Nové maminky z Nitry

solnicka_nr
1. dec 2011

ťažko sa zapája do už rozbehnutých diskusii, tak som sa rozohodla založiť novú....
dúfam že s Davidkom nájdeme nejaké nové kamoššky a kamoššov 🙂

solnicka_nr
autor
10. jan 2012

@milkab Ahoj :D
No moj maly kocik miluje..........teda zatial v nom len spi ale to najlepsie takze cez den sa snazime teraz v zime aspon raz za den chodit von........vacsinou sa zobudi az doma ked ho odparkujeme......a aky mas kocik da sa ti otocit aj k tebe?

viera77
10. jan 2012

@solnicka_nr nie, nie, neockovali sme, ani som nad tym neuvazovala a este ked si mame za to priplacat nemalu sumu....myslim, ze tie nase deticky maju uz aj tak dost povinnych ockovani a ak maju rotaciky dostat, tak ich aj dostanu, ci su ockovane alebo nie. My sme mali stastie, ze sme hned bezali za doktorkou a neskoncili sme v nemocnici, ved mala nam stale pila kvanta vody, takze dehydrovana nebola. A presne ako pises, treba dufat, ze vas to obide a ked nie, tak, ze to budu len take mini-pidi rotaciky, ako sme mali my 🙂

nicky655
11. jan 2012

ahojte,vedeli by ste mi dat nejaky tip_ kam chodite s detickami niekam sa zabavit? nieco na sposob plavania (ale nie prave to plavanie? niekde v nitre a okoli? nie som priamo z nitry tak preto sa pytam. dakujem

civediamo
11. jan 2012

@solnicka_nr ahoj som tiež z NR z klokočiny a som už zufala s tych osamelych prechadzok🙂)neako je tu malo mamičiek čo chodia na prechadzky,ked už niekedy stretnem tak nejake kamošky čo idu 2-3 spolu,no čo už skor na ihrisku stretnem cez leto ako teraz v zime,,,,a čo sa tyka očkovania proti rotavirusom,my sme očkovali a nelutujem,bratranec mojho muža nedal,lebo jeho žena povedala že jej je luto penazi 😒 a niesu žiadny chudaci,veru maly dostal rotavirus a bol aj tyžden v nemocnici,ked som ho videla potom vypadal hrozne schudnuto a smutno chudatko ,aj znama teraz medzi sviatkami bola s dcerou v nemocnici tyžden hnačkovala a vracala jej mala cele dni a nakoniec museli na infuzky,takže si nemyslim že je to zbytočne,a rotav. je len mini-pidi rotačik 😒 ja by som to neriskovala nechat trpiet svoje dieta,,,viem že teraz sa tolko diskutuje o očkovani,ale je to na každej mamičke ako sa rozhodne,,

solnicka_nr
autor
13. jan 2012

@civediamo
@viera77
No ja tiez nerada chodim sama tu na klokocine......tak chodim s mojou tetou a malokedy idem sama......davam maleho vacsinou na balkon a nieco si porobim ako ist sama na klokocku......ale uz to bude lepsie ked bude teplo a budeme moct ist aj do parku a nebudem musiet behat domov lebo musim kojit......
Ja sa tiez toho bojim tak radsej teda zaockujeme....nechcem ist zas do nemocnice stacilo nam na zaciatku....nic prijemmne......

solnicka_nr
autor
13. jan 2012

@nicky655 Ja by som tiez chcela zacat to plavanie ale neviem ci nam lekar dovoli...... zistime na konci januara :(
a inak pocula som zevraj je dost spinava voda v tom bazene..........tak neviem teraz
Inak aj ja by som prijala nejake napady.......ale tesim sa aspon na park ked uz bude teplejsie

slavkav
13. jan 2012

@solnicka_nr kde je spinava voda? v ktorom bazene?

adetka
13. jan 2012

ahojte nitrancanky 🙂... ja som nasla niečo na Klokočine... ešte som tam nebola... ale chystám sa tam určite keď mi drobec trošku podrastie: http://www.motolino.sk/ detský kútik aj s guličkami pre najmenších, s kaviarňou... a samozrejme, keď mala moja staršia 10 mesiacov... začala som chodiť do materského centra Klokanček... cvičiť na loptách, porozprávať sa a podobne... http://www.mcklokancek.sk/

solnicka_nr
autor
13. jan 2012

@slavkav zevraj v Riveri.....ja som tam obcas chodila so serstou a jej malym pred 2 rokmi a nezdalo sa mi...
Ale toto som pocula.....

nicky655
13. jan 2012

@solnicka_nr ja prtaaveze na plavanie ani velmi hcodit nechcem.tiez sa bojim tej vody.zatial sme zdravi a bojim sa,aby tam nahodou nieco nenachyala.vy ste este dost mali,ale tak da sa. pozerala som nejake centrum na klokocníne je klokancek,materske centrum.tak mozno tam 🙂

adetka
13. jan 2012

@solnicka_nr @nicky655 ... my sme na plavanie chodili do Zlatych Moraviec... vyhovovalo mi najma to, ze sa tam dalo chodiť aj popoludní a večer... že to bol bazén kam chodili skutočne iba deti (prístavba k rodinnému domu) a nie hotelový hostia... a boli tam svkvelé cvičiteľky... len už sme tam neboli zo tri roky... tak neviem či sa tam nepomenili... tiež sa chystám na plávanie... ale až o nejaké dva mesiace: http://www.abc-plavko.sk/

slavkav
13. jan 2012

@solnicka_nr my tam chodime - aj so synom aj s dcerou a nepostrehla som, ze by to bol spinavy bazen ... ale mozno som nevsimava 😉

slavkav
13. jan 2012

my sme predtym byvali v SC a chodili sme plavat do TT. tu byvame od jula - rovno sme zacali aj chodit plavat - a v pohode. mne silno vyhovuje, ze to mam blizko. keby som postrehla spinavu vodu alebo by boli z vody nejake zapaly - tiez by sme prestali, ale zatial je vsekto ok. tak snad aj bude 😉 aj tie moravce vyzeraju super, ale mne vyhovuje, ze to mam tu blizko. ale je to na kazdom 🙂

nicky655
13. jan 2012

@adetka no zlate moravce su dist daleko.my totiz nebyvame priamo v nitre ale smerom na topolcany.takze by to bolo riadne financene aj casovo narocne🙂

solnicka_nr
autor
13. jan 2012

@nicky655
@adetka
@slavkav
No tie moravce su vazne daleko aj ked som mobilna neviem si to predstavit ani ako s papanim potom a vsetko.
Ja som bola v klokanceku za laktacnymi poradkynami raz ale sa mi zda ze tam je vsetko len pre vacsie deti :( ja by som tiez rada chodila niekam sa porozpravat s maminkami ale mame len 4,5 mesiaca takze neviem o nicom pre nas.... :(
No o tej vode som fakt len pocula takze ak budeme moct urcite tam pojdeme...a chodite aj na tu anglictinu? aj nad tym som rozmyslala.......

lydulka
13. jan 2012

@slavkav kde bývaš na chrenovej? 😉

lydulka
13. jan 2012

@solnicka_nr a my čo? kedy dáme to stretko? 🙂

slavkav
13. jan 2012

@solnicka_nr vsak vyskusaj a uvidis 😉 na tu anj sa pytas mna?

@lydulka oproti OD Centro a dufam, ze takto o rok pri OD Max 😉

slavkav
13. jan 2012

ja planujem chodit do MC Klokancek, ale az ked prejdeme na 1 spanok, kedze vacsina aktivit je doobeda a my vtedy spime 😎

nicky655
13. jan 2012

@solnicka_nr no je tam pre deticky od roka.ale tak nas by hadam zobrali.neboj,maly rychlo vyrastie🙂)ani sa nenazdas.dojcis? vtedy to je najlepsie -ja som najskor z toho tiez bolo vystresovana,ekd sme niekam sli,ze ako dojcit.a nakoniec v nitrte v parku na lavicke-uplne diskretne.a ako som odchadzala tak akurat tam sla druha mamicka.takze nie sme samy-je to normalne a ked niekto cumi- ved nerobis striptiz-prehodis plienockou a ani nevidie 🙂

adetka
13. jan 2012

pred tromi rokmi boli pri parku este hudobne kurzy yamahha class... od 4. mesiacov az do troch rokov... rpozne odstupnovane... ale zial, uz tam nie su.... robia ich zial az v Prievidzi... ☹

lydulka
13. jan 2012

@slavkav do väčšieho? či prečo dufaš? ja pri Lidli. 🙂

slavkav
13. jan 2012

@lydulka ak vsetko vyjde, budeme stavat dom

lydulka
13. jan 2012

@slavkav jééj, a kde tam?

slavkav
13. jan 2012

@lydulka na Vasinovej

solnicka_nr
autor
13. jan 2012

@lydulka No zistim s tatom ako robi bududci tyzden a skusime to naplanovat, ok? Si tu tusim kazdy den tak ti napisem a dohodneme sa. Moze byt?

lydulka
13. jan 2012

@slavkav neviem. 🙂

@solnicka_nr hej som tu každý deň, kludne napíš. 🙂

slavkav
13. jan 2012

@lydulka nedaleko je zenska vaznica. je to ta oblast nad OD max

lydulka
13. jan 2012

@slavkav hej hej už viem približne. 🙂

solnicka_nr
autor
13. jan 2012

@slavkav aj teba 🙂 ...chodila si? Ja by som chcela ale uvidime ako nam to vyjde lebo to je tusim dost financne narocne.... 🙂 ved uvidime..... a drzim palceky aby vam vysiel ten dom....aj my by sme raz chceli......ale to je len plan zatial......... 🙂
@nicky655 no dojcim....a zda sa mi ze som jedna z mala....... :( a mame to aj dost take komplikovane lebo na zaciatku to bolo tazsie a teraz papame tak vselijak ale bojujeme stale........
No minule som musela v restike ked sme boli na bezovci v rozku v kute nic nebolo vidiet a jeden chlap aj tak na mna cumel ze ako si to predstavujem....... ale neriesila som..... (keby mi to niekto povedal pred rokom ze takto na verejnosti budem tak sa mu zasmejem......... ) :D no leti to teda strasne.....sak maly ma uz skoro 5 mesiacov....
@adetka skodaaaaaaaaaaa.........ja by som tak rada chodila niekam s krpcom.......... :( Nitra je v tomto velmi pozadu sa mi zda.......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre