Termín pôrodu október 2013

enisska
5. aug 2013

Ahojte mamicky,budúce mamicky.najde sa tu niektorá terminova v októbri?

karakula
12. aug 2013

@enisska krasne mena..my sme sa tiez nevedeli rozhodnut iba chlapec by mal iste meno. Ja sa nebojim porodu,skor sa uz tesim velmi na babatko. Uvidime ako to pojde. Spovedam kamosky,ktore rodili teraz ale vraveli,ze sa to da a nebolo to hrozne. Skor sa bojim,ze nebudem vediet chytit,okupat malu a tak. Inak myslela som tie vibracne, hojdacie kresielka s tou hrazdickou co este aj hraju niektore...

evelinka123
12. aug 2013

Ahoj mame termin 8.10.no myslim,ze to bude skor 🙂 tiez budem rodit v topolcanoch,..no strach mam riadny,prvy porod bol pred 17 rokmi,takze mi to pride,akoby v minulom zivote 😀 a dokonca sa pozorujem,ze sa chovam ako prvorodicka...mataju ma manie typu:ako budem vediet ze už je cas...ako to zvladnem z babom...a podobne.. 😵 uplne smiešne myslienky,nakolko prvy porod prebehol ako po masle,za tri hodky od prijatia...a synator je riadny zdravy chlap 😀

enisska
autor
12. aug 2013

@evelinka123 ahoj,veď to nebude až také hrozne snáď.druhy porod býva vraj rýchlejší a ttak.a čo budete mať?komu chodis k doktorovi?veď chlapec pomoze trošku nie?ja mam ešte 2rocnu.to budú fofri.

enisska
autor
12. aug 2013

@karakula
@karakula no to kresielko mmamo,je na batrrky,nastavi sa rýchlosť hojdania a j hudba.pri malej sme to pouzili asi 3x.nepacilo sa jej tam.takze to mame zabalene v krabici ako nové.uvidime ako pri druhej.aj mi sme pri chlapcovi mali iste meno,ale nakoniec to bude dievča.

evelinka123
13. aug 2013

@enisska budeme mat chlapca,no velmi som bola zo zaciatku nazhavena na dievku,ale boli sme v hlohovci na 4d sono a tam som mala taky strach,aby bolo vsetko v poriadku,ze ma mania dievky presla,hlavne ze je vsetko v poriadku. 🙂 do poradne chodim bognarovej ,pri odevu...no synator pomoze,ale mi sa na drobca tak tesime,ze ho asi z ruky nedam 😉 je to ine po takom dlhom case,ako po troch,styroch rokoch 😉

enisska
autor
13. aug 2013

@evelinka123 a si s ňou spokojna?ja som presla od radicovej k trizmovi,ale asi som šla z blata do kaluze.ja chodim na poradne ku kerekovej do nemocnice.a máš ju vybavenu aj pri porod?či ona nemava služby?aj mi sme boli v hlohovci.aj s prvou aj druhou teraz.a aké máte vybrate meno?no rozpravala som sa s jednou pani,ktorá mala tiež tak po dlhom čase babo,a tiež to prezivali s manzelom inak ako pri prvom.manzel ide aj pri porod?

3titi3
14. aug 2013

Ahojte, aj ja by som sa rada pridala. Ja mám termín 30.10. a čakáme chlapčeka, máme už aj meno - Adamko 🙂 tiež sa veľmi tešíme. Teraz v sobotu sme boli v Poľsku a tam sme nakúpili väčšinu základných vecí. Potrebujeme už len maličkosti.. vy už máte všetko?

karakula
14. aug 2013

@3titi3 aj my sme vela veci kupili v polsku, stale sa to fakt oplati. A kde tam chodite? Nam pride zajtra vanicka a matrac do postielky a este nejaku kozmetiku a uz len cakat kedy sa malicka narodi. Uz aby to bolo 🙂

3titi3
14. aug 2013

@karakula My sme boli prvý krát a som nadšená, boli sme v Nowom Targu. Máš pravdu oplatí sa, ja som minula za všetko toľko čo u náš by som dala len za kočík. a mám fakt skoro všetko. už len také maličkosti ako odsávačka hlienov, nejakú kozmetiku, pre mňa veci do pôrodnice.. a vy kam chodíte do Poľska? Ja už sa teším na malého, ale na druhej strane mám OBROVSKÝ strach z pôrodu, ani nie tak z tých bolestí, ale z toho, že nebudem vládať vytlačiť malého. Nechcela by som aby museli použiť tie kliešte alebo niečo iné.. dobre si pamätám ty už máš jedno dievčatko? si to tu písala, či to nie ty?? :D :D :D

nina88
14. aug 2013

Ahojte, nehnevajte sa,že vám sem vstupujem, nie som žiadna ,,reklama,, len som včera zažila niečo úžasné a chcem sa o to podeliť s čo najviac mamičkami,ktorým by to mohlo pomôcť, tak si ,,dovolím,, vám poslať link, ak sa niekto rozhodne prísť, určite neolutuje. 😉
http://www.centrumradost.sk/podujatia-2/cesty-k...

enisska
autor
14. aug 2013

@3titi3 no mi našťastie už nemusíme nič kupovať.mame všetko po prvej.iba kočík sme kupovali nový.niektore ktoré miesto tých nakupov majú zrušiť.skrz neaku cestu či čo.pocula som že tam chodu veľa ľudí.mo sme naposledy boli v Poľsku asi pred 5 rokmi.mozno aj viac.

karakula
14. aug 2013

@3titi3 heh no to som ja nebola 😀 my cakame len prve babo sice dievcatko ale mam take iste obavy ako ty 🙂 My tiez chodime do Targu, je to blizko a boli sme aj vtom babyboo ci ako sa vola ten obchod v centre a tam maju neskutocne veci. Velmi sa nam pacilo. A odkial si?

karakula
14. aug 2013

@enisska ja este velmi rozmyslam ci kupit to kresielko alebo nie. No uvidime. Mne sa to velmi paci ale manzel uz frfle 🙂

enisska
autor
14. aug 2013

@karakula aj môj manžel frflal,a aj frfle.stale niečo vymyslam.a keď ideme okolo niečoho čo mi padne pre jednu alebo druhu do oka tak to kúpim.je zo mňa na prasky.ale tak vedel čo si berie 🙂

enisska
autor
14. aug 2013

@karakula zatiaľ ho nekupuj,počkaj kým sa mala národu a uvidíš.mi sme ho kupovali dodatocne a nakoniec aj zbytočne.nekupuj ho teraz urcite.

karakula
14. aug 2013

@enisska hehe no a urcite to bude este horsie, mu vzdy poviem. Nech si zvykaju 🙂 Teraz su tak krasne veci, ze sa im neda odolat 🙂

karinkaeich
14. aug 2013

ahojte kocky, prepacte, ze rusim vasu rozbehnutu debatu, no chcem sa opytat, nepotrebujete niektora este doplnit vybavicku? posuvam vecicky po nasom malom (su tam rozne kusky, aj uz vacsie velkosti). a rada vyhoviem aj v cene 😉

3titi3
14. aug 2013

@enisska No tak to je super že nemusíte veľa kupovať. hej majú premiestnit ten trh v Poľsku ale vraj nie daleko od miesta kde je teraz. ale vraj do konca roka má byť ešte na tom mieste kde je, a potom ho maju presťahovať. my čo sme boli teraz tak tam bolo dosť ĺudí ale nie zasa tak že by sme pri stánku nejakom museli čakať v rade.. nákupy boli úplne v pohode. 🙂

3titi3
14. aug 2013

@karakula hej ja som tiež počula o tom babyboo ale nesli sme tam nakoniec lebo sme už všetko nakupili na trhu. a ake ceny maju v tom obchode? tak ako na trhu? niesu tam drahšie vecičky? a čo take sa tam oplati najviac? a ako sa bude volať malička? Ja som zo Slanského Nového Mesta to je košice okolie 🙂 a ty? my sme cestovali do polska necelé 3hodinky ale myslim že to stalo za to 🙂

karakula
14. aug 2013

@3titi3 no my sme tam kupili flasky, odsavacku aj oblecenie, kosielky tam mali po 2 ecka a u nas tie iste za 5, tak je to dost rozdiel ak ich kupujete viac. Ale nie su tam drahsie veci, je tam velky vyber ale aj na trhu som kupila nejake vecicky. Tie sadicky do postielkz sa fakt oplati kupit v Polsku. No nasa sa bude volat Sara a sme z Popradu cize cesta nam trva tak niecelu hodku, chodime tam dost casto aj na veci do kuchyne, zimne bundy, kosele a topanky kozene tam maju uzasne. Da sa tam nakupit si myslim a stale lacnejsie ako u nas. Inak ja sa uz velmi tesim na porod lebo sa citim ako taka gulka 🙂 a ty si ako na tom?

kajuska9999
14. aug 2013

Ahojte ja mám termín 13.-21.10. , baby čo ste si pobalili do nemocnice? Ja ešte stále nie som zbalená a neviem čo si pobaliť, lebo všade píšu inak , a ak má nejaká maminka skúsenosť alebo vie ako to chodí v BA v nemocniciach že treba so sebou, strašne by som poďakovala za info 🙂

