Mini výmena vrecúškových aktivít pre deti od 10 - 20 mesiacov

kittykittyke
8. máj 2014

Ahojte baby,
strasne sa mi paci myslienka vymeny vrecuskovych aktivit..
Nejake uz doma s nasim drobcekom mame..
Ale aktivit na rozvijanie osobnosti nasich drobcekov a vyplnenia ich casu urceneho na hru nikdy nieje dost..
Tak som sa rozhodla zalozit tuto mini skupinku na vymenu aktivit..
Predpokladany pocet mamiciek v skupinke: cca 5-7

Ide mi o to, ze ked nas bude menej, skor sa dohodneme na aktivitkach, skor ich spravime a tym padom aj skor pomenime.. 🙂
A samozrejme, ak tato vymena bude uspesna, mozme pokracovat v dalsich kolach.. 🙂

maryennn1
8. máj 2014

a holáááá niekto je taký nadšený, že mu nestačilo, čooo? 😀 servus stará známa 😀 tak ma tu máš, dúfam, že sa nájde pre mňa miesto 🙂

kittykittyke
autor
8. máj 2014

@maryennn1 :D
No samozrejme.. ved to by nebola ta spravna vymena, keby sme v nej opat raz neboli spolu.. 🙂
Tak vitaj.. 🙂

julkat
8. máj 2014

Ahojte. Moja mala ma 11mesiacov, tak sa rada zapojim. Pravdupovediac, som v tomto smere uplny novacik, ale ked mi trosku poradite co urobit, tak nastudujem a urobim. O Montessori aktivitach som sa dozvedela len nedavno, tak je to totizto u mna este v stadiu objavovania, ale velmi ma to oslovilo, tak by som rada niekde zacat ;)

kittykittyke
autor
8. máj 2014

@julkat Ahoj a vitaj.. 🙂
Skus popozerat busy bags, aj tu na MK aj cez google..
Princip je jednoduchy, kazda mamicka, ktora sa k nam prida vyrobi aktivitku, ktoru si spolocne odsuhlasime pre kazdu clenku skupiny, potom sa poslu na jedno miesto - najskor asi ku mne. Ja to prerozdelim a balicky so vsetkymi aktivitami poslem kazdej mamicke.. 🙂

Tak uz len horsa zhanat napady.. kludne ich sem rovno pridavaj.. aby sme si spolocne vybrali, co budeme robit.. 🙂

petolub
8. máj 2014

Ahoj 🙂 Mala bude mat 10 mesiacov a velmi rada sa pridam 🙂

kittykittyke
autor
8. máj 2014

@petolub Super 🙂
Vitaj.. a skus sa tiez poobzerat po nete, po konikovi, co by si vedela vyrobit pre deticky.. 🙂

emily_666
8. máj 2014

ahojte, rada sa pridám, dcérka má 15 mesiacov, popozerám nápady a cez víkend pridám, čo by som mohla spraviť, stačí to ? @kittykittyke

kittykittyke
autor
8. máj 2014

Super baby, tak a uz sme 4 🙂
pomaly sa nam aj naplnia miesta.. 🙂
ak viete este o nejakej mamicke, ktora by mala zaujem sa pridat, dajte jej vediet o tejto moznosti.. 🙂

Aktualny zoznam:
1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub

emily_666
8. máj 2014

@kittykittyke a jáááá

kittykittyke
autor
8. máj 2014

@emily_666
Ahoj 🙂
a samozrejme vitaj.. 🙂
Kedze sa este len davame dokopy, tak uuuuplne postacuje, ak pridas napady cez vikend.. 🙂
Tesim sa na ne.. 🙂

kittykittyke
autor
8. máj 2014

Aktualny zoznam:
1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666

kittykittyke
autor
8. máj 2014

@emily_666
uz si v zozname.. 🙂
len sme asi naraz pisali a naraz hodilo prispevky.. takze som este nevedela, ze si pisala.. 🙂
Ale uz je vsetko naporiadku.. 😉

emily_666
8. máj 2014

@kittykittyke ok, hlavne sa mi páči ten malý počet účastníkov, lebo mám za sebou už výmeny 20 kočiek a to bolo niekedy doslova o hubu, takže ak sa naplní počet, už navrhujem nepriberať 😉

maryennn1
8. máj 2014

@kittykittyke to je konečná? či ešte niekoho zoberieme?

emily_666
8. máj 2014

@kittykittyke alebo, čo keby sme zostali piate a urobili každá 2 druhy?

kittykittyke
autor
8. máj 2014

Tak baby,
kedze minimalnu hranicu mamiciek sme uz naplnili, pridam nejake navrhy..
Su to aktivity, ktore som robila/robim aj do inych vymen, ak by sa vam pacili.. 🙂

1. Obliekanie - format A4, material filc, co sa deticky naucia: - priradit spravne oblecenie k chlapcekovi, dievcatku, priradit farebne kombinacie

2. Sarkan - format A4, material filc, co sa deticky naucia:- zapinat gombik, navliekat maslicky, uviazat maslicky, priradovat farby a prikladat maly kusok na urcene miesto - trojuholnicek zo sarkana na jeho predlohu..

Ale samozrejme sa este popozeram aj po inych aktivitach.. 🙂

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666

kittykittyke
autor
8. máj 2014

@emily_666 Jasne, urcite nas nebude 20, viem presne o com hovoris pri takomto pocte.. :D
pojdeme max do 7 ludi..
@maryennn1

romanovaz
8. máj 2014

Ahojte,zoberiete ešte aj mna?

kittykittyke
autor
8. máj 2014

@romanovaz Ano, mozme.. 🙂
Tak vitaj..
A uz nam ostava len jedno volne miesto.. 🙂

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz

petolub
8. máj 2014

@kittykittyke inak viem ze ty si uz vo viacerych vymenach tak je to tazke najst nico co v nich nebolo 🙂 Ale zajtra pokracujem v hladani ;)

maryennn1
8. máj 2014

@romanovaz jeeej ahoj ďalšia stará známa 🙂

petolub
8. máj 2014

taak ja uz som nieco nasla :p co poviete na toto?

kittykittyke
autor
8. máj 2014

@petolub Neboj, niesom zas az v tolkych vymenach.. :D
A aj ja som teraz pozerala nejake aktivity.. a este som nasla toooooooooooooolko super veci.. ze hned by som sa do nich pustila.. 🙂

A chcem ta este poprosit, ked budes nieco taketo pridavat, navrh.. skopiruj asi cely zoznam, kto sme v skupine.. lebo potom sa to neukaze ako upozornenie kazdemu, ze si pridala nieco pre kazdeho.. 🙂

A mne sa to paci, este som to nikde nevidela.. 🙂

kittykittyke
autor
8. máj 2014

Tak baby, zopar napadov, ktore som teraz nasla..
A radsej ani dalej nepozeram, lebo je este toooooooooolko uzasnych napadov..
A ja by som vseeeeeeeeeetko a najradsej HNED chcela.. :D

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz

kittykittyke
autor
8. máj 2014
maryennn1
8. máj 2014

@kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz pridávam aj ja zopár nápadov, ktoré sa mi páčia a radšej už idem spať, lebo by som hľadala aj do zajtra 🙂

romanovaz
8. máj 2014

@kittykittyke @maryennn1 @julkat @petolub @emily_666 @romanovaz

Pridávam aj ja svoje návrhy na aktivity, ktoré by som dokázala vyrobiť:
1) Počítadlo
2) Skladanie podľa predlohy
3) Ukladanie guločok
4) Tvarové magnetky + predlohy

Za inšpirácie ďakujem Monte s Evi, ako aj ostatným maminkám z rôznych výmien

maryennn1
9. máj 2014

@romanovaz mne sa páči to počítadlo 🙂

petolub
9. máj 2014

JA mam este jeden navrh 🙂 Mohla by som spravit zalaminovany minifotoalbum s rodinnymi fotkami ale museli by ste mi ich poslat v nejakom rozumnom formate..Ze 10 fotiek, format ako pohladnica, to je tusim A6 v kruzkoch.. co vy na to? Inak lubi sa mi napad ze kazda spravime 2 aktivity..
Tak ak suhlsite, beriem si to sadenie kvetiniek..
A paci sa mi aj pocitadlo, magneticke tvary aj tie stupliky v tom obale na vajicka 🙂 Aj tie farby na kolikoch su super
1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz

maryennn1
9. máj 2014

@kittykittyke ja mám jeden návrh, každá by sme si zase mali vybrať po dve, max. tri aktivity, vytvor album a budeme hlasovať, takto tu vznikne chaos z toho, komu sa čo páči a čo dáva ako návrh a čo ako inšpiráciu. V albume si všetko pekne prehľadne odhlasujeme a hotovo 🙂
Takže moje tri návrhy sú tieto

1.) Drevené doštičky na učenie základných farieb a ich miešanie, pre vysvetlenie- na prvom obrázku s,ú ako budú tie doštičky vyzerať (urobila by som modré, červené a žlté- tri zákl. farby) na druhom obrázku je, čo by sa z nich dalo poskladať /v strede vznikne zmiešanina vonkajšej a vnútornej farby.

2.) Triedenie farieb podľa zvieratiek- zvieratká na kartičkách a farebné štipce, dieťa priraďuje štipec k zvieratku, alebo triedi zvieratká podľa farby (urobila by som viac zvieratiek k jednej farbe)

3.) Postupnosť- kartičky na zoradenie postupnosťou