Nová výmena 2 - 3 roky pre začiatočníčky

ivetuska10
7. apr 2015

Ahojte,rada by som sa zúčastnila výmeny vrecúškových aktivít, žiaľ zatiaľ ma neprijali do žiadnej skupiny tak som sa rozhodla založiť novú, som začiatočníčka takže nemám priveľké nároky ale budem rada ak sa nás zozbiera aspoň 10 maminiek/žien. Každá prosím navrhnite aktivity aspoň 2-3 a neskôr sa vyberie, za každú radu o týchto výmenách budem takisto vďačná pretože ju organizujem prvýkrát 🙂

johankaa
28. apr 2015

pridávam ešte dva návrhy

lowike
28. apr 2015

@ivetuska10 ahoj, pridávam moje návrhy:
1. štipce - abeceda (zalaminovaný kruh, z jednej strany veľké písmená, z druhej strany malé a na drevených štipcoch sú napísané z jednej strany veľké písmená a z druhej strany malé)
2. štipce - počítanie - nápisy by boli samozrejme v slovenčine
3. navliekanie rôznych tvarov z filcu
4. hand kite -- ručný šarkan, deti s nim mozu behat a držať ho v tuke a stužky lietaju vo vetre, alebo dievcata by s tym mohli tancovat, viac o tomto na http://www.cakeinthemorn.com/montessori_homesch...

lowike
28. apr 2015

ešte fotky

lowike
28. apr 2015

hand kite

christne24
28. apr 2015

Pridavam este dva navrhy

alenka7777
28. apr 2015

@ ivetuska10
pridavam aj ja svoje navrhy

ivetuska10
autor
28. apr 2015

@lowike @christne24 @alenka7777 všetky vaše aktivity sú už v albume 🙂

natuskaf
29. apr 2015

@ivetuska10 ahoj posielam svoje návrhy :

1. Kto kde býva - zvieratká a podložky zalaminatovane + pripínanie suchým zipsom. -moja finálna verzia

2. Lovenie rybiek - rybky materiál filc/ alebo pena ( doma som mala len filc) - uvidím čo sa mi bude viac páčiť. - moja finálna verzia

3. Priradovacka a geometrickych tvarov. Zalaminatovane + suchý zips. - moja finálna verzia

4. Trénovanie zapínania - niečo takéto ale nasite na vankúšiku asi - ale to som ešte nevyrobila svoju verziu, lebo nemám doma potrebný materiál.

veonka
29. apr 2015

@natuskaf tie priraďovačky sú fajn, len mne osobne tam dosť vadí ten čierny suchý zips. Je to pre mňa dosť rušivé. Dalo by sa ti použiť biely?

natuskaf
29. apr 2015

@veonka hádam zoženiem, nemal by byť problém. To ma ani nenapadlo 🙂

ivetuska10
autor
30. apr 2015

@natuskaf ďakujem za aktivity,máš ich pridané v albume,poprosím ťa ešte do IP tvoje údaje,ďakujem 🙂

ivetuska10
autor
1. máj 2015

@cinderelllla
@bonaqa2013
@ellaeliska
@fada
@zizka
@veronm
@egiginka
dievčatá máte záujem o túto výmenu? ak áno termín na návrhy aktivít sa kráti, potom už nebude možné pridať sa do výmeny.
Termín na návrh aktivít je do 3.5. treba sem vložiť 4 návrhy aktivít ale poprosím také ktoré ešte nie sú, a mne do IP vaše osobné údaje
Skontrolovať ktoré aktivity už máme môžte v tomto albume: https://www.modrykonik.sk/blog/ivetuska10/album...
prajem pekný predĺžený víkend 🙂

fada
1. máj 2015

@ivetuska10 ahoj, akurat som chcela pisat, ze odstupujem, nakolko uz viacero aktivit doma mame, resp. si ich vieme vyrobit a tak, ako som uz pisala, to pre nas straca vyznam. ale dakujem za ochotu prijat ma 🙂.

zizka
1. máj 2015

Tu sú moje návrhy:
1. obr. 1 a 2 - Moje dieťa si práve prikladá pred oči všetko priehľadné farebné a potom vykrikuje "setko je modé, zevené!" 🙂 Takže mu budem vyrábať, a vo výmene by som sa podelila s vami, farebné fólie na spôsob okuliarov. aby boli pevnejšie, môžem zalaminovať. bude sa dať cez ne pozerať po jednom, alebo sa dajú do tých "držiakov" z lekárskych paličiek viaceré (miešanie farieb).
2. koliesko na miešanie farieb - video od 48 s.

https://www.youtube.com/watch?v=37vPrNagz8M


3. sensory bags - balóniky naplnené domácou plastelínou
4. puzzle - aby sa s tým dalo hrať prípadne aj v aute na výlete, môže sa to buď prichytávať o kartón suchým zipsom, alebo na požiadanie môžem dať magnetickú pásku (my napr. určite budeme brať inú hru v kovovej krabici a na ňu by sa to dalo prichytávať)

@ivetuska10 môžeš to prosím, pridať do albumu aj s komentárom, o to je? vďaka

@demetria všetky aktivity, ktoré si navrhla, sú super, ale práve preto ich už doma máme. mohla by si, prosím, niečo pridať?

zizka
1. máj 2015

Miesto pridania fotiek mi odoslalo príspevok, takže tu sú ešte zvyšné dve foto:

zizka
1. máj 2015

@ivetuska10 a este organizacna otazka. bude sa vyrabat len vitazna aktivita, alebo kto co chce? lebo mi uz 4/5 tychto aktivit mame doma. vo vymene, kde som bola a teraz som sucasne este v jednej vymene, sa vyraba to, co kto chce.

ivetuska10
autor
1. máj 2015

@fada v pohode,chápem 🙂

ivetuska10
autor
1. máj 2015

@zizka ahoj,aktivity máš pridané v albume, komentujeme si ich tam každá sama, bude sa robiť 1 alebo 2 víťazné aktivity poprípade ak budú baby ochotné ti ustúpiť tak ti môžu vyrobiť inú ale to už je komplikácia aj pre nich aj pre mňa pri triedení

demetria
1. máj 2015

@zizka
Popravde, brala som to ako vymenu pre zaciatocnicky, podla toho som vyberala aktivity. Tazko ti je ulahodit, ked vsetko mate. 😀 Pohladam aj nieco ine.
Tiez uz co-to mame, ale chapem, ze v zaciatocnickej vymene sa tomu neda vyhnut, ked nezaciname niekde vo veku okolo roka.🙂. Olajkujem, co nemame a bude.

ikuza
1. máj 2015

@zizka ja by som bola za to, aby sa vyrabala ta aktivita, ktoru dana zienka chce.

demetria
1. máj 2015

@ivetuska10
Vidim, ze dievcata maju zaujem o vyrobu aktivit podla vyberu. Ak by ste sa rozhodli vyrabat tak, ze kto, co chce, odstupujem🙂.
Straca to pre mna zmysel, mne islo o usetrenie namahy pri vyrobe. Takmer vsetko si viem bez problemov urobit sama a robit si mustry pre 4-5 aktivit sa mi nechce.
Vdaka za pochopenie🙂
A este teda pridavam jednu aktivitu.

johankaa
1. máj 2015

dievčatá, kedy začneme lajkovať aktivity? už pridal každý, kto chce? určite by sme sa mali dohodnúť tak, aby sme boli spokojné, ak nie úplne, tak s nejakým kompromisom. jasné, že väčšinu aktivít si každý dokáže vyrobiť aj sám, ak chce, ale napr. mne vyhovuje vyrobiť jednu-dve a ďalšie dostať na tácke 🙂

veonka
1. máj 2015

Ahojte, tiež by ma zaujímalo kedy budeme hlasovať. Osobne som za to aby každá spravila 2 aktivity ktoré dostanú najväčší počet hlasov. Veľa žien sa totiž ešte nerozhodlo alebo sa nezúčastnia, tak myslím, že by sa oplatilo keby sme robili 2 veci. Čo vy na to?

jaja865
1. máj 2015

Suhlasím s @veonka. Ale mali by sme potom lajkovať po dve aktivity od kazdej, nie?

demetria
1. máj 2015

@veonka
Suhlasim🙂.

johankaa
1. máj 2015

aj ja som za dve aktivity

egiginka
2. máj 2015

@ivetuska10 ... nejde mi vobec pridat fotky ci uz v skupine, alebo v sprave.. da sa ti poslat do emailu?? , popripade cez aky prehliadac by to malo ist? Ale ten email mi pride najrychlejsi ! Dakujem

veonka
3. máj 2015

Kedy sa bude hlasovať? Viaceré mamičky súhlasia že by sa vyrábali 2 aktivity.
@ivetuska10

ivetuska10
autor
4. máj 2015

@veonka @demetria @johankaa @christne24 @andysh007 @jaja865 @lucikuzmi10 @lowike @alenka7777 @nataskaf @ikuza @zizka @egiginka
Prepáčte cez víkend som bola mimo netu, v albume už máme všetky aktivity okrem egiginky pretože jej to nešlo pridať sem tak mi ich pošle na mail a pridám ich
poprosím vás aby ste každá napísala do komentára či chcete aby sa robila 1 alebo 2 aktivity, ja navrhujem že ak by sa vyrábali dve tak ja by som spravila iba jednu pretože to celé organizujem a mám s tým nejakú tu prácu navyše
takže vás poprosím do komentu aj váš súhlas/nesúhlas či môžem ja vyrábať iba jednu
prispôsobíme sa samozrjeme väčšine, ja som za dve aktivity 🙂

ivetuska10
autor
4. máj 2015

@veonka @demetria @johankaa @christne24 @andysh007 @jaja865 @lucikuzmi10 @lowike @alenka7777 @nataskaf @ikuza @zizka @egiginka
tu vás poprosím do komentárov názor či chcete aby sa vyrábalo kto čo chce alebo sa dohodne/vyberie aktivita podľa väčšiny
ja som za to aby sme sa dohodli podľa väčšiny budete s tým mať aj vy aj ja menej roboty 🙂
samozrejme že sa prispôsobíme väčšine tak vás poprosím o vaše názory
Keď sa dohodneme na tom či sa bude vyrábať každej to čo chce alebo budeme hlasovať za aktivity tak potom začneme hlasovať alebo sa dohadovať,len chcem aby sme si to ujednotili