Košičanky na začiatku tehotenstva

mata299
16. dec 2009

ahojte baby, pozerám, že je tu téma pre košičanky, ale všetko sú tam väčšinou baby, ktoré už majú deti....tak skúsim založiť túto tému, možno si navzájom poradíme a pokecáme... 🙂

mata299
autor
17. feb 2010

rubinak...ja neviem, ale taký ciťák nejaký mám od začiatku, že to bude chalan a zatiaľ to aj tak vyzerá...dievčenské mám vybrané len jedno...alžbetka

karinnka
17. feb 2010

Ahoj mata,ja som rodila este vtedy na Mojzeske a bola som spokojna...Ty sa kde chystas?No slecna je uz 6tacka..za chvilku ma 12 🙂

mata299
autor
17. feb 2010

karinnka...tak ešte neviem, ale asi do novej fakultnej...tak to ťa s malou čaká čoskoro to príjemné pubertálne obdobie, ja som minulý rok končila deviatakov a toho školského roku som dostala piatačikov, ale mala som ich len 3 mesiace, potom som išla na rizikové...inak vieš, čo budete mať?

eviqa
17. feb 2010

jéééj, krásna téma.
ja síce nie som tehu, ale mám doma polročný poklad. tak vám prajem, aby vám to rýchlo a hlavne bez problémov všetko zbehlo.

mata, ja som rodila tiež v auguste, občas to bola fuška s bruchom v tých horúčavách. 😉

mata299
autor
17. feb 2010

ahoj eviqa....ja sa toho augusta tiež desím..., ale verím, že to bude stáť za to 😉

dianocka
17. feb 2010

mata299 tiez ti prajem nech ta vsetko zle uz obchadza a nech uz s babatkom len rastiete do zdravia.ja som rodila v novej nemocnici a bola som spokojna.je sice pravda,ze som mala od zaciatku tehotenstva svojho porodnika,takze mozno aj to zavazilo,ze ta starostlivost bola dobra a mam tam aj tetu ako sestricku.ale fakt je ze co sa tyka starostlivosti o deticky po narodeni ak maju nejaky problem,tak to je jednoznacne ze najlepsia starostlivost a nielen co sa tyka Kosic.my sme boli sice ok,ziadne problemy.chvalabohu

mata299
autor
17. feb 2010

dianocka ďakujem...čo som pozerala názory dievčat na novú nemocku, tak väčšina bola spokojná a pozerala som aj izby majú nadštandartné, aj keď možno niekedy je fajn, keď máš s kým pokecať na izbe

bambulka814
17. feb 2010

baby tehulky,

len som Vam chcela povedat, nekupujte pre drobcov zbytocnosti, fakt v tomto smere treba byt prezieravy a mysliet dopredu, vela veci sa zda byt strasne dolezitych a ked sa babo narodi, uplne sa zmeni optika.

co je podla ma blbost:

- baldachyny (zberace prachu)
- monitor dychu (da sa pozicat cez Union zadara na 6 mesiacov), ja som ho doma mala, a vytiahli sme ho prese 2 x
- zbytocne vela ks veciciek velkosti 56 (babatka rastu ako z vody), ak, tak potom velkosti 62 (0-3 m)
- vedierko na kupanie (neviem si predstavit strkat tam novorodena)
- kos na plienky (uplne postaci obycajny plechovy s priklopovym vrchnakom)
- prilis vela bavlnenych plienok (vacsina mi ostala nepouzita)
- prebalovak s vanickou (to ako sa prebaluje a kupe naraz by som chcela vidiet vyrobcu praktizovat na vlastne oci), celkovo plastovy prebalovak je podla mna dost blbost vyuzitelna max do 6 mesiacov, maly mi uz teraz lezie kade tade a neviem ho udrzat v jednej polohe
- velmi draha postielka (maly spi od 4 m s nami, minimalne ju pouzivame)

co sa mne zislo
- cestovna postielka (zo zoaciatku som hu pouzivala u nasich ako postielku, teraz ju mam ako ohradku cez den)
- prebalovacia tvrda podlozka (da sa dat kdekolvek)
- spongia pod babatko v tvare macka do vanicky (pekne si do toho lahol a bolo mu teplo, teraz na tom sedi)
- puzzle na zem (cim skor sa nauci na zem, tym lepsie, bezpecnejsie)
- odsavacka medela (super vec, ked som potebovala niekam ist, tiez v porodnici mi pomohla laktaciu rozbehnut)
- sudocreme (na vsetko naozaj)
- babylove kozmetika s OKO tstom "sehr gut" - lacna, vyborna, kvalitna
- hniezdo (teraz pomaha pri tlmeni padov)

a neviem co svetko este

bambulka814
17. feb 2010

jaj, vobec nepozivame odsavacku na vysavac, maly sa toho boji, odsavame normalne z retro zdedenej sklenenej, ale do coho by som zainvestovala je teplomer, kt sa prilozi k usku a do 3 s zmera teplotu, ked bol maly chory, velmi by sa mi nieco take zislo.

susanita555
18. feb 2010

ahoj mati tak meno vybral buduci tatik my sme mali taku dohodu,ze ak to bude chlapec vybera meno on a ak dievca tak naopak.samozrejme,ze ak by sa mi nepacilo tak bude musiet najst nejake ine akoze Christopher nieje naj v mojom rebricku,ale co uz nieje ani najhorsie si myslim. a k lekarovi chodim do Po preto, lebo je to známy mojej mamuľky a tiez primar na gynekologii kde ona je vrchna sestra v levoci cize aj rodit budem tam ak dojdem 😝 aspon nejaka podpora inac aj ja som mala taky pocit od zaciatku,ze to bude chlapec a splnilo sa tak uvidis ako to bude s tebou 😉

mata299
autor
18. feb 2010

dobré ránko kočky, tak to máme zas nádherný deň...bola som vyvenčiť havina a prší...už nech je jar....pozerala som odporúčania bambulky...ja zatiaľ toho nemám veľa nakúpeného, ale určite sa eešte rozbehnem do obchodov, kým ma ešte veľmi nepredbieha brucho... 😉
susanita...náhodou christopher je fakt krásne meno a ak sedí aj k priezvisku nie je čo riešiť, sľub je sľub 😉

dianocka
18. feb 2010

mata299,ja ked som rodila tak nadstandardne izby prave robili,ale boli sme tri na izbe a perfektne sme si sadli.bolo to dobre presne kvoli tomu,ze mas s kym pokecat,hlavne ked musis lezat bez pohnutia 24 hodin po sekcii a nieco potrebujes aj podat.Mati a ty mas nejakeho porodnika?

mata299
autor
18. feb 2010

dianocka...no mám svojho gynekológa, ale ten mi oznámil, že včase môjho termínu bude na dovolenke....vraj mi niekoho doporučí, tak som zvedavá...

dianocka
18. feb 2010

mata299 a to ti vychadza termin presne pocas jeho dovolenky?tak jedine ze sa poponahlate este pred dovolenkou alebo pockate po dovolenke.aj to je riesenie?asi bude rodit cisarskym,ze?

mata299
autor
19. feb 2010

dianocka ...bude to cisárskym, ale ja sa mu bojím navrhnúť, či by to nešlo tebárs o pár dní skôr, ak sa bude dať...nechcem mu do týchto vecí hovoriť, ale možno to skúsim

mata299
autor
19. feb 2010

ani som sa nepozdravila...tak repete....dobré ránko košičanky, čakateľky a prajem pekný deň....mám na vás otázku-chodievate niekde cvičiť?ste niektorá na rizikovom?ako trávite voľný čas?

susanita555
19. feb 2010

ahoj mati ako sa mas? 🙂inak s tym doktorom to nemas nejak zvlast super myslim to,ze ti vychadza termin v case jeho dovolenky 😖 no ale ved este uvidis mozno sa drobcek poponahla o ten tyzden skor 😀

lienka228
19. feb 2010

ahojte baby, tiez sa k vam pripajam...aj ked nie som priamo z KE

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka228
19. feb 2010

tiez mam ten isty nazor ako rubinka. my tiez urcite chceme baldachyn... inak, mozno uz poznate, mozno nie, nasla som super stranku, kde sa daju sady do postielok objednat za skvele ceny a k tomu je teraz akcia zavinovacka zdarma 🙂
www.pampyshop.com