3titi3
14. aug 2013

@karakula Joooj tak to mate super keď to je tak blízko, aj ja by som tam chodila častejšie keby sme boli bližšie. Počuj a to tie trhy sú aj v zime? či ako to tam funguje? keď je už aj mráz a aj sneh? No a s tými cenami máš pravdu, hlavne keď ideš na viac vecí, že aj ten benzín keď rozrátaš, tak stále sa to oplatí. Ja sa cítim ako parná lokomotíva. Je to super, keď viem, že sa vo mne vyvíja nový človiečik, ale cítim sa občas príšerne, ťažko, unavene, a ešte keď sa snažím porobiť nejaké veci doma, popratať a podobne tak funím a nevládzem.. :D :D Takže sa aj teším, ale inak sa bojím pôrodu. ani nie tých bolestí, ale toho, že náš maličký bude veľký a ja ho nebudem vládať vytlačiť. My v rodine máme nejako vždy väčšie detičky pri narodení. Ešte som sa liečila aj na epilepsiu, aj keď už 3roky som bez liečby, je to v pohode podľa výsledkov, bojím sa aby pri takej veľkej záťaži pre organizmus sa niečo neskomplikovalo.. a ty budeš rodiť v Poprade?? a na kedy ti určili termín?

karakula
15. aug 2013

@3titi3 No trhy su stale vo stvrtok a sobotu aj cez velku zimu iba ak je sviatok tak nie su. My sa tiez tak velmi tesime na babo, som sa bala ze nebudem moct tak rychlo otehotniet lebo tiez mam zdravotne problemy a brala som rozne lieky, vela steroidov ale zdarilo sa hned. Na zaciatku som mala problemy, boli stresy ale teraz je to super. Kazde rano uz pozeram ako sa mala vrti. Termin no...podla ultrazvuku 13.10. podla poslednej M. 25.10. ale raz je vacsia raz sa mu zda mensia. Tak asi nieco medzi tym ale v 30.tt vazila 1850 takze si myslim, ze je dost velka no uvidime. Myslim,ze doktor uz zle vidi 🙂 ale nechcela som od neho odist tehu a vlastne su aj mili. Ty asi nemas s terminom taky problem,ci? Inak budem rodit v Poprade, ty v Ke? som tam bola v nemocnici na morfologickom a hrozny doktor tam bol....

karakula
15. aug 2013

@kajuska9999 ahoj. Ja uz sice balim pomalicky ale som z Popradu a dali nam taky zoznam co mame mat so sebou, neviem ci ti to pomoze lebo asi je to vsade ine...

enisska
autor
15. aug 2013

@kajuska9999 ahoj,no neviem ako to chodu v blave,ja rodim v topolcanoch a nám tam dávali taký zoznam.sice na ňom bol aj zoznam pre bábätko ale z toho nemame nosiť nič.oni nám všetko dajú pre drobcov.iba keď pôjdem domov nám donesie muž oblecko a kočík.

3titi3
15. aug 2013

@karakula Takže na trhy môžeme v pohode aj v zime :D Joooj tak to je super že hneď sa vám podarilo, gratulujem a teším sa s vami 🙂 My sme zasa neplánovali, ale zasa sme vždy šli bez ochrany a prášky som nikdy žiadne nebrala. A čím to je bližšie tým viac sa tešíme. Ja tiež pozorujem vždy keď sa mrví. je to super pocit a dobre sa mi pozerá na bruško keď sa mi hore dole naťahuje.. môj sa vrtí najviac večer a v noci 🙂 Termín podľa poslednej M mám 31.10. a podľa ultrazvuku 30.10. :D takže len jeden deň rozdiel :D No a s mojou doktorkou som čím ďalej tým menej spokojná, nikdy mi nič nepovie a ja ani neviem koľko môj maličký váži :( Rodiť budem v KE v starej nemocnici, vybavila som si tam doktora. Ty tiež vybavuješ niekoho? My sme sa rozhodli vybaviť aj hlavne tomu, že prístup našich doktorov je strašný. Veď sama píšeš aký bol doktor v KE.. A ja som sa už strašne veľa nabehala po doktoroch keďže mi 5rokov nevedeli povedať prečo odpadávam a mám záchvaty. Až po 5rokoch mi povedali diagnózu primárne generalizovaná epilepsia a nasadili mi konečne liečbu. A skoro všade boli vždy otrasný a preto som si povedala že si radšej našetrím a dám do obálky doktorovi jak keby som sa mala v ten deň ešte aj obávať toho, že kto bude mať akurát službu, či zasa niekto niečo nepokašle atď.. dúfam, že mi rozumieš. a inak ty už si sa aj balila do pôrodnice? Lebo ja ani neviem, že kedy by bolo naj sa pobaliť. Tie základné veci viem čo si treba vziať, je niečo špecifické na čo by som nemala zabudnúť? A ešte jedna otázočka u vás v nemocnici dávajú oblečenie pre bábätká, či si musíš brať sama?? :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre