Mamičky z Kittsee a rakúskeho pohraničia

tehula
30. aug 2011

Su tu nejake maminy na diskusiu?

patricia2007
23. nov 2013

@patricia2007 ahojte mamicky rada by som sa stretla s niekym na kave v kittsee chcela by som spoznat niekoho kto tam byva, ja mam dve deti dievcata jedna ma 7 rokov a mladsia 5 rokov,,,,

patricia2007
23. nov 2013

ahojte mamicky, hladam nove kamaratky v Kittsee stahujem sa az v marci ale uz som skoro denne v kittsee, staviame domcek, je niekto na tom podobne ze ma cas na pokec v pekarni ? mam dve deti dcery, 7 rocnu a 5 rocnu....zuzana

anda123
23. nov 2013

@patricia2007 To si ma velmi potesila. Len ja by som polopatisticky potrebovala vediet, ako mam uviest adresu? A nevies aky je poplatok? Dakujem velmi za rady. Kludne aj do IP. este raz vdaka.

jahodka13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elzet
1. feb 2014

Ahojte. Najde sa tu niekto aj z Parndorfu? 🙂

piother
15. feb 2014

@anda123
@boba85
@chichinka
@crapula
@cucovia
@dominikal
@e_z
@elzet
@evinkasofinka
@jahodka13
@katarina_st
@kikus3110
@lili007
@luckalucka83
@maxina2002
@mimivikinka
@miriamf74
@patricia2007
@patylein
@pele
@pernicek
@simonisko1
@sisamato
@topolinko56

Ahojte, rozbehlo sa nove forum " Slovaci v Kittsee " na stranke www.slovacivkittsee.at kde si mozte zlozit vlastne temy a vlastne kategorie a mnoho dalsieho (vratane sukromnej posty a upozorneni)

cucovia
15. feb 2014

@piother ano, uz som zaznamenala, dakujem 🙂 super napad! 😉

pele
15. feb 2014

@piother aj ja chvalim napad🙂

anda123
5. mar 2014

baby neviete na poste v Kitsee nerobi nahodou slovenka?

miska_zv
27. máj 2014

Baby co ste sa rozhodli odist do Rakuska? A tie, ktore ste sa pre tento krok aj odvazili a ste spokojne, ako ste postupovali? Hlavne aj s detmi? Ako je to so skolkami? S pracou? V akom meste zijete?

andromeda10
4. júl 2014

@miska_zv ahoj my sme s muzom 3 roky v rakusku a sme spokojny nemenili by sme.

miska_zv
4. júl 2014

@andromeda10 Tak to verím, no môj manžel zatiaľ odmieta.. :/ Vraj má rád Zvolen.. Musím viac zalobovať. A prosím ťa, ako ste sa tam dostali? Išli ste rovno všetci naraz alebo najprv manžel, máte svoj byt, alebo ste v nájme? Akú máš prácu?

andromeda10
4. júl 2014

Najskor som isla ja do rakuska nasla som si cez net pracu a potom som vybavila manzelovi.este predtym sme boli 5rokov v anglicku.takze problem z odchodom nebol a rodinu ma v Ba tak od viedne je to kusok.byvame v podnajme.a pracujeme spolu v hoteli vo viedni

evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ronicek
31. júl 2014

Ahojte baby hľadám si nejake rodiny na upratovanie v Kittsee alebo Hainburgu nevedeli by ste mi pomôcť s nejakým kontaktom. Chodím takto upratovať uz cca 2 roky chodím aj k babam z modreho koníka a zatiaľ su všetci spokojní.
Vopred dakujem Petra.

evus882
22. sep 2014

@simonisko1
ahoj, moja dcera ma tiez 8 rokov, a chcela by som ju dat v Zurndorfe do tretej triedy, neviem si predstavit ako to chodi, vies poradit ?

simonisko1
22. sep 2014

@ronicek ahoj nasla si dake upratovanie v Kittsee,ja by som tiez chcela,ja tu byvam,nevies poradit,dakujem

simonisko1
22. sep 2014

@evus882 ahoj,normalne prides do skoly za riaditelom,zapises ju.Ak nevie nemecky budu sa jej venovat,podla zakona je dva roky oslobodena od znamkovania,moja to zvladla rychlo,uz je na 8rocnom gymnaziu...drzim palce

evus882
23. sep 2014

@simonisko1
velmi pekne dakujem za radu, ja sa obavam len toho, ci to mala zvladne, ci nebude mat sok, ze nikomu nerozumie, i ked si myslim, ze je tam dost slovenskych deti....opekny den 🙂

mimivikinka
23. sep 2014

ahoj maminy, mozem poprosit o radu, su v Kittsee, Hainburgu a dedinach okolo Ba nejake second handy s textilom aj detskym. Dako sa mi nedari nic vygooglit. Vopred moc dakujem 🙂 mimi

simonisko1
24. sep 2014

@evus882 neboj sa vsetko bude dobre,no v tej casti,kde idete je viac deti hovoriace madarskym jazykom...drzim palce ahoj

janula17
4. okt 2014

ahojte, baby neviete o nejakom byte na prenajom v Hainburgu? Stavaju nam tam domcek, tak by sme sa tam uz radi prestahovali a pomaly si zacali zvykat. Deti by sme radi dali uz tam do skolky, neviete niekto, ci nam ich zoberu aj pocas roka?

92katka
21. okt 2014

ahojte ja tiez rozmyslam aby sme sa prestahovali do Kittsee zatial este deticky nemam tak preto je to mozno jednoduchsie 🙂 nevedel by mi niekto pomoct ako mam postupovat kde hladat volne byty alebo nevie niekto o nicom volnom ?? velmi pekne dauejm za kazdu radu

r1000
26. nov 2014

@dominikal ahoj ak sa mozem opitat zijete v kitsse? ako sa vam tam byva,viem ze ste tu uz davno pisali ale som vdacna za kazdu radu, ako ste pokojny v rakusku. aj mi rozmyslame o prestahovani do rakuska a paci sa nam kitse.dakujem pekny vecer

r1000
26. nov 2014

@evus882 ahoj ak ta neotravujem ,mozem sa opitat vy zijete v rakusuk?ako st etam spokojny a mate deti?dakujem za radu. uvazujeme sa prestahovat so slovenska.dakujem

europa2
5. máj 2015

Ahojte,je tu niekto,kto mi poradi ako si vybavim byvanie alebo podnajom v kitsse alebo v okoli?

littleslovak
10. aug 2015

Zijem v AT uz 3. rok a nemenila by som.
Boli tu otazky ako vybavit byvanie. Ja byvam v druzstevnom, v podnajme (Siedlungs und Genosenschafts) a je to super. Stacilo napisat starostovi email, ze nieco hladame a poslali mi kontakty na vsetky druzstva co nieco postavili v danej obci. Odpisali mi takto aj z Bergu aj z Hainburgu. Byvam nakoniec v Hainburgu.
Ak mate otazky kludne mi napiste, podelim sa o skusenosti. Uz som to takto pomahala vybavit aj kamaratom a byvaju kusok odo mna teraz uz druhym rokom ;)

europa2
11. aug 2015

@littleslovak jeej super ze exiatuju este dobry ludia
Na zaciatok ako to teda vybavim? Ak mas fb tam chodim castejsie mozes ma kontaktovat tam.potom ti poslem ako ma najdes vdak

littleslovak
12. aug 2015

@europa2 existuju 🙂
mam fb, napis mi do sukromnej spravy ako sa najdeme.

miriamka04
16. sep 2015

@ronicek Zdravim, ponukam upratovanie rodinného domu v Hainburgu pravidelne najlepsie v piatky od rana, praca na 4-5 hod., cena dohodou. Ak mate zaujem dajte vediet. dakujem M.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre