dobry pocit z toho nemam..nerada by som vianoce stravila v nemocnici 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre