Vodná korytnačka pre 3,5 ročnú dcéru

adka12
20. nov 2012

Baby poraďte prosím, rozmýšľame, že by sme dcére kúpili domov nejaké zvieratko - rozmýšľame nad vodnou korytnačkou. Máte s chovom nejaké skúsenosti, rady, tipy a podobne. Budem rada za každý názor a radu 😉

ifkael
20. nov 2012

Vodnu nie...zachvilu jej smrdi voda..a zvyknut hryzt.

Akvarium s rybou - zavojnatkou.

lenuska1991
20. nov 2012

ja osobne mam doma vodnu korytnacku... je to troska narocne... pre dieta bude zaujimava, ale cistit jej budes TY... ja jej cistim raz za tyzden dakedy viac podla toho aku ma vodu a ci uz smrdi... mylsim ze to by nebol dobry napad, cim je vacsia tym narocnejsia.. pohryznutie dost boli..

tiez by som zvolila nejake male akvarko s 1-2 rybkami.. 🙂 tiez jej budes cistit ale aspon nesmrdi a nehryzu 🙂

alex31
20. nov 2012

@adka12 ... ahoj my mame vodnu vola sa Zofka ... je celkom fajn a nasa ani nehryzie mozno preto ze uz od malicka sme ju z akvarka dost casto vyberali na nejaku chvilku von na kobercek a tak si aj na nas zvykla 🙂 ale ako uz bolo napisane vodu musime menit kazdy druhy den lebo potom zacne smrdiet ... inak na chov narocna nie je ale keby som vyberala tak uz druhykrat kupim korytnacku suchozemsku ale Zofka je uz "nasa" 😀 a uz sme si aj zvykli tak teraz len striedame sluzbu s tou vymenou vodicky aby bola vzdy cista 🙂

ivushka0209
20. nov 2012

Ahoj aj my mame vodnu korytnacku uz asi dva roky a tazkosti s nou nie su .. je sice trocha otravna ked v noci zacne chodit z mostika do vody sposobom skoku ale inak je to velmi nenarocne ... ked chcete nieco menej narocne a zaujimave tak skuste kupit male akvarko a jednho racika ( my mame modreho racika ) nejaky malu umelu burinu a mate vybavene .. Racik ma aj samcie aj samicie organy tak sa dokaze sam oplodnit .. my sme mali asi pred dvoma mesiacmi vajicka si ich skovaval pod chvostom potom zmyzli.. a po cca dvoch tyzdnoch priatel uvidel malych racikov v akvarku.. je to pekne a teraz su uz pekne vidiet aj bez too aby si ich hladala . mame ich cca 20 plus toho co sme kupili

sissy27
20. nov 2012

@adka12 máme doma vodnú korytnačku, asi 5 rokov, mužova má hádam aj 15 rokov, náročný tvor to nie je, ale zas čo má z toho 3,5 ročná? pomojkať sa to nedá, von sa s tým nechodí, akurát sa na ňu môže pozerať cez sklo...keď korytnačka rastie, treba väčšie akvárko, to treba pravidelne - my asi raz za týždeň "povysávame" spodok, kde je najviac špiny a dolejeme vodu, máme už dosť veľké, takže nie je to sranda sa s tým naťahovať... ako krmivo používame živé ryby - gupky sa nám nejako premnožili 😉
máme aj rybičky - v akvárku majland (filter, bublinky, ohrievač, taký kameň, hentaká dekorácia, nejaká dezinfekcia na vodu a čo ja viem čo všetko) a pre dieťa to isté čo korytnačka len v bledomodrom - môže sa na ne akurát tak pozerať, to je všetko... to aj všetky hračky jej šupni do sklenenej krabice a vylož hore na skriňu... ja by som skôr zajačika, väčšieho škrečka (tuším sýrsky je taký) alebo také niečo... čo sa dá pomojkať, môže asistovať pri čistení, kŕmení, dá sa trošku "vycvičiť"...

luciferkax
20. nov 2012

Ja myslím, že z vodnej korytnačky nebude mať moc zábavu. Navyše, voda sa musí čistiť 🙂 často, lebo sa robí žaburina a smrdí 🙂 malá korytnačka lahko vlezie pod postel, tie vačšie zas škrabú a dosť hryzú 🙂)

baboadel
20. nov 2012

Korytnačku sme kúpili v auguste t. roku je malá asi 5 cm má akvárko aj s mostíkom, dcéra ju videla v chovprodukte a akurát mala 5 narodeniny a vyžobrala si ju . Ale asi 3 dni ju bavilo nazerať do akvárka a tým to haslo. Chovám ju ja,čistím jej akvárko ja v lete som lietala po záhrade a chytala lúčne koníky-je to pre ňu pochúťka. A zatiaľ nesmrdí,nehryzie a neškriabe. Ja jej nedávam potravu do akvárka ale krmím ju v sklenenej nádobe a potom sa to akvárko nemusí ani tak často čistiť. A hlavne treba kvalitný filter, teplomer . UV lampu nemáme v lete som ju vykladala na slniečko. Ale radím ti nekupuj zatiaľ nič lebo to si ušiješ búdu na seba a staráš sa ty o čokoľvek, rybičky,škrečka a i. Ja som tež povedala že tá korytnačka je asi tak to najmenej o staranie a moja dcéra ma na iné zvieratko najbližších minimálne 5 rokov nenahovorí, to prehlasujem a to mám zvieratká rada.

adeli79
20. nov 2012

my mame vodne korytnacky - 2 kusy, mesiac. rychlo sa spini voda, smrdia, a t o ich manzel cisti kazdy druhy den, hoci mame filter. ale chlapcom sa pacia. v ramci ziveho tvora v byte je to podl amna taka najmenej zatazkavuja vec,lebo skrecky a podobne chlpate tvory smrdia ovela viac. a rybicky su podla mna nudne, nedaju sa chytit a pohladkat 🙂

josenka
21. nov 2012

@adka12 My máme suchozemskú korytnačku, syn si ju vyžobronil, keď mal 6 rokov a je to v pohode. Nie je s ňou veľa roboty - potrebuje terárko, misku s vodou, jedlo - má rada púpavové listy a v zime jej dávame čínsku kapustu, mrkvu, jablko... Chalani ju občas vyberú von a nechajú behať po izbe. Najradšej keď príde návšteva, aby pomachrovali 😎 . A ozaj, nesmrdí. 🙂

jasminet
21. nov 2012

@josenka my sme mali suchozemsku korytnacku asi 10 rokov a pokial viem, tak musi mat zimny spanok - takze ziadne cinske kapusty, ale sup ju zazimovat 😉 a terarko vo velkosti 30x30cm jej rozhodne nestaci, potrebuje vybeh, velky. u nas mala celu loggiu.

barcelona94901
21. nov 2012

@jasminet tak isto aj vodná ,my sme mali 5 korytnačiek ,všetky vodné ,no tiež mali výbeh ,jazierko ,chládoček aj slniečko
cez zimu tiež zimný spánok ako Vaša suchozemská
krmenie,starostlivosť,čistenie ,@adka12 pre 3,5 ročnu určite nie 🙂a treba myslieť aj na to,že korytnačka žije dlho 🙂

zabka88
21. nov 2012

baby, ak vodnej nedávate jesť priamo v terariu, ale vyberiete ju zvlašť do nejakej nadobky a tam ju necháte najesť a zároveň aj vyeee, tak voda vydrží dlhšie čistá a netreba ju tak často čistiť... my čistíme tak raz za dva tri týždne a v pohode

ja určite odporúčam je to milé zvieratko, nenáročné na starostlivosť a od mala sa s ním treba hrať a nebude hrýsť .. naša má 5 rokov a ani raz nás neuhryzla.. pri detičkách odporúčam terarium zakryť inak si tam korka nájde kopu "dobrotiek" keďže detičky sa radi "podelia" ;-P

josenka
21. nov 2012

@jasminet My máme terárko 100x100 a v lete je vonku. Korytnačka má zatiaľ len 1 a pol roka a chovateľ povedal, že prvé dva roky nezimovať. Študovali sme si o nich 😉 .

kacka1234
21. nov 2012

tAK MY SME NAJSKOR KUPILI ZELVARIUM ALE PRISLO ROZBITE A TAK SME HO MUSELI VRATIT A TERAZ NAM PONUKLI MLADATKO SUCHOZEMSKEJ TAKZE V SOBOTU IDEME PRE NU. mALA MA 3 ROKY A MA VYMYSLENE MENO A STRASNE SA TESI A JA TIEZ 😀 MALASOM VODNE KORYTNACKY A JE TO NAROCNE SUCHOZEMSKU NEVIEM DUFAM, ZE V LETE BUDE V OHRADKE PEKNE NA ZAHRADKE CHRUMAT PUPAVU 😉

jasminet
21. nov 2012

@josenka tak potom beriem spat.... 😉 😀 lebo nie raz som videla chudata pozatvarane v akvarku pre rybky a tam sa motkali, resp. nemotkali, lebo sa ani otocit nemohli.
inak, suchozemska hryzie tiez a boli to riadne 😀 nas hlavne do palcov na nohe rafala ked sme sedeli s nou na balkone a chvilu sme nedavali pozor 😀

barcelona94901
21. nov 2012

@zabka88
najstaršia Katka má 15rokov hryzie,
žofi má 13 a nehryzie
,dalšia sa rada vyhrieva na slniečku a miluje daždovky,
najmladšia korytnačka ,tá je beťárka stále niekam špacíruje
a junior ten sa schováva ,to je maskot,večne v listoch,pod stromom ,v chládku
ja som si prvu korytnačku kupila ako 13ročná ,potom to už išlo ,pridal sa brat,mali sme rybky,žabky,korytnačky,nemyslím si,že 3,5 ročné dieťa a korytnačka patria k sebe,starostlivosť bude na mamine a s tým musí rátať ,kde bude krmiť,kde uzimuje korytnačky,rastu,potrebuju svoj priestor,miesto..treba myslieť na to,kto sa o ne bude starať ked budu na dovolenke
😉
a iné je to ked máte malinku korytnačku ako 5koruna,taká bola moja a iné ked ju máte roky ,treba myslieť na všetko dopredu
bohužiaľ veľmi veľa ľudí sa po čase zbavuje korytnačiek,rovnako ako psov:(

josenka
21. nov 2012

@jasminet Tak to si ma šokla 😲 , naša nehryzie zatiaľ, asi preto, že je malá. Inak,to terárium sme ledva vtrepali do auta a to máme kombi.
Palce nám zatiaľ ohrýzalo iba mačiatko na dvore 😀 . Čím sú chalani väčší, tým sa nám aj zverinec zväčšuje 🙂 .

zabka88
21. nov 2012

@barcelona94901 krásne si to napísala 🙂 kým som nemala korku som si vždy myslela že to je také "chladnokrvné" zvieratko, že s ním neni žiadna sranda a ono opak je pravdou 🙂 naša zbožňuje ľudskú spoločnosť, behať po izbe, šplhať (hlavne vysoko) v pohode ti zaspí na bruchu pri telke, nevravím čo stvára keď jej škrabkáš pancierik 😀 a hlavne, ako píšeš, každá má svoju "povahu", treba ich také brať a rešpektovať 😉

akú veľkú máš tú 15 ročnú?

sarahdeny
1. apr 2014

ja mam vodne korytnacky dve a s vodou problemi teda nemam!asi preto,ze im jedlo nehadzem do akvarka ale ich krmim mimo!!!

slavcek777
11. nov 2014

mohli by ste mi poradiť? máme 2 vodné korytnačky, teraz budú mať rok, jedna má asi 10, druhá 12 cm. Teraz mi nejak prestávajú žrať a viac sa skrývaju. Treba ich nejak zazimovať ? Čítal som že sa môže aj nemusí. Ďakujem

ssima28
11. nov 2014

Ahoj no ja mam doma slimakov africkych...nekusu,nesmrdia co sa tyka teraria tak lopatkou pozbieram trus a raz za mesiac vycistim terarko,jedia zeleninu ( uhorku,salaty,mrkvu, v lete pupavu...) nerobia ramus ako napr skreckovia v noci...do bytu uplne super a dokonca sa z toho da spravit aj ukazkove terarium na ktorom uz pracujem...a co sa tyka alergikov je uplne najlepsia volba takyto nenarocny tvor...dokocna podla druhou su aj rozne velkosti moji dorastaju az do 20cm .a co sa tyka chorob tak je to minimum a najma ak nejaku chorobu ma tak to nieje prenosne na ludi!!! ( v prvom rade som myslela na zdravie mojej dcerky )...ak ma slimak nevyhovujuce podmienky ( ci ste zabudli vycistit terarko alebo tak) slimacik nezdochne len sa zabedni v ulite a neskor vylezie...je to podla mna najednoduchsie riesenie domaceho mazlicka pre deti podla mna...(dokonca aj lieci ekzemi )... 😀

milenka74
11. nov 2014

@slavcek777 treba ich zazimovat,skus si vyguglit.ani nasa korytnacka nechcela zrat a zazimovali sme ju.

karolinka789
5. okt 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Keď začínate s chovom a nemáte skúsenosti, určite si nechajte poradiť od profesionálov. My máme syna alergika, takže keď chcel zvieratko, tiež sme sa rozhodli pre korytnačku. Ale netušili sme, čo všetko potrebuje ani ako sa o ňu vlastne starať, tak sme hľadali nejaký veľký obchod a našli sme ten najvačščí na Slovensku 🙂 Boli sme v BA na Bajkalskej - je tam Zoodom, je fakt obrovský ale čo je hlavné zoženiete tam úplne všetko čo potrebujete na jednom mieste a hlavne nepracujú tam študenti, ktorí o zvieratkách nič nevedia ale sú tam skutoční profíci, ktorí vám vo všetkom poradia. My sme nakoniec kúpili vodnú korytnačku mississippskú, je to jedna z tých menších, netreba ju ani zazimovať. Je to náš miláčik, už si nás získala všetkých 😉

alenatomova
27. máj 2016

@ssima28 Čo -čo? lieči ekzémy? To ako tým, že lezie po koži a vypúšťa ten sliz alebo ukľudňuje jeho pozorovanie? Trpím ekzémom celý dlhý život, lekári boli bezradní, pomohlo more, potom sa vrátil a už zostal (more je ďaleko). Vyskúšam!

1martincanka1
27. máj 2016

@adka12 mali sme 2, ked som mala cca 12 rokov, bavili ma mozno mesiac, par krat som vycistila akvarko, kym boli malinke.. potom som sa ich uz aj bala a nakoniec vsetko robila mamina.. pre tak male dieta nevidim vyznam uz vobec.. ak mas malo roboty, tak prosim, ale rataj s tym, ze to bude tvoje zvieratko 🙂.. ak silou mocou chce a vy jej chcete kupit, tak 2 rybky do maleho akvarka, dajte rastlinky, nejaky domc3k a pozerajte kazdy den ukludnujuci film 🙂

ssima28
28. máj 2016

@alenatomova osobne som to neskúšala ale chovatelia achatin to vedia a píšu O tom ale nestretla som sa Z nikým čo by to skúsil ale môj bratranec žil dlho V čine a ten mi to potvrdil že tam ich využívajú na liečenie ekzémov... Píšu O tom V rôznych článkoch skús pozrieť Google tam isto niečo nájdeš ;)

kajoma
28. máj 2016

Ja som mala v minulosti vodne korytnacky a je s tym vela roboty. Treba casto menit vodu, cistit akvarko aj ich pancier, musia mat nejake svetlo aj ohrievac vody inak mozu ochoriet, zmakkne pancier a pod. Su masozrave a niektore aj kusu. Je to mile zvieratko ale ja by som to svojej 3,5 rocnej dcerke hekupila. Chvilu ju to bude bgavit sledovat a potom aa o to budes starat iba ty. Skor uz potom ine zviera. Najlepsi je podla mna pes alebo macka i ked chapem ze nie vzdy je to mozne....

alenatomova
5. jún 2016

@ssima28 Ďakujem za info - takže to chce špeciálne slimáky! No, na nejaký malý ekzém si to viem predstaviť, ale to žiaľ nie je môj prípad, v zime sú to u mňa ruky, nohy - to by som potrebovala celú armádu slimákov. To radšej strávim čas v saune - aj tá mi dosť pomáha. Mám dojem, že veľa robí akási vnútorná nervozita, nepokoj, neistota a preto pomáha more (aj ten šum), dovolenka (pohoda), zmena prostredia (odhodíte problémy, ktoré sa viažu k miestu trvalého pobytu - žiaľ len dočasne) a takisto to ničnerobenie a teplúčko v saune. Asi som ten typ, čo sa stresuje vždy a všade, najviac by pomohla radikálna zmena životného tempa - taký ostrov v Tichom oceáne, ale dlhodobo. 😅

alenatomova
5. jún 2016

@kajoma Ďakujem za skúsenosť, dám si poradiť.

kajoma
5. jún 2016

@alenatomova Na ekzem ja osobne odporucam joalis. V minulosti som mala hnusne ekzemy na chodidlach, nic nepomahalo,roky, bolo to.hnusne,.svrbelo, stipalo, lupalo sa atd.atd.,a vzhladovo hotovy grc!...a potom som (aj kvoli roznym inym potiazam) skusila kvapky joalis, brala som ich niekolko mesiacov, no,a tie zabrali a uz sa to nevratilo, uz roky mam pokoj, treba ale najst dobreho poradcu nielen si to sama.objednavat z netu, skus, uvidis.... mne to pomohlo aj na alergie,astmu aj imunitu.