Quietbooks - výmena

ihrisko2009
23. feb 2014

Dievčatá, plánujem robiť výmenu jednotlivých stránok do quietbook. Cca 6 aktivít podľa náročnosti vyhotovenia. Nemám s tým zatial žiadne skúsenosti, len veľké nadšenie. Aktivity by mali byt primerane veku 4-5 rokov. Pridá sa niekto?

majaza
23. feb 2014

Ok tak som tu, môžeš si ma.zapísať 🙂

sunsun
23. feb 2014

ak by sa robila len stranka a nie cely quietbook, tak by som do toho sla.... (cely by som casovo momentalne nedala) 😉

maryennn1
23. feb 2014

tak som tu 🙂

maryennn1
23. feb 2014

len záleží na dátumoch do kedy by to bolo treba mať hotové, akosi sa mi toho teraz nakopilo 🙂

majaza
23. feb 2014

@sunsun ano, išlo by len o jednu stranku,
...ale ked tak rozmýšlam, robili by sme z každej strany tej stránky niečo? či len z jednej?
@ihrisko2009 ?

@maryennn1, myslím, že časovo sa to nebude nejak nasilu tlačiť, ved este ani niesme zozbierane 🙂

... ale baby, chcela by som sa vás spýtať, kedže pozerám, že máte malé detičky, ste ochotné do toho ísť tak, aby bolo zachované vekové určenie pre 4-5 rokov?

maryennn1
23. feb 2014

@majaza mne vekové ohraničenie nevadí aj tam raz dôjdeme 🙂

komzikosaurus
23. feb 2014

ahojte, aj mne sa to velmi paci, co to znamena , ze pre 4-5 rokov dali by ste priklady (obrazky)? dakujem

majaza
23. feb 2014

@komzikosaurus , myslim, ze kazdy môže davat príklady, obrázky,
@ihrisko2009 písala, ze má uz nejake navrhy...
mne sa napr. pači velmi toto:
http://www.imagineourlife.com/2012/04/14/airpor...

a ja mam prvy navrh, čo by som mohla ja vyrobit ak by ste suhlasili, tiež sa mi to velmi pači...

lucikusik
23. feb 2014

Juj aj mne sa to veľmi páči, rada sa pridám. Idem porozmýšľať nad návrhmi. Budem Vďačná, ak tu pridáte nejaké návrhy, lebo mám doma dorbca 2,5 r, tak sa mi bude ťahšie vymýšľať.

majaza
23. feb 2014

a napr. taketo veci este by som prijala:

majaza
23. feb 2014

ta duha ale keby sa dala skladat celá, aby to detičky podla farby poskladali ako ma byt
aj to srdiečko by som mohla urobit na zámok + klučik a keby sa otvorilo, mohli by ste si navrhnut, čo chcete vnutri (možno aj fotku dieťatka alebo oblubenej hračky a pod...)

majaza
23. feb 2014
lucikusik
23. feb 2014

Ja zatiaľ navrhujem podľa fotiek nižšie. Vedela by som ešte vyrobiť stranu so zapínaním - karabinka, traky a pod. - obrázok ako pridala majaza

kittykittyke
23. feb 2014

Ahojte baby, tiez by som sa k vam rada pridala.. mozem este?
My sme sice este malicki.. ale ten cas tak ryyychlo leti.. :D
Tak aby sme uz mali nieco aj v predstihu pripravene.. 🙂

maryennn1
24. feb 2014

Mne sa baby zase páči a vedela by som vyrobiť niečo takéto:

sharonik
24. feb 2014

@ihrisko2009 Ahojte, máte ešte miesto? Možno by som sa pridala, ak bude termín neskôr. Skúsim zatiaľ pozrieť nejaké inšpirácie.

majaza
24. feb 2014

tak som to zrátala:
1 @ihrisko2009
2 @majaza
3 @sunsun
4 @maryennn1
5 @komzikosaurus
6 @lucikusik
7 @kittykittyke
8 @sharonik

neviem, na začiatku sme hovorili 6-7, @ihrisko2009, napíš ty konečný počet a tiež prosím pre potvrdenie účasti tých, ktorých som vymenovala dat like na tuto spravu 🙂

komzikosaurus
24. feb 2014

preto som sa pytala, lebo tieto priklady (az na par) sa mi zdaju ako aktivity pre mensie deti nie 4-5 ... ? mne sa velmi pacia , len ci su to aktivity aj pre ten dany vek, dakujem

komzikosaurus
24. feb 2014

a este , bude sa robit rozmer A4? a 1 alebo 2 stranky?

komzikosaurus
24. feb 2014

nechcem tym dajak rypat, tiez mam chlapcov 3 a 1,5 rocnych, len mi ide o to, upresnit co uz je pre take vacsie deti, resp. co nie, co je pre malych?

majaza
24. feb 2014

@komzikosaurus hej, hej, mne tiez ide to - upresniť pre aku vekovu kategoriu to bude 🙂
ja mam baby 2,5 a 4,5 a bola by som rada, keby to bolo už aj pre tu staršiu... čo su podla mna napr. to prevliekanie podla čísel čo som dala. Inak je podla mna ťažšie vyrobiť pre staršie detičky ako pre mladšie...
a predsalen su to deti stale, tak niečo (niektorá stránka) môže byť aj hravejšie, aj tomu sa myslim potešia 🙂
... len zas nie všetky, že?

no a ja som za A4 a ja by som pri počte zučastnených 7 bola ochotná urobiť aj obojstranne.
prip. ak bude mať niekto niečo zložitejšie bud stačí jedna strana alebo na druhu niečo uplne nenaročne na vyrobu...

A ty by si to chcela pre aku vekovu kategoriu? a aky format, kolko stranok?
ja som uz jednu výmenu s ihrisko2009 robila a viem, že ona nam nebude rozkazovať, ale všetko je to o dohode, takže kľudne vyjadri aj ty aj ostatné svoj názor 😉

lucikusik
24. feb 2014

@ihrisko2009 @majaza @sunsun @maryennn1 @komzikosaurus @kittykittyke @sharonik Ahojte baby. Ja som si to nakoniec rozmyslela, nezúčastním sa. Včera som ešte dosť pokukala po nete a toľko nápadov som našla, že som sa rozhodla, že idem vyrobiť celú knihu pre drobca, tak aby sa sňou vedel zabaviť už teraz. Prajem Vám prijemné tvorenie a úžasné výsledky. Ešte pridám nejaké nápady, ktoré sa mi zdali vhodné aj pre staršie deti.

lucikusik
24. feb 2014

Pridávam ešte tie inšpirácie, ktoré sa mi zdajú byť vhodné.

lucikusik
24. feb 2014
sharonik
24. feb 2014

@ihrisko2009 @majaza @sunsun @maryennn1 @komzikosaurus @kittykittyke tak aj ja už mám zopár inšpirácií pridávam obrázky....
1. titulná strana
2. pexeso s tvarmi alebo inými obrázkami
3. cesta, semafor a do toho asi aj čísla - neskôr vysvetlím
4. puzzle
5. čísla
6. abeceda a tvorenie slov
7. počítanie
8. miešanie farieb - to je bez fotky

majaza
24. feb 2014

@sharonik tak ta abeceda je uplne super 🙂
aj ten telefon sa mi pači, ja som to tiež videla niekde, ale neviem ako to funguje...
Napr, ze tam v tej knižôčke bude mať napísané realne čísla napr. rodičov a bude to akože vyťukavať ?

inak, ak sa dobre rozumieme, tak by to malo byt, že každá urobíme len tu stránku alebo dve pre všetkých do tej knižky...
tak?

sharonik
24. feb 2014

@majaza Áno, aj ja to tak chápam, že budeme robiť vybrané strany pre každú z nás. To nemal byť návrh ako má vyzerať celá kniha 🙂 Pridala som len veci, čo by som bola schopná vyrobiť a sú myslím vhodné pre túto kategóriu, záleží na vás ostatných čo z toho vyberiete (resp. Spolu vyberieme) 1-2 aktivity a to potom budem vyrábať pre všetky🙂
Dala som toho viac, aby sme mali z čoho vyberat a aby boli aktivity rôznorodé.

kittykittyke
24. feb 2014

1 @ihrisko2009
2 @majaza
3 @sunsun
4 @maryennn1
5 @komzikosaurus
6 @lucikusik
7 @kittykittyke
8 @sharonik

Baby, tak aj ja pridavam zopar aktivit, ktore som nasla.. a dokazala by som ich vyrobit.. 🙂
1. hodiny - ano, ilustracny obrazok je sice z papiera, ale ja by som to urobila z filcu.. a k tomu mozno este nejake slniecko a mesiacik - akoze je den a noc.. toto je len take na ispiraciu.. bolo by to veselsie, farebnejsie.. a nejake detaily by sa este dotiahli..
2. ,,kolacik" - aj ten by bol na A4 filcovom podklade, diely urobene z filcu, prikladali by sa na suchy zips.. a k tomu predlohy..
3. pavucik - pri tejto aktivite by boli pripravene podklady na vyrobu vlastneho pavucika..
4. povedzme, ze to bude ,,dennik pocasia" 🙂 - podobne ako kolacik, na A4 podklade, vsetky tie udaje by si deticky mohli kazdy tyzden aktualizovat.. a mozno by k tomu boli tiez este nejake drobnosti podla rocnych obdobi.. zima - snehuliak, jesen - strom s farebnym listim a podobne..
5. pocitanie - urobene by to bolo tak, ako je to na obrazku.. 🙂

majaza
24. feb 2014

momentalne nas je 7 - môžeme rátať so všetkými?

1 @ihrisko2009
2 @majaza
3 @sunsun
4 @maryennn1
5 @komzikosaurus
6 @kittykittyke
7 @sharonik

komzikosaurus
24. feb 2014

🙂