Vrecúškové aktivity 3 - 5 rokov

baasss
30. jún 2014

Ahojte mamicky 🙂
Rozhodla som sa zalozit novu diskusiu pre vymenu vrecuskovych aktivit, kedze aktualne je bud vsade ticho alebo vsade obsadene. Ja sama som sa este na vymene nezucastnila, hoci po nej uz dlhsie tuzim 🙂, tak preto som si dovolila hladat na vlastnu past.

Navrhujem, aby nas nebolo privela (tak cca 10 by stacilo, max 15), aby aktivitky boli radsej trosku prepracovanejsie. (pripadne ak budeme stihat, mozeme urobit jednu narocnejsiu a jednu jednoduchsiu.)

Kedze ide leto a dovolenky, netrufam si stanovit nejaky striktny termin odovzdavania, ale v pohode sa dohodneme. Orientacne by som sa priklanala k zaciatku septembra.
Mate zaujem? Hor sa sem, mamicky 🙂 .

anikag
30. jún 2014

Ahoj dik ze si ma oslovila a jasne ze mam zaujem 🙂. Myslim ze vzhladom na leto a tie dovolenky moze byt termin kludne niekedy koncom augusta

baasss
autor
30. jún 2014

@anikag super, tak este pockame na zopar mamin a hura do toho 🙂

mikisa27
30. jún 2014

@baasss baby ja by som sa tiez rada prida 🙂 tiez som sa este ziadnej vymeny nezucastnila,tak som rada ze sa otvara nova skupina🙂

baasss
autor
30. jún 2014

@mikisa27 perfis 😵 tesim sa.. uz len 7 a mozeme zacat 😝 🙂 ak o niekom vies, kto by do toho siel, tak ho (ju) zavolaj 🙂

maryennn1
30. jún 2014

ahoj, ďakujem za pozvanie, rada sa pridám 🙂

mikisa27
1. júl 2014

@baasss a mas aj nejaku predstavu o aktivitach,co by sme chceli?u nas teraz frci stovkova tabulka,farebne sudoku 4x4,hexicards,modre trojuholniky a geoboard🙂 tak nieco z toho by som mohla spravit 🙂

anikag
1. júl 2014

@mikisa27 ja by som bola za modre trojuholniky alebo farebne sudoku 🙂 ostatne mame

baasss
autor
1. júl 2014

baby tak zatial nas je 5 @anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke a teda neviem, zacneme pomaly sa aspon dohadovat, co ktora spravi? s tym ze budeme moct este pribrat medzi seba nejake kocky. A keby sa k nam uz nikto nepridal, urobime si po dve? 😅 😎 Jedno nieco kartickove (alebo lahsie) a jedno nieco zlozitejsie? 🙂

@mikisa27 ja som este nebola vo vymene 🙂 takze my nemame nic a mam tak stare deti ako ty, takze co fici u vas by mohlo aj u nas 🙂 takze ja sa prisposobim vacsine. Osobne sa priklanam ku geoboardu, to som deckam chcela vyrobit a stovkova tabulka a hexicards neviem vobec co je 😅 😎

Ja som sa ponukala v inej vymene, kde to zatial stoji, vyrobit prstove manusky (co chcem ist robit deckam do knizky), ale to zrejme uz mate a mozno je to aj pre mensie deti ..
tak by som mohla vyrobit "Ja na mape" a "Pribehove kocky" alebo ten domcek (tiez sa da opakovane pouzit 🙂 ) alebo to hadzanie by som usila a k tomu tie vrecuska. Alebo herbar 🙂

maryennn1
1. júl 2014

@baasss @anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke
Baby pozerala som čím by som mohla prispieť do výmeny a tu je niekoľko návrhov, snažila som sa vyberať také v danej vekovej kategórii, ale keďže ja mám ešte dieťatko malé a musíme trošku dorásť, prosím ak by sa vám niečo zdalo príliš jednoduché prípadne nie veľmi vhodné tak mi dajte vedieť a pohľadám niečo iné 🙂

maryennn1
1. júl 2014

Prípadne ešte toto:

baasss
autor
1. júl 2014

@maryennn1 opat sa prisposobim 🙂 nemame z toho nic a uprednostnila by som bud to uplne prve auticko, alebo pocitanie (asi ten stromcek s jablckami) alebo uplne posledne, to obkreslovanie ciar

maryennn1
1. júl 2014

@baasss áno tieto tri sa aj mne najviac páčia 🙂

anikag
1. júl 2014

@maryennn1 mne sa paci auticko a obkreslovanie ciar

anikag
1. júl 2014

@baasss u teba zas pre mna naj je pribehy z kociek a ja na mape 🙂

maryennn1
1. júl 2014

@baasss u teba sa mi páčia najviac- Ja na mape a herbár 🙂

baasss
autor
1. júl 2014

@anikag @maryennn1 baby a kedze sme aj v tej druhej vymene, tak uvidime, co si vyberu tam baby a potom podla toho porobim.. nemam problem robit aj rozne 🙂 pekne si zapisem komu co a vyrobim 😎

anikag
1. júl 2014

@baasss @anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke moj navrh je takyto

anikag
1. júl 2014

@baasss @anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke kludne sa mozeme dohodnut aj na dvoch aktivitach jedna zlozitejsia a jedna karty napr. trojzlozkove (fazy mesiaca, planety slnecnej sustavy, co z coho pochadza, plodiny,...) co vy na to?

maryennn1
1. júl 2014

@anikag páči sa mi tangram a abeceda 🙂

anikag
1. júl 2014

@baasss Aj ten herbar by bol fajn ked nad tym rozmyslam 🙂 super napady tu

anikag
1. júl 2014

@maryennn1 tu mam dve varianty spravit to ako hru pre dvoch v mensej verzii alebo vacsie pre jedneho a bolo by to z machovej gumy

mikisa27
1. júl 2014

@anikag
@maryennn1
@baasss ja vam zajtra pridam moje navrhy,som tu cez mobil tak sa mi neda pridavat obrazky a navyse mam strasnu migrenu tak sa mi nechce zapinat pocitac 😖

baasss
autor
1. júl 2014

@anikag mne sa tiez paci tangram a abeceda 🙂 ale aj tie trojzlozkove karty by mohli byt 😵 😵 juuuj super..
pribehove kocky som uz zacala 🙂 chcem ich pre decka na dovcu zobrat. A herbar asi zacnem tiez, kym su pekne listy 🙂 Je to pravda, ze ich treba zalaminovat cerstve? 😕 ci mam ich trosku vysusit a potom? musim si to nastudovat 😝

proste ste perfektne 😵

@mikisa27 juj chudatko, nezapinaj 🙂 vydrzime

mikisa27
2. júl 2014

@anikag @baasss @maryennn1tak uz som sa vyspala z migreny 🙂 takze stovkova tabulka je toto

mikisa27
2. júl 2014

este k tej stovkovej tabulke- je to vlastne jedna tabulka kde su cisla od 1 do 100 a druha tabulka ktora je prazdna,k tomu su karticky so vsetkymi cislami a potom su k tomu obrazky+ predpisy na jdnotive obrazky,cize dostanete na papieri napisane cisla ktore treba poukladat na tu cistu tabulku aby vznikol obrazok 😉 je to super,mojim detomm sa to paci

baasss
autor
2. júl 2014

@mikisa27 super, za mna moze byt 😵

mikisa27
2. júl 2014

este vam dam obrazky na farebne sudoku - my ho mame s kruzkami adoplname vrchnaciky z plastovych flias
a hexicards. ten geoboard je tiez super,len to by som musela poratat kolko by stalo.....mne ho robil ocino z odpadovych dosiek,tak nviem ci by som ho ukecala aby spravil a dalsie,alebo by som dala tie dosky niekde narezat 🙂

mikisa27
2. júl 2014

@baasss mne sa strasne paci to ja na mape 🙂 ale aj herbar,to som rozmyslala,ze by som zacala s detmi po troche robit a postupne doplnat ale aj tie babky na prsty su super,ja si nebudem ani vediet vybrat 🙂
@anikag my tangram doma mame,ale ten rozklad cisel je tiez super,to som mala v plane vyrabat pre chalanov ale ale aj tie karticky s abecedou....vlastne mne sa paci vsetko 😉 a tak isto aj u @maryennn1
mali by me pozhanat ese nejake dalsie baby do vymeny,tolko skvelych napadov 😉 a tiez som aj za 3-zlozkove karty...mozme sa dohodnut aj na tom,ze budeme robit jednu aktivitu+ trojzlozkove karty

anikag
2. júl 2014

@mikisa27 presne tak som to myslela ja mam na plane tiez vsetko toto robit pre moje baby tak spravim jednym razom viac kusov 🙂 sice ich mam obe doma cele prazdniny ale hadam sa podari starsia bude rada pomahat

anikag
2. júl 2014

@mikisa27 ja by som brala sudoku