Peg Perego Ypsi vs. Cybex Balios S Lux - aký kombinovaný kočík vybrať? Prosím o úprimný názor na +/-

Zodpovedané
10. dec 2020

Ahoj,

mám pre teba asi trošku netradičnú otázku 🙂

Rozhodujem sa medzi týmito dvomi kočíkmi. Každý má nejaké plusy a mínusy, ale prosím ťa o ich plusy a mínusy z tvojho pohľadu. Pokojne úprimne.
Ktorý z týchto dvoch by si mi na základe tvojho názoru odporučila a prečo? 🙂

Ďakujem ti veľmi pekne za pomoc 🙂

Ahoj,

Cybex Balios S versus Peg-Pérego Ypsi - ozaj dosť rozdiel. Porovnám ti ich z môjho pohľadu.

Okrem rozdielu Balios S - nekorýtko, Ypsi - korýtko, je tam veľký rozdiel v dizajne (Ypsi taký elegantnejší, Balios skôr pri zemi), ako aj vo výške sedadla (Ypsi sa mi zdá vyššie). Zatiaľ vychádza Ypsi lepšie, čo? No, v teórii a na papieri aj hej.

V praxi ale musím upozorniť na to, že Ypsi má konštrukciu ako Book línia Peg-Pérego kočíkov a tá sa nejako ľúbi rozhegať. Aj na Balios S sa maminky občas sťažujú, že vie hrkať alebo nie je taký pevný. To je zasa lacnejší model, ktorý možno aj stojí za to kúpiť len na také jedno použitie.

Cybex Balios S

Ak máš rozpočet a žiješ v meste, možno je aj Ypsi tou lepšou voľbou z pohľadu typu skladania (je spoľahlivejšie), ale teda netreba rátať s nejakým terénnym výkonom. Ani u Balios-u terén nie je nejakým super priateľom, ale je tam nejaké to citeľnejšie odpruženie a plusom je aj vysoká chrbtová opierka (aj keď sedák je zasa skôr užší).

Ja osobne by som ale asi vyberala srdcom, lebo oba sú to dobré pekné kočíky, teda na takú strednú a hlavne mestskú kategóriu. Nie je tam taký rozdie,l že ak vezmeš jeden je to omnoho lepšie alebo horšie ako ak vezmeš druhý. Viac ma to pravdu povediac ťahá k Baliosu, aj preto, že je to rozšírenejší model a neskôr ho lepšie predáš, ale aj celkovo, proste je fajn. ALE na druhú stranu, Ypsi nemá len tak každý a je to ozaj pekný model, za ktorým sa nejedna hlava otočí. Ttakže ak by toto bola tvoja priorita, je jeho voľba kompletne opodstatnenou, seriózne.

Ja osobne by som ich vyberala hlavne na začiatočný rok a pol, dva. Nie na dlhšie, lebo potom už nebudú také pevné ani praktické. Po tom sa ti skôr zíde niečo ˇľahké, priestranné a rýchlo skladné neotočné.

Peg-Pérego Ypsi

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli