Termín pôrodu - január 2014

marca1331
24. máj 2013

dnes som ss dozvedela ze som v 5 tyz. A chce sa mi plakat kedze doma mam 19 mes.dievcatko...ako to zvladneme? Neviem tesim sa na malinke ale velmi bojim

dyba
24. máj 2013

@marca1331 dúfam,že plačeš od radosti 😉
Čo by za to dali iné kočky, čo sú v témach IVF a pod.
No ľahké to nie je s takými drobcami, ale keď nájdeš systém, tak to zvládneš. Moja malá mala rok, keď som plánovane otehotnela, asi do 6 mesiaca mi bolo celé dni zle, na malú som bola sama, muž dlho v robote. Po pôrode mi asi mesiac pomáhali muž, svokra a občas mama. potom už len svokra na chvíľu doobeda. Našli sme systém, som síce na smrť unavená, ale dá sa to.
Ráno vstávam o piatej, s mužom dáme kávu, odprevadím ho a kým deti spia, spracem kuchyňu, pripravím flaše, raňajky, idem do kúpeľne, obriadim seba a potom už len deti.
Upratujem medzi hrou s deťmi a varím, keď je muž doma a zavaruje. Nehovorím, že je to med lízať, aj si od únavy niekedy poplačem, ale hneď sa spamätám, že toto som chcela a fungujem ďalej.
Takže hlavu hore a nezúfaj. Veď deti raz vyrastú a budú iné problémy 😉

marca1331
autor
24. máj 2013

no dakujem povzbudila si ma.. 🙂 U nas to bolo neplanovane preto mi je tazko tomu uverit msla som ine plany... Citim sa ani neviem... :-/

julinkaaa11
25. máj 2013

ahojte...mozem sa pridat? my tiez cakame druhe baby...mame domka uz 18mes. dcerku a tesime sa z nej...je naozaj vytuzene dietatko. No necakali sme, ze sa k nej tak skoro prida surodenec. A bol to fakt sok...ale tesiiiime sa na drobca velmi. Tiez stale rozmyslam ake to bude, kedze byvame stale u svokry. Druhe sme planovali az do vlastneho byvanicka...no ale tak - clovek mieni- Pan Boh meni. 🙂

daniaz
31. máj 2013

Tak aj ja by som sa chcela pridat k Vam 🙂 Po dlhom snazeni konecne vytuzene dve ciarocky 🙂

anabelleee
31. máj 2013

ake mate priznaky? nie je Vam zle?

zuzuzu30
17. jún 2013

@marca1331 ahoj,aj ja by som sa rada pridala.my sme planovali a trvalo to cca pol roka,takze teraz sa velmi tesime 🙂
veru,je plno pripadov,co maju vazne problemy,takze ked to tak je,asi to tak uz malo byt 🙂
drzim ti palce a ked si zvladla prve bejby,zvladnes aj druhe isto!

mizub
24. jún 2013

Aj ja sa pridavam. Doma uz mam 17mesac. chlapceka a teraz cakame dalsie. Velmi sa tesime. Ak mam pravdu povedat radsej takyto mensi rozostup medzi detmi, ako by si potom, ak je medzi nimi viac rokov, nemali rozumiet... Viem z vlastnej skusenosti. Mam 4 surodencov a ja som najstarsia...

marca1331
autor
26. jún 2013

@julinkaaa11 ahoj juli ja som tiez u svokry preto som nevedela co a ako bude taktiz sme planovali do svojho...ale stavbu sme urychlili a dufam ze nase malinke uz bude v nasom... Ak si so svokrovcami rozumies tak to je dobre ale mi nie krive pohlady hlupe reci ohovaranie dalej nepokracujem radsej.... Daj vediet ako sa mate ako sa citis a co svokrovci? 🙂

marca1331
autor
26. jún 2013

@daniaz blahozelam... 🙂

marca1331
autor
26. jún 2013

@zuzuzu30 tak tesim sa s tebo blahozelam a isto ak to ma prist tak ho prijmem s otvorenou narucou tesim sa na male...jasne ze to zvladneme vsetky 🙂

marca1331
autor
26. jún 2013

@anabelleee ahoj no toci sa mi hlava som unavena je mi zle ale poklopem si ze nezvraciam...len ma silno pali zaha som slaba... Kazde tehotenstvo je ine ..pri prvom mi nebolo vobec nic ani unava ani palenie zahy nic... 🙂

marca1331
autor
26. jún 2013

@mizub no tiez si myslim ze ak je medzi detmi vacsi rozdiel nie j dobre... A gratulujem k babu... Drzim palce

mizub
26. jún 2013

@marca1331 Dakujem 🙂 My tiez byvame pri svokrovcoch, dokonca na jednom poschodi... Mame len 1 izbu a od zac roka konecne varim aj vo svojej kuchyni, lebo svokra si prerobila spodnu kuchynu (tam byvala jej mama s otcom) pred rokom aj daco jej mama zomrela, tak po case postupne zacali spodok prerabat a ze nas bude vrch, no spravila sa kuchyna, chodba a tym to hasne... Dufam, ze po lete uz budu dole... Uz by sme tak strasne chceli mat trosku klud...

julinkaaa11
26. jún 2013

@marca1331 ahoj 🙂
no my byvame len so svokrov...oni su rozvedeni a vychadzame s nou dobre. Ona je vpohode, aj mi na zaciatku s malou velmi pomohla a teraz tiez pomaha, ale kazdy mame svoje predstavy o vychove, o kuchyni, o celkovom ziti. Ja sa s nou nehadam, ale moj manzel sa s mamou hada dost casto 🙂 na blbostiach...no ale co uz...preto sa chceme co najskor do vlastneho. Ale kedy to bude, to je vo hviezdach. :( Urcite to nebude skor ako o 2 rocky...takze to musime este vydrzat. Najhorsie je ustrazit aby svokra dceru nerozmaznavala...lebo je ine ked pride vnuca za babkou raz za tyzden a tak ma babka tak trochu pravo na rozmaznavanie, ale nie ked su spolu kazdy, kazducky den...ale uz sa to zlepsuje...stanovili sme riadne pravidla a zatial to funguje 🙂 A prave aj tie pravidla..nemozem urcit vsetko ako by som chcele, ked byvam u svokry..no ale to asi poznas.
A inak ako sa citis? Uz si teraz v ktorom tyzdni? Ja mam uplne ine tehotenstvo ako pri prvej dcerke..vecer mi byva zle ale nezvraciam...aspon cez den mi je ok, takze aj normalne jem...okrem neskorej vecere... co som pred tým casto praktyzovala 🙂 😀

daniaz
26. jún 2013

@marca1331 ku comu? 😢

daniaz
26. jún 2013

Babbule tak naposledy sa hlasim, sono nedopadlo dobre, vak zacal byt nepravidelny a srdiecko nepotvrdene. Zaver MA. V piatok idem na kyret. Dnes mi robili predoperacne 😔 Stale si kladiem milion otazok kde sa stala chyba a preco. 😢 Prajem vam vsetkym krasne tehulkovanie . Majte sa a drzkajte sa mi.

marca1331
autor
26. jún 2013

@mizub no mi sme v jednej kuchyni ja mam jednu izbu kucynu maju spojenu s halou kde spia takze su tam vzdy stale sa mi chce plakat lebo sa nam kvoli tomu rozpada zivot... Vcera som bola u rodicou tak som si aj vypocula ze jaksi to dovolujem ist bez manzela ze kto vie zakym chodim a co tam robim... Dalej radsej nepokradujem... Je mi velmi zle....drzim ti palce aby ti to vyslo....ako sa citis?? A co manzel rozumiete si?

marca1331
autor
26. jún 2013

@daniaz blahozelala som k tym dvom ciarockam len teraz som videla druhu spravu prepac :( :( :(

marca1331
autor
26. jún 2013

@julinkaaa11 jasne jak kazda babka ty si s nou aspon rozumies mozes si povedat ja otvorim usta a konec sveta tak sa uz s nimi vobec nebavim len ano-nie maju dni ked sa smeju rano vstanes a prebodnu ta pohladom neviem co od nich mam cakat...ja som uz 13tt a ty???? Ale je mi zle ale nezvraciam som slaba unavena ale uz je to na ustupe 🙂 a uz si bola u lekara???

julinkaaa11
26. jún 2013

@daniaz ooo, moja, to mi je luto..naozaj. Ale nestracaj nadej a hned ako to bude mozne a vzhladom aj na zdravotne moznosti sa znova snazte o mimi...ja som mala to iste...neviem do teraz kde sa stala chyba. Ale nevzdali sme to a hned po sestonedeli ( po kyrete)sme sa rozhodli ist do toho, a vyslo to. Neviem preco a hlavne neviem ci to tak bolo vzdy, ale teraz sa mi zda, ze toto zaziva coraz viac zien a coraz castejsie- mozno je to aj tou hektickou dobou. Drzim Ti palceky aby si sa znova coskoro mohla tesit.Hlavu hore. Ja viem, ze je to teraz tazke, ale nestracaj nadej.
Este sa chcem spytat, apsolvovala si nejake vysetrenia? hematologia , genetika....

julinkaaa11
26. jún 2013

@marca1331 jasne, ja to teraz tiez tak beriem...ale tesiiiim sa do domceka 😀
Ako si to obe budeme vazit ked uz budeme vo vlastnom, ze? 🙂
Ja som teraz v 11tyzdni a v utorok idem na to 3D sono- som velmi zvedava na miminko kedy ho uz uvidim...Ty si to uz absolvovala?
Inak aj mne je stale zle,ale len vecer...cez den mam nenormalne chutky...ale zatial som pribrala necele 1kg. Pri dcerke to bolo tusim viac.

daniaz
26. jún 2013

@julinkaaa11 Je to strasne tazke, neviem ako sa s tym vysporiadam, ale zivot ide dalej, uz to nezmenim, ale spravila som pre to vsetko, nesla som na kyret cakala som stale ci nahodou.. Az dnes ked uz aj vak bol nepravidelny a som v 10 tt som pochopila ze uz nieje naco cakat 😢 Na genetike som nebola ani na hematologii, je to moj prvy potrat a myslim ze sa posiela az pri viacerych potratoch. CI sa mam nato opytat?

julinkaaa11
26. jún 2013

@daniaz ja viem ze je to tazke...ja som sa tiez spametavala dlho z toho, ale nastasie som rychlo pochopila, ze to tak asi malo byt a na druhy krat sa nam to podarilo. Boli sme ale na vysetreniach- ja aj manzel- na genetike( tam som mala dobre vysledky a manzelovy zistili o jeden chromozom naviac- nastastie to bol jeden z tych lepsich pripadov a nemalo to vplyv na tehotenstvo) , potom som ja bola na hematologii a tam mi diagnostikovali leiden V- je to trombofilny stav a najskor sa mohlo stat to, ze sa v pupocnikovej snure urobila zrazenina krvi a babo nebolo vyzivovane. Ale tych diagnoz je kvantum a moze to byt prilis riedka krv alebo naopak velmi husta krv. Brala som od zaciatku 3trimestra injekcie do brucha- ale naozaj nic hrozne- je to len pod kozu, kazdy vecer- su nebolestive. Preto ak ti dr. nic nenavrhne, ziadne vysetrenia, tak sa na to spytaj. Oni zvyknu posielat aj inde- na alergologiu a neviem kde vsade este...

daniaz
26. jún 2013

@marca1331 to je oki, dlho som si toho stastia neuzila 😢

daniaz
26. jún 2013

@julinkaaa11 dakujem za rady, urobim vsetko preto ( myslim tie testy) aby som dalsie mimi nestratila. Stale sa zamyslam ja som RH negativ a manzel pozitiv, ze ci to nebolo aj tym, ale doki povedal ze to nevadi, tak neviem 😖 Este raz vdaka a prajem krasne tehulkovanie. Hadam si to coskoro budem uzivat opat aj ja 😔

julinkaaa11
26. jún 2013

naozaj ti drzim palceky 🙂 a drz sa.

julinkaaa11
26. jún 2013

@daniaz drzim palceky a drz sa 🙂

marca1331
autor
27. jún 2013

@daniaz je mi zo luto:( suhlasim s julinkou snazte sa dalej viem ze to budes mat tazke ale si mlada aurcite vam to vyjde... Spolocne to zvlsdnete... Bud silna a drzim palce

marca1331
autor
27. jún 2013

@julinkaaa11 jasne ze si to budeme vazit sa z neho ani nepohnem 😀 ... Aj ja mam bud.tytd.utorok poradnu ale prvu cize este neviem nic...😒 ..dufam ze babco sama dobre.... Uzivas neake vitaminy? Ja mam ladee vita ale je mi z nich zle tsk som prestala ...prve mes.ma napinalo boli pre mna tazke...ale zacnem znova

zuzuzu30
27. jún 2013

@julinkaaa11 ahoj,inak aj mne zle,ale iba vecer.zaskocilo ma to,lebo som si myslela,ze su to "ranne" nevolnosti.
ale tiez sa mi zda;ze sa to zlepsuje,tak dufam,ze to coskoro prejde.prijemne tehulkovanie zelam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre