Pôrodnica Spiššká Nová Ves verzus Stará Ľubovňa

4. okt 2023

Prosím hlavne žienky, ktoré máte skúsenosti s jednou z týchto pôrodníc. Aká je vaša skúsenosť? Boli ste spokojné s prístupom? Prebiehalo všetko v poriadku, mohol byť pri vás manžel počas celého pôrodu alebo až počas tlačenia? Rozhodujem sa medzi týmito dvoma pôrodnicami, veľmi by mi pomohli vaše skúsenosti a názory, prípadne nejaké plusy a mínusy. Ďakujem veľmi pekne.

lienka_anulienka
4. okt 2023

Moja čerstvá skúsenosť s nemocnicou v SL : mala som plánovanú sekciu, kvôli vrodenej vade maternice a obličky, plánovaná bola na 10.8 ale malý sa na svet vypýtal už 5.8 v noci. Bolo po polnoci keď sme prišli s manželom, že mi odteka voda. Aj napriek tomu, že to bola sobota po polnoci, prístup sestier a lekára bolo ukážkový. Keďže som mala.planovanu SC. lekár ktorý mal službu chcel.pockat do rána (kontrakcie zatiaľ neboli iba odtekala plodová voda) natočili CTG, vypísali papiere, skontrolovali ci sa veľmi neotvaram a prijali ma na gynekologické oddelenie, pustili magnézium a ze ak začnú kontrakcie mam.zavilat lekára. Tie nastali asi o pol 4 ráno, takže opäť CTG opäť kontrola zo spodu, kde som začala mať už krvavý vytok s vodou. Mala som jedno veľké šťastie, že prisluzbu mal samotný pan primár ( on ma prijal a rozhodol o sc takže vedel aký mám problém). Ten rozhodol, že to nedočká do rána a išli.sme akútne sc. Na operacke aj napriek skorej rannej hodine a určite únave personálu boli všetci milí, od sestier cez anesteziologičku, ktorá krásne všetko vysvetlila, upokojovala ma a rozprávala so mnou celý čas. Veľké plus bolo, že som mohla mať manžela celý čas pri sebe, plus bonding hned ako maleho vybrali. Po sc. mi ešte anesteziologička pichla tú analgeziu do brušného svalu, ktorú teraz aplikujú ešte kým účinkuje anestezia a ma výrazný vplyv na skoré postavenie sa na nohy. Po sc ma dali na oddelenie gynekológie kde taktiež nemôžem povedať ani jedno krivé slovo. Sestry anjeli a to.doslova, chodili ku mne stále kontrolovali, po 4 hodinách keď odznela anestezia mi už pomáhali vstávať a chodiť, celý čas boli pri mne, nechodila som sama, bol to masaker ale hlavne kvôli ich skorej mobilizácii a stálej prítomnosti som do večera vedela sama prejsť na WC. Malého MK stále nosili, už 2 hodiny po sc som ho mala na hodinku pri sebe a tak pravidelne ako si pýtal prsnik mi ho nosili, čiže žiadne kŕmenie UM.
Na ďalší deň ráno mi sestrička pomohla do sprchy, opäť celý čas pri mne, pomáhala a dávala pozor, potom som bola preložená na sestonedelie kde už som.mala malého celý čas pri sebe. Stále sa pýtali ci nemám.bolesti, ze si mam.pravidelne pýtať od bolesti a opäť nemôžem povedať nič zlé. Strava primeraná a ozaj veľké porcie. Jedine mínus sú spoločné wc a sprcha na chodbe, ale keď ste tam 3 dní tak to neriešite a ešte jedna nie veľmi príjemná laktacna poradkyňa z novorodeneckeho. Ja ako prvorodicka som si pri nej veľmi hryzla do jazyka a aj poplakala... ale to sa utrasie...a dojcim a nemám zápal mliečnych žliaz ako.mi ona predpovedala. 😀
Takže za mňa naozaj spokojnosť, určite pri ďalšom ak Boh dá, pôjdem rodiť do SL.

