Lapbook - interaktívna kniha pre deti od 1,5 roka

iivkaa1
1. feb 2014

Ahojte. Viem, ze teraz mate asi este vela prace, ale napadla ma myslienka, ci by ste niektora nemala zaujem o vyrobu interaktivnej knizky, nieco ako Lapbook (kuk na MK alebo nete). Chcelo by to velku kreativitu, sikovnost a asi velke pracovne nasadenie 🙂
Najprv sa chcem spytat vas z momentalnej vymeny, az potom ostatnych.

S vyrobou takejto knizky nemam ziadne susenosti, ale posielam zopar info, aku mam predstavu:
- bolo by nas max. 10, pretoze vyroba je casovo narocna
- deadline maj 2014
- vekova kategoria: 1, 5 roka a viac
- temy "kniziek": NAPR.: geometricke tvary, farby, rocne obdobia, zvierata, strava, zdravie, zmysly, povolania, emocie, denny rezim ...
- kto ma pristup k laminovacke - velka vyhoda, nakolko si myslim, ze kvoli setrnosti stran pred detmi je laminovacka potrebna

Knizky by boli interaktivne (vrecuska s kartickami, otacacie kolesa, vlozene leporelka, mohlo by sa do nich kreslit so zmazatelnymi fixkami, rozne skladacky, mozno magnetky, karticky na suchy zips... )
Nikdy som takuto knizku nevyrabala, ale velmi sa mi paci predstava jednej temy v jednom celku - knizke a este mnoho mnoho dalsieho 🙂

Tuto temu zalozila predtym slniecko379, ale stopli to,tak skusam ja 🙂

@slniecko379 @miskanasa @danjelca @lululaila @branki @fufina1 @nicicka @josenka @praznakova @stormie @moninka1 @brulinka @tehulka13 @tinka_21 @lucka23 @gega @majusqwa @nufanek @slniecko379 @darlicka

lululaila
1. feb 2014

Pekne tak sa asi opäť hlásim :D

iivkaa1
autor
1. feb 2014

@lululaila aj ja hovorim :D uvidime ci toto ostane

tinka_21
1. feb 2014

Ja ešte neviem ako s časom, ale tiež sa pohrávam s touto myšlienkou 🙂 takže vyjadrím sa 🙂... a prečo stopli tú pôvodnú tému????

slniecko379
1. feb 2014

@iivkaa1 vdaka🙂 snad tuto diskusiu opat nebloknu,stale mi neodpisali... Bola tu prihlasena aj moninka1,a ak sa nas nenazbiera 10,tak drobec87 sa hlasi 🙂

josenka
1. feb 2014

@slniecko379 Veľmi pekná myšlienka, ja som, žiaľ, tento polrok veľmi vyťažená, takže toto kolo vynechám, možno v budúcnosti. Každopádne vás budem sledovať a držím palce, aby sa všetko vydarilo tak, ako si predstavujete. 🙂

moninka1
1. feb 2014

tiez sa opat hlasim 😅

pezu
1. feb 2014

ahojte, velmu pekna myslienka, ale bude to asi dost nakladne... rada sa pridam, chcete oslovit aj nejake vydavatelstvo alebo len pre vlastne ucely?

iivkaa1
autor
2. feb 2014

@pezu Ja si myslim,ze len pre vllastne ucely 🙂 najprv sme oslovili maminky z vymeny , no ak sa neprihlasia, mozes sa pridat🙂 no max.bude 10

slniecko379
3. feb 2014

@pezu ahoj. nechceme osloit nijake vydavatelstvo 🙂 lapbooks budu len pre nase vlastne ucely 🙂

myslim, ze knizky by mohli mat max 6 aktivnych interaktivnych stranok.

financnu narocnost neviem odhadnut, pretoze niekomu mozu vytlacit papiere znami - niekto musi toner kupovat, niekto ma pristup k laminovacke - niekto ju musi kupit, niekto musi kupit nejaku latku - niekto si postriha nepotrebne oblecenie 🙂 ...

