Mini výmena vrecúškových aktivít pre deti od 10 - 20 mesiacov

kittykittyke
8. máj 2014

Ahojte baby,
strasne sa mi paci myslienka vymeny vrecuskovych aktivit..
Nejake uz doma s nasim drobcekom mame..
Ale aktivit na rozvijanie osobnosti nasich drobcekov a vyplnenia ich casu urceneho na hru nikdy nieje dost..
Tak som sa rozhodla zalozit tuto mini skupinku na vymenu aktivit..
Predpokladany pocet mamiciek v skupinke: cca 5-7

Ide mi o to, ze ked nas bude menej, skor sa dohodneme na aktivitkach, skor ich spravime a tym padom aj skor pomenime.. 🙂
A samozrejme, ak tato vymena bude uspesna, mozme pokracovat v dalsich kolach.. 🙂

petolub
9. máj 2014

@maryennn1 pacia sa mi tie zvieratka s farbami a tie postupnosti 🙂

futasova
9. máj 2014

Ahojte dievcata,
mozem sa vas spytat, ci sa da este k vam pridat? mam 15 mesac, synceka a s montessori sme zacali tak cca pred mesiacom, zatial iba skusame, lebo syncek pri nicom dlho nevydrzi ☹ pozerala som vase aj ine aktivity a vymenne vrecuskove aktivity a velmi sa mi to paci 🙂 niektore aktivity su naozaj super! aj ja brazdim internet a hladam napady, ak by sa k vam este dalo prodat, rada nieco vyrobim, ci uz podla vasich navrhov alebo sama nieco vymyslim, najdem, prosim dajte mi vedite spat, dakujem vam,
Andrea

julkat
9. máj 2014

Ja navrhujem, aby sme kazda vytvorili 2aktivity (priznam sa, osobne viac nezvladam). Som sice este novacik a takyto druh aktivit sme s mojou 11m este nerobili, ale zda sa mi, ze niektore su este narocne pre aj 20m dietatko. Navrhujem tieto aktivity. Ak to spravne chapem, bude sa hlasovat, ktore dve sa vam z nich najviac pacia a tie urobim.
Inak vidim, ze napr. @romanovaz je z Bratislavy. Nebolo by mozno jednoduchsie, ak by sme si my dve nase aktivity vymenili osobne, ako posielat to postou? Vramcie usetrenia peniazkov a pripadneho poskodenia postou (niektore aktivity sa mi zdaju prilis krehke na posielanie postou). No mozno s tym nemate dobre skusenosti a zbytocne by to sposobilo chaos, necham si poradit ;)

romanovaz
9. máj 2014

@maryennn1 jeeej, tie drevené doštičky sú super 🙂

romanovaz
9. máj 2014

@julkat ja s tým nemám problém, ale myslím si, že pre toho, kto to bude potom tiediť, je jednoduhšie ak má všetky aktivity po kope. Zatiaľ som bola iba v jednej výmene a s posielaním nebol žiaden problém,ešte mi to kurier doručil rovno domov 🙂

maryennn1
9. máj 2014

@julkat ahoj, ja som teraz jednu aktivitu triedila a všetky kočky mi poslali aktivity aj s tou svojou, je to tak lepšie pretože sa človek nepomýli komu dať a komu nie, jednoducho dáva zaradom každému a teda pri kontrole má v každej krabici rovnaký počet aktivít, myslím, že až by si niekto vymenil osobne, niekto nechal svoju doma a podobne, bol by z toho obrovský chaos aspoň teda pre mňa. a veru peniažky by ušetril len niekto, prípadne by sa neušetrili vôbec a nebolo by to spravodlivé 🙂

kittykittyke
autor
9. máj 2014

Ahojte baby,
nebola som tu cely den, tak sa idem ku vsetkemu, co ste pisali vyjadrit az teraz..
Snad na nic nezabudnem, ak by som nahodou nieco nespomenula, ozvite sa.. a napravim to.. 🙂
Takze, v prvom rade by som rada privitala v skupine aj mamicku @futasova kedze prejavila zaujem a pisala som, ze nas bude max 7 mamickiek..

Tym padom SKUPINU OFICIALNE UZATVARAM a nieje mozne pribratie dalsej mamicky do skupinky..
Tak vitaj @futasova 🙂

Co sa tyka albumu @maryennn1 ten som vcera vytvorila, ale kedze este neboli ziadne navrhy, tak som don nemala co este nahodit.. Ale kedze sa to medzitym, ako som tu nebola s navrhmi rozbehlo, tak v priebehu vecera ich nahodim.

Dalej co sa tyka poctu aktivit. Ja som skupinku zalozila s myslienkou rychlej vymeny medzi malym poctom mamiciek.. Takze som ratala s jednou aktivitkou, ale ak si odsuhlasime, ze budeme robit 2, tak nech sa paci – dam hlasovat v dalsom prispevku. No 3 aktivity z mojej strany realne nie su..

Vsimla som si, ze @petolub navrhla rodinny minifotoalbum a nikto sa k nemu nevyjadril.. aspon som to nezaregistrovala, tak dam tiez hlasovat, ci ho mam vobec davat do albumu..

@futasova kedze sme ta vzali do skupinky, tak ta poprosim pridat nejake navrhy, napady, co by si vedela pre ostatne mamicky pripravit, aby som to vedela hodit do albumu na hlasovanie.

Osobna vymena aktivit - @julkat tak, ako pisala @maryennn1 bolo by to zbytocne chaoticke.. Najjednoduchsie naozaj bude, aby sme to vsetky urobili v takom pocte, ako sa dohodneme poslali to na jedno miesto, kde sa to potriedi a zasle spat kompletne kazdej mamicke.. 🙂

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz
7. @futasova

kittykittyke
autor
9. máj 2014

Hlasovanie - prosim ,,olajkujte" JEDNU moznost, s ktorou suhlasite.. 🙂

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz
7. @futasova

kittykittyke
autor
9. máj 2014

1. Som za vytvorenie 1 aktivity kazdou mamickou

kittykittyke
autor
9. máj 2014

2. Som za vytvorenie 2 akivit kazdou mamickou.

kittykittyke
autor
9. máj 2014

3. Som za vytvorenie 3 aktivit kazdou mamickou.

kittykittyke
autor
9. máj 2014

Dalej pridavam hlasovanie o minifotoalbume.

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz
7. @futasova

kittykittyke
autor
9. máj 2014

1. Suhlasim so zaradenim aktivity od @petolub vytvorenie rodinneho minifotoalbumu do albumu na hlasovanie.

kittykittyke
autor
9. máj 2014

1. Nesuhlasim so zaradenim aktivity od @petolub vytvorenie rodinneho minifotoalbumu do albumu na hlasovanie.

kittykittyke
autor
9. máj 2014

Tak a dalsi postup, aby sme vedeli, co nas caka:
1. Dnes nahodim vase navrhy, ktore ste zatial do skupiny dali do albumu
2. Poprosim vas, aby ste nove navrhy davali este do nedele vecera – 11.5.2014, napr. 20:00 hod.
3. Ja ich budem priebezne nahadzovat do albumu.
4. Na hlasovanie, ktore aktivitky bude kto robit by sme si dali 3 dni, teda do stredy 14.5.2014, napr. 20:00 hod. – pri kazdej mamicke zvolite 2 aktivitky, ktore by ste od nej chceli, aby spravila
5. Vo stvrtok najneskor v piatok uz bude vytvoreny finalny album s aktivitami, ktore sa budu robit.
6. Podla toho, co vyberieme, aky a odkial material budeme potrebovat si dohodneme termin na vytvorenie aktivit.
7. A zacneme tvorit 🙂

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz
7. @futasova

kittykittyke
autor
9. máj 2014

Takze davam hlasovat o dalsom postupe.
1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz
7. @futasova

kittykittyke
autor
9. máj 2014

1. ANO suhlasim s navrhovanym dalsim postupom..

kittykittyke
autor
9. máj 2014

2. NIE nesuhlasim s navrhovanym dalsim postupom a navrhujem teda....
(prosim, ak odkliknete tuto moznost, napiste prosim, aku zmenu navrhujete a oznacte v tom prispevku vsetky baby, aby boli informovane.. dakujeeeem 🙂

martina05
9. máj 2014

@kittykittyke juuuuj škoda že som vás našla neskoro..pridala by som sa ... ☹ ☹

kittykittyke
autor
9. máj 2014

@martina05 Ahoj, no, bohuzial.. uz je nas 7, ako som pisala, max pocet..
Tak ak by sa naaaahodou nieco stalo, budes nahradnickou.. 🙂
alebo sa pridas v druhom kole.. 🙂

kittykittyke
autor
9. máj 2014

A este predsa len mi nieco napadlo..
Co sa tyka rozpoctu.. aktivitky by sme mali asi spravit v podobnych financnych nakladoch. Schvalne nepisem, ze v rovnakych, pretoze to sa neda.. ale mali by byt financne cca rovnake..

Tak navrhujem max 2 eura na osobu? moze byt? 🙂

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz
7. @futasova

julkat
9. máj 2014

Fuuu, ja osobne netusim, kolko stoja niektore tie veci, takze neviem odhadnut, kolko budu stat aktivity, ktore budem ja robit. Ale ktore si vyberiete, tie urobim, aj keby to malo byt nieco viac ako 2Eur ;)

kittykittyke
autor
9. máj 2014

Tak baby, v albume su nahodene aktivity, ktore ste sem dali.. ak chcete nieco pridat, piste.. ak vyhodit z albumu, tak tiez..
akurat @maryennn1 som dala tie, ktore vypisala tu ako navrhy.. ostatne tam mate vsetky foto..
tu je link na album:

https://www.modrykonik.sk/blog/kittykittyke/alb...

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666
6. @romanovaz
7. @futasova

futasova
9. máj 2014

Ahojte kocky,
dakujem vam za prijatie 🙂 a posielam navrhy mojich aktivit:
1) Hmatove pexeso - obr 1.:
ktore by obsahovalo 10 parov roznych textur, napriklad
alobal
vata
spongia
koza
korok
bruzny papier
musle
pierka
latka
pomarancova kora
stoceny spgat
bublinkova folia
piesok
Pexeso bude vlozene do tasticky/ vrecuska, odkial sa budu vyberat

2) Kniha na jemnu motoriku - obr 2-4
Kniha bude obsahovat cisla od 0 po 9, pluz 4 rozne tvary (zobrazene na poslednom obrazku
na kazdej stranke bude jedno cislo alebo tvar a ulohou je ich obkreslovat
prilozena bude aj krieda
(bude to robene z umyvatelnej folie, takze po nakreseni sa to bude dat zotriet)
Poznamka: ja som to videla aj na dostickach, len nebudem mat moznost vyrobit tolko dosticike pre cisla a tvary (plus 7krat), asi by to bolo aj dost tazke na posielanie, takze preto navrhujem knihu

3) Na vyber Priradovacka - obr 3 alebo skladacka obr 4.

@kittykittyke Prosim ta pridaj ich do albumu, Dakujem 🙂

kittykittyke
autor
9. máj 2014

@futasova waw, podla mna si pridala kraaasne aktivitky.. 🙂
hned ich pridavam do albumu.. 🙂

petolub
10. máj 2014

@futasova prve 2 aktivity sa mi velmi pacia 🙂

emily_666
10. máj 2014

@kittykittyke ahoj, bohužial musím odstupiť, aj ked som sa veľmi tešila, nastali nepredvídané okolnosti, mrzí ma to ☹

petolub
10. máj 2014

tak mam dalsie navrhy : 1.) sadenie kvetiniek, to uz som sem davala
2.) navliekanie penovych velkych koralkov
3.) vhadzovanie guliciek

petolub
10. máj 2014

@martina05 ahoj no teraz sa jedno miesto uvolnilo ak by si chcela

petolub
10. máj 2014

1. @kittykittyke
2. @maryennn1
3. @julkat
4. @petolub
5. @emily_666 @martina05
6. @romanovaz
7. @futasova

K prispevku pred tym som vas zabudla pridat 🙂