zuzana11j
4. okt 2023

ja odporučam SNV, veľmi ľudský a profesionálny prístup personálu. Manžel môže byť pri pôrode, mne ho dovolili zavolať už keď som bola na pasoch a skúšala všetko možne aby sa to pohlo. Po pôrode pravidelne za mnou chodili lekári, sestry alebo laktačná a pýtali sa ako sa cítim, poradili mi.

niqua
5. okt 2023

SNV odporucam vsetkymi desiatimi...rodila som 11 mes.dozadu

autor
5. okt 2023

@zuzana11j
@niqua mali ste niektorá aj tú VIP izbu čo ponúkajú? neviete koľko ich majú? čo sa týka bábätka, mohli ste ho mať pri sebe celý čas alebo vám ho zobrali? Tiež by ma zaujímalo ako je to čo sa týka nástrihu - či to robia rutinne alebo len v prípade potreby. Taktiež by som sa rada opýtala - chodili za vami laktačné poradkyne aby pomohli s kojením? Pomohlo vám to?

zuzana11j
5. okt 2023

myslím, že majú 5 izieb, ja som mala nadstandard (to je dvojlozkova) bola som ale sama, mala som tv, chladnicku, ohrievacku flias, vahu, postielku, ranajky/obed/vecera/ vsetko vam priniesli. Izba bola velmi pekna, aj sprcha na izbe, uplne super. VIP sa plati 20 eur (10 eur, ak ste poistena v Dovere) , nadstandard 7 eur. Moznost je ubytovat aj otecka aj by ste mali zaujem. Navstevne hodiny su dlhsie pre tie VIP a nadstandardBabatko je cely cas pri vas ano, ja som mala sekciu tak mne ho zobrali a nosili na kojenie, alebo ked som chcela ja som si ho isla zobrat (prve 2 dni boli krute bolesti, tak som viac spala) Laktacna chodila ano, mne pomohla, ukazala techniky na kojenie, pozrela sa ci dobre kojim. Kazdy den prisla, aj lekari boli 3 krat do dna pozriet ako vizita, sestricky chodili castejsie. Kludne co potrebujete sa pytajte 🙂

autor
5. okt 2023

@zuzana11j ďakujem pekne za odpoveď, veľmi ste ma ukľudnili 🙂 Super že majú tých izieb viac, tým pádom by mohla byť relatívne šanca že sa ju podarí vychytať. Ja si to celé trochu neviem predstaviť - napr. vôbec netuším ako je to v prípade že už začnú kontrakcie - pôjdeme do pôrodnice. Čo však nasleduje ďalej? Kde konkrétne treba prísť keď dôjdeme do pôrodnice? Je to všetko nejako označené tak, že človek sa v tom vyzná? Tieto organizačné veci ma celkom desia, ešte v tom strete čo s manželom budeme uršite, no neviem si to predstaviť :D A ešte čo sa týka návštev - mohli ísť k vám na izbu alebo ste museli ísť k nim vonku niekde na chodbu? Keď vám napadne ešte niečo dôležité čo by sa mi mohlo hodiť, budem veľmi vďačná za každé info. ďakujem krásne!

zuzana11j
5. okt 2023

môžeme si kludne zatelefonovat a poviem vam to podrobne aj vsetko vysvetlim 🙂 skuste mi napisat sukromnu spravu, lebo ja tu nevidim vase meno :/

niqua
10. okt 2023

Ano aj ja som mala nadstandard...cista dovolenka pre mna...nastrih ziaden...navstevy poobede kazdy den niekto pri mne bol....ja som zavolala v 36 tyzdni cca ze chcem rodit u nich...od 38. Tt uz ma objednavali kazdy tyzden na kontrolu rovno k nim a nie uz k mojmu gyn v PP...v 39 tyzdni rano som mala trosilinku vody na stehnach...ale ja som mavala vodnate vytoky cele tehu...ked sme o 9: 00 prisli na spominanu kontrolu, lekar po vysetreni skonstatoval, ze plodove obaly su neporusene a ze mam prist o dalsi tyzden...jak to dopovedal praskla mi voda na totalku a uz si ma tam nechali :D pes v aute...musel manzel odniest ho k svokrovcom..ja som sa zatial vybalila..( kufor uz bol stale v aute pripraveny so vsetkym) ..a o pol jednej zacali kontrakcie...sestricka ukazovala manzelovi ako ma ma masirovat, ako sprchovat..ako kruzit panvou na fit lopte...stale mi vraveli cas kedy mam prist k nim na pasy...vedeli co robia...ta chodza na tie pasy mi trvala najprv 30 sekund...postupne sa to predlzovalo a tato cesta mi trvala aj 15 minut kym som tam dosla..:D...o 17:00 som bola na 3 palce otvorena...poslali ma znovu naspat na izbu...manzel tam bol samozrejme stale so mnou len na tie pasy som chodila sama...prisla sestricka na izbu a vgzliekli ma, dali do sprchy, a teplou vodou ma celu osprchoval manzel...tam som uz povedala, ze to vzdavam a chcem nieco od bolesti ( pri prijme som rozpravala, ze chcem absolutne prirodzeny porod bez zasahov ) ....no a sestricka ze si mam este lahnut na lavy bok na chvilu a prist si pre tabletku alebo nieco do zily...odisla...manzel ma obliekol vysusil a ja rovno ze idem si po svoju davku 😄 na chodbe ma stretla upratovacka a zacala predychavat so mnou kontrakcie...bolo to strasne mile...dosla som tam...a doktorka...sme na 9 prstov, sme vo finale !! Ze uz len par kontrakcii...to uz sli pre manzela...hned jak to dopovedala ja som uz potrebovala tlacit...bolo 17:30 .... mala vysla 17:35 ...dali mi ju na hrud nahu....zakryli plienkou..vsetci odisli a nechali nas tam samych 2 hodiny...uzasny bonding...po 2 hodinach mi vzali malu len ju obliekli a dali do perinky...neumyli ju...to je tiez dolezite...priniesli vozik a sli sme na izbu...tam ma cakala vecera...manzel ju ohrial...ja som vstala na vlastne nohy a sla sa najest..najlepsie kura s ryzou v mojom zivote...mala uz bola v naruci manzela ...a takto to tam bolo 5 dni...ani domov sa mi nechcelo...vsetci mili...slusni...empaticki...80 eur aj s manzslom pri porode...od pondelka do piatku...narodena 31.10.2022...mam depresie...ale ze to uz nezazijem...uz dalsie deti nebudem mat...proste snv odporucam vsetkymi desiatimi...

eriatko_r
14. okt 2023

@zuzana11j ja súhlasím so Zuzanou rodila som 3 dni do zadu a nemozem ani jedno krive slovo povedať...vsetko bolo top...lekari napomocni ribili co mohli ci lieky,ci rady akceptovali co sa dalo poradili....a to sim myslela ze je moj posledny den v zivote🙆... ďakujem im za vsetko....aodporucam vsetkymi desiatimi...partner bol so mnou od zaciatku prakticky az po koniec...nemali problem ho nechat ani pocas vysetreni na sale- ale to siel vonku lebo chlap😀😀😀...naozaj nebudete lutovat SNV

lili205
25. okt 2023

Taktiež odporúčam snv, rodila som začiatkom septembra, mala som nadštandard, takže návštevy prišli hocikedy, pocolene su tusim do 8mej (na klasickej izbe asi do 4tej)...laktacna bola strašne zlata, škoda že si nepamatam jej meno ..a co ma prekvapilo bola návšteva fyzio, ktorá chodila každý deň, ukázala mi cviky na brucho, zviazala (stiahla) do satky ...fakt super

zuzana11j
25. okt 2023

@lili205 ano fyzioterapeutka je super 🙂 ja k nej chodim este stale po porode