CHCEM LEN PRIPOMENUT, ABY SI KAZDY ZVAZIL, CI DO TOHO IDE S VELKYM PRACOVNYM NASADENIM, VELKOU KREATIVITOU A CHUTOU "VYHRAT" SA NA DETAILOCH 🙂
a odporucam pozriet na nete nejake info o lapbooks, resp. nejake fotky a obrazky 🙂 ak najdete nieco zaujimave, mozte sem hodit link 🙂
inak uz su aj nejake vymeny na MK, tak sa mozte inspirovat 🙂

@iivkaa1, @lulaila, @moninka1 - s vami ratam, hej? 🙂
@tinka_21 - daj prosim vediet, ci ides do vymeny 🙂
@drobec87 - ak chces, mozes sa pridat 🙂
@pezu - pridas sa? 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 ja sa rada pridam....len si to musim premysliet co budem robit.... a nemam ani tlac ani laminovacku...tak to asi bude drahsie...ale ked je to na viacc mesiacpv rozlozene,tak myslim,ze by to slo 🙂 a nemozeme dat deadline jun???kedze sme to ani jedna nerobila...a aj kvoli financiam 🙂

slniecko379
3. feb 2014

@iivkaa1 mozeme dat deadline jun 🙂 resp. polovicu juna, aby sme to do prazdnin vsetky mali doma 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 super to sa mi paci....a aj moja kamoska chce tu prist este moze ze???

slniecko379
3. feb 2014

@iivkaa1 jasnacka, moze aj kamoska 🙂 ved predsa "ty si zakladatelkou temy, ty rozhodujes" 🙂 🙂 🙂
ja sa tiez opytam jednej mojej kamosky 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 ja ?? ale no....som to urobila preto,lebo tvoju stopli a chceli sme v tom pokracovat 🙂...a myslim,ze moja a tvoja kamoska a aj staci ne? 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@iivkaa1 @katuska103 tu je ta aktivitka🙂 pridas sa? :D

moninka1
3. feb 2014

@slniecko379 so mnou mozes ratat 😉 paci sa mi aj pocet interaktivnych stran 6 - pripadne spresnime pri navrhoch...
kedze ide o mensie deticky a mensie rucicky, mne by sa asi pacilo keby to bola naozaj knizka na listovanie napr v krebenovej vazbe alebo zviazane takymi kruzkami na kluce.
typ lapbook na nasledujucom obrazku (taky rozkladaci z obalov na dokumenty) je sice zaujimavy, ale mne pride vhodny az pre vacsie deti

katuska103
3. feb 2014

mam jednoznacne zaujem...sa pridat na aktivitku

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@katuska103 super tesime sa 🙂

slniecko379
3. feb 2014

@iivkaa1 moja kamoska to casovo nestiha - takze este sa k nam moze niekto pridat 🙂
@moninka1 ja som tiez za knizku zviazanu hrebenovou vazbou alebo kruzkami na kluce 🙂 a za format A4 🙂 material by bol zalaminovany papier alebo latka alebo nieco ine trvacne 🙂
@katuska103 vitaj 🙂

pezu
3. feb 2014

@slniecko379 rada sa pridam 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 hmm to ma mrzi :(.... a baby neviete kolko stoji taka vazba hrebenova???

slniecko379
3. feb 2014

@iivkaa1 ja som na nete nasla - okolo 50 centov za 1ks 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 ze strana 50centov? fuu tak to je dost...ked das ze 6st

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 6stran x 10 mamiciek nie ? 🙂

slniecko379
3. feb 2014

@iivkaa1 nie - do 20 stran stoji 50 centov 🙂 takze 10 x 50 centov = 5 EUR na kazdu 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 ale fakt??? a to musis nejako i m poslat,ked si na nete nasla?? tak to je super cena 🙂 si ma potesila...a inak kazdu stranku chces laminovanu??? a ty chces robit jar...ako si to predstavujes? ze keby som robila aj ja obdobie rocne, no pohravam sa aj s farbami alebo tvarmi 🙂

slniecko379
3. feb 2014

@iivkaa1 skus si "vyguglit" - ja som si dala vyhladat hrebenova vazba cennik a nasla som par firiem, kde to stoji cca od 35 do 60 centov - pretoze my by sme chceli len strany - bez prednej a zadnej strany (ktore tam davaju firmy). lenze nenasla som cennik zalaminovanych stran, ale myslim si, ze hrubkou by boli max. ako 20 beznych papierovych stran 🙂
ale ja to budem riesit priamo v nejakej prevadzke, pretoze za postovne my to nestoji 🙂
a co sa tyka tem, ja by som velmi chcela robit jar, ale to len v pripade, ak by "presla" tema rocne obdobia a niekto by chcel robit leto, niekto, jesen, niekto zimu. zda sa mi to totiz velmi pekna a veku primerana tema na lapbook 🙂

slniecko379
3. feb 2014

@iivkaa1 aka hrubka v mojej sprave - za postovne my to nestoji 🙂 opravujem: "za postovne mi to nestoji" 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 aha ale v predu by mohlo byt napisane ze LAPBOOK a az potom strany ci nie? 🙂 jasne rozumiem skusim vygooglit...a robia aj laminovane dierkovane knihy????????? myslim,ze sa najde 🙂

iivkaa1
autor
3. feb 2014

@slniecko379 nevadiii v pohodke 🙂 stava sa 🙂