dianocka
19. feb 2010

rubinka a lienka228 ,moja dcerka ma tiez baldachyn,hniezdo....atd a je to v pohode.ved sa to len vyprasi a je to.moja dcerka si to dokonca ziada aby som jej baldachyn vzdy poriadne dala,lebo sa asi citi v postielke istejsie alebo co. a teraz som jej objednala princeznovsku postel a baldachyn samozrejme nebude chybat.ked sa narodila tak spinkala s nami v posteli par mesiacov,ale cez den bola samozrejme v postielke.bola som kludnejsia a hlavne ked sa zacala otacat.
mata299 no mozno ti to vyjde pred lekarovou dovolenkou.ono to bude aj tak tak ako ma byt,ale tak mysli pozitivne a neboj sa vsetko bude ok.inak ja sa na cisarsky rez nemozem stazovat.v podstate ani neviem co su to kontrakcie,lebo som mala v podstate planovanu sekciu

mata299
autor
19. feb 2010

jeeeej...vítam lienku, nevadí, že nie si z ke......pozerám, že si už v 20 tt, aké si mala tehu doposiaľ?je to tvoje prvé bábo?cítiš už pohyby?
susanita...no dnes sa cítim tak všelijak, nejak ma pobolievajú vaječníky, trocha mám aj taký hustejší výtok, tak neviem, či nejaký zápal alebo prechladnutie to bude...
dianocka ďakujem za podporu, no dúfam, že sa všetko dobre vyvinie a nebudem musieť byť v strese....

mata299
autor
20. feb 2010

dobré ráno dievčatá, ako budete tráviť víkend?

janka1874
20. feb 2010

bambulka814 pripájam sa k názorom že je to veľmi individuálne napr baldachýn sa u nás musel používať pri oboch ináč v postieľke nezaspia lebo je tam veľmi otvorený priestor až sa boja ale pod baldachínom majú tak útulne a napr. teraz mladšia si nájde nejaký obrázok na ňom a tak zaspáva pozerá a pozerá až jej nepadnp viečka taká je zlatá
ale zas sú v tvojom zozname aj veci ktoré som fakt aj ja nekupovala
my aj dosť bavlené plienky používame lebo moje deti obe majú taký slabší reflux tak to mi stále treba na deň aj 2-3 plienky
a odsávačku som napr. ja nikdy nepoužila
všetko je fakt veľmi individuálne

nejlepšia rada je nepreháňať a dokúpuť sa dá stále pri počte obchoďákov čo tu máme tak kedykoľvek sa dokúpi čo treba

držím Vám všetkým palce nech to dotiahnete do šťastného konca a zdravé detičky juj krásne obdobie tehotenstvo 🙂

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka228
21. feb 2010

mata, ano, bude to nase prve babatko. tehu som mala dost blbe na zaciatku, tie prve mesiace boli dost zle (nevolnosti, unava, nechut do jedla), ale teraz si to uz uzivam. Ale som doma cca od 7 tyzdna, zacala som spinit, tak ma doki nechala doma, ale teraz som si uz zvykla 🙂 pohyby som zacala citit tak 16-17t, ale boli len jemnucke, ale uz asi tyzden su dost intenzivne 🙂 je to super pocit 🙂

lienka228
21. feb 2010

rubinka len ja mam problem, ktoru sadu vybrat, vela ich je krasnych 🙂 ale fakt su tam super ceny 🙂

mata299
autor
22. feb 2010

Ahojte, tak víkend máme za sebou...včera som skončila v čokolatérii, paráda...keby som nebola tehu, tak by som mala hrozné výčitky svedomia, že som si dala horúcu čokoládu, ale včera som si to fakt vychutnala....
lienka...ja som stále na pochybách...tiež lámem 16/17 tt a občas mám pocit, že cítim tie pohyby a občas si vravím, že si to asi len namýšľam....chodíš k doki do ke?
ozaj kočky, už som sa to raz pýtala...chodíte niekam cvičiť?

lienka228
22. feb 2010

ahojte 🙂 mata ano chodim do KE, ale rodit by som chcela ist do sace. a akurat tento piatok sme mali ist opat na 3D k dr. Dankovcikovi, ale volala mi sestricka, ze ma musi preobjednat, tak si tyzden pockame. uz sa velmi tesime 🙂
a ja kedze som doma, tak cvicim iba doma na fitlopte, na nete som nasla cviky pre tehotne na kazdy mesiac.
pekny dnik vsetkym 🙂